Knihy jako dárky k Vánocům

Nejen k Vánocům, ale i na narozeniny nebo svátek či na výročí můžete darovat svým nejbližším knihu. Když darujete knihu, darujete příběh, dobrodružství, vědění a radost. Navíc budete mít s blízkou osobou další téma, které můžete probrat. Kniha není věc, která se po čase omrzí. Můžete ji číst znovu a znovu. Navíc na své hodnotě rozhodně neztrácí, ale spíše ji zvyšuje.

Velkou výhodou tohoto dárku je to, že se poměrně snadno můžete trefit do vkusu obdarovaného. Samozřejmě ho však musíte znát. Nabídka knih je opravdu rozmanitá, takže můžete sáhnout po naučné literatuře, biografiích, dokumentárních knihách, beletrii, kutilských titulech a dalších. Knihy jsou navíc žánrově pestré stejně jako filmy.

Dobrá rada: Z ryze praktického hlediska je kniha dárek, který vás finančně nezruinuje, a navíc se dobře balí do balicího papíru  🙂 .

Níže jsme pro vás vybrali 16 nejlepších titulů tohoto roku. Hledáte dárek k Vánocům pro prarodiče, muže, ženy nebo děti? Doufáme, že vám naše knižní typy na Vánoce pomohou s výběrem toho nejlepšího dárku.

Nejlepší víkend

AutorPatrik Hartl
Žánrromán
Rok vydání2018
Počet stran450

Další román, na který fanoušci spisovatele Patrika Hartla dychtivě čekali. Kniha Nejlepší víkend splňuje veškeré náležitosti, které si čtenáři tohoto autora tolik zamilovali. Příběh knihy vychází z každodennosti lidského života. Postavy jsou natolik reálně zpracované, že v nich čtenář pozná nejen sebe, ale také svoje známé. Pokud hledáte vánoční dárek pro manželku, s touto knihou rozhodně neuděláte chybu. Na své si však při čtení přijdou i muži.

Šest hlavních postav touží po tom od základů změnit svůj život. A kdo z nás o tom také někdy neuvažoval? Blízkost tohoto tématu je vlastní nejednomu čtenáři. Protagonisté si na nový rok zavdají předsevzetí, ve kterém si slíbí, že jejich život tento rok projde radikální změnou. Vzájemně si však o tomto slibu neřeknou. To, jestli se jim vytyčeného cíle podaří dosáhnout, zjistíte ve čtivě napsané knize, která lehkou formou s nádechem úsměvných situací může svou realističností a pravdivostí až mrazit.

Zjistit cenu

Chladnokrevně

AutorRobert Bryndza
Žánrdetektivka
Rok vydání2018
Počet stran416

Robert Bryndza – nejlepší současný britský spisovatel krimi žijící na Slovensku – napsal 5. knihu v sérii o detektivce šéfinspektorce Erice Fosterové – Chladnokrevně. Jde o příběh z Británie a začíná hodně zhurta – na břehu Temže se najde kufr s mrtvolou uvnitř. Jenže to je už druhá mrtvola v kufru za poslední 2 týdny. Rozjíždí se vyšetřování obou případů a zjišťuje se, jestli spolu souvisí. Nechci spoilovat, takže už jen ve zkratce – vraha poznáte brzo, je trochu krvavější, má retrospektivní pohledy do historie, má mírně komplikovanější zápletku a je dobře čtivá už od začátku.

Pokud jste četli předchozí díly série Dívka v ledu, Noční lov, Temné hlubiny, Do poslednícho dechu a zamilovali si Eriku, tak je to jasná volba. Pro ujištění ale můžete mrknout i na ukázku z knihy Chladnokrevně.

Zjistit cenu

 

Veselí

AutorRadka Třeštíková
Žánrromán, pro ženy
Rok vydání2018
Počet stran424

Spisovatelka Radka Třeštíková je v současnosti jednou z nejoblíbenějších autorek. Ve své knize Veselí popisuje život mladé protagonistky Elišky, která se ve svých 33 letech rozhodla dát si život do pořádku. Zanechat za sebou spěch a divočinu velkoměsta a vrátit se do svého rodného městečka Veselí nad Moravou.

