Jak vybrat tělový olej

Aktualizováno v červnu 2019

Pokožku je nutné hydratovat neustále, a přestože možná stále máte k tělovým olejům skeptický postoj a bojíte se, že všechno čeho se dotknete, bude ještě dlouho zářit mastnotou, mnohdy jsou takové oleje tím nelepším, co své pokožce můžete nabídnout. Pečlivě si rozmyslete, čeho byste pomocí oleje chtěli dosáhnout a následně se už jen kochejte kýženým výsledkem.

Recenze tělových olejů

Do našeho testu tělových olejů jsme vybrali několik zástupců – jak ty na drobné jizvy a strie, tak oleje lisované za studena, multifunkční suchý olej i v dnešní době čím dál tím víc oblíbený olej mandlový. Při hodnocení jsme se zaměřili hlavně na jejich slibované účinky, vstřebatelnost i vůni.

Bi-Oil PurCellin Oil 200 ml

Typ pletiSuchá pokožka s jizvami, stárnoucí a dehydratovaná pokožka
Dostupné objemy v mm25, 60, 125, 200
Účinné látkyRostlinné látky, vitamíny A a E, olejové báze

Tělový olej Bi-Oil PurCellin se již dlouhou dobu řadí mezi pomocníky s jizvami a striemi. Přípravek slibuje značnou eliminaci jizev, bohužel není v jeho moci je zcela odstranit (to mnohdy nedokáže ani laser). Při aplikaci dvakrát denně se však jejich vzhled může rapidně zlepšit stejně jako vzhled strií, které vznikají zejména u těhotných žen, případně u lidí, kteří rychle přiberou na své váze.

Olej dosahuje dobrých účinků na jizvovité pokožce – po určité době používání začínají jizvy ztrácet své začervenání a pomalu se vyhlazují. Po několika týdnech poctivého mazání jsou jizvy méně znatelné.

Co se týká velmi suché a suché pokožky, přípravek jistě bude taktéž sbírat plusové body, jelikož nezanechává mastný film ani pocit tzv. hutnosti. Avšak pokud budete olej používat pouze proto, že chcete předejít vzniku strií, nejspíš nebudete příliš nadšeni z jeho mastného složení a doby, kterou je třeba věnovat jeho vstřebání. V tom případě bychom vám radili Bi-oil používat hlavně na noc, jelikož trvá poměrně dlouhou dobu, než se zcela vsákne do pokožky, jež nepatří k nejsušším.

Velkou výhodou tohoto přípravku je jeho všestrannost, můžete jej použít jak na suchou pokožku obličeje, tak na napnutou pokožku těhotenského bříška, případně na hýždě, kde se začínají objevovat strie.

Jistou nevýhodou může být jeho vyšší pořizovací cena, nicméně pokud si pohlídáte webové stránky, jistě často narazíte na značné slevy. Dávejte si ale pozor, odkud si výrobek objednáváte, některé weby nabízejí méně kvalitní oleje ve velmi podobném balení.

 • znatelné výsledky po krátké době používání
 • decentní vůně
 • při preventivním užívání eliminuje vznik strií v těhotenství
 • vyšší cena
 • delší interval vstřebání u pokožky, která není suchá
Zjistit cenu

Renovality moringový olej lisovaný za studena 100 ml

Typ pletiPigmentovaná, pleť s jizvičkami po akné, vrásčitá pleť
Dostupné objemy v mm100
Účinné látkyMoringový olej lisovaný zastudena

Že jste nikdy neslyšeli o morinze? To je velká škoda, jelikož účinky moringy oleifery jsou malým zázrakem. Původem je tento malý opadavý strom z Indie a je přírodním darem pro suchou a problematickou pleť.

Výtažky z tohoto stromu rovněž pomáhají snižovat tvorbu lupů a odstranit svědění hlavy. Jak ale tento výtažek působí v námi zvoleném oleji ryze českého výrobce?

Přípravek jsme na pokožku aplikovali denně zejména večer po odlíčení pleti. Olej se poměrně rychle vsakoval a nezanechával na obličeji mastný film. Po několika dnech jsme na mastné pleti s pupínky mohli pozorovat zlepšení – pleť se méně mastila a pupínky mizely. Blahodárný účinek měl olej také na pigmentové skvrny, jež po delší aplikaci pomalu mizely. Dobře jej snášela také citlivá pokožka.

