Jak vybrat UV lampu na nehty

Jsme profíci, nevěříme marketingovým slibům a nezávisle recenzujeme a srovnáváme produkty. Když nakoupíte skrze naše odkazy, můžeme získat malou odměnu, která ale nezvyšuje cenu vašeho nákupu.

Kvůli krásným nehtům nemusíte chodit do salónu. Stačí si jen koupit správné přípravky a UV lampu. Nebo snad LED lampu na nehty? Na trhu jsou momentálně 3 typy lamp na nehty, které vám popíšeme, zaměříme se na jejich klady i zápory a pomůžeme s určením podle vašich zkušeností a očekávání.

Recenze lamp na nehty

Do našeho testu UV lamp na nehty jsme zařadili také LED a duální lampy. Z testů vyplývá, že dražší modely disponují vícero funkcemi a mají delší životnost. U levnějších modelů musíte počítat s ne příliš kvalitním provedením, ale najdou se také výjimky. Při hodnocení jsme zohledňovali funkce v porovnání s pořizovací cenou a celkovou prací s lampou.

Beurer MP 58

Typ lampyUV
Ventilátorano
Časovačano
Počet zdrojů světla4
Výkon36 W
Displejne
Senzor pohybune

Beurer je UV lampa, která navíc disponuje ventilátorem, jenž zrychluje proces sušení. Počítejte s tím, že hlučnost ventilátoru je podobná jako hlučnost slabšího fénu. Slyšet tedy je a doba schnutí není o tolik zkrácená. V lampě můžete vytvrzovat jak lak na nohou, tak i na rukou. Vnitřní část je opatřena reflexní fólií, která se stará o rovnoměrné a čisté vytvrzování nehtů. Spodní část je vyjímatelná, což je praktické zejména z hygienického hlediska. Snadná demontáž umožňuje i pohodlnou výměnu žárovek, ke které dříve nebo později dojde. Každá zářivka má výkon 9 W a vzhledem k tomu, že jsou v lampě hned 4, dostává se celkový výkon na slušných 36 W.

Při vytvrzování si můžete nastavit 3 délky UV záření: 90 a 120 sekund nebo dlouhodobý provoz. Poměrně nás zarazilo, že takto drahý stroj nedisponuje například automatickým zapnutím a vypnutím. Přestože výrobce uvádí, že má výrobek provozní displej, jedná se spíše o světelné diody u každého nastavení. Plusové body přidáváme za to, že jsou ovládací prvky na horní části, takže při jakémkoliv úkonu, který potřebujete provést, stačí jen ruku vytáhnout z tunelu a nastavit si parametr. Většina výrobků má totiž ovládací prvky na zadní straně.

 • ventilátor na sušení
 • ovládací prvky na horní části
 • nastavené délky sušení včetně dlouhodobého provozu
 • vyjímatelná spodní část
 • mechanické zapínání a vypínání
 • hlučnější ventilátor
Zjistit cenu

Esperanza ONYX UV LED lampa na gelové nehty a laky 36W EBN002K

Typ lampyduální
Ventilátorne
Časovačano
Počet zdrojů světla12
Výkon36 W
Displejne
Senzor pohybuano

Duální lampa Eseprazna ONYX v sobě kombinuje 12 LED zdrojů a CCFL zářivky a vytvrdíte v ní téměř každý materiál. Jde v podstatě o nejlepší kompromis mezi drahými a levnými výrobky, jelikož kolem 500 Kč dostanete na domácí použití kvalitní lampu, která má kromě časovače také pohybový senzor. Nemusíte se tedy starat o zapnutí při vložení rukou a o vypnutí při vyndávání rukou. Co se časovače týče, ten je možné nastavit na 10, 20 a 30 vteřin. Lampa se snadno obsluhuje, ale nebylo by na škodu, kdyby byly ovládací prvky na horní straně výrobku. Co se týče přívodního kabelu, ten by mohl být delší. Celkové provedení působí spíše levným dojmem, ale pro domácí použití postačí. Spodní část je možné demontovat, takže v lampě vytvrdíte i nehty na nohou. V lampě vytvrdíte led gely, UV gely, gel laky i akryl.

 • nízká pořizovací cena
 • časovač
 • senzor pohybu
 • zajímavý design
 • krátká přívodní šňůra
 • levné provedení
 • ovládací prvky na zadní straně
Zjistit cenu

Wellife UV lampa na nehty 36W B08-NA013

Typ lampyUV
Ventilátorne
Časovačano
Počet zdrojů světla4
Výkon36 W
Displejne
Senzor pohybune

Wellife UV lampa disponuje čtyřmi 9W zářivkami, takže její celkový výkon dosahuje slušných 36 W. Lampa je vhodná především pro domácí použití, což vám jako první prozradí pořizovací cena, která je poměrně nízká. Pro domácí použití mluví i fakt, že je lampa opatřena zářivkou s rychlým startem. Tento typ lamp je vhodný především pro domácí použití. Plusem je rozhodně to, že se ovládací prvky nachází na horní straně lampy, takže ji můžete pohodlně ovládat. Spodní díl je vyjímatelný, což usnadňuje čištění lampy i výměnu zářivek. Je trochu škoda, že má lampa docela krátkou přívodní šňůru, ale to je zhruba vše, co bychom lampě v této cenové kategorii vytkli.

 • ovládací prvky na horní straně
 • snadná údržba
 • nízká pořizovací cena
 • krátká přívodní šňůra
Zjistit cenu

Beper LED lampa na nehty 40992

Typ lampyLED
Ventilátorne
Časovačano
Počet zdrojů světla2
Výkon12 W
Displejne
Senzor pohybuano

Beper LED lampa na nehty spadá na základě vysoké pořizovací ceny do profesionální kategorie. O to více nás udivuje, že výrobce o produktu neposkytuje na českém internetu mnoho informací. Jediným zdrojem vám tak může být manuál, který jsme našli jen v italském, francouzském, španělském a německém jazyce. LED lampa má výkon 12 W a její největší předností je, že pravděpodobně nikdy nebudete muset měnit zdroj světla. Výrobek nemá displej, ale informační diody, které se rozsvítí vždy, když nastavíte nějakou entitu. Senzor pohybu bohužel nemá,  v zadní části je kolébkový vypínač. Ovládání je v zadní části, což nevadí, pokud budete nehty děla klientkám a ne sama sobě. LED lampa disponuje nastavením časovače ve třech úrovních: 30, 60 a 90 vteřin.

 • snadná údržba
 • časovač
 • málo dostupných informací
Zjistit cenu

Esperanza EBN001W SAPHIRRE UV LED lampa na gelové nehty a laky 36W EBN001W

Typ lampyUV
Ventilátorne
Časovačano
Počet zdrojů světla4
Výkon36 W
Displejne
Senzor pohybune

Přestože může výrobce na svých stránkách uvádět, že je lampa vhodná i do salónu není tomu tak. Již nízká cena vám může napovědět, že UV lampu Esperanza je vhodné používat jen doma, a to jen občas. Celkové provedení působí dost levně. Ne všechny spoje lícují a celkově není kvalita na příliš vysoké úrovni. Přestože lampa nabízí časovač, umožňuje pouze automatické vypnutí po 120 vteřinách. Jinou časovou hodnotu bohužel nejde nastavit. Možné je také nastavení nepřetržitého provozu. Zářivky při každodenním intenzivním používání vydrží maximálně měsíc a pak je potřeba je vyměnit. Lampa má také krátký přívodní kabel, ale to je neduh většiny lamp na nehty. Zákazníci si lampu oblíbili pro občasné domácí použití, kdy ji můžeme označit jako výrobek s dobrým poměrem cena a výkon.

 • nízká pořizovací cena
 • časovač
 • nekvalitní zpracování
 • nevhodné do salonů
Zjistit cenu

3 typy lamp na nehty

Do nedávna byly na trhu dostupné jen dva typy lamp, UV lampa na nehty a LED lampa na nehty. Své oprávněné místo na trhu však postupně získávají i CCFL lampy.


 

1. UV lampa na úpravu nehtů

Jedná se o klasický model, který má mnoho uživatelů doma, ale znát jej můžete i z nehtového studia. Lampa pracuje na vytvrzování materiálu na UV bázi za pomoci UV zářivek. K dostání jsou lampy s 1, ale také 4-5 zářivkami. Výkon jedné zářivky je 9 W, proto jednozářivkové modely doporučujeme spíše při používání na menší úpravy či při cestování, nikoliv pro pravidelnou aplikaci materiálu.

 • UV lampy na nehty s 1 zářivkou patří k těm nejlevnějším, což je u většiny zákaznic hlavní důvod k pořízení. Nízký výkon se však odráží na dlouhém či špatném vytvrzení.
 • Pro pravidelnou modeláž je lepší sáhnout po lampách s výkonem 36 nebo 45 W. Tedy po modelech majících 4-5 zářivek. Díky nim se můžete spolehnout na rychlé a kvalitní vytvrzení materiálu.

UV lampy využívají jako zdroj světla UV zářivky, které je potřeba v pravidelném intervalu měnit. Délka času se odráží na četnosti používání. V salonech je nutné zářivky měnit 3-4 x do roka, při domácím používání, kdy se úpravě nehtů věnujete jednou za 3-4 týdny může mít zářivka životnost až 1 rok. Obecně se životnost zářivek odhaduje na 300 hodin. To, že je na čase zdroj vyměnit poznáte podle toho, že je konec zářivky zčernalý nebo tak, že se materiál hůř a nedokonale vytvrzuje, nebo že vytvrzení netrvá 2, ale 3 minuty. Lampy se od sebe odlišují kromě barvy a designu také přidanými funkcemi, mezi které se řadí například LCD displej, zabudovaný ventilátor nebo časovač, který umožňuje i nepřetržitý provoz.

Často se ve spojení s používáním UV lampy na nehty diskutuje o její škodlivosti. Mýtem je, že světlo, které lampa vyzařuje, může způsobovat rakovinu. Lampa vyzařuje UVA paprsky, které ve velké míře způsobují stárnutí kůže a mohou způsobit i rakovinu. Světlo, které vydává lampa je však natolik slabé, že byste si museli dát opravdu hodně práce s tím, aby se u vás rakovina kůže objevila. UVA by v lampách muselo být 7,5x silnější, aby se změny na kůži začaly projevovat. Pokud vás to uklidní, můžete si na ruce 20 minut před modeláží nanést opalovací krém.

Poznámka: Jen pro srovnání. Mnohem nebezpečnější je opalování v solárku než modeláž nehtů.

Typy zářivek do UV lampy

Při výběru UV lampy si dejte pozor, jakým startem rozsvícení zářivek disponuje. Na výběr je rychlý a pomalý start, což vás také směřuje k určitému typu zářivky. Zářivky s pomalým startem se označují písmenem A a při sepnutí probliknou. Zářivky s rychlým startem se značí dvojicí písmen DC a rozsvítí se okamžitě. Při rozhodování je nejdůležitější zvážit, jak často budete lampu používat a zda ji máte jen pro domácí účely, kdy ji využijete jen několikrát do měsíce nebo do salonu s každodenním provozem. Pro občasné používání je lepší sáhnout po zářivce s rychlým startem, jelikož je o něco levnější. Do salonu zvolte zářivku s pomalým startem. Jejich pořizovací cena je sice o něco vyšší, ale zase mají delší životnost.

Výkon

U výkonu platí to, že čím větší bude, tím rychleji dojde k vytvrzení materiálu. Zpravidla se můžete setkat s těmito výkony:

 • 9 W – cestovní lampy
 • 36 W – průměrné lampy
 • 45 W – lepší a dražší UV lampy

Výhody a nevýhody UV lamp na nehty

 • nižší pořizovací cena
 • delší doba vytvrzení
 • náročnější na spotřebu energie
 • nutná pravidelná výměna zářivek