Způsobem psaní kniha odpovídá předchozím titulům autorky. Humor knize přináší moravský dialekt, který však nemusí být stravitelný pro všechny čtenáře. Hlavní hrdinka se plácá ve svém vlastním životě, neumí se ve správný čas správně rozhodnout ani navázat „kloudný vztah“. Na obyvatele maloměsta je pohlíženo jako na burany s archetypálními postavami opilců a drben.

Veselí je čtivou knihou, která v některých pasážích pobaví, v jiných rozesmutní, ale k blízké identifikaci s hlavní postavou spíš nedojde. Čtenář je spíše divákem osudu mladé ženy, které drží palce, aby v životě našla to, co hledá.

Tuto knihu rozhodně zařaďte mezi své tipy na dárky k Vánocům. Určitě tímto dárkem potěšíte ženy okolo 30 let. Mužům bychom však toto čtivo nedoporučovali.

Zjistit cenu

Manželka mezi námi

AutorGreer Hednricks, Sarah Pekkanen
Žánrthriller, pro ženy
Rok vydání2018
Počet stran368

Pokud milujete psycho-thrillery, u kterých máte nervy napjaté jako struny, určitě váš hlad po záhadách ukojíte knihou Manželka mezi námi. Z počátku se zdá všechno jasné, motivy manžela, pohnutky manželky…Velký a nečekaný zlom však přichází zhruba v polovině knihy, kdy se karty začínají pomalu obracet.

Manželka mezi námi je napínavým čtením pro ženy všech generací. Rozhodně je to kniha, do které se začte nejen babička, ale také maminka nebo ženy kolem 30 let.

Autoři Greer Hednricks a Sarah Pekkanen knihu doslova „napráskali“ nejrůznějšími zvraty a překvapeními, která se někdy mohou jevit nelogicky, někdy se v nich můžete ztratit, ale určitě se vždy zase najdete a odvodíte i logická vysvětlení.

Z počátku se kniha může podobat příběhu Dívky ve vlaku, jejíž knižní i filmové grafické zpracování se obalu této knihy z části podobá. Po úvodních kapitolách se však příběh strukturou začíná připodobňovat knize Poslední paní Parisshová, která má podle našeho názoru pochopitelnější a logičtější vyústění. Je ovšem pravda, že Manželku mezi námi neodložíte z ruky, dokud ji nepřečtete.

Zjistit cenu

Labyrint pohybu

AutorPavel Kolář, Renata Červenková
Žánrnaučná literatura, zdraví, rozhovor
Rok vydání2018
Počet stran240

Labyrint pohybu je rozhovorem s Prof. PeadDr. Pavlem Kolářem, Ph.D., který patří mezi uznávané české lékaře zaměřující se na fyzioterapii. Rozhovor s ním uskutečnila novinářka Renáta Červenková.

Nemusíte se bát, že vám jako laikům nic neřekne. Je pravda, že se v ní čas od času vyskytne slovo, které je potřeba si vyhledat ve slovníku, ale rozhodně to není kniha psaná pro odborníky. Pan Kolář mluví o bolesti, na kterou nahlíží z širšího úhlu pohledu. Nehledá nejlepší prášek nebo mazání, které vás bolesti zbaví. Snaží se najít příčinu, která často pramení z našeho psychického rozpoložení.

Nejen o léčení, ale také o způsobu žití v dnešní době je tato kniha. Hlavním sdělením této knihy je to, že se hýbeme málo nebo pohyb provádíme špatně. Přístup zpovídaného doktora oslovuje nemalou část laické populace. Profesoru Kolářovi rukama prošel třeba i Václav Havel.

Očekávání, že je kniha zaměřena na lékařské hledisko se čtenáři vyplní jen z poloviny, druhou polovinu tvoří sonda do dnešního způsobu žití, vyznávání hodnot i péče o naši duši. Ta totiž hraje důležitou roli pro naše tělesné zdraví.

Tímto dárkem potěšíte nejen manžela, ale také prarodiče, manželku a jistě tento dárek uvítají také svalovci, protože i lidé, kteří cvičí, by měli vědět, jak se svým tělem opravdu správně zacházet.