Velmi jsme si pochvalovali praktické kapátko, a snadnou roztíratelnost. Pomocí kapátka si jednoduše nanesete do rukou požadované množství a rozetřete.

Přestože se olej Renovality vstřebává vcelku rychle, opět bychom jej nedoporučovali na denní péči ať už na vlasy nebo na obličej, ale raději až na noc, kdy po probuzení budete moct zaznamenat hladkou pleť a krásné vlasy.

Cena je v poměru ke kvalitě více než přijatelná. Jediné mínus, které k výrobku máme, je jeho silná, pro někoho až možná vtíravá vůně, která by zejména v letních měsících mohla být na obtíž. Ovšem toto poslední kritérium je velmi individuální.

 • český výrobce
 • snižuje tvorbu lupů
 • rychlé vsakování do pokožky
 • praktické kapátko
 • výrazná vůně
Zjistit cenu

Nuxe Huile Prodigieuse multifunkční suchý olej 100 ml

Typ pletiSuchá pokožka, vrásčitá pokožka
Dostupné objemy v mm50, 100
Účinné látkyRostlinné oleje (brutnák, třezalka, mandle, makadamia), vitamín E

Luxusní francouzský suchý tělový olej Nuxe kombinuje ušlechtilé rostlinné oleje a ochranný vitamín E, které se postarají jak o výživu, tak o obnovu unavené pokožky, ale i vlasů.

Už z názvu vypovídá, že olej není typicky mastný (co konkrétně znamená pojem suchý olej, naleznete níže), a proto jej oceníte, pokud jej chcete aplikovat před oblékáním. Nemusíte dlouho čekat, než se vstřebá a vaše oblečení zůstane beze skvrn. Jeho výbornou vlastností je mimo jiné to, že po vstřebání nelepí a o praktickém balení tělového oleje ve spreji ani nemluvě. Pokud si ale pořídíte menší balení, pumpičku neočekávejte.

98,1 % složek je přírodního původu, výrobce navíc nepoužívá žádné konzervanty. Specifická vůně oleje je velmi příjemná a rozhodně nevadí ani v teplejším počasí.

Pokud si zvyknete olej aplikovat pravidelně a poctivě, po několika týdnech dosáhne jak vaše pokožka, tak i vaše vlasy pěstěného vzhledu. Ale pozor, na vlasy nanášejte jen opravdu nezbytně nutné množství, pokud to přeženete, budete mít vlasy těžké a slepené.

Negativní vlastnost může představovat cena výrobku. Když si ale uvědomíte, že tento olej patří k těm kvalitnějším, co se složení týká, třeba vás to nebude tolik mrzet.

 • vysoké procento přírodních složek
 • nelepí
 • příjemná vůně
 • cena
 • menší balení není ve spreji
Zjistit cenu

Nobilis Tilia mandlový olej jemný 200 ml

Typ pletiVelmi citlivá i problematická pokožka
Dostupné objemy v mm200, 1 000
Účinné látkyVitamíny A, E, F; rostlinný mandlový olej

Mandlový olej obecně je tím nejlepším, co citlivé pokožce můžete nabídnout. Je vřele doporučován hlavně k péči o novorozeneckou kůži, a proto může sloužit jako alternativa dětského tělového oleje.

Nobilis je certifikovaná značka, která své výrobky dodává v bio kvalitě, tím pádem se jej nemusíte bát použít na velmi citlivou pokožku, ani na jemnou pokožku miminka. Kůže dětí na olej reaguje velmi příznivě, většina vyrážek postupně mizí. Citlivá pokožka je vhodně hydratovaná a nehrozí její vysušení.

Přípravek je téměř neznatelné vůně a má všestranné použití. Dá se používat jak k masážím, tak k uvolňující koupeli.

Bohužel velké mínus si od nás krém vysloužil z toho důvodu, že není zastudena lisovaný. Výrobci zřejmě chtěli, aby zákazníkovi vydržel přípravek co nejdéle, ale na druhou stranu ubral hvězdičku na opravdu prvotřídní kvalitě. Zastudena lisované oleje vám sice nevydrží tak dlouho, ale z hlediska zachování cenných látek jsou nejlepší.

