Jak vybrat vertikální myš

Kvalitní myš je nepostradatelná pro přesnou a rychlou práci na počítači, ať už u něj trávíte čas v zaměstnání nebo jste vášniví hráči počítačových her. Pro majitele notebooků představuje pohodlnější a efektivnější ovládání kurzoru, než umožňuje integrovaný touchpad. Aby byla myš pohodlná a při dlouhodobém používání nezpůsobovala namáhání zápěstí, přišli výrobci s řadou ergonomických modelů a takzvaných vertikálních myší, které umožňují přirozenější držení ruky.

Test vertikálních myší 2023

NázevKde koupitHodnocení
celkem
1.Logitech MX Vertical Advanced Ergonomic MouseZjistit cenu
97 %
2.Trust Verto Ergonomic Mouse 22885Zjistit cenu
89 %
3.Yenkee ErgoGrip YMS 5020 WLZjistit cenu
87 %
4.Connect IT Verti For Health CMO-2900-BKZjistit cenu
84 %
5.Connect IT Verti ForLadies CMO-2600-BKZjistit cenu
82 %

První vertikální myš vznikla už v roce 1994, ale na rozšíření si tato technologie musela hezkých pár let počkat. Dnes už jsou však počítače součástí každodenního života a spolu s nimi přichází občas i zdravotní problémy. Jedním z nich je i častý syndrom karpálního tunelu, kterému můžete používáním ergonomické myši předejít.

Abyste vybrali tu pravou vertikální myš podle vašich potřeb, otestovali jsme nejoblíbenější modely roku 2023 od různých výrobců. A jak dopadly?

Vítězem testu se jednoznačně stala ergonomická myš Logitech MX Vertical Advanced Ergonomic Mouse, která představuje o něco větší investici, než ostatní hodnocené modely, ale rozhodně se vyplatí díky technickým i designovým kvalitám. Obecně však platí, že i většina levných vertikálních myší je pro vaše zápěstí mnohem vhodnější, než myši klasické. A ty nejlevnější z nich lze pořídit již pod 300 Kč.

   

Dále jsme se také v recenzích zaměřili na speciální ergonomickou myš pro malou ruku ze série For Health od českého výrobce Connect IT, do přehledu jsme zařadili i vertikální myši pro leváky a v neposlední řadě i herní ergonomické myši Connect IT Game For Health a Trust GXT 144 Rexx. U herních myší si však často připlatíte za vyšší citlivost, kterou nemusí každý uživatel potřebovat.

Recenze vertikálních myší

Na pětici nejlepších vertikálních myší podle celkového hodnocení pro rok 2023 se teď podíváme v našem testu trochu blíže. Čím jednotlivé ergonomické myši vynikají a jaké s nimi mají uživatelé zkušenosti?

Logitech MX Vertical Advanced Ergonomic Mouse

Napájeníkabel, baterie
Typ připojeníUSB-C, Bluetooth nebo přijímač Logitech Unifying
Optické rozlišení DPI4000 DPI
Počet tlačítek4
Hmotnost v g135

V současné době nejlepší vertikální myš pro náročnější uživatele je Logitech MX Vertical, která si zaslouží pochvalu nejen za funkční provedení, ale i za elegantní design. Povrch je pogumovaný, textura je příjemná na dotek a zlepšuje úchop.

Připojení této ergonomické myši k počítači nebo notebooku je možné USB kabelem, bezdrátově pomocí Bluetooth nebo s využitím přijímače Logitech Unifying. Kabel zajišťuje i dobíjení baterie v myši, která na jedno nabití vydrží až 4 měsíce běžného provozu. Nemusíte díky tomu řešit koupi (dobíjení) baterií, což je příjemné a i to vlastně něco ušetří (nákup baterií). U signalizace o stavu baterie bych uvítala více informací. Má jen zelenou diodu, tak víte že je baterie v pořádku. Osobně bych více ocenila, třeba oranžovou, která by dávala info že je kapacita pod 10 %.