Zjistit cenu

Počátek

AutorDan Brown
Žánrromán, thriller
Rok vydání2018
Počet stran504

Kniha Počátek od Dana Browna svou koncepcí zapadá mezi ostatní díla, která tento autor napsal. Nechybí zde postava profesora Roberta Langdona, krásné ženy v ohrožení, hledání vraha a pravdy. Brown svoje knihy z hlediska stavby příběhu, zápletek a rozuzlení neposunuje ani výš ani níž. Zachovává si standardní postupy, které řadu čtenářů baví. Proto je pro ně tento autor jasnou volbou, pokud chtějí sáhnout po napínavé knize plné zápletek s nečekaným (nebo očekávaným) vyústěním.

Toto čtení je zajímavé nejen pro muže, s chutí se do knihy začtou i ženy a osoby starších generací. Díky Počátku už si nebudete muset lámat hlavu ani nad dárky k vánocům pro teenagery. Kniha totiž strhne i mladší generace.

Spisovatel věrně líčí reálie města, do kterého je příběh zasazen a díky jeho tradiční postavě profesora, která je hlavním protagonistou téměř každé jeho knihy má čtenář pocit, že je pro něj Robert Langdon dobrým parťákem, který se s ním dělí o svůj život překypující akcí a dobrodružstvím. Pro čtenáře milující způsob psaní Dana Browna bude Počátek opět napínavou knihou s uspokojivým koncem.

Zjistit cenu

Macbeth

AutorJo NesbØ
Žánrthriller
Rok vydání2018
Počet stran536

Tato kniha vydaná k 400letému výročí Williama Shakespeara je zcela jiná, než na které jsou fanoušci Jo Nesboa zvyklí. Rozhodně nečekejte něco podobného jako je série s Herrym Holeem.

V případě, že budete znát klasického Macbetha od Williama Shakespeara, budete si knihu vychutnávat o něco více než čtenáři, kteří předlohu neznají. Ale ani ti nepřijdou zkrátka. Do příběhu se snadno vpravíte i bez znalosti.

Macbeth je čtením pro muže i ženy, kteří milují drsné detektivky, nevadí jim násilí a vraždy a nemají problém s šokujícím zvratem děje. Kniha bude dobrým vánočním dárkem třeba pro rodiče.

NesbØ v knize zachovává v podstatě stejnou dějovou linku, jako je možné najít u Shakespeara a také klíčové postavy nesou stejná jména. Téma je stejné a stále aktuální. Boj o moc, kvůli které jste ochotni i zabíjet! Nemrazí už jen z toho, že tento motiv je stále aktuální i po 400 letech?

Macbeth je poctivým svědomitým policistou, který však má také škraloup. V mládí propadl drogám, ale ze závislosti se dokázal dostat. Teď působí ve zkorumpovaném městě, ve kterém vládnou jen drogové gangy. Macbeth se jeví jako silná postava, jako hrdina, dokud nepodlehne našeptávačům

Kniha má poměrně zdlouhavější úvod, ale další stovky stránek vám ho vynahradí vypjatými situacemi plnými zvratů a nečekaných událostí. Z postav, se kterými se ztotožníte, se stanou grázlové, dozvíte se, že věřit nemůžete ani nejlepšímu příteli. Budou v knize vůbec kladné postavy a myslíte si, že jste dostatečně připravení na zvraty, které na vás v knize čekají?

Zjistit cenu

Aristokratka a vlna zločinnosti na zámku Kostka

AutorEvžen Boček
Žánrhumoristický
Rok vydání2018
Počet stran176

Dlouho očekávanou horkou novinkou října 2018 se stala v pořadí čtvrtá knížka od Evžena Bočka ze série povídek o rodu Kostkových. Kniha Aristokratka a vlna zločinu na zámku Kostka přináší čtenářům seznámení s novými postavami na úkor upozadění jim dobře známých protagonistů Kostků včetně zaměstnanců.

Po rozporuplném třetím díle Aristokratka na koni, který úplně nenaplnil očekávání čtenářů, je čtvrtá kniha opět nabitá hláškami a situacemi, které až vyráží dech. O hlasitých smích, který je pro čtení „Aristokratek“ typický nebude nouze. Sarkasmus a úderný humor je nitkou, která se proplétá celou knihou.