Na druhou stranu cena přípravku je více než příznivá, co se v porovnání kvality a množství týká.

 • vhodný na dětskou pokožku
 • neznatelná vůně
 • všestranné použití
 • není lisovaný zastudena
Zjistit cenu

Saloos jojobový olej lisovaný za studena 50 ml

Typ pletiZralá a problematická pokožka
Dostupné objemy v mm20, 50
Účinné látkyVýrobce specificky neuvádí

Posledním zástupcem je jojobový olej, který má typickou olejovitou konzistenci, z tohoto důvodu je nutné dlouho čekat, než se olej vstřebá. Jeho neznatelná vůně však není nijak nepříjemná, naopak může mnoha lidem vyhovovat v případě, že používají parfém a nechtějí, aby se vůně mísily.

Opět se jedná o všestranný olej, který můžete požívat jak na pokožku pleti, tak na vlasové konečky. Co se týká použití na pleť, je vhodný zejména pro problematickou kůži, které pomůže v boji proti nedokonalostem. A co je ještě lepší, projevy alergie nebyly zaznamenány ani na citlivé pokožce.

Větší balení seženete v klasické lahvičce, proto je vhodná zejména pro použití na tělo. Jestliže však chcete šikovnější variantu na obličej, zkuste sáhnout po balení menším, jehož praktické kapátko vám bude vyhovovat daleko více.

Značka Saloos nabízí přírodní produkty, které nejsou až tak finančně náročné jako některé jiné produkty přírodních značek, proto bychom je doporučili v případě, že byste chtěli s tělovými oleji teprve začít a nevíte, co přesně od nich můžete očekávat a jaká bude reakce vaší pokožky.

 • lisovaný zastudena
 • větší i menší balení
 • vhodný pro alergiky
 • cena
 • výrobce přesně nespecifikuje složení
 • typicky mastné olejovité složení
Zjistit cenu zpět nahoru ↑

Zásady správné aplikace

Mnoho žen a stále častěji také mnoho mužů používá na svůj obličej i pokožku pouze krém. Na druhou stranu, olej je daleko účinnější, co se výživy pokožky týká, a pokud se naučíte s olejem správně zacházet, jistě jeho skvělé účinky brzy oceníte také. Stačí pouze, abyste jej užívali tím správným způsobem.

Správná volba oleje pro váš typ pleti

Výběr správného přípravku je klíčový pro smysluplnou péči. Samotné oleje se dělí do několika skupin podle svého složení. Toto složení pak udává, pro jaký typ pokožky je přípravek vhodný.

Vedle vitamínů se oleje skládají z mastných kyselin, tedy z kyseliny laurové, linolové, olejové, palmitové a stearové. Každá kyselina je vhodná na jiný typ pokožky.

Podle své prostupnosti do pokožky se oleje dělí na suché a mokré. Zatímco suchý olej se do pokožky vpije okamžitě, přebytečně nemastí a nelepí, mokrý olej se vstřebává velmi pomalu.

Lehké neboli suché oleje

Vhodné na mastnou a problematickou pokožku. Mají vyšší obsah kyseliny linolové, která předchází tvorbě akné.

Hlavní zástupci: avokádový olej, šípkový olej, hroznový olej, pupalkový olej, brutnákový olej.

Těžké neboli mokré oleje

Vhodné na suchou a citlivou pleť. Obsahují zejména kyselinu olejovou.

Hlavní zástupci: kokosový olej, jojobový olej, ricinový olej, mandlový olej.

Podle toho, jak moc jednotlivé látky ucpávají póry, se rozdělují na komedogenní a nekomedogenní.
Stupnice komedogenity je 0–5, kdy 0 znamená nejmenší riziko, zatímco u čísla 5 můžete očekávat, že značně ucpává póry a vám se na obličeji může vyskytnout akné.

Komedogenní oleje: jejich komedogenita se pohybuje na stupnici od 3-5, a proto by jej neměli používat lidé s mastnou pletí. Čím vyšší číslo, tím větší míra komedogenity.
Mezi takové oleje patří: lněný a kokosový olej, kokosové i kakaové máslo a olej z pšeničných klíčků.

