Jak vybrat tyčový vysavač

Aktualizováno v říjnu 2021

Tyčový vysavač se primárně hodí především pro údržbu menších ploch. Je tak ideálním pomocníkem na chatu nebo do bytů. Zejména dříve byly doménou amerických domácností, ale v současnosti se těší oblibě i na našem trhu. V jejich prospěch mluví zejména kompaktní rozměry, ale také možnost kombinace tyčového vysavače 2v1 nebo 3v1. Tato kombinace zahrnuje tyčový vysavač, který i vytírá, případně disponuje ručním vysavačem. Náš rádce vám poradí podle čeho tyčový vysavač vybrat a přinese i recenze top tyčových vysavačů.

Recenze tyčových vysavačů

Do testu tyčových vysavačů jsme zařadili akumulátorové výrobky, jež jsou u spotřebitelů nejoblíbenější. Chválí si je především kvůli mobilitě a tomu, že nejsou omezeni přívodní šňůrou. Od nákupu neodradí ani fakt, že mají nižší výkon. V našem testu jsme se zaměřili především na výkon, poměr mezi nabitím a výdrží na jedno nabití, příslušenství, způsob filtrace a snadnost ovládání. Přečtěte si, jak dopadly výsledky! Ne vždy platí, že to, co píše výrobce je skutečně úplná pravda.

NázevKde koupitVysávání tvrdých plochVysávání kobercůHlasitostVýdržVýbavaCelkem
1.Dyson V10 absoluteZjistit cenu100%80%90%80%90%
88%
Recenze
2.MIELE Triflex HX1Zjistit cenu100%80%90%80%90%
88%
Recenze
3.Electrolux Pure F9 PF91-ALRGYZjistit cenu95%80%60%85%80%
83%
Recenze
4.Kärcher VC 5Zjistit cenu95%70%40%100%70%
80%
Recenze
5.Sencor SVC 8621TIZjistit cenu90%70%70%90%70%
79%
Recenze
6.Philips PowerPro Duo FC6168/01Zjistit cenu90%70%60%85%55%
74%
Recenze
7.Xiaomi Mi Cleaner LightZjistit cenu85%75%60%65%70%
73%
Recenze
8.ETA Moneto 1449 90000Zjistit cenu80%70%50%60%70%
69%
Recenze
zpět nahoru ↑

Parametry

NázevKapacita baterie (mAh)Doba nabíjení (min.)Výdrž na jedno nabití (min.)Stupně výkonuHlasitost (dB)
1.Dyson V10 absolute260021040372
2.MIELE Triflex HX1250024060373
3.Electrolux Pure F9 PF91-ALRGY250036060382
4.Kärcher VC 5///477
5.Sencor SVC 8621TI200036050278
6.Philips PowerPro Duo FC6168/01-30040283
7.Xiaomi Mi Cleaner Light250033045/15 min272-80 dB
8.ETA Moneto 1449 90000-30025283

zpět nahoru ↑

Než vyrazíte do obchodu

Před tím, než kliknete na tlačítko koupit, byste se měli zamyslet nad určitými faktory, které váš výběr významně ovlivní. Co zásadního byste měli zohlednit?

 • Tyčové vysavače se dělí podle zdroje energie na síťové a akumulátorové. Síťové mají neomezenou dobu provozu, ale jsou limitovány délkou šňůry, akumulátorové limituje výdrž baterie, ale mají neomezenou mobilitu.
 • Nezapomeňte zohlednit informace uvedené na energetickém štítku. Zajímejte se především o hlučnost, výkon a hmotnost.
 • U aku tyčového vysavače je nejdůležitější poměr mezi výdrží a délkou nabíjení. Čím menší poměr je, tím lépe.
 • Rozhodněte se, zda sáhnete po sáčkové či bezsáčkové možnosti.
 • Zejména pro alergiky je důležitý typ a kvalita filtru.
 • Nástavec na odstraňování zvířecích chlupů by měl být požadavek každé rodiny, která domácnost sdílí s chlupatými mazlíčky.
zpět nahoru ↑

Základní dělení ručních tyčových vysavačů

Tyčové vysavače se dělí podle způsobu napájení na síťové a akumulátorové. Níže vám představíme jejich výhody i nevýhody.

