Jak vybrat výrobník ledu

Jsme profíci, nevěříme marketingovým slibům a nezávisle recenzujeme a srovnáváme produkty. Když nakoupíte skrze naše odkazy, můžeme získat malou odměnu, která ale nezvyšuje cenu vašeho nákupu.

V horkých letních měsících většina z nás hledá způsob ledového osvěžení. Tím nejoblíbenějším bývají nejrůznější studené či zmrzlé potraviny a nápoje. Kde ale brát nezbytný led. Klasické formy na led, které se naplní vodou a vloží do mrazáku, jen málokdy uspokojí naše potřeby. Řešením jsou tzv. výrobníky ledu. K dispozici jsou modely, které pro vás snadno vyrobí hromady ledu, jež využijí restaurace a podobná zařízení, ale i takové, které jsou vhodné pro běžné použití v domácnostech. Množství vyrobeného ledu patří k nejzásadnějším parametrům při jejich výběru. Rozhodně není ale jediný. V našem průvodci poradíme, na co se při výběru výrobníků ledu zaměřit.

Recenze výrobníků ledu

Venku je vedro k zalknutí a forma na led naplněná vodou a strčená do mrazáku nestíhá? Vyzkoušejte výrobník na led, kuchyňský spotřebič, který vám zajistí prakticky nekonečnou zásobu ledu nejen v létě, ale i po celý rok a tím i ledové osvěžení. Ale jaký výrobník ledu vybrat? Jaké značky vyhledávat a jakým se raději vyhnout? Aby byl výběr výrobníku na led co nejjednodušší, níže najdete recenzi a srovnání pětice modelů výrobníků ledu. Výběr toho pravého pak bude hračka. V našem výběru jsme se zaměřili na recenze spotřebičů, které můžeme zařadit do skupiny určené pro domácí použití. Test výrobníků ledu se nezaměřil na přístroje, které jsou určené pro restaurace. Často mají zbytečně velký výkon i produkci ledu. Vybrali jsme pro vás výrobníky ledu z různých cenových kategorií, s odlišnou výbavou, výkonem i schopnostmi. Představují průřez tímto typem výrobků a pro vás mohou posloužit coby ukázka toho, co je na trhu k dispozici.

Clatronic EWB 3526

Napětí ve V220-240
Příkon0,9 W
Produkce ledu za 24 hodin10-15
Objem zásobníku na vodu2,2 l
Hmotnost10,5 kg

Výrobník ledu Clatronic EWB 3526 patří k široce rozšířeným modelům, který v dostatečné míře pokryje potřeby běžných domácností. Nabízí velice vyvážený poměr ceny a výkonu. V tomto ohledu se jedná o poměrně rychlý výrobník, první kostky začnou do zásobníku padat už za 10 min. A za 24 hodin vyrobí Clatronic EWB 3526 mezi deseti a patnácti kily ledu, které se shromažďují v chlazeném zásobníku. Stačí přijít, vzít dodávanou lopatku na led a nabrat si podle potřeby. Ovládání ledovače je jednoduché a intuitivní, s trochou cviku to zvládnou i vaše ratolesti.

Zkušenosti uživatelů při dlouhodobém provozu nicméně ukázaly, že Clatronic EWB 3526 má tendenci se při delším výrobním procesu přemražovat a místo oddělených kostek se v nádobě začínají objevovat větší zmrzlé kusy ledu, které brání vysouvání hotových kostek do zásobníku. Doporučujeme proto jej cca po třech hodinách použití vypnout a dát mu odpočinout. I tak vyrobí více ledu, než je průměrná čtyřčlenná rodina schopná spotřebovat. Pokud víte, že nebudete led potřebovat více než dvacet čtyři hodin, je vhodné pomocí zadního ventilku zbývající vodu vypustit. Předejdete tak zanesení přístroje vodním kamenem. V případě výrobníku ledu Clatronic EWB nebude problémem hluk. Přístroj sice není úplně z nejtišších, není to ale nic, co by vyloženě rušilo.

Hlasitější je vysypání čerstvých kostek ledu do zásobníku, na druhou stranu slouží tento „rachot“ coby indikátor toho, že je připravena nová dávka. Poněkud neodbytný je signál ve chvíli, kdy dojde voda v zásobníku, ale časem se naučíte odhadnout dobu, kdy je potřeba vodu dolít. Clatronic EWB je výkonným výrobníkem ledu, který se v domácnosti rozhodně neztratí. Boduje zejména svým poměrem ceny a výkonu.