2. LED lampy na nehty

Jedná se o modernější a pokrokovější nástupce UV lamp. Místo zářivek jako zdroj světla využívají LED diody, které jsou nenáročné na spotřebu energie. Pokud si tento typ lampy koupíte, musíte také pracovat s materiálem, který je do LEDkových lamp vhodný. To však není nijak omezující, jelikož jejich nabídka je bohatá. Jejich největší předností je několikanásobně vyšší životnost, takže vám odpadne starost s výměnou zářivek. LED diody totiž mají životnost až 5 000 hodin, což se však odrazí na pořizovací ceně. LED diody vydrží pracovat 8 hodin každý den po dobu až 3 let, než je potřeba je vyměnit. Bonusem vám však bude rychlejší vytvrzení materiálu, které trvá jen 30 vteřin.

A nemusíte se vůbec obávat nižšího výkonu, který je díky rozdílné vlnové délce nesrovnatelný (6, 9, 12 a 18 W). LED lampy mohou disponovat časovačem na 10 ,30 ,60 nebo 90 vteřin, ale k dostání jsou také modely s nastavením nepřetržitého provozu na 3 hodiny. Ve variantě LED i UV se vyrábějí i mini lampy na nehty, které s sebou můžete vzít třeba na cesty a v případě potřeby si nehty opravit. Jako zdroj energie využívají AAA nebo AA baterie.

 • rychlé vytvrzení LED materiálu
 • nízká spotřeba energie,
 • dlouhá životnost
 • vyšší pořizovací cena

3. CCFL neboli duální lampy na nehty

Označit je můžeme také jako lampy nové generace. CCFL je zkratkou anglického spojení Cold Cathode Fluorescent Lamp. Funguje na principu fluorescenčního zdroje světla se studenou katodou, která s vysokou účinnosti přeměňuje elektrickou energii na světlo. Kombinací spirály CCFL, LED diod a reflexního povrchu dochází k dokonalému vytvrzení všech klasických UV i LED gelů a gellaků za velmi krátkou dobu. Životnost spirály je neuvěřitelných 35 000 provozních hodin, což z lampy dělá v podstatě věčný výrobek. Jistě vás potěší, že cena této lampy je srovnatelnou s cenou LED lamp na nehty.

 • nejrychlejší vytvrzení materiálů
 • vhodná pro LED i UV gely a gellaky
 • dlouhá životnost
 • vyšší pořizovací cena

Modelovací sady a UV lampa na nehty

Obchody často nabízí modelovací sady, které zahrnují UV nebo LED lampu, brusku a základní modelovací UV gely. Můžete se však rozhodnout také jen pro pořízení sady na gelové nehty bez UV lampy.

Funkce lamp na nehty

Práce s lampou by měla být co nejpohodlnější a nejrychlejší. Proto si můžete vybírat z celé řady funkcí, které vám práci zpříjemní.

 • Reflexní povrch – měl by být základem každé lampy. Díky němu dochází k rozprostření světelného záření po celém objemu pece, a tím i k rychlejšímu vytvrzování gelu.
 • LCD displej – zobrazuje časovače, stav, ale také další informace, které vám při práci pomohou.
 • Ventilátor/sušička – umožní vám lampu používat i na zasychání klasických laků. UV lampa se sušičkou na nehty vám tento proces mnohonásobně zrychlí.
 • Senzor pohybu – díky němu nemusíte lampu zapínat při každém vytvrzování a vypínat po dokončení. Lampa se automaticky zapne a vypne s každým pohybem ruky.
 • Větší objem pece – vložíte do ní obě ruce, ale toto vylepšení využijete jen tehdy, pokud děláte nehty kamarádkám nebo ve studiu. Sama pro sebe ji nevyužijete.
 • Časovač – umožňuje nastavit čas, po kterém se lampa automaticky vypne.

Lakovací materiály

Nehty můžete zkrášlovat buď UV gelem, akrylem nebo gellakem. Lak na nehty do UV lampy nese na etiketě specifikaci, do které lampy je možné jej použít. Než se rozhodnete pro nákup, měli byste vědět, jaký je mezi těmito materiály rozdíl.

UV gely na nehty

Patří k oblíbeným materiálům zejména kvůli své odolnosti. Dobře udělané nehty vydrží 3-5 týdnů v závislosti na rychlosti odrůstání nehtů. UV gel je pevný a odolný, takže vydrží více než přírodní nehty.  UV gely se vytvrzují v UV lampách, ale zvolit můžete také duální CCFL lampy nebo LED lampy, pokud tuto informaci najdete napsanou na výrobku. Pokud si chcete gelové nehty nechat odstranit, je potřeba vyhledat profesionála, jelikož domácí odstraňování by mohlo poničit kvalitu nehtu. Tento materiál rychle usychá na vzduchu, a pokud budete používat i akrylové pudry, nepotřebujete lampu. Práce s ním však vyžaduje určitou míru zručnosti právě kvůli zmíněnému rychlému usychání. Z nehtů se odstraňuje silnějšími bruskami.

Gel lak

Gel lak patří mezi oblíbené materiály pro modeláž nehtů. Sluší všem ženám, a navíc není náročný na aplikaci. Při správném nanášení a zacházení vydrží na nehtech až 3 týdny a někdy i více. Jeho aplikace je stejná jako u klasického laku na nehty, ale je potřeba dodržet určité kroky. Je oblíbený především díky snadnému nanášení, ale také možnosti vytvrzení v UV nebo duální lampě za velmi krátkou chvilku. Při správném postupu při odstraňování neničí nehty. Mezi nevýhody patří řidší hustota, takže se příliš nehodí na zdobení kamínky nebo na 3D zdobení. Je však možné na něj aplikovat glitry, brokát nebo nálepky.

Rozdíl mezi UV gelem a gel lakem

UV gel se používá pro prodloužení nehtového lůžka. Práce s ním vyžaduje určitou zkušenosti, jelikož jím nehet musíte vytvarovat. Pomoci si můžete nehtovými šablonami nebo tipy (umělé nehty). Gel lak se nanáší na přírodní nehet, který se neprodlužuje. Princip je v podstatě stejný jako u obyčejného laku na nehty. Gel lak je však nutné vytvrdit v UV nebo LED lampě, jen tak vám krásné nehty vydrží několik týdnů.

Akryl

Pro akrylové nehty by se měly rozhodnout zákaznice, které mají problematické, mastící se a lámající se nehty. Akryl je vhodný také na nehty dlouhé. Jeho předností je větší odolnost než má UV gel a přirozenější vzhled. Tenkou vrstvou akrylu je možné zpevnit i přírodní nehty. Používají jej i nehtařky při soutěžích, jelikož se s ním nehty dají snadno upravit a „pinčovat“ (tvarování a prodlužování) do extrémně tenkého a pevného tvaru. Využívá se také na 3D zdobení nehtů.

Co byste měli vědět

Pokud si chcete dělat nehty doma nebo se jejich modeláží chcete živit, neobejdete se bez brusky na nehty a odsávačky prachu.

Bruska na nehty

Bruska na nehty dokáže z hodinové práce udělat práci na 15-30 minut. Vše záleží na vaší šikovnosti. Před výběrem je nutné si ujasnit, jak často ji budete používat a kolik peněz do ní chcete investovat.

 • Brusky pro domácí použití nejsou určeny do příliš prašného prostředí. Prach se totiž zachytává v mezírkách, které je potřeba čas od času očistit, aby se nezadřel motorek. Pro domácí použití se nejčastěji volí mini brusky na nehty.
 • Profesionální brusky – hodí se do salónů. Při jejich výběru je potřeba brát v potaz jejich hlučnost a ergonomiku rukojeti. Práci vám urychlí větší počet otáček a vyšší výkon.

Odsávačky prachu na nehty

Při broušení se prach šíří všude kolem a jedinou možností, jak se jej zbavit je kvalitní odsávačka prachu. Výkon zvolte podle toho, jak často ji budete používat. Zvolit můžete jedno ventilátorovou nebo dvou ventilátorovou variantu. U odsávačky je zapotřebí pravidelně měnit kapsy, do kterých se nečistoty zachytávají.