Elektrický (síťový) tyčový vysavač

 • kompaktní
 • lehký
 • neomezená doba provozu
 • vhodný do špatně dostupných míst
 • nižší sací výkon
 • omezení přívodní šňůrou

Bezdrátový tyčový vysavač

 • kompaktní
 • lehký
 • vhodný do špatně dostupných míst
 • neomezená mobilita
 • omezená délka výdrže
 • obecně nižší sací výkon, který se s vybíjením baterie ještě snižuje

Pro oba typy vysavačů je charakteristická většinou nízká hmotnost, kompaktnost, nenáročnost na prostor, použití i ve špatně dostupných místech a také nižší výkon v porovnání s klasickými vysavači. Na údržbu koberce většinou nejsou vhodné vůbec, dobrých výsledků dosahují při údržbě tvrdých podlah.

zpět nahoru ↑

Jak vybrat tyčový vysavač

Ať už se rozhodnete pro bateriový či kabelový model, měli byste svůj výběr přizpůsobit následujícím parametrům, které ovlivní výkon, hlučnost, hmotnost, funkce a další.

Akumulátorové vysavače a typ baterie

Baterie v akumulátorovém modelu může být dvojího typu:

 1. Ni-Mh – jedná se o zastaralý typ baterie, kterými v současnosti disponují jen levné výrobky. Jejich velkou nevýhodou je to, že trpí tzv. paměťovým efektem. To znamená, že pokud ji budete nabíjet dříve, než se zcela vybije, bude docházet ke snižování její kapacity, což je naprosto nežádoucí.
 2. Li-ion baterie – díky modernější technologii patří v současné době mezi nejpoužívanější. U toho typu nevadí, pokud baterii začnete nabíjet i v případě, že není zcela vybitá. Naopak je to to nejvhodnější, co můžete udělat. Kdyby zůstala dlouho vybitá, začala by se zkracovat její životnost. Ta se obvykle pohybuje kolem 350 – 500 nabíjecími cykly. Po té je potřeba baterii vyměnit.

Výdrž baterie

Parametr ohledně kapacity baterie pro vás bude důležitý v okamžiku, kdy budete vybírat bezdrátový model vysavače. Kapacita totiž ovlivňuje jeho výdrž, ale také se promítne do celkového výkonu spotřebiče.

Hodnotu kapacity baterie můžete najít v parametrech. Málokomu však tato hodnota něco napoví. Proto je nejlepší si všímat poměru mezi výdrží na jedno nabití a délkou nabíjení. Čím nižší tento poměr je, tím vyšší je kapacita baterie.

Délka provozu a nabíjení

Délka provozu a nabíjení navazuje na parametr o baterii.

Provozní doba je u každého modelu jiná. Za velmi nízkou se považuje provozní doba v rozmezí 15-20 minut. Standardní délka bývá obvykle 40-50 minut na jedno nabití. Nejlepší tyčové akumulátorové vysavače mohou nabídnout provozní dobu mezi 50-95 minutami.

I doba nabíjení je u každého modelu jiná. Začínat může na 60 minutách a končit na 12 hodinách. Modely, které se nabíjí více, jak 10 hodin bychom rozhodně nedoporučovali do domácností, kde se vysává několikrát denně. Ideálním příkladem jsou rodiny s malými dětmi, kde se vysává i několikrát denně.

Víte, že: Čím menší je poměr mezi dobou nabíjení a výdrží na jedno nabíjení, tím větší je kapacita baterie. Vysoká kapacita má vliv na samotný výkon vysavače.

Sběrná nádoba

Rozhodnout se můžete pro tyčový sáčkový nebo pro bezsáčkový tyčový vysavač. Každá varianta má svoje pro a proti. Objem nádoby či sáčku by měl odpovídat tomu, jak velkou plochu hodláte vysávat. Počítejte s tím, že čím menší objem si zvolíte, tím častěji budete muset vyprazdňovat nebo měnit.

 • Modely se sáčkem – u této varianty se připravte na to, že budete muset sáčky pravidelně kupovat, což navýší rozpočet provozu. Jedná se však o velmi hygienickou variantu, kterou ocení nejen alergikové. Při vyhazování sáčku totiž nepřijdete do kontaktu s vysátým prachem.
 • Bezsáčkové provedení – je ekonomicky výhodnější, protože odpadá starost s nákupem nových sáčků. Veškeré nečistoty se zachytávají v plastové nádobě, kterou byste měli po naplnění, ideální po každém vysání vyprázdnit. Za výkonné tyčové vysavače se považují ty, které využívají cyklónovou technologii, jež má vliv na čistotu vzduchu vracejícího se zpět do místnosti. Za předpokladu, že budete vysavač pravidelně udržovat, se můžete dočkat poměrně stabilního sacího výkonu, který je u sáčkových provedení snižován plností sáčku. Sběrná nádoba u cyklónových vysavačů se pohybuje v rozmezí 0,5 l až 6 l. Pro běžnou domácnost je dostačující objem 1,2 l až 2 l.

Dobrá rada: U bezsáčkových modelů si všímejte způsobu odejmutí prachové nádoby. Proces by měl být snadný a rychlý a neměli byste přijít do kontaktu s vysátými nečistotami.

Doporučovaný objem prachového sáčku a velikost vysávané plochy

Rozloha plochyVhodný objem sáčku
do 50 m22-2,5 l
od 50 m2 do 150 m23-4 l
více než 150 m24 l a více

Uváděné hodnoty jsou pouze orientační. Při svém rozhodování musíte zohlednit další faktory, jako je třeba to, zda žijete v pokojích s domácími mazlíčky nebo máte malé děti.

Příkon a sací výkon tyčového vysavače

Příkon a výkon jsou dva rozdílné parametry, které se často zaměňují. Jaký je mezi nimi rozdíl?

 • Příkon – nemá vliv na výkon vysavače. Označuje, kolik energie vysavač spotřebuje a tedy to, na kolik vás ročně vyjde jeho provoz. Provoz vysavače obvykle není nákladný a ročně za něj zaplatíte zhruba 100 Kč.
 • Sací výkonudává sílu, kterou je schopen vysavač vysávat. Platí tedy, že čím vyšší výkon, tím lépe. Sací výkon ovlivňuje celková konstrukce vysavače, síla motoru, kvalita filtrů i dobré těsnění. Sací výkon u síťových vysavačů se uvádí ve třídách a je rozdílný podle toho, zda budete vysávat na koberci či tvrdé podlaze. Je zcela běžné, že výkon je u každého typu podlahy jiný. U koberců je zpravidla nižší než u tvrdých podlah. Málokdy se setkáte s třídou A, i když nejlepší tyčový vysavač na koberce jí disponovat může. Dobré tyčové vysavače patří do skupiny B nebo C. Sací výkon akumulátorových vysavačů poznáte podle kapacity baterie.

Věděli jste, že: Kvůli snížení emisí oxidu uhlíku vydala v roce 2014 EU opatření omezující příkon vysavačů pouze do 900 W. Na trhu proto již nenarazíte na domácí vysavače s příkonem přesahujícím tuto hranici. Výjimku tvoří průmyslové, robotické, tyčové a venkovní vysavače a také luxy pro mokré a suché vysávání.

Filtry

Filtrace je u každého vysavače vícestupňová a ovlivňuje kvalitu vzduchu, který vychází z vysavače ven. Podepisuje se i na životnosti přístroje. Každý vysavač má vstupní a výstupní filtr. Vstupní chrání motor, výstupní zajišťuje čistotu vyfukovaného vzduchu.

U sáčkového vysavače je filtrace trojí. Kromě vstupního a výstupního filtru se za třetí typ filtru považuje sáček na nečistoty. Bezsáčkové vysavače disponují dvoustupňovým filtračním systémem.

V tyčových vysavačích najdete nejčastěji tyto typy filtrů:

 • mikrofiltr z molitanu nebo jiné tkaniny většinou patří k nejméně účinným, proto jej najdete zejména u levnějších modelů,
 • HEPA a EPA filtry – setkáte se s nimi téměř u všech vysavačů. Patří mezi nejkvalitnější a nejpoužívanější. Velmi důležité jsou pro alergiky. Účinnost filtrace se vyjadřuje třídou v číslech. Čím vyšší číslo je, tím je filtrace účinnější. Filtry třídy 10-12 se označují jako EPA, třída 13 odkazuje k filtru HEPA. Obecně se pro ně všechny vžilo označení HEFA filtry. Třídy 14-15 jsou filtry známými pod zkratkou ULPA, které se však běžně u vysavačů, kvůli velkému odporu vzduchu, spíše nepoužívají.
 • Vodní filtr – je doménou bezsáčkových vysavačů. Nečistoty se „utopí“ ve vodě a nemají šanci se dostat zpět do ovzduší. Kvůli skutečně dobrým výsledkům se tento vodní filtr doporučuje alergikům. Špinavou vodu stačí jen vylít, takže nepřijdete do styku s nečistotami.

Každý filtr je potřeba pravidelně čistit a v případě potřeby vyměnit za nový. Z hlediska údržby jsou nejlepší filtry omyvatelné. Jejich životnost však není neomezená a měli byste je vyměnit zhruba po stejné době jako klasický filtr.

Procentuální účinnost zachycených nečistot pomocí filtrů

Třída filtruÚčinnost v %
EPA 1085
EPA 1195
EPA 1295,5
HEPA 1399,95

Rozměry a hmotnost tyčových vysavačů

Aby byl úklid co nejméně namáhavý, měli byste brát v potaz výšku, šířku i hmotnost přístroje. Zohledněte zejména to, kdo bude nejčastěji luxovat (muži, ženy, senioři…).

 • Výška by měla být úměrná vaší výšce. Při luxování byste se neměli zbytečně hrbit. Velkou výhodou je, pokud je rukojeť teleskopicky nastavitelná.
 • Šířku elektrospotřebiče řešte v momentě, kdy víte, že doma máte úzké prostory, do kterých se špatně dostává.
 • Hmotnost je snad nejdůležitějším parametrem. Neměli byste zapomínat na to, že během celé doby luxování, budete přístroj držet v ruce a to téměř celou jeho váhou.
Typ vysavačeHmotnost v kg
lehké vysavačedo 2,5
průměrné vysavačedo 4
těžké vysavačenad 4

Dobrá rada: Pokud si pořídíte lehký tyčový vysavač s nastavitelnou rukojetí, snadno se dostanete ke stropům a do rohů, kde se nejčastěji drží pavučiny.

Hlučnost

Hlučnost vysavače může být skutečně otravná. U tyčových vysavačů je navíc hlučnost obecně vyšší než u klasických. Většinou platí pravidlo, že sáčkové varianty jsou o něco tišší než bezsáčkové. Na hlučnosti se podepisuje také cena.

 • Tiché vysavače mají většinou hladinu hluku kolem 69-70 dB.
 • Průměrné hlučné vysavače se pohybují v rozmezí 70-80 dB.
 • Hlučné vysavače můžou rušit hlukem vyšším než 80 dB.

Obecně platí, že hluk do 76 dB ještě spadá do komfortní zóny. Přirovnat jej můžeme k hluku městské dopravy.