Úhel 57° mezi myší a podložkou vyvíjela firma ve spolupráci s fyzioterapeuty a slibuje snížení svalového napětí až o 10 %, takže je účinnou prevencí syndromu karpálního tunelu. Recenze od uživatelů i naše zkušenost skvělou ergonomii potvrzují. Zda dojde ke snížení svalového napětí o 10 % potvrdit nedokážu, ale to že mě zápěstí po delší práci na počítači mnohem méně bolí potvrdit můžu. Mimochodem bez problémů funguje jak na Windows, tak i na Macu.

Kdybych měla říct co této myši může chybět, tak je to více tlačítek (i programovatelných), což by potěšilo zejména hráče. Rovněž hmotnost je o něco vyšší, ale to je daň za integrovanou baterii. A pochopitelně cena, která je okolo 2 000 Kč a je docela vysoká.

 • skvělá ergonomie,
 • vysoké rozlišení
 • tři způsoby připojení
Zjistit cenu

Trust Verto Ergonomic Mouse 22885

Napájeníkabelem
Typ připojeníUSB-A
Optické rozlišení DPI1000/1600 DP
Počet tlačítek6
Hmotnost v g89

Cenově dostupná ergonomická myš Trust Verto je vhodná pro dlouhodobou práci u počítače. Připojit ji lze pouze klasickým USB kabelem, ale i to má své výhody – díky rychlé odezvě je to ve své cenové kategorii slušná vertikální myš pro hráče, kteří si chtějí vyzkoušet ergonomické držení bez velkých investic. 

Pogumovaný povrch a nízká hmotnost přispívají k pohodlnému držení. Verto Ergonomic Mouse má šest tlačítek, z toho dvě na palcové straně a jedno pro rychlou změnu citlivosti.

Výhodou připojení přes kabel je především jednoduchá instalace. Vertikální myš Trust stačí zapojit a začít používat, není potřeba řešit žádný software nebo párování. Pokud vám jde o to, vyzkoušet si tento typ myši a nechcete investovat hodně tak ji můžete zkusit. Ale má svoje nevýhody, ke kterým se právě dostáváme.

Co naopak příliš nepotěší je nepříliš vysoká citlivost myši. Náročnější uživatelé by se měli podívat jinde. Pokud spíte v pokoji, kde bude i myš může být rušivá její LED dioda. Myš je poměrně robustní a pro menší ruce může být až moc velká. Na druhou stranu se dá pořídit za cenu kolem 400 Kč a je tak v našem testu nejlevnějším modelem vertikální myši, vhodným pro většinu pravorukých uživatelů.

 • nejlevnější vertikální myš v testu
 • drátové připojení
Zjistit cenu

Yenkee ErgoGrip YMS 5020 WL

Napájeníbaterie
Typ připojeníbezdrátové USB
Optické rozlišení DPI1000/1400/1800 DPI
Počet tlačítek6
Hmotnost v g115

Český výrobce přichází s dalším cenově dostupným modelem ergonomické myši, která umožňuje vertikální úchop. Yenkee YMS 5020 WL se spoléhá na klasickou bezdrátovou technologii s USB konektorem. Nano přijímač může zůstat trvale připojený v portu notebooku (mnoho místa nezabere) nebo stolního počítače a zajišťuje rychlé zpracování signálu z myši.

Napájení je zajištěno klasickou alkalickou AA baterií, kterou je potřeba čas od času vyměnit. Díky tomu je o něco těžší, než drátová myš bez baterie. Pokud ale hledáte levnou bezdrátovou vertikální myš, se kterou mají lidé dobré zkušenosti, může být Yenkee ErgoGrip to pravé. Většina uživatelů si chválí výrazné zlepšení (odeznění bolesti) a ze své zkušenosti můžu potvrdit. Navíc je její výhodou, že vyhovuje většině velikostí rukou.

Co může někoho od koupě odradit jsou lehce hlučnější tlačítka a ne úplně dobře lícující krytka baterie. To jsou však jen drobné nevýhody a v poměru ceny a výkonu se jedná o velmi slušnou volbu.

 • bezdrátový typ s USB nano přijímačem za průměrnou cenu
Zjistit cenu

Connect IT Verti For Health CMO-2900-BK

Napájeníbaterie
Typ připojeníbezdrátové USB
Optické rozlišení DPI800/1200/1600 DPI
Počet tlačítek6
Hmotnost v g111

Výrobce Connect IT se v testu nejlepších ergonomických myší objevil hned dvakrát, a to s jedním klasickým pravorukým modelem a také s vertikální myší pro lidi s menší rukou (k ní se ještě dostaneme).

Vertikální myš ErgoMax z řady For Health je vyvinutá speciálně jako prevence syndromu karpálního tunelu a dalších bolestivých stavů, spojených s dlouhými hodinami práce na počítači. V kategorii ergonomických myší představuje dobrý kompromis mezi cenou a kvalitou. Nicméně její konstrukce je lehce specifická. Někomu naprosto vyhovuje, pro jiného není úplně ta pravá – tito lidé si stěžují, že u ní není prostor pro malíček. Pochopitelně to závisí od velikosti ruky. Pro mě byla ideální, ale příteli nevyhovovala. 

Hladký bezdrátový přenos signálu zajišťuje Nano přijímač, který se vkládá do USB portu notebooku nebo počítače.

Myš má klasických šest tlačítek, včetně dvou na palcové straně s funkcemi “zpět” a “vpřed”. Citlivost je slabší, pro hráče vhodná není. Ale na běžnou kancelářskou práci je dostatečná.

K napájení slouží AA baterie, kterou výrobce dodává přímo s myší. Nakonec se ale pravděpodobně nevyhnete její výměně, a to i když se myš při neaktivitě sama uvádí do úsporného režimu.

 • dostupná vertikální myš českého výrobce

Zjistit cenu

 

Connect IT Verti ForLadies CMO-2600-BK

Napájeníbaterie
Typ připojeníbezdrátové USB
Optické rozlišení DPI800/1200/1600 DPI
Počet tlačítek6
Hmotnost v g79

Ergonomická myš, vyvinutá speciálně pro malou ruku. Jak je patrné z názvu, mělo by jít o ruku dámskou, ale menší rozměry ocení jistě i někteří pánové a případně i děti, pokud tráví více času u počítačových her nebo třeba u distanční výuky.

Technické specifikace jsou shodné s předchozím modelem od Connect IT, ale velikost a hmotnost této vertikální myši pro ženy je samozřejmě menší a pořídíte ji o pár stokorun levněji. Což pochopitelně není jen kvůli menší velikosti. Citlivost i provedení je slabší. Jsou k dispozici tři režimy citlivosti – (800/1200/1600 DPI) Například scrolování není tak přesné jako u konkurence. Stejně jako druhá kolegyně od Connect IT je i ona trochu hlučnější při stisku tlačítek.

Pro připojení využívá bezdrátovou USB technologii, napájení je řešené AA baterií a má šest pohodlně ovladatelných tlačítek. Při nepoužívání myši se přepne do pohotovostního režimu, ve kterém šetří výdrž baterie. 

Upřímně, tato myš je primárně zajímavá svojí velikostí (vhodností pro menší ruce), jinak nenabízí nic zajímavého co by jiné modely neuměly stejně, nebo lépe.

 • levná ergonomická myš pro malou ruku
Zjistit cenu

Zdravotní přínosy

Vertikální myš je vyhledávaná především těmi, kdo tráví mnoho hodin denně u počítače v rámci zaměstnání. Dlouhodobá práce s myší a klávesnicí totiž znamená značnou zátěž pro zápěstí, které je přitom ohnuté v nepřirozené poloze. To může časem vést k rozvoji onemocnění, známého jako syndrom karpálního tunelu, při kterém dochází k utlačování a dráždění nervů a cév mezi kostmi v zápěstí.

Mezi příznaky syndromu karpálního tunelu patří nepříjemné mravenčení a brnění v prstech, bolest v zápěstí i celé ruce, ztráta citlivosti, zhoršená pohyblivost a někdy i vypadávání předmětů z postižené ruky, když je narušená síla úchopu.

Konzervativní léčba karpálních tunelů spočívá ve studených obkladech na zmírnění otoku vnitřních tkání, opatrném procvičování zápěstí, používání protizánětlivých mastí, případně v injekční aplikaci kortikoidů nebo dlahování ruky ortézou, aby pominul zánět v nervech. Pokud to nepomůže, nabízí lékaři možnost operace, která ale vyžaduje dlouhou rekonvalescenci a fyzioterapii postižené ruky. Často se neobejde bez trvalých následků.

Vertikální myš udržuje zápěstí v přirozené poloze, ve které nedochází k útlaku nervů a cév mezi kostmi ruky. Představuje tak účinnou prevenci syndromu karpálního tunelu a také může zmírnit potíže, pokud tímto onemocněním už trpíte.

V prvních dnech je práce s vertikální myší velmi pomalá a trvá než si na ni zvykneme. Většina uživatelů si již do dvou týdnů zvykne a dostane se na podobnou rychlost (efektivitu) práce jako s klasickou myší. Proto doporučuji vydržet, i když to na začátku nebude příjemné. Jak ji jednou vyzkoušíte a zvyknete si na ni, už se nebudete chtít vracet k „obyčejné“ myši.

Zdroje:

https://www.researchgate.net/publication/282659809_Evaluation_of_flat_angled_and_vertical_computer_mice_and_their_effects_on_wrist_posture_pointing_performance_and_preference

https://www.tandfonline.com/doi/full/10.1080/23311916.2018.1521503

https://www.ncbi.nlm.nih.gov/pmc/articles/PMC2569035/

Vertikální myš drátová vs. bezdrátová a podle čeho vybrat

Jedním z parametrů, podle kterých byste měli vybírat novou počítačovou myš, bude pravděpodobně i způsob připojení. Tradičním způsobem připojení je kabel s USB koncovkou, který má i dnes své výhody. Tou hlavní je, že nepotřebujete baterii (myš je lehčí) a nepotřebujete kupovat (nebo dobíjet) baterie.

Popularitě se stále těší i modely s bezdrátovým USB připojením a napájením baterií. Jejich výhody jsou přesně opačné. Nejste limitování kabelem, který nijak nepřekáží. Ale současně máte „starost“ o baterie. To se stalo důležitým vývojovým krokem na cestě k dnešním nejnovějším typům myší, které lze připojit pomocí Bluetooth a nebo jsou kompatibilní s jinými specifickými technologiemi stejného výrobce a USB kabel u nich slouží k nabíjení integrované baterie.

Drátová vertikální myš – připojení USB kabelem

Klasická drátová vertikální myš nalezne své zastánce především v řadách hráčů. Kvalitní ergonomická herní myš musí zvládat okamžitou odezvu, což dříve splňovaly právě jen modely s kabelem, dnes už jim konkurují i některé bezdrátové myši (zpravidla však ve vyšších cenových kategoriích).

Důležitou roli hraje i materiál samotného drátu – tradiční pogumovaný kabel dnes nahradily textilní oplety, které zajišťují ohebnost kabelu a hladký pohyb myši. Drátová vertikální myš je také vhodná pro kohokoliv, kdo hledá jednoduché řešení. Funguje bez instalace speciálního softwaru a není třeba ani žádné párování, stačí jen připojit a začít používat. Drátové ergonomické myši také nepotřebují baterie ani dobíjení, napájí se přímo přes připojený USB kabel.

Bezdrátová vertikální myš – wireless USB a Bluetooth

Z bezdrátových vertikálních myších jsou velmi rozšířené ty, které využívají technologii wireless USB. Nano přijímač (tzv. USB dongle) se připojí do USB portu v počítači nebo notebooku a signál z myši pak převádí na pohyb kurzoru s minimální prodlevou.

Ergonomickou bezdrátovou myš s USB přijímačem připojíte podobně jednoduše, jako tradiční myš s kabelem. Opět stačí jen zapojit nano přijímač a myš zapnout, počítač se už postará o zbytek.

Druhou oblíbenou technologií jsou vertikální bezdrátové myši s Bluetooth připojením. I u nich vzniká prodleva při přenosu signálu, ale z pohledu běžného uživatele je sotva patrná. Na rozdíl od wireless USB tu není třeba připojovat nano přijímač. Zprovoznění vertikální Bluetooth myši vyžaduje jen elementární znalosti nastavení počítače nebo notebooku – je nutné funkci Bluetooth v zařízení nejprve zapnout a pak provést spárování s myší.

Nevýhodou, která bývá v recenzích u bezdrátových myší nejčastěji zmiňovaná, je potřeba napájení baterií. Vertikální bezdrátová myš má obvykle klasickou “tužkovou” baterii AA, kterou je nutné čas od času vyměnit. Není ale příjemné myslet na to, že baterka dojde a myš přestane fungovat ve chvíli, kdy se to bude hodit nejméně. Právě proto se moc často neuplatňují jako herní myši.

Vertikální myš s bezdrátovou funkcí i USB kabelem

S inovativním řešením kombinace kabelu a bezdrátové funkce přišel Logitech, a nepochybně i díky tomu je nejlepší vertikální myš v testu právě model MX Vertical z dílny tohoto švýcarského výrobce. Tato ergonomická myš se dá připojit USB kabelem, který může sloužit k přenosu signálu do počítače, ale také ho lze využít jen pro nabití integrované baterie.

Ergonomická myš pro leváky a kde se dá koupit

Hned z prvního pohledu na ergonomickou počítačovou myš je jasné, že je určena pro držení konkrétní rukou, u nás obvykle pravou. Ačkoliv většina dostupných modelů vertikálních myší se tedy vyrábí v pravoruké verzi, nemusí leváci ještě zoufat.

Na českém trhu je k dispozici vertikální myš pro leváky hned od několika výrobců, oblíbené jsou například levoruké myši značky Cherry, Ergonomic či DeLux. Zajímavé řešení představuje i symetrický design obouruké ergonomické myši, jakou vyrábí třeba britská firma Posturite.

Dnes už se dají vertikální myši pro leváky objednat online prostřednictvím českých e-shopů, které se specializují na sortiment ergonomických pracovních pomůcek a počítačového vybavení.

Vertikální myš pro malou ruku a nejen pro ženy

Ergonomická myš pro malou ruku, která se u nás těší největší oblíbenosti, je Connect IT For Health Ladies. Jde o kvalitní výrobek za velmi dobrou cenu, takže se umístila i v našem testu nejlepších vertikálních myší pro rok 2023. Výrobce Connect IT už v názvu tohoto modelu otevřeně proklamuje, že jde o myš pro drobnou dámskou ruku, jejíž využití si představíte hlavně při prevenci syndromu karpálního tunelu u kancelářských pracovnic.

Pravdou ale je, že ergonomickou myš pro malou ruku ocení i někteří pánové a je také velmi vhodnou alternativou pro děti, které dnes u počítače tráví často mnoho hodin denně.

Také Verto Ergonomic Mouse, vertikální myš výrobce Trust, je vhodná do menší dlaně. I když to výrobce přímo neuvádí, uživatelské recenze hovoří jasně. Stejně jako fakt, že můžete sehnat tuto ergonomickou myš i v růžové barvě.

Ergonomická herní myš je dobrá i pro profesionály

Hraním počítačových her se dají snadno strávit celé hodiny času, nemluvě o tom, že dnes už lze hrát i na profesionální úrovni. Vertikální herní myši si u profi hráčů a v e-sportu postupně nacházejí své fanoušky, protože snižují napětí v zápěstí a předcházejí tak nepohodlí a bolesti.

Pokud jste se rozhodli ergonomickou herní myš vyzkoušet, nebuďte hned na začátku zklamaní, když vám hraní nepůjde tak hladce, jak jste zvyklí. Pohyb ruky s vertikální myší je odlišný a je třeba si na něj chvíli zvykat. Pro někoho to může být otázka pár minut, jinému zabere několik dnů zvládnout plynulé ovládání, ale všechny zkušenosti s ergonomickou myší se shodují na citelné úlevě v oblasti zápěstí i v celé paži. Příznivé účinky tedy rozhodně stojí alespoň za zkoušku.

Bezdrátové vertikální myši mají takovou přesnost a rychlost odezvy, že bez problémů v těchto parametrech konkurují i špičkovým herním myším tradičního typu. Diskutuje se jen o jejich vhodnosti pro FPS hry (střílečky hrané z pohledu první osoby), kde mají někteří hráči potíže s ergonomickou myší provést naučené rychlé a precizní ovládání zaměřovacího kříže. Nedá se ale s jistotou říct, nakolik je i toto jen otázkou zvyku.

Recenze herních ergonomických myší ukazují jako jasného favorita pro rekreační hráče vertikální myš Connect IT Game For Health CMO-2800-BK, která spoléhá na drátové připojení s okamžitou odezvou kurzoru a má optické rozlišení 3200 DPI při ceně kolem 500 Kč.

Špičková herní vertikální myš je také Trust GXT 144 Rexx Vertical, která dosahuje úctyhodného optického rozlišení 10000 DPI a díky připojení USB kabelem přenáší reakce hráče rychle a přesně. K dostání je za cenu okolo 1 000 Kč.

Nejoblíbenější značky vertikálních myší

Které značky vyrábí nejoblíbenější vertikální myši?

Logitech – špičková švýcarská kvalita

Ergonomická myš Logitech MX Vertical Advanced Ergonomic Mouse získává samé pozitivní recenze a umístila se jako nejlepší i v našem testu. Za cenu přes 2 000 Kč s ní získáte moderní vertikální myš, za kterou vám vaše zápěstí poděkuje.

Švýcarská firma, která působí na trhu již více než 40 let, investuje značné částky do výzkumu nových technologií. Nejinak tomu bylo i u jejich špičkové vertikální myši, která zajišťuje ergonomické držení zápěstí díky unikátnímu úhlu 57° mezi myší a podložkou. Právě tento sklon totiž prokázal v testu nejlepší výsledek při zmírnění napětí v zápěstí i celé ruce a paži, což potvrdil i tým fyzioterapeutů, kteří se na vývoji podíleli.

Další skvělou vlastností vertikální myši Logitech MX je možnost bezdrátového připojení s integrovanou baterií, která vydrží až 4 měsíce používání a dobíjí se dechberoucím tempem – za pouhou minutu nabíjení je připravena na další tři hodiny provozu. USB kabel se však dá použít i k přímému připojení myši.

Connect IT – ergonomická myš pro každého

Poměrně mladá česká firma, která se zrodila v Praze v roce 2010 a řídí se heslem “Kvalita dostupná všem” – to je Connect IT. Za bezkonkurenční ceny nabízí celou řadu modelů vertikálních myší, které jsou přizpůsobené potřebám konkrétního uživatele.

V testu ergonomických myší si dobře vedl typ Verti ErgoMax (dá se dohledat také jako Connect IT For Health a stojí do 900 Kč), ale v řadě výrobků FOR HEALTH najdete i další zajímavé a zároveň levné vertikální myši. Kromě jiného má Connect IT upravenou ergonomickou myš pro malou ruku pod názvem For Health Ladies, kterou pořídíte i za cenu pod 350 Kč.

Trust International – herní vertikální myš Rexx

Výrobce Trust se v testu nejlepších vertikálních myší prosadil se svým modelem Trust Verto Ergonomic Mouse, který byl nejlevnější (běžně k sehnání za 399 Kč) a přitom stále velice kvalitní možností.

Za zmínku ale stojí také herní ergonomická myš GXT 144 Rexx Ergonomic Vertical Gaming Mouse, která zajišťuje ochranu před syndromem karpálního tunelu každému, kdo tráví dlouhé hodiny u počítačových her. Počítejte u ní s cenovkou okolo 900 Kč.

Microsoft – ne tak úplně vertikální, ale dobrá ergonomická myš

I americký nadnárodní gigant Microsoft přišel s vlastní ergonomickou počítačovou myší, a to pod názvem Microsoft Sculpt Ergonomic Mouse. Nejde ale přímo o vertikální myš. Řešení od Microsoftu spočívá ve vyvýšené poloze předloktí nad podložkou a mírném náklonu ruky díky opěrce pro palec.

Patří do cenové relace kolem 1000 Kč a za tyto peníze nabízí jako zajímavost i čtyřsměrné kolečko a patentovaný systém snímání BlueTrack.

Yenkee – ergonomická myš tichá jako myška

Výrobce Yenkee je specialistou na vybavení pro gaming, ale počítačové příslušenství nabízí i běžným uživatelům. V nabídce má hned několik vertikálních myší, do našeho testu se probojoval model ErgoGrip YMS 5020 s cenovkou těsně pod 500 Kč.

Zajímavá je také ergonomická tichá myš Silencio YMS 2035, při jejímž používání nebudete rušit své okolí cvakáním tlačítek. Seženete ji na řadě e-shopů už za pouhých 249 Kč.

TOP vertikální myš

Aktuálně se na vrcholu žebříčku ergonomických myší drží model Logitech MX Vertical Advanced Ergonomic Mouse, který skvěle poslouží nejen v kancelářích, ale i u kreativních profesí, jako je grafika nebo projektování, kde je potřeba s myší pracovat dlouhé hodiny bez ztráty přesnosti.

Pokud ale vezmeme v úvahu i vertikální myši pro hráče, kteří mají trochu odlišné požadavky, musíme vyzdvihnout také model Connect IT Game For Health. Ten umožní slušný zážitek ze hry a zároveň ochrání vaše zápěstí díky ergonomickému držení. A za docela rozumnou cenu. Opravdu špičkové herní myši mohou stát i několik tisíc korun.

Jak vám tento test pomohl? Budeme rádi, když ho ohodnotíte hvězdičkami.

0/5 0 hodnocení

Přihlašte se do newsletteru a
získejte super tipy do emailu

Pravidelně zhruba 1 až 3 krát měsíčně vám pošleme skvělé tipy na nakupování, nové testy a nejlepší recenze.

Co můžete čekat?

 1. Tipy na opravdu dobré nákupy (vybíráme jen to, co bychom poslali sami sobě)
 2. Výhodné nabídky a slevy (vybereme jen ty opravdu dobré)
 3. Rady k nakupování
 4. Nové recenze produktů
 5. Nové srovnávací testy
 6. Tyto e-maily jsou zdarma
 7. Neposíláme spam, ani obchodní nabídky třetích stran
Načítáme ...

Děkujeme za přihlášení do newsletteru. Teď ještě mrkněte do emailu a potvrďte, že jste o zařazení do newsletteru požádali opravdu vy. 🙂

Pro info si přečtěte naše zásady osobních údajů a GDPR.

Sledujte nás na sociálních sítích

Na FB, Instáč a Twitter píšeme novinky o nakupování na internetu a zajímavé tipy, které na covybrat.cz nenajdete.

Kategorie:

Budeme rádi za vaše názory a připomínky

   Přidejte váš dotaz nebo recenzi

   Před odesláním komentáře byste měli vědět jak pracujeme s vašimi osobními údaji. Důvodem pro zpracování osobních údajů je náš oprávněný zájem. Jsme správci osobních údajů a chráníme je v souladu se zákonem 101/2000 Sb., O ochraně osobních údajů a s principy obsaženými ve směrnici EU č. 95/46/EC (GDPR). Při odeslání komentáře zpracováváme tyto osobní údaje - jméno, email a vaši IP adresu. Jméno používáme pro oslovení při případné odpovědi. Jméno můžete nahradit i přezdívkou. Email používáme pouze pro odeslání notifikačního emailu se zprávou, že vám někdo odpověděl na váš dotaz, případně rovnou pošleme odpověď na váš dotaz. Email je neveřejný a pro jiné účely ho nepoužíváme. IP adresu využíváme výlučně pro ochranu formuláře před spamem. Případné úpravy osobních údajů a žádosti o smazání můžete vyřídit emailově na poradime@covybrat.cz.

   Covybrat.cz
   Logo