Nekomedogenní oleje: jsou vhodné i pro mastný typ pleti. Jejich komedogenita není vyšší než stupeň 2.
Řadí se k nim olej arganový, slunečnicový, konopný, měsíčkový, rakytníkový, šípkový, pupalkový, sezamový, jojobový, olivový i dýňový. Dále pak bambucké máslo.

zpět nahoru ↑

Jak používat tělový olej

Přestože si mnozí z nás myslí, že oleje samotné dodají tělu potřebnou hydrataci, je to mylná informace. Olej jako takový dokáže vlhkost pokožky pouze zachovat, proto je nutné tyto přípravky nanášet na navlhčenou pokožku a tu pak následně zafixovat olejem.

Úplně postačí, když si vytvoříte emulzi (smícháte malé množství oleje a vody přímo v rukách), kterou následně nanesete na pleť či jiné partie. Velmi osvědčenou alternativou je také voda ve spreji, kterou postříkáte svou kůži a máte vystaráno.

Jak upravit tělový olej do rozprašovače

Jestliže si potrpíte na kvalitní produkty a rádi hýčkáte svou pokožku, klidně si vytvořte svůj vlastní tělový olej ve spreji. Takové oleje se vstřebávají daleko lépe, tolik se nemastí a pokožka je po nich vláčná. Hlavním cílem je vytvořit emulzi, kterou vaše pokožka bezezbytku vstřebá.

Záleží pouze na vás, jak moc olejovou emulzi si připravíte. V rozprašovači můžete smíchat jeden díl oleje a polovinu dílu vody. Takovou směs pak dobře protřepejte a rozprašovačem aplikujte na svou pokožku. V případě potřeby můžete přidat buď více vody, anebo více oleje. O tom, jak si vyrobit domácí tělový olej, se dočtete níže.

Nepřehánějte to s množstvím

Zlaté pořekadlo méně je někdy více platí také u množství oleje. Na celý obličej vám postačí pouze čtyři kapky, které je nutné řádně vmasírovat prsty do pokožky.

Jestliže si na kůži vytvoříte mastný film, pak je celá aplikace zbytečná. Zaprvé musíte dlouho čekat, než se olej vstřebá a zadruhé jej stejně pokožka není schopná zužitkovat.

Před nanesením make-upu buďte trpěliví

I z tohoto důvodu byste to s oleji neměli moc přehánět, jelikož před nanesením make-upu musíte vydržet, než se množství přípravku pěkně vstřebá.

Pokud si vyberete ten správný produkt na míru vaší pokožce, můžete si být jistí, že se vstřebá rychle a vy tak za chviličku můžete aplikovat oblíbený make-up. Pokud však i po 20 minutách od nanesení oleje máte pocit, že se přípravek nevstřebává, nanesli jste ho moc a je třeba si pomoct papírovým kapesníčkem.

Pečlivě uchovávejte

Úplně nejlepším řešením je, když si pořídíte přípravek ve tmavé lahvičce. Nebude tolik vystaven světlu a nepodlehne žluknutí vlivem špatně zvolených skladovacích podmínek.

Také dbejte na to, abyste jej nevystavili přílišnému teplu. V horkém létě se nebojte lahvičku klidně vložit i do lednice. Kvalitního přírodního oleje by byla škoda.

Kvalita nadevše

Občas se stane, že ženy sáhnou po levnější volbě, když mají vybírat mezi drahým a levnějším olejem. Uvědomte si ale, že drahé oleje jsou většinou opravdu stoprocentní rostlinné výtažky, za studena lisované (tím pádem se neničí cenné složky).

Za takový olej si na jednu stranu připlatíme, ovšem na tu druhou vydrží při správném používání daleko déle.

zpět nahoru ↑

Typ pleti versus správný olej

Mastná pleť

 • Nadprodukce kožního mazu,
 • vysoká úroveň lesku,
 • rozšířené póry, černé tečky,
 • často se mění v pleť problematickou vlivem nesprávné péče.

Navzdory všem výše uvedeným neduhům mastné pleti není pravdou, že byste oleje nesměli používat k výživě své pokožky. Musíte ale zvolit ten správný.

Jojobový olej

Více než olej připomíná vosk, a právě proto je vhodný zejména pro mastnou a smíšenou pleť. Díky svým vlastnostem je vhodný také na pokožku s akné. Jojobový olej je svou konzistencí podobný kožnímu mazu, pokud jej tak nanesete na obličej, samotná kůže vyhodnotí, že „mazu“ mazu je dost a omezí jeho produkci.

Šípkový olej

Šípková semena obsahují nenasycené i nasycené mastné kyseliny, které mají skvělé desinfekční a zklidňující účinky a jsou tak ideální pro poraněnou kůži i kožní onemocnění. Šípkový olej vysušuje póry a neucpává je.

Hroznový olej

Ochrana před UV zářením, hydratace, zmírnění zánětů a zpomalení stárnutí pokožky – to jsou hlavní přednosti hroznového oleje. Obsah kyseliny linolové i antioxidantů zaručuje hydrataci mastné pokožky bez ucpání pórů.

Problematická pleť

 • Špatně ošetřovaná mastná pleť,
 • ucpané póry, nadměrná produkce kožního mazu.

Problematická pleť většinou vzniká špatným ošetřením mastné pleti, která reaguje vznikem bílých pupínků (neboli zánětlivých míst na obličeji). Nicméně i taková pleť snese olej, pokud si zvolíte ten pravý.

Pupalkový olej

Lidé, kteří se s problematickou pletí potýkají delší dobu, jistě slyšeli o téměř kouzelných protizánětlivých vlastnostech tohoto typu oleje. Kyselina linolová, která je ve velkém zastoupena, má výrazné protizánětlivé účinky.

Brutnákový olej

Je vhodný nejen na problematickou pokožku s akné, ale také na zhojené jizvy, strie a popáleniny, které značně regeneruje.

 Levandulový olej

Je vyhledáván hlavně díky svým desinfekčním účinkům, které lokálně působí přesně v místě, ve kterém potřebujete.  Lidé, kteří mají problémy s akné, by levandulový olej měli zahrnout do své základní kosmetické výbavy.

Smíšená pleť

 • Mastná T-zóna, ale sušší tváře,
 • začervenalá pokožka kolem nosu, rozšířené póry,
 • zarudlé tváře, šupinky.

Tzv. kříženec mezi mastnou a normální pletí potřebuje olej přesně šitý na míru. Pokud byste užívali oleje určené pro mastnou pleť, pokožka, která není mastná, by byla vystavována nadbytečnému vysušování. Dva rozdílné typy kůže potřebují prvotřídní péči.

Arganový olej

Je vhodný na všechny typy pleti, ale nejvíce s ním budou spokojení jedinci s pletí problematickou a smíšenou. Jestliže jej začnete využívat v mladším věku, budete preventivně bojovat proti vráskám a předčasnému stárnutí pleti.

Suchá a citlivá pleť

 • Snížená produkce mazových žláz,
 • zašedlá barva, šupinky a suchá místa,
 • pocit pnutí a tahání.

V pubertálním věku by si každá z nás přála mít raději sušší pokožku bez přebytečné mastnoty a pupínků. Ve vyšším věku však své majitelky dokáže pěkně potrápit, proto je nutné ji řádně hydratovat výhradně tělovým olejem pro suchou pokožku.

Mandlový olej

Obsahuje vitamíny A, E, F, dále draslík, vápník, kyselinu olejovou, linolovou i palmitovou. Vlastnosti a konzistence mandlového oleje téměř odpovídá vlastnostem lidské pleti, proto je s velkou oblibou používán po mnoho let. Jeho účinky si zamilujete zejména v zimním období.

Avokádový olej

Opět olej velmi bohatý jak na vitamíny (A, B, D, E), tak na kyselinu listovou. Zajímavostí je, že olej z avokáda vám dodá přirozenou ochranu proti slunci (jeho SPF faktor je většinou uváděn něco mezi 6-8).

zpět nahoru ↑

Typy olejů

Nerafinované oleje

– lisované zastudena
– uchovávají cenné látky v maximální možné míře

Rafinované oleje

– lisované zatepla
– vydrží déle, ale ztrácejí mnoho cenných složek rostlinného původu

Bio oleje

– často certifikované oleje, které dodržují bio normy
– bio rostlinné oleje neboli přírodní tělové oleje neobsahují chemické složky

nonGMO (geneticky nemodifikované)

– oleje v nejvyšší možné kvalitě
– o něco vyšší kvalita než bio oleje

zpět nahoru ↑

Dětský tělový olej

O dětskou pokožku byste neměli pečovat ničím jiným než tím nejkvalitnějším olejem určeným pro citlivou kůži. Mezi nejlépe snášené dětské oleje patří měsíčkový, mandlový a pupalkový olej. Všechny tři jsou schopné poskytnout nejlepší ochranu před vysušením, dokonce i tam, kde pokožka přichází do styku s plenou.

Samozřejmě byste tyto zástupce měli zvolit tak, aby byly bez zbytečné parfemace, lisované zastudena a v bio kvalitě. Tak zabráníte vzniku alergií a pokožka vašeho dítka bude zdravá a krásná.

zpět nahoru ↑

Jaké složení má tělový olej

Opravdu kvalitní přípravky se skládají pouze z několika surovin:

 1. nosný olej = tvoří kvalitní základ,
 2. deriváty vůní z přírodních éterických olejů.

Nosný olej tvoří základ celého přípravku a může jich být hned několik – např. směsice z jojobového, sezamového, slunečnicového a makadamového oleje. Další složku tvoří éterické oleje a jejich deriváty, které olejům dodají požadovanou vůni. Chemické konzervační látky nejsou v bio olejích prvotřídní kvality povoleny.

Méně kvalitní výrobci používají ke konzervaci umělé konzervační látky případně tzv. neškodnou chemii, která sice navýší datum spotřeby přípravku, avšak o bio kvalitě nemůže být řeč.

zpět nahoru ↑

Jak vyrobit tělový olej

V dnešní době boomu DIY neboli „udělej si sám“, se čím dál častěji vyskytují různé návody na domácí oleje. Pokud si i vy chcete vyrobit svůj domácí přípravek, jako první se zaměřte na nosný olej. Vhodnou začátečnickou kombinaci představuje směsice zástupců makadamového, meruňkového a mandlového oleje.

Následně si vyberte kvalitní esenciální olej, kterým byste nosné oleje chtěli obohatit. Ale pozor, přestože preferujete výraznější vůně, mějte na paměti, že éterické oleje ve větším množství dráždí kůži. Do 20 ml nosného oleje vám tak postačí maximálně 10 kapek toho esenciálního. Jestliže budete olej používat i na obličej, zvolte množství esence ještě menší.

Samotný výběr vůní je na vás, proto se řiďte hlavně svým nosem. Jako skvělí pomocníci a rádci by vám mohly sloužit odborné knihy, které vás provedou světem vůní a doplní, co která vůně navodí ve vaší mysli.

Dobrá rada:  dávejte si pozor hlavně na citrusové oleje a bergamon. Po nanesení takových olejů se nevystavujte přímému slunečnímu záření, neboť riskujete nepříjemné skvrny na kůži.

Domácí recept na tělový olej

Tento velmi jednoduchý domácí recept ocení jistě všichni, kteří se nechtějí namáhat s domácí macerací. Stačí, když si pořídíte tyto lahvičky esenciálních olejů: citron, rozmarýn, levandule a máta. Do 20 ml nosného oleje pak nakapejte:

 1. kapku máty
 2. kapky levandule
 3. kapky citronu
 4. kapky rozmarýnu

Tak budete mít hotovou vlastní vonnou směs pro masírování i výživu pokožky téměř bez námahy.

Top kvalitní domácí příprava

V případě, že nestojíte o vonné esence a raději byste si užili celou přípravu sami, připravte si:

 • kvalitní olej (mandlový, případně i slunečnicový lisovaný zastudena),
 • bylinky (růže, levandule, meduňku, fialky a podobně),
 • koření (vanilka, skořice, badyán atd.),
 • lahev na nakládání,
 • sítko a trychtýř,
 • malou lahvičku.

Jak na to?

 • Opláchněte zvolené byliny či koření a nechejte řádně vysušit.
 • Vydezinfikujte lahev na nakládání.
 • Vložte suchou bylinu a zalijte olejem.
 • Nechte v klidu 2-3 týdny (pozor na sluneční záření a vysokou teplotu); občas protřepejte.
 • Po několika týdnech slijte výsledný přípravek do malé lahvičky a používejte dle potřeby.