Délka kabelu a akční rádius

Často se můžete setkat s těmito dvěma pojmy. Proč má každý z nich jinou hodnotu?

 • Délka kabelu – označuje délku přívodního kabelu, který by měl měřit nejméně 7 m. Délka 5 m je poměrně hraniční a považuje se spíše za krátkou. Krátká délka vás bude omezovat.
 • Akční rádius – do této délky se kromě délky kabelu počítá i výška vysavače. Označuje tak skutečnou délku, které vysavač může dosáhnout. U tyčových kabelů se délka akčního rádiusu pohybuje od 7 m do 14 m.

Energetický štítek

Veškeré důležité hodnoty včetně spotřeby energie najdete na energetickém štítku. Je bohužel pravidlem, že akumulátorové tyčové vysavače energetickým štítkem z valné většiny označeny nejsou.

Na energetickém štítku najdete tyto informace:

 • energetická třída – označuje jak moc je vysavač úsporný. Energetické třídy se označují písmeny od A do G, přičemž A je nejúspornější. Neznamená to však, že výrobek bude nejvýkonnější!
 • Roční spotřeba – měří se v kilowatthodinách (kWh) a vychází z obecného průměru, když se počítá, že budete vysávat 50x ročně plochu o rozloze 87 m2.
 • Třída prachových emisí – označuje se stejně jako spotřeba elektrické energie A-G. Opět platí, že třída A disponuje nejúčinnější filtrací a pro alergiky by měla být prioritou.
 • Účinnost vysávání koberců a tvrdých podlah – tento údaj vám nejvíce řekne o tom, jak vysavač pracuje. Tyčové vysavače obecně dosahují horších výsledků než klasické. Třída účinnosti se opět označuje písmeny A-G, přičemž A je nejlepší. Je běžným faktem, že účinnost je rozdílná podle typu podlahy. Pokud stojíte o opravdu kvalitní vysavač, volte ten, který má účinnost na tvrdých podlahách ve třídě A-B a na kobercích B-D. Třídu A u koberců většinou nenajdete.
 • Hlučnost – parametr označuje to, jak hlučný přístroj bude. Výrobky s 80 dB se považují za velmi hlučné spotřebiče. Nejnižší hodnotou a tudíž nejtiššími vysavači jsou ty s mírou hlučnosti 69-70 dB.
zpět nahoru ↑

Příslušenství

Do příslušenství se řadí nejrůznější hubice a kartáče. Velmi oblíbený kartáč k tyčovým i dalším vysavačům je kartáč rotační. Je nejvhodnější pro luxování zašlapané špíny, vlasů nebo chlupů domácích mazlíčků. Rotační turbokartáč může být poháněn i vlastním motorkem, což zajišťuje dokonalé výsledky luxování i u méně výkonných vysavačů.

Kromě něj se však můžete setkat ještě s:

 • nástavcem na parkety,
 • hubicí na čalouněný nábytek,
 • štěrbinovou hubicí vhodnou pro úklid špatně dostupných míst,
 • prachovým kartáčkem pro údržbu nábytku nebo choulostivých předmětů.

Nej tyčové vysavače disponují kombinovanými hubicemi, jež umožňují změnu podle typu podlahy za pomocí tlačítka. Tlačítko bývá umístěno buď na hubici, nebo na rukojeti, což je mnohem pohodlnější. Velkou výhodou je možnost regulace sacího výkonu.

Mezi další příslušenství, které vám usnadní život, se řadí:

 • úchyt na zeď – díky tomuto závěsnému systému ušetříte prostor v úklidové komoře a navíc budete mít vysavač vždy po ruce. Součástí držáku může být i zabudovaná dobíjecí stanice.
 • Měkčená kolečka – jsou vhodná především na tvrdé podlahy, zabrání jejich poškrábání.
 • Flexibilní kloub – díky ohebnému kloubu se s vysavačem dostanete i do špatně přístupných prostor, které jsou třeba pod nábytkem.
 • Parkovací plocha – parkovací plocha vám umožní vysavač nechat stát ve vertikální poloze bez toho, abyste jej museli opírat třeba o zeď. Jedná se o praktickou drobnost, jež oceníte v případě, že musíte někam rychle odběhnout nebo nemáte možnost parkování na věšáku na zeď.
zpět nahoru ↑

Funkce

Kvalitní tyčový vysavač by měl disponovat několika funkcemi navíc, jež vám práci výrazně usnadní. Řadí se mezi ně:

 • indikátor plnosti sáčku – upozorní vás na to, kdy je potřeba vyměnit sáček, čímž zamezí snižování výkonu z důvodu zaplněnosti sáčku,
 • indikátor baterie – můžete díky němu sledovat úroveň nabití baterie, případně vás upozorní na vybití a navíc vás informuje i o stavu nabíjení. Příliš slabá baterie má negativní vliv na výkon sání.
 • Regulátor sání – regulaci sacího výkonu najdete nejčastěji na rukojeti vysavače. Vybírat můžete z několika úrovní, takže sací výkon přizpůsobíte typu luxované plochy.
 • Automatické vypnutí – aktivuje se v případě, že se vysavač ucpe nebo přehřeje.
 • Skládací rukojeť – sklopnou rukojeť oceníte v případě, že šetříte každý centimetr místa. Díky sklopení rukojeti se zmenší jeho rozměry.
 • LED světlo – nachází se na hubici, takže uvidíte každou nečistotu, která se nachází ve špatně dostupných místech.
 • 2v1 – v případě, že si pořídíte variantu 2v1, získáte vysavače 2. Jeden tyčový a druhý ruční. Ruční je součástí tyčového vysavače, jde snadno vycvaknout a jeho součástí je sběrná nádoba. Používá se na luxování menších prostor, kvůli kterým není potřeba vytahovat celý vysavač. Některé modely umožňují připevnění nástavce, takže se s nimi dostanete i do špatně dostupných míst, kam byste se s hubicí tyčového vysavače obtížně dostávali nebo nedostali vůbec. Jako 2v1 se však označuje i varianta tyčového vysavače s parním mopem. Ten umožňuje vysávání i vytírání zároveň nebo odděleně. Součástí vysavače je velká nádoba na vodu, ze které se tvoří pára pro vytírání. Množství páry je možné regulovat.
 • 3v1 – označení 3v1 odkazuje k tomu, že kromě tyčového a ručního vysavače bude tento elektrospotřebič disponovat i možností vytírání. Součástí vysavače většinou bývá nádobka na vodu. Kvalitní tyčové vysavače umožňují snadné přepínání mezi suchým a mokrým vysáváním, je však možné kombinovat vysávání a vytírání dohromady. Zjednodušeně řečeno se jedná o tyčový vysavač s mopem.
zpět nahoru ↑

Ceny tyčových vysavačů

Cenová politika je různá. Záleží zejména na kvalitě a funkcích, které budete od svého výrobku požadovat. Rozdělit je můžeme do 3 cenových kategorií.

Levné tyčové vysavače

Za levné elektrospotřebiče tohoto typu se považují ty stojící do 3 000 Kč. Za tuto cenu dostanete výrobek v základním vybavení, s menší kapacitou sběrné nádoby či sáčku, ne příliš kvalitním filtrem a nižším výkonem. Setkat se můžete i s poměrně velkou hmotností a hlučností. Vysoký výkon s méně kvalitním filtrem nepodá příliš uspokojivé výsledky. Vysavač z této cenové kategorie je vhodný do domácností bez alergiků a chlupatých mazlíčků.

Cenová kategorie od 3 000 Kč do 6 000 Kč

V této cenové kategorii již narazíte na kvalitní výrobky s dobrým filtrem a výkonem, velkou nádobou na nečistoty a hlučnost v přijatelné zvukové hladině. Těšit se můžete i na příslušenství nebo varianty 2v1. Díky výkonným filtrům udělají dobrou službu v domácnostech s alergiky i chlupatými mazlíčky. Výrobky v této cenové kategorii můžeme označit za dobrý poměr cena/výkon.

Cenová kategorie 6 000 Kč a více

Nad 6 000 Kč již pořídíte skutečně kvalitní tyčové luxy, jež budou opatřeny HEPA filtry, budou mít kvalitní sací výkon a bohatou nabídku příslušenství. Jsou jasnou volbou pro všechny, kteří vyžadují nekompromisní úklid. V této cenové kategorii se již nacházejí tyčové vysavače na vytírání nebo s parním mopem.

zpět nahoru ↑

Časté dotazy

1️⃣ Které jsou nejlepší tyčové vysavače?

V testu jsme srovnali tyčové vysavače a zjistili jsme, které z nich jsou nejlepší, nebo dobré v poměru cena/výkon. Výsledky testu tyčových vysavačů najdete ZDE.

2️⃣ Podle jakých parametrů vybrat tyčový vysavač?

Mezi nedjůležitějšími parametry je určitě: kvalita vysávání, typ baterie a její kapacita a výdrž, sběrná nádoba, filtry, hmotnost, hlučnost, atd. Rady k těmto a dalším parametrům najdete v rádci jak vybrat.

Jak vám tento test pomohl? Budeme rádi, když ho ohodnotíte hvězdičkami.

4.1/5 137 hodnocení

Přihlašte se do newsletteru a
získejte super tipy do emailu

Pravidelně zhruba 1 až 3 krát měsíčně vám pošleme skvělé tipy na nakupování, nové testy a nejlepší recenze.

Co můžete čekat?

 1. Tipy na opravdu dobré nákupy (vybíráme jen to, co bychom poslali sami sobě)
 2. Výhodné nabídky a slevy (vybereme jen ty opravdu dobré)
 3. Rady k nakupování
 4. Nové recenze produktů
 5. Nové srovnávací testy
 6. Tyto e-maily jsou zdarma
 7. Neposíláme spam, ani obchodní nabídky třetích stran

Načítáme ...

Děkujeme za přihlášení do newsletteru. Teď ještě mrkněte do emailu a potvrďte, že jste o zařazení do newsletteru požádali opravdu vy. 🙂

Pro info si přečtěte naše zásady osobních údajů a GDPR.

Sledujte nás na sociálních sítích

Na FB, Instáč a Twitter píšeme novinky o nakupování na internetu a zajímavé tipy, které na covybrat.cz nenajdete.

Kategorie:

Budeme rádi za vaše názory a připomínky

   Přidejte váš dotaz nebo recenzi

   Před odesláním komentáře byste měli vědět jak pracujeme s vašimi osobními údaji. Důvodem pro zpracování osobních údajů je náš oprávněný zájem. Jsme správci osobních údajů a chráníme je v souladu se zákonem 101/2000 Sb., O ochraně osobních údajů a s principy obsaženými ve směrnici EU č. 95/46/EC (GDPR). Při odeslání komentáře zpracováváme tyto osobní údaje - jméno, email a vaši IP adresu. Jméno používáme pro oslovení při případné odpovědi. Jméno můžete nahradit i přezdívkou. Email používáme pouze pro odeslání notifikačního emailu se zprávou, že vám někdo odpověděl na váš dotaz, případně rovnou pošleme odpověď na váš dotaz. Email je neveřejný a pro jiné účely ho nepoužíváme. IP adresu využíváme výlučně pro ochranu formuláře před spamem. Případné úpravy osobních údajů a žádosti o smazání můžete vyřídit emailově na poradime@covybrat.cz.

   Covybrat.cz
   Logo