Čtivost autorova psaní knihu předurčuje ke krátkému čtení, zhruba za 3-4 hodinky budete mít přečteno, ale připravte se na to, že vás od smíchu bude bolet bránice.

U této knihy jsme očekávali, že nás hlouběji seznámí s postavami dobře známého šlechtického rodu, kastelána, kuchařky i zahradníka, což se ovšem nestalo. Pozornost je z větší míry věnována novým postavám. Ani děj se neodehrává na staré, dobré, rozpadající se Kostce, ale na jiném objektu, což může být pro někoho zklamání. Nicméně do sbírky by vám tento díl rozhodně neměl chybět.

Zjistit cenu

Poslední aristokratka

AutorEvžen Boček
Žánrhumoristický
Rok vydání2012
Počet stran248

Humoristické čtení, které pobaví každého, kdo na historických památkách typu zámek a hrad někdy pracoval, ale úsměv na rtech zůstane i návštěvníkům těchto objektů. V knize si zkrátka na své přijde téměř každý čtenář. Pokud chcete pod stromeček nadělit úsměv, rozhodně byste se v knihkupectví měli ptát po tomto titulu. Kniha bude vhodným dárkem pro oblíbené kolegy, jako vánoční dárek však potěší maminku i tatínka.

Potomci kdysi váženého a bohatého rodu Kostků se po revoluci vrací z Ameriky do Čech, aby převzali do svého vlastnictví chátrající hrad Kostku. Jelikož předkové Kostků byli rozhazovační a současní Kostkové žili jako průměrní obyvatelé střední americké třídy, nemá tento rod peníze nazbyt, a tak mu nezbývá nic jiného, než z hradu udělat atraktivní turistické místo hojně navštěvované vyznavači kultury. K tomu jim má dopomoct kastelán Josef, který nenávidí turisty, hypochondrický zahradník (přezdívaný Spock podle kultovního filmu Stark Trek) zkoumající spíše sám sebe než okolní květenu a paní Tichá, hospodyně a kuchařka, která si ráda přihne domácí ořechovky.

Každá z postav má svoji osobitou charakteristiku, kterou doprovází „frky“, jež mají náběh na to, aby během několika let zlidověli. Kniha je podle čtenářů nejvtipnější knihou, u které se za rok 2017 smáli nahlas. Pokud hledáte tipy na knihy pro ženy, s touto rozhodně neuděláte chybu.

Zjistit cenu

Jiná Gabriela Koukalová

AutorMartin Moravec
Žánrbiografie, literatura faktu
Rok vydání2018
Počet stran340

Kniha je biografií biatlonistky Gabriely Koukalové, která je držitelkou Světového poháru. Velké mediální dění kolem vydání této knihy přimělo k její četbě i takové čtenáře, kteří se o sport vůbec nezajímají. Proto jsou názory na ni dost diskutabilní. Pro některé skalní fanoušky je příběh této osobnosti zklamáním, pro čtenáře, kteří se o knihu začali zajímat jen kvůli medializaci zase příjemným překvapením.

Tato kniha udělá pod stromeček radost sportovním fanouškům. Je tedy ideálním dárkem pro přítele, ale rozhodně zaujme i ženy, které se zajímají o život mediálně známých osobností.

Jiná Gabriela Koukalová je psaná v první osobě, tedy z pohledu samotné Gábiny. Možná proto je příběh velmi sugestivní. Také je plný tajemství a věcí, o kterých se na veřejnosti nemluví, ať už ze studu nebo z loajality. Ať tak či tak, je tato kniha čtivá a existuje jen malá pravděpodobnost, že pokud ji darujete jako dárek, nebude obdarovaná osoba alespoň letmo tušit, kdo Gabriela Koukalová byla a je.

Zjistit cenu

Tatér z Osvětimi

AutorHeather Morissová
Žánrválečný, historický, milostný
Rok vydání2018
Počet stran248

Kniha se zabývá tématem holocaustu, ale mnohem více prostoru je tu ponecháno příběhu lásky mezi dvěma vězni. Způsob napsání knihy lze částečně přirovnat ke knize Romaina Rollanda Petr a Lucie.