V tomto případě záleží pouze na vás, co byste si do vonné směsi chtěli přidat. V zimních měsících jistě využijete hlavně koření jako skořici, vanilku apod. Na letní potírání pokožky se však daleko lépe hodí právě bylinky.

Dobrá rada: Přestože jsme v první části rádce mluvili o tom, že olej by měl být při nanášení na pokožku v kontaktu s vodou, při nakládání do oleje musejí být bylinky i koření suché!

zpět nahoru ↑

Hybrid zvaný sprchový olej

Díky sprchovému oleji můžete zabít dvě mouchy jednou ranou a jeho použití je možná ještě daleko praktičtější, než tomu je u oleje klasického. Olej jednoduše naneste ve sprše a opláchněte. Nemusíte dlouho čekat ani se obávat skvrn na oblečení.

Sprchový olej vlastně nahrazuje sprchový gel, který pokožce není schopen dodat tolik potřebné živiny ať už v zimním či letním období. Protože tělové oleje tolik nepění jako sprchové gely, jsou navíc šetrnější k citlivé pokožce.

Při výběru se řiďte nejen tím, čeho byste po sprchování chtěli dosáhnout (existují oleje zmírňující celulitidu, povzbuzující oleje, zklidňující oleje,…), ale hlavně svým nosem. 🙂

zpět nahoru ↑

Olej není všechno!

Aby vaše pleť byla schopná využít složky oleje bezezbytku, je nutné jí dopřát dostatečnou péči.

Ranní rituál

Opravdu nikdy svou pleť ráno neodbývejte.  Začněte tím, že ji omyjete vlažnou vodou a dočistíte vodou pleťovou. Ráno záleží pouze na vás, zda olejový přípravek k vyživení pleti použijete, či nikoli. Zaprvé je to časové náročnější a zadruhé se mnohdy nedoporučuje požívat olej dvakrát denně. Proto si aplikaci olejové výživy nechte třeba až na večer.

Večerní výživa

Večerní čištění pleti by mělo být samozřejmostí za každé situace. Jednoduše použijte odličovací přípravek a následně postupujte tak jako ráno. Vlažná voda, pleťová voda a neduhy jsou zažehnány!

Právě večer je také ideální doba pro aplikaci pleťových olejů, které mají celou noc k tomu, celý obličej vyživily a působily přesně tak, jak potřebujete.

Závěrem našeho rádce je třeba podotknout, že není možné jednoznačně říct, který z přípravků bude pro vaši pokožku tím nejlepším tělovým olejem. Zaprvé je nutné si uvědomit, jaký typ pleti a pokožky vlastně máte a následně hledat, který přípravek vám „sedne“ nejlépe.

Nezapomínejte také, že na různých částech těla máte různý typ kůže. Klidně se může stát, že zatímco na mastný obličej budete potřebovat lehký olej, který zbytečně nezatěžuje, svým nohám budete muset dodat pořádnou dávku mastného přípravku.

Jak vám tento test pomohl? Budeme rádi, když ho ohodnotíte hvězdičkami.

5/5 1 rating

Kategorie:

Budeme rádi za vaše názory a připomínky

   Napište svou recenzi

   Před odesláním komentáře byste měli vědět, jak pracujeme s vašimi osobními údaji. Důvodem pro zpracování osobních údajů je náš oprávněný zájem. Jsme správci osobních údajů a chráníme je v souladu se zákonem 101/2000 Sb., O ochraně osobních údajů a s principy obsaženými ve směrnici EU č. 95/46/EC (GDPR). Při odeslání komentáře zpracováváme tyto osobní údaje - jméno, email a vaši IP adresu. Jméno používáme pro oslovení při případné odpovědi. Jméno můžete nahradit i přezdívkou. Email používáme pouze pro odeslání notifikačního emailu se zprávou, že vám někdo odpověděl na váš dotaz, případně rovnou pošleme odpověď na váš dotaz. Email je neveřejný a pro jiné účely ho nepoužíváme. IP adresu využíváme výlučně pro ochranu formuláře před spamem. Případné úpravy osobních údajů a žádosti o smazání můžete vyřídit emailově na poradime@covybrat.cz.