Cena UV lamp na nehty

Pořizovací cena se odvíjí od toho, co od výrobku očekáváte a zda si jej pořizujete pro domácí používání nebo pro pravidelnou práci v salonu.

Levné UV lampy na nehty

Jejich cena se pohybuje do 300 Kč. Ty skutečně nejlevnější jsou k dostání již od 120 Kč, ale jedná se spíše jen o malé cestovní modely, takže od nich nemůžete očekávat zázraky.

Kvalitní UV lampy na nehty

V rozmezí od 300 do 1 000 Kč pořídíte klasické UV lampy napájené elektrickou energií. Jejich výkon se bude pohybovat kolem standardních 36 W a jako funkci navíc uvítáte automatické vypínání a jednoduchý způsob rozebrání.

Profesionální UV lampy na nehty

Pokud hledáte kvalitní výrobek, na který máte vysoké nároky, vybírejte v této cenové kategorii. Modelům nebude chybět displej, pohybový senzor nebo doplňkové příslušenství. Cena profesionálních sad se pohybuje kolem 3 000 Kč.

Jak vám tento test pomohl? Budeme rádi, když ho ohodnotíte hvězdičkami.

4.3/5 72 hodnocení

Přihlašte se do newsletteru a
získejte super tipy do emailu

Pravidelně zhruba 1 až 3 krát měsíčně vám pošleme skvělé tipy na nakupování, nové testy a nejlepší recenze.

Co můžete čekat?

 1. Tipy na opravdu dobré nákupy (vybíráme jen to, co bychom poslali sami sobě)
 2. Výhodné nabídky a slevy (vybereme jen ty opravdu dobré)
 3. Rady k nakupování
 4. Nové recenze produktů
 5. Nové srovnávací testy
 6. Tyto e-maily jsou zdarma
 7. Neposíláme spam, ani obchodní nabídky třetích stran
Načítáme ...

Děkujeme za přihlášení do newsletteru. Teď ještě mrkněte do emailu a potvrďte, že jste o zařazení do newsletteru požádali opravdu vy. 🙂

Pro info si přečtěte naše zásady osobních údajů a GDPR.

Sledujte nás na sociálních sítích

Na FB, Instáč a Twitter píšeme novinky o nakupování na internetu a zajímavé tipy, které na covybrat.cz nenajdete.

Kategorie:

2 Comments
 1. Dobrý den,

  Hledám dárek pro nactiletou dceru a zajímá mě otázka. Jak se odstraňuje akryl z nehtů. Lze ho jednoduše odlakovat?
  Rada bych ji koupila lampu na nehty a laky, ale nechci aby si nanasela gely, jenž se musí brousit.

  Uvažuji o kvalitních lacích a sušičce. Akryl by mi přišel jako dobrý kompromis.

  • Dobrý den,

   takto snadné to bohužel není. Akrylové laky jsou výrazně odolnější a obecně doporučovaný způsob je aceton. Namočit do něj vatu nebo tampony na obličej a nechat působit na nehtu.

  Přidejte váš dotaz nebo recenzi

  Před odesláním komentáře byste měli vědět jak pracujeme s vašimi osobními údaji. Důvodem pro zpracování osobních údajů je náš oprávněný zájem. Jsme správci osobních údajů a chráníme je v souladu se zákonem 101/2000 Sb., O ochraně osobních údajů a s principy obsaženými ve směrnici EU č. 95/46/EC (GDPR). Při odeslání komentáře zpracováváme tyto osobní údaje - jméno, email a vaši IP adresu. Jméno používáme pro oslovení při případné odpovědi. Jméno můžete nahradit i přezdívkou. Email používáme pouze pro odeslání notifikačního emailu se zprávou, že vám někdo odpověděl na váš dotaz, případně rovnou pošleme odpověď na váš dotaz. Email je neveřejný a pro jiné účely ho nepoužíváme. IP adresu využíváme výlučně pro ochranu formuláře před spamem. Případné úpravy osobních údajů a žádosti o smazání můžete vyřídit emailově na poradime@covybrat.cz.

  Covybrat.cz
  Logo