Spíše než život v táboře se příběh zaměřuje na zamilovanou dvojici, která může být pro české a slovenské čtenáře zajímavá tím, že hlavní postavou, tatérem, je Slovák Lale Sokol. Kniha se zakládá na pravdivé výpovědi hlavního protagonisty, které v knižní vyprávění proměnila novozélandská spisovatelka Heather Morissová.

Knize je často vyčítána forma psaní. V konkurenci s ostatními knihami souvisejícími s holocaustem je tato příliš povrchní až pohádková. Lze ji proto doporučit mladistvým, kteří se s touto tematikou teprve seznamují. Existence koncentračních táborů pro ně bude, takto v počátcích, lépe stravitelná.

Obecně je příběh považován za velmi silný a milý, v některých pasážích až neuvěřitelný. Každopádně je to kniha, u které se rozhodně nepobavíte, ale spíše rozesmutníte a dost možná budete potřebovat kapesník. Knihu bychom nedoporučili znalcům nebo lidem, kteří se více zabývají tematikou koncentračních táborů. Dobrou volbou může být pro ženy, které mají rády dramatické a romantické příběhy.

Zjistit cenu

Zero

AutorMarc Elsberg
Žánrthriller
Rok vydání2018
Počet stran480

Další kniha Marca Elsberga se zabývá tématem, který hýbe současnou moderní společností. Po Blackoutu, ve kterém se řeší totální výpadek elektrické energie a dopad na společnost, se kniha Zero zabývá moderními technologiemi včetně sociálních sítí a domýšlí jejich následky. Reflektuje také stále se diskutující téma o tom, jak moderní technologie vytěsňuje osobní kontakt a proč bychom se jim neměli bezmezně oddat.

Stejně jako v minulé knize je i v této jednou z hlavních postav zvědavá a „dotěrná“ novinářka, která vnáší do případu nové otázky, jež čtenáře mimo jiné vedou k domýšlení konce. Protože se novinářka Cynthia chytí správné stopy, stává se lovenou zvěří, které se v době permanentní přítomnosti chytrých zařízení a kamer, může jen těžko skrývat.

V případě, že ještě nemáte vhodný dárek pro teenagery nebo muže s nadšením pro moderní technologie, rozhodně bychom se nebáli v knihkupectví nebo na internetu koupit právě tento titul.

Zjistit cenu

Eleanor se má vážně skvěle

AutorGail Honeymanová
Žánrromán, pro ženy
Rok vydání2017
Počet stran352

Kniha je velmi milým, dojemným a někdy smutným příběhem ženy, která k životu na této planetě přistupuje po svém. Přesto, že se okolí její svérázný přístup jeví jako zcela „mimo“, Eleanor a zároveň i čtenář v něm vidí cosi jasného. Hlavní hrdinka čtenáře rozhodně pobaví, i když ony úsměvné věci jsou v podstatě smutným postesknutím.

Téma knihy reflektuje civilizační samotu i trauma z dětství, se kterými se člověk nesnadno vyrovnává a mnohdy si je nese celým svým životem. Tuto knihu jako dárek pod stromečkem rády najdou všechny ženy od 30 let a výš.

Eleanor žije sama, vystudovala literaturu, ale pracuje jako účetní a svůj volný čas tráví se svou nejlepší kamarádkou – vodkou. Společný život plánuje s mužem, který ani neví, že existuje a ona přes svou posedlost nevidí muže, pro kterého možná stojí za to žít. Rozhodne se, že takhle to dál prostě nejde.

Eleanor se má vážně skvěle není senzační knížkou, které propadnete po prvních stránkách, ale stejně jako hlavní hrdinka, tak i celý příběh se vám pod kůži začne dostávat pomalu, ale o to intenzivněji. Na konci zjistíte, že je vám nesmírně líto, že kniha končí a teď už bude jen ozdobou vaší knihovny.
Zjistit cenu

Pohřbený obr

AutorKazuo Ishiguro
Žánrhistorické, romány, fantasy
Rok vydání2017
Počet stran320

Děj této fantasy knihy se odehrává na počátku středověku v post Artušovské éře ve Velké Británii. Příběh začíná okamžikem, kde se staří manželé rozhodnou vydat se krajem mlhy a setkat se svým synem, kterého dlouhé roky neviděli. Během cesty se rozpomínají na zapomenuté a temné časy jejich vzájemné lásky.