 • cena
 • výkon
 • rychlá výroba ledu
 • hlučnější vysypávání ledu do mísy
 • přemražování při delším používání
Zjistit cenu

Gorenje IMC I200B

Napětí ve V220-240
Příkon120 W
Produkce ledu za 24 hodin12
Objem zásobníku na vodu2,2 l
Hmotnost9,7 kg

Společnost Gorenje má s chlazením a zimou bohaté zkušenosti coby výrobce ledniček či mobilních klimatizací, bylo by proto s podivem, kdyby neměla ve svém portfoliu i výrobníky ledu. Jejich výrobník ledu Gorenje IMC I200B je koncipován tak, aby uživatelům rychle a jednoduše dodal potřebnou dávku ledu a to vše bez větší námahy. Jednodušší už to snad být nemůže. Stačí dolít vodu do nádoby o objemu 2,2 litrů, vyčkat cca devět minut a první kostky ledu už se sunou do zásobníku. V praxi se velice osvědčily zdánlivé drobnosti. Ne každý výrobník ledu totiž má průhledné víko.

Tento ano a vy okamžitě vidíte, jak to vypadá se zásobou ledu. Podobně i indikátor toho, že je v zásobníku dostatek vody pro přípravu ledu, stejně tak vás bude výrobník informovat i ve chvíli, kdy je v zásobníku maximum ledu. Zapomenout bychom neměli ani na jednoduchost údržby. V případě potřeby jen stačí vyjmout nádobu, opláchnout ve dřezu a nechat oschnout. Plusem je rozhodně i možnost vybrat si odlišné velikosti ledových kostek, na výběr jsou velikosti S (malé) a L (velké). Podle uživatelských zkušeností se občas stávalo, že výrobník ledu upozorňoval na plnou nádobu s ledem předčasně, přibližně v 70 % její kapacity.

A pochopitelně se výroba  zastavila a výrobník se přepnul pouze do pohotovostního režimu. Vyrobené kostky ledu se totiž vrší na hromadu, která postupně narůstá, ale nikoliv rovnoměrně. Chcete-li využít kapacity nádoby na maximum, čas od času je třeba vyrobený led trochu přehrnout. Poněkud nepraktickým se ukázalo být i umístění nádoby na vodu pod nádobou na hotový led. Při každém doplnění vody je ji proto třeba vyjmout a následně opět zasadit na místo, což může být poněkud otravné a celý proces výroby ledu to zbytečně prodlužuje.

 • vysoký výkon
 • průhledné víko
 • výběr velikosti ledových kostek
 • nádoba na vodu umístěná pod zásobníkem ledu
 • někdy trochu ukvapený indikátor naplnění zásobníku ledu
Zjistit cenu

Guzzanti GZ 120

Napětí ve V230
Příkon120 W
Produkce ledu za 24 hodin12
Objem zásobníku na vodu2,1 l
Hmotnost10,7 kg

Výrobník ledu Guzzanti GZ 120 patří k tomu nejvýkonnějšímu, o čem píšeme. Za 24 hodin vyrobí 12 kg ledu a to už je množství, s nímž zásobíte slušně velkou rodinnou párty nebo menší podnik. V tomto ohledu je  Guzzanti GZ 120 na hraně mezi domácím a profesionálním použitím. Co dalšího nabídne? Stříbrný design povrchu ledovače nepřekvapí, ale ani neurazí. Je dostatečně nadčasový, aby zapadnul do každé kuchyně.

Celý přístroj váží téměř 11 kg, je to tedy celkem cvalda, ale v případě potřeby ho převezete i k příbuzným či na zahradu. Výhodou je, že nepotřebujete žádný přívod vody. Stačí pouze naplnit nádobu s objemem 2,1 litru. Výrobník samotný je docela rychlík. Protože nádoba na uložení hotového ledu není příliš objemná – pouze 0,6 litru, bude plná za hodinku. Na druhou stranu, je to množství ledu dostatečné pro uspokojení i početnější návštěvy. Dovedeme si živě představit situaci, kdy se u vás nečekaně objeví skupina přátel, ale než je usadíte, vyřídíte uvítání, nejžhavější novinky a to, co si dají k pití, bude čerstvý led připravený.

Pochvalu si určitě zaslouží i průhledné víko zásobníku ledu. Nemusí tak vpouštět do zásobníku teplo, když chcete kontrolovat stav. V tomto ohledu se v praxi osvědčily i oba indikátory, jak ten, co sleduