Jak vybrat termostat

Pokud chcete, aby u vás doma bylo vždy příjemně teplo, ale nechcete platit vysoké účty za energie, rozhodně se vám vyplatí koupit termostat. Ten bude udržovat vždy vhodnou teplotu, a také vám ušetří spoustu výdajů, některý až 25 %! Vyplatí se pořídit si chytrý termostat, který můžete ovládat pomocí aplikace v telefonu, nebo bude stačit běžné zařízení s manuálním ovládáním za pár set korun? Je skutečně nutné mít přístroj, který můžete programovat na různé dny v týdnu, nebo se jedná o zbytečnost? Dozvíte se v článku, ve kterém se budeme věnovat i správnému nastavení a umístění tohoto zařízení do vaší domácnosti.

Recenze pokojových termostatů

Termostaty patří mezi šikovné pomocníky, kteří umí zpříjemnit pobyt ve vašem domově. Díky nim vám už nikdy nebude moc horko nebo zima. Na trhu jich najdete spoustu a v různé cenové relaci. Vybrat ten správný pokojový termostat tak nebude úplně snadné. Proto jsme pro vás připravili pětici recenzí těch nejprodávanějších kousků z různých kategorií, abyste si udělali obrázek o tom, co který z nich zvládá, a zdali potřebujete propracovaný přístroj, nebo vám bude stačit zařízení v základní podobě. Pojďte se podívat, který pokojový termostat bude vítězem testu.

EMOS P5604

Typdrátový
Ovládánímanuální
Displejano
Pracovní teplota v °C0-40
Napájeníbaterie
Spínání0-230 V
Možnost programováníne
Propojení s telefonemne

Oblíbený termostat EMOS P5604 patří mezi nejlevnější modely, přičemž si drží úroveň schopného přístroje. Jedná se o základní zařízení, které je drátové, proto počítejte s tím, že ho bude potřeba propojit s kotlem skrze zdi. Tento model ocení každý, kdo nestojí i speciální a složité zařízení, které má hromadu programů a je díky tomu poněkud složitější na ovládání a používání. Pokud chcete zřízení, které odvádí skvěle svou práci, a nejste milovník moderní techniky, nenajdete lepší model. Přístroj se ovládá manuálně, pomocí otočného kolečka, se kterým si nastavíte požadovanou teplotu. Veškeré informace uvidíte na skvěle čitelném podsvíceném displeji.

Jedná se vlastně o pouhé dva údaje – teplotu, která nyní v místnosti je a teplotu, kterou požadujete. Termostat EMOS je vybavený ochranou proti zamrznutí, takže se nemusíte bát umístění v chladnějších místnostech. Pracuje v rozmezí teplot 0-40 °C, s přesností měření na 0,2 stupňů. Napájí se pomocí dvou AAA baterií, které jsou součástí balení. Je trochu škoda, že výrobce nezvolil silnější AA baterie, čímž by prodloužil dobu před nutnou výměnou. Designově tato bílá krabička neurazí ani nenadchne. Umisťuje se přímo na omítku, ale s rozměry 12×7,7×3 cm je docela malá a nepůsobí v interiéru rušivě. Termostat je vhodný i pro starší osoby, které nemají zkušenosti s moderními technologiemi a hledají jednoduché a funkční řešení.

 • snadná obsluha
 • nízká cena
 • čitelný displej
 • žádná možnost programování
 • častější výměna baterií

Zjistit cenu

AURATON 2030 programovatelný termostat

Typdrátový
Ovládánímanuální
Displejano
Pracovní teplota v °C0-45
Napájeníbaterie
Spínání0-230 V
Možnost programováníano
Propojení s telefonemne

Jako zástupce zařízení do 1 000 Kč, které už můžete programovat, jsme vybrali termostat s externím čidlem Auraton 2030. Tento šikovný pomocník už umí mnohem víc, než základní modely, což ale nemusí každému vyhovovat. Termostat je drátový, je třeba přivrtat ho na zeď a propojit s kotlem pomocí kabeláže. Dle uživatelských názorů je instalace trochu komplikovaná. Zařízení má podobu bílé krabičky, na které najdete displej. Navolit si můžete ze tří druhů barevného podsvícení. Najdete na něm údaje o teplotě, dále pak číslo programu a aktuální čas. K ovládání slouží tlačítka pod displejem a další, která jsou šikovně skryta za posuvným panelem.

Díky nim můžete zvolit z 3 druhů programovacích cyklů v rámci časového horizontu – program pro všední dny pondělí až pátek, program na sobotu a program na neděli. Výrobce vychází z praktického rozložení lidského režimu, kdy v týdnu pracujeme a o víkendech býváme více doma, nebo naopak pryč. V rámci jednotlivých cyklů pak můžete nastavit až 8 různých teplotních stupňů podle toho jestli je den, noc, nebo jestli jsou členové domácnosti doma či v zaměstnání. To vše probíhá s přesností na 1 minutu. Přístroj se napájí pomocí dvou AA baterií, které mají víc energie a oproti předchozímu typu vás nečeká tak častá výměna. Je vyrobený v EU, takže se můžete spolehnout na jeho kvalitní zpracování. Designově neurazí ani nenadchne. Veškeré údaje, které potřebujete k ovládání, najdete v praktickém návodu, který je součástí balení a rozhodně ho doporučujeme uschovat. Stejně tak i veškeré vybavení, které budete potřebovat k instalaci. V poměru cena/výkon se jedná o perfektní volbu.

 • tři programovací cykly
 • kvalitní zpracování
 • čitelný displej
 • příjemný design
 • složitější programování a obsluha
Zjistit cenu

Elektrobock bezdrátový termostat BPT-21

Typbezdrátový
Ovládánímanuální
Displejano
Pracovní teplota v °C0-40
Napájeníbaterie
Spínání0-230 V
Možnost programováníano
Propojení s telefonemne

Mezi nejoblíbenější a nejspolehlivější bezdrátové termostaty patří Elektrobock BPT-21. Jedná se už o dražší výrobek s cenou okolo 2 000 Kč, což je však daní za jednoduchou instalaci a také výrobek vyrobený v České republice. Na rozdíl od drátových zařízení nemusíte kvůli modelu od Elektrobocku vrtat do zdi nebo podlahy, ani nic složitě montovat. To je rozhodně největší výhoda, kterou tento přístroj poskytuje. Bezdrátové spojení funguje tak, že na kotel umístíte přijímač a v dosahu 35 m pak vysílač s ovládacími prvky. 35 metrů je samozřejmě ideální hodnota. V praxi záleží na tloušťce stěn, množství rušení atd.

Dosah je však dostatečný do většiny interiérů a díky vysoké citlivosti zařízení není problém s přenosem i přes několik tlustých zdí. S vzdáleností okolo 20 metrů už doporučujeme opatrnost a raději se přístroj zapůjčit a vyzkoušet. Termostat se tedy skládá ze dvou zařízení s tím, že vysílač můžete přenášet s sebou a mít ho vždy po ruce. Je opatřen i praktickým stojánkem pro umístění na poličku, parapet nebo zem. Pokud hledáte přístroj, který nabízí rozsáhlou možnost programování tak, abyste si přizpůsobili teplotu podle sebe na maximum, pak vás toto zařízení nezklame. Nabízí možnost až 6 různých teplotních hodnot v každém dni v týdnu. Skvělá je i úsporná funkce, při které můžete nastavit určitou teplotu na celých 99 dnů omezeného vytápění a v klidu si užít dovolenou nebo delší pobyt mimo bydliště.

Vše ovládáte pomocí tlačítek na spodní straně vysílače. Na displeji pak vidíte veškeré údaje, jako je teplota, čas, den v týdnu, funkčnost vysílání i zapnuté funkce. Překvapilo nás ale, že displej není podsvícený. U tak drahého přístroje by to byla minimální investice ve výrobě navíc. Zařízení má nejen slušný dosah, ale potěší i stupeň krytí IP 20. Vysílač se pak napájí pomocí dvou baterií typu AA. Jedinou nevýhodou tohoto produktu je trochu složitější obsluha, kterou je třeba nastudovat v přiloženém návodu a trochu vyšší cena.