Kniha je téměř snová, hodně filozofická a čtenáře nutí k zamyšlení. Je lepší zapomenout, odpustit a nevzpomínat nebo si bolestivé chvíle připomenout a vyřešit je? Paměť je ústředním tématem knihy. Paměť jedince, paměť skupiny lidí nebo paměť národů. Kniha mimo jiné sděluje, jak se časy nemění a některé chyby stále opakují.

Přesto, že úvod knihy je poněkud zdlouhavý, druhá polovina vám nabídne strhující příběh s vyústěním, které vás donutí nad tématem knihy přemýšlet. Rozhodně se nejedná o kousek, na který by se vám po přečtení v knihovně prášilo. Bude totiž lepší, když si knihu s odstupem času přečtete vícekrát. Jistě v ní objevíte to, čeho jste si napoprvé nevšimli.

Pohřbený obr je vhodným vánočním dárkem pro muže, takže potěší jak vašeho přítele, tak dospívající kluky.

Zjistit cenu

Úsměvy smutných mužů

AutorJosef Formánek
Žánrzápisky, román
Rok vydání2014
Počet stran120

Kniha napsaná deníkovou formou je útlá a lehká a přesto silná a plná těžkých osudů. Josef Formánek nechá čtenáře nahlédnout do života alkoholiků. Ukáže mu, že každý alkoholik měl nějaký důvod, proč do toho spadl a ať už pil sám doma nebo byl tahounem v hospodě, pokud se nechystá na smrt a má alespoň malý důvod proč žít, nechá se zavřít do protialkoholní léčebny.

Těžké téma je pojato s černým humorem, ze kterého může chvílemi až mrazit. Po přečtení nejednomu čtenáři vytane na mysl otázka, jak je to s alkoholem a legislativou v našem státu. Také ho možná přiměje neodsoudit alkoholiky nebo lidi bez domova na první dobrou. Každý má svůj příběh a důvod, proč takhle žije.

Kniha se čte rychle a snadno, na konci je spousta otázek a chtíč dozvědět se o postavách víc. Titul nadchne všechny generace od teenagerů až po seniory. Podle knihy vznikl v roce 2018 stejnojmenný film s hvězdným obsazením David Švehlík, Jaroslav Dušek a Ondřej malý.

Zjistit cenu

Marťan

AutorAndy Weir
Žánrromán, sci-fi
Rok vydání2014
Počet stran344

Dobrodružná a sci-fi kniha Marťan se do rukou čtenářů dostala již v roce 2014. Velký boom však zaznamenala o rok později, kdy vyšel film se stejnojmenným názvem, o jehož hvězdné obsazení se postaral Matt Damon. Lákavý divácký zážitek film sliboval i kvůli režisérské ikoně Ridleyho Scotta (Černý jestřáb sestřelen, Gladiátor, Vetřelec).

Film byl v roce 2015-2016 kasovním trhákem. A velké oblibě se začalo těšit i knižní vydání, které života Marka Watneyho mapuje ještě do podrobnějších detailů. Barvitě líčí veškeré jeho útrapy, výhry i prohry a popisné informace týkající se fyziky a chemie odlehčuje suchým a někdy drsným humorem, který může čtenáři až vyrazit dech. Marťan bude ideální kniha jako vánoční dárek pro muže i ženy.

Jedná se o napínavé čtení, které vám umožní ztotožnění s hlavní postavou a poskytne neuvěřitelný prožitek. Postava i příběh Marka a v určitém pohledu čtenářům dost připomíná Robinsona Crusoa a jeho ztroskotání na pustém ostrově. Od přečtení nebo zhlédnutí filmu už se na brambory jistě budete dívat úplně jinak!

Zjistit cenu

Půjčovna masa

AutorRichard K. Morgan
Žánrromán, sci-fi
Rok vydání2005
Počet stran592

Půjčovna masa je dobrou volbou pro vyznavače a milovníky sci-fi žánru. Odehrává se na planetě Zemi, ale v daleké budoucnosti, kde se všechno odehrává v kyberprostoru a odpovídá charakteristice světa ovlivněného internetem tak, jak ho popsal William Gibson. Proto většina čtenářů svět, ve kterém se detektivka a thriller v jednom odehrává, označuje za cyberpunkový. Letos podle knižní předlohy vznikl i úspěšný seriál, nazvaný Altered Carbon.

Název knihy Půjčovna masa je činností, která je v tomto cybersvětě naprosto běžná. Osobnosti vojáků jsou pomocí hyperrychlého signálu přenášeny do těl, která jsou přizpůsobena boji. Osobnosti tak mohou střídat těla jako by šlo o běžné oblečení.

Hlavním tématem knihy je vyšetřovány ztráty velké části vzpomínek nejvlivnějšího muže na Zemi a nechybí ani milostná zápletka a boj jedince s většinou. Svět je vykreslen drsně, je plný sexu a násilí, které se s ním nemilosrdně pojí. Přesto, že se v počátcích knihy můžete ztrácet v termínech, po začtení je již budete vnímat jako nedílnou součást vaší slovní zásoby a ponoření do děje vám nebude nic bránit.

Tento poslední titul bychom doporučili jako čtivo pro muže, ale i ženy, protože dějová linka obsahuje i milostný příběh, který celkově drsné vyznění alespoň lehce zmírňuje.

Samozřejmě je možné všechny uvedené knihy pořídit v klasické podobě a nebo v elektronickém formátu, který je určený pro čtečky knih.

Zjistit cenu

Jak vám tento test pomohl? Budeme rádi, když ho ohodnotíte hvězdičkami.

4.2/5 24 hodnocení

Přihlašte se do newsletteru a
získejte super tipy do emailu

Pravidelně zhruba 1 až 3 krát měsíčně vám pošleme skvělé tipy na nakupování, nové testy a nejlepší recenze.

Co můžete čekat?

 1. Tipy na opravdu dobré nákupy (vybíráme jen to, co bychom poslali sami sobě)
 2. Výhodné nabídky a slevy (vybereme jen ty opravdu dobré)
 3. Rady k nakupování
 4. Nové recenze produktů
 5. Nové srovnávací testy
 6. Tyto e-maily jsou zdarma
 7. Neposíláme spam, ani obchodní nabídky třetích stran
Načítáme ...

Děkujeme za přihlášení do newsletteru. Teď ještě mrkněte do emailu a potvrďte, že jste o zařazení do newsletteru požádali opravdu vy. 🙂

Pro info si přečtěte naše zásady osobních údajů a GDPR.

Sledujte nás na sociálních sítích

Na FB, Instáč a Twitter píšeme novinky o nakupování na internetu a zajímavé tipy, které na covybrat.cz nenajdete.

Kategorie:

Budeme rádi za vaše názory a připomínky

   Přidejte váš dotaz nebo recenzi

   Před odesláním komentáře byste měli vědět jak pracujeme s vašimi osobními údaji. Důvodem pro zpracování osobních údajů je náš oprávněný zájem. Jsme správci osobních údajů a chráníme je v souladu se zákonem 101/2000 Sb., O ochraně osobních údajů a s principy obsaženými ve směrnici EU č. 95/46/EC (GDPR). Při odeslání komentáře zpracováváme tyto osobní údaje - jméno, email a vaši IP adresu. Jméno používáme pro oslovení při případné odpovědi. Jméno můžete nahradit i přezdívkou. Email používáme pouze pro odeslání notifikačního emailu se zprávou, že vám někdo odpověděl na váš dotaz, případně rovnou pošleme odpověď na váš dotaz. Email je neveřejný a pro jiné účely ho nepoužíváme. IP adresu využíváme výlučně pro ochranu formuláře před spamem. Případné úpravy osobních údajů a žádosti o smazání můžete vyřídit emailově na poradime@covybrat.cz.

   Covybrat.cz
   Logo