 • vysoká nabídka programů
 • bezdrátové zařízení
 • spolehlivý český výrobce
 • odolný přístroj
 • možnost přenášení vysílače do různých místností
 • nemá podsvícený displej
 • vyšší cena
Zjistit cenu

Honeywell Lyric T6 Smart Y6H910WF1011

Typdrátový
Ovládánímanuální/vzdálený
Displejano
Pracovní teplota v °C5-35
Napájenísíťové
Spínání24-230 V
Možnost programováníano
Propojení s telefonemano
Jako jednoho ze zástupců chytrých termostatů jsme vybrali Honeywell Lyric T6 Smart, který teprve před nedávnem zavítal na český trh. Firma, která se zabývá nejen výrobou letecké techniky, ale i kvalitní elektroniky je zárukou preciznosti a dlouhé životnosti každého výrobku, který zde byl vyroben. Je potřeba počítat s vysokými náklady, ale ty se vám bohatě vrátí. Model od Honeywellu překvapí na první pohled svým designem. Nečekejte žádnou klasickou bílou krabičku, která se do domácnosti nehodí.

Tento termostat má elegantní vzhled v černém provedení s černým dotykovým displejem, a nebude dělat ostudu v žádném moderním interiéru. Jedná se o zařízení drátové, které se skládá z vysílače a přijímače. Jednu část umístíte na kotel, který může být plynový i elektrický, další je pak potřeba připevnit ke zdi. Vzdálenost může být různá, podle volby kabelu (15 m u kabelu 0,5 mm² a 20 m u kabelu 1 mm²), vždy ale musíte ovládací zařízení umístit minimálně 1,2 m od podlahy. Nespornou výhodou tohoto přístroje je možnost propojení s bezdrátovou sítí Wi-Fi ve vaší domácnosti. Díky tomu ho můžete ovládat pomocí mobilního telefonu a tabletu v aplikaci Lyric nebo přístroji v rámci chytré domácnosti Google Smart Home či Apple Home Kit. Naprogramovat ho můžete tedy i na dálku, třeba z práce nebo z dovolené.

Pro takové případy však můžete zapnout úsporný režim Dovolená. Jinak nabízí i několik programů v rámci celého týdne, které vám usnadní práci s regulováním teploty. Nemusíte se bát, že by zařízení přestalo fungovat, pokud by vám doma vypadl internet. Poběží dál dle daného programu, vám akorát neumožní do nastavení vstupovat. Pokud byste chtěli doma mít termostatů Honeywell více, také to není problém. Zařízení podporuje spárování do hromadné sítě. Zajímavá je i funkce měření venkovní teploty, kdy termostat funguje i jako teploměr. Termostat Honeywell potěší všechny, kteří mají rádi inteligentní přístroje a rádi si doplní chytrou domácnost. Navíc má skutečně krásný design, který potěší nejedno oko. Připravte se ale na vysokou cenu, okolo 4 000 Kč.

 • možnost ovládání přes telefon
 • krásný design
 • chytrá domácnost
 • množství programů
 • vysoká pořizovací cena
 • náročnější ovládání pro nezkušené
Zjistit cenu

Netatmo Thermostat NTH01-EN-EU

Typbezdrátový
Ovládánímanuální/vzdálený
Displejano
Pracovní teplota v °C0-50
Napájeníbaterie
Spínání0-230 V
Možnost programováníano
Propojení s telefonemano
Posledním recenzovaným produktem bude termostat Netatmo, který si momentálně drží stupeň vítězů na žebříčku oblíbenosti. Není se čemu divit, má skutečně spoustu výhod, které ocení každý uživatel, a to i za vyšší cenu. V čem má tolik navrch tento nej termostat? Tento termostat patří mezi bezdrátové, proto si nemusíte lámat hlavu s vrtáním nebo řezáním zdí v domácnosti. Instalace je snadná a bezproblémová.

Použít ho můžete na kotel plynový či na tuhá paliva. Počítejte s dosahem asi 10 m od relé, což není zrovna moc, ale v běžných rozměrech domácnosti by to mělo stačit. Zařízení můžete ovládat buďto mauálně, nebo ho můžete připojit k Wi-Fi síti a ovládat ho tak na dálku pomocí mobilního telefonu nebo tabletu, a dokonce i webové aplikace z vašeho počítače. Podporuje jak Windows Phone, tak iOS a Android. Díky tomu můžete nastavit teplotu odkudkoliv, ať jste v práci nebo na cestách. Termostat je chytrý, sleduje chování a pohyb osob v domácnosti a dle toho dokáže určit, kdy je třeba přitopit nebo teplotu snížit. Bere v potaz i venkovní teplotu a inteligentně tak nastaví teplotu vnitřní. Výrobce deklaruje, že tak můžete ušetřit za energie až 25 %, a navíc snížíte svou uhlíkovou stopu, čímž podpoříte životní prostředí. To mechanický a jednoduchý termostat nezvládne.

Výhodou tohoto výrobku je také jeho krásný design. Navrhl ho francouzský designér Philippe Starck, který bývá za své návrhy pravidelně oceňován. Wi-Fi termostat je pohledný, moderní a výborně zapadne do vašeho bydlení. V balení najdete pětici speciálních fólií různých barev, takže si můžete zvolit vlastní vzhled, který se bude do vašeho interiéru nejvíc hodit. Termostat nikam na stálo neinstalujete, jeho součástí je stojánek, takže ho můžete umístit na poličku nebo parapet. Napájí se pomocí 3 AAA baterií, které by měly být schopny udržet ho v provozu jeden rok. Pro někoho může být nevýhodou aplikace v anglickém jazyce, která je ale intuitivní a snadno se v ní zorientujete. Termostat nebude vhodný pro lidi, kteří nemají rádi moderní technologie a dávají přednost jednoduchému manuálnímu ovládání. Pro ty, kteří jdou rádi s dobou a dopřávají si spolehlivé a moderní přístroje však bude jako stvořený. Určitě mu patří pomyslné vítězství mezi dnešními recenzovanými modely.

 • ovládání přes telefon
 • součást chytré domácnosti
 • možnost volit barvu pomocí folie
 • bezdrátové zařízení
 • jednoduchá obsluha
 • vysoká cena
Zjistit cenu

Jak vybrat termostat?

Termostat je praktické zařízení, které by vám doma nemělo chybět. Funguje na bázi propojení s kotlem a jeho prací je sledovat a udržovat nastavenou teplotu v daném prostoru. Stará se tedy o to, abyste netopili zbytečně moc, nebo naopak málo, čímž nejenže šetří vaše peníze, ale taky vám díky němu bude doma příjemněji. Na trhu můžeme sehnat různé typy. Jak starší mechanické, tak vymazlené inteligentní přístroje, které ovládáte pomocí aplikací v mobilním telefonu. Ve většině případů vydrží termostat dlouhé roky, než ho bude potřeba vyměnit. I proto se vyplatí jeho nákup promyslet. Aby se vám lépe vybíralo, připravili jsme pro vás nákupního rádce, ve kterém se dozvíte všechny důležité informace a nakonec i recenze nejlepších termostatů, které vám pomohou rozhodnout se pro ten váš.

Druhy termostatů

Jako první bychom si určitě měli říct, s jakými typy přístrojů se můžete setkat. Základní dělení máme takové:

Mechanické termostaty

V tomto případě musíme nastavení teploty provádět ručně. Většinou k tomu slouží otočný ovladač nebo tlačítka. Výhodou tohoto typu je snadné ovládání, které zvládne každý laik, a také nízká cena. Nečekejte ale speciální programy. Kvůli nemožnosti citlivějšího programování bude s tímto typem i menší finanční úspora na energiích.

Elektronické termostaty

Modernější zařízení, která jsou vybavena displejem. Ty nejlepší pokojové termostaty nabízí možnost propojení s chytrým telefonem. Mají modernější design, který do domácnosti skvěle zapadne. Umí nastavit spoustu programů, díky čemuž můžete ušetřit opravdu hodně peněz. Počítejte ale s vyššími vstupními náklady a složitějším ovládáním. Speciální kapitolu tvoří příložné termostaty k topení a do bojleru, které se využívají pro regulaci teploty vody. Ty ale v dnešním článku probírat nebudeme. Věnovat se nebudeme ani zásuvkovým termostatům, které se používají také k lednici. Vynecháme i termostaty s kapilárou.

Důležité parametry

Základní rozdělení jsme si pověděli, a teď je třeba podívat se na zoubek konkrétním vlastnostem, kterými mohou tato zařízení oplývat. Díky těmto znalostem bude výběr termostatu jednodušší.

Druh čidla

Základem každého termostatu ke kotli je čidlo, které zaznamenává změnu teploty. Setkat se můžeme se dvěma základními druhy, a to čidlem podlahovým a čidlem prostorovým. Podlahový termostat si vyberou ti, kteří mají ve své domácnosti zavedené podlahové topení. Ostatní z vás mohou sáhnout po prostorovém termostatu, který monitoruje teplotu vzduchu v celé místnosti. Nebývá výjimkou narazit ani na přístroje, které mají čidla obě. Díky tomu jsou méně náchylné ke zkreslení údajů a pracují efektivněji.

Dobrá rada: Pokud pořizujete termostat do koupelny, postačí vám zařízení s podlahovým čidlem, protože právě dostatečná teplota země je v této místnosti nejdůležitější.

Způsob ovládání

Ovládání se odvíjí od toho, jak složitý přístroj jste si koupili. Jednodušší modely bez možnosti programování zvládne ovládat úplně každý. Stačí pomocí otočného kolečka nebo tlačítek nastavit cílovou teplotu, která se zobrazí na displeji. Pokročilejší přístroje už mají ovládání složitější. Můžete využívat některý z přednastavených programů, kdy lze určit danou teplotu na konkrétní dny v týdnu nebo dokonce i hodinu, takže bude příjemně chladno, jakmile uleháte do postele, ale nad ránem se začne topit a vy nemusíte vstávat do studeného bytu. Některé termostaty využívají chytrých technologií, takže je lze propojit s telefonem a ovládat tak klidně z druhé strany planety. Taková zařízení mají už složitější nastavení a určitě je potřeba nejdřív prostudovat návod.

Způsob umístění

Existuje dvojí způsob, jak v domácnosti kotlové termostaty umístit:

 • Umístění pod omítku – V tomto případě se vyplatí na instalaci zařízení myslet už při stavbě nebo rekonstrukci. Velká část přístroje bude skrytá za zdí a viditelný zůstane jen malý kousek s displejem, který vypadá jako vypínač a mnohem lépe zapadne do interiéru. Jeho montáž je ale komplikovanější, protože musíte do zdi zabudovat rámeček, do kterého se zařízení vloží.
 • Umístění na zeď – V případě, že se rozhodnete termostat instalovat dodatečně, je to samozřejmě možné. Vybrat si ale budete muset model, který se umístí přímo na zeď, takže bude veškerá část zařízení viditelná, což může v moderním bydlení působit rušivě a nevzhledně.

Myslet musíte i na prostředí, do kterého budete zařízení umisťovat. Většina z nich je určena pro instalaci do interiéru, ale setkat se můžete i s termostaty exteriérovými, které jsou odolnější vůči vlhkosti a změnám teploty.

Odolnost a zpracování

Ve valné většině bývají termostaty vyrobené z různě odolného plastu. Protože tato zařízení stráví život prakticky na jediném místě a téměř nikdy ho nepřemisťujeme, není až tak důležitý použitý materiál. Co ale důležité je, je kvalita zpracování. A to zejména v případě, kdy chceme termostat umístit do dílny nebo vnějších prostor, kde může foukat nebo být prašno, což by chatrnější přístroj nemusel ustát. Proto i u termostatů bývá označený stupeň krytí IP, který přesně udává jeho odolnost jak proti vodě, tak proti prachu či mechanickému poškození. Nejčastěji to bývají tyto druhy:

 • IP 20 – Zařízení není chráněno proti vodě, je ale odolné proti průniku částeček o průměru nad 12,5 mm. Ideální volba do běžných obytných prostor.
 • IP 30 – Přístroj není voděodolný, ale neproniknou dovnitř částice větší jak 2,5 mm. Hodí se do prašnějšího prostředí, jako jsou třeba chodby či garáže.
 • IP 21 – Termostat je chráněný vůči 3-5 mm padající vodě po dobu 10 minut a částicím s průměrem 12,5 mm a více. Uplatnění najde hlavně v místnostech s vyšší vlhkostí jako je koupelna nebo kuchyň.

Na trhu existují i termostaty pro venkovní použití, které budou muset být mnohem odolnější. Důležité je pohlídat si u takových přístrojů hlavně teplotní rozsah a odolnost proti silnému větru.

Způsob propojení se zdrojem tepla

Dnes na trhu narazíte na dva druhy propojení termostatů se zdrojem tepla. Obvykle levnější přístroje bývají propojeny drátově, a tudíž je třeba počítat s menšími stavebními pracemi, ty dražší pak nabízí možnost bezdrátového fungování. Bezdrátové termostaty ocení všichni, kdo budou přístroj o bytě přemisťovat do různých místností, nebo nechtějí vrtat do zdi. Nevýhodou bezdrátových přístrojů může být jejich omezený dosah, který se pohybuje zhruba až do 30 m, není proto vhodný pro větší prostory, rodinný dům ale bez problémů pokryje. Rozhodně si ale ověřte, jestli takové zařízení podporuje váš kotel. Může se totiž stát, že tomu tak nebude a budete nuceni využít drátové technologie. Nejmodernější typ propojení pak představuje digitální termostat, který komunikuje s řídící jednotkou v domě a díky možnosti programování tak můžete regulovat teplotu kompletně, což vám ušetří spoustu financí. Taková zařízení ale vyžadují vyšší vstupní investici než klasické modely.

Kompatibilita

Pohlídejte si, aby vámi vybrané zařízení bylo s kotlem kompatibilní. Starší kotle s dvouvodičovým zapojením modernější technologie nepodporují a chytrý termostat by vám byl v tomto případě k ničemu. Pohlídejte si také, jestli váš termostat lze propojit s elektrickým nebo plynovým kotlem. Zjistit si informace musíte hlavně tehdy, pokud chcete koupit bezdrátový termostat. Tento způsob připojení musí totiž podporovat i kotel samotný.

Zatížení relé

Abyste zvolili správný přístroj, je potřeba přemýšlet i nad tím, jaký výkon má kotel, ke kterému ho budete připojovat. Termostat zvládne jen zátěž, která nepřekročí maximální zátěž jeho relé. Ta mívá hodnotu okolo 16 A (3 600 W). Je ale lepší nechat si zhruba 10% rezervu, abyste zařízení příliš nepřetěžovali. Dobrá rada: Pokud byste chtěli připojit termostat ke kotli, který má zátěž vyšší, než relé vámi zakoupeného přístroje, řešit se to dá. Musíte si dodatečně přikoupit zařízení, jehož hodnota odpovídá výkonu kotle. To pak umístíte do rozvodové skříně.

Funkce

Jednoduché přístroje nemají žádné speciální funkce, ty propracovanější jich už mají spoustu. Zmiňme si alespoň ty nejčastější:

 • Měření venkovní teploty – některá zařízení dokážou měřit a zobrazovat venkovní teplotu, takže plní i funkci teploměru. Navíc jsou schopná naměřenou hodnotu brát v potaz a uzpůsobit podle ní nastavení teploty v místnosti.
 • Režim dovolená – chytrá zařízení můžete převést do úsporného režimu, který se stará o základní vytápění v době vaší nepřítomnosti, nikdy ale netopí příliš. Některé přístroje vydrží v tomto režimu víc jak tři měsíce.
 • Chytrá funkce mapování prostoru – zařízení si prostor zmapuje, vyhodnotí a udržuje stálou teplotu, přičemž reaguje i na venkovní počasí.

Design

Protože valnou většinu termostatů upevňujete na zeď nebo pokládáte na poličku, určitě vás bude zajímat jejich design. Obvykle mají podobu bílé plastové krabičky, ale najdou se i takové, které se hodí do moderních interiérů. Bývají i černé, šedé a někteří výrobci dokonce dodávají v balení fólii v několika odstínech, aby si uživatel mohl finální vzhled doladit dle sebe. Hrany mívají oblé nebo rovné, displej bývá různé velikosti, často podsvícený i v několika možných barvách. Ačkoli je třeba myslet hlavně na to, aby byl termostat kompatibilní s kotlem a dokázal dobře regulovat teplotu, design neopomínejte, budete ho mít na očích pravděpodobně několik let.

Jak správně nastavit termostat?

Samozřejmě vždy záleží na preferenci každého daného člověka. Někdo upřednostňuje teplejší prostředí, jiný má raději chladnější vzduch. Obecně a logicky platí, že pro úsporu energie je důležité hlavně nepřetápět a držet teplotu tak, aby v místnosti příliš nekolísala. V ložnici a chodbě se doporučuje zvolit teplotu okolo 17-19 °C. V obývacím pokoji nebo v kuchyni pak do 21 °C. Spousta lidí je ale zvyklá na teploty vyšší, což se však logicky odráží na každoročním vyúčtování.

Kam umístit termostat?

A do které místnosti termostat umístit? Na tom tolik nezáleží, jako spíš na místě v konkrétní místnosti. Zlaté pravidlo říká, že termostat má být umístěný tam, kde nejvíc proudí vzduch. Instalovat ho můžete ideálně na protější stěnu od oken nebo topných těles. Díky tomu máte jistotu, že reaguje na teplotu v místnosti a ne zapnutého topení nebo vzduchu při větrání oknem. Jedině díky správnému umístění dosáhnete úspory nákladů a komfortního bydlení.

Cena

Cenová relace těchto zařízení je velmi široká. Odvíjí se samozřejmě od propracovanosti jednotlivých modelů, možností programů i způsobu připojení.

Levné termostaty

Za cenu okolo 500 Kč získáte přístroj, který má manuální ovládání a žádnou možnost programu. Neušetří vám tolik peněz, ale je jednoduchý na obsluhu a svou hlavní funkci plní na výbornou.

Kvalitní střední třída

V ceně do 1 500 Kč už můžete mít propracovanější modely, které mají několik programovacích cyklů, většinou se jedná o drátová zařízení.

Top termostaty

Nejlepší domácí termostaty k zakoupení pořídíte i za cenu vyšší než 3 000 Kč. Takové modely se umí připojit na Wi-Fi síť nebo je můžete ovládat dálkově přes aplikaci v telefonu. Stanou se tak plnohodnotnou součástí chytré domácnosti.

Jak vám tento test pomohl? Budeme rádi, když ho ohodnotíte hvězdičkami.

4.6/5 15 hodnocení

Přihlašte se do newsletteru a
získejte super tipy do emailu

Pravidelně zhruba 1 až 3 krát měsíčně vám pošleme skvělé tipy na nakupování, nové testy a nejlepší recenze.

Co můžete čekat?

 1. Tipy na opravdu dobré nákupy (vybíráme jen to, co bychom poslali sami sobě)
 2. Výhodné nabídky a slevy (vybereme jen ty opravdu dobré)
 3. Rady k nakupování
 4. Nové recenze produktů
 5. Nové srovnávací testy
 6. Tyto e-maily jsou zdarma
 7. Neposíláme spam, ani obchodní nabídky třetích stran
Načítáme ...

Děkujeme za přihlášení do newsletteru. Teď ještě mrkněte do emailu a potvrďte, že jste o zařazení do newsletteru požádali opravdu vy. 🙂

Pro info si přečtěte naše zásady osobních údajů a GDPR.

Sledujte nás na sociálních sítích

Na FB, Instáč a Twitter píšeme novinky o nakupování na internetu a zajímavé tipy, které na covybrat.cz nenajdete.

Kategorie:

Budeme rádi za vaše názory a připomínky

   Přidejte váš dotaz nebo recenzi

   Před odesláním komentáře byste měli vědět jak pracujeme s vašimi osobními údaji. Důvodem pro zpracování osobních údajů je náš oprávněný zájem. Jsme správci osobních údajů a chráníme je v souladu se zákonem 101/2000 Sb., O ochraně osobních údajů a s principy obsaženými ve směrnici EU č. 95/46/EC (GDPR). Při odeslání komentáře zpracováváme tyto osobní údaje - jméno, email a vaši IP adresu. Jméno používáme pro oslovení při případné odpovědi. Jméno můžete nahradit i přezdívkou. Email používáme pouze pro odeslání notifikačního emailu se zprávou, že vám někdo odpověděl na váš dotaz, případně rovnou pošleme odpověď na váš dotaz. Email je neveřejný a pro jiné účely ho nepoužíváme. IP adresu využíváme výlučně pro ochranu formuláře před spamem. Případné úpravy osobních údajů a žádosti o smazání můžete vyřídit emailově na poradime@covybrat.cz.

   Covybrat.cz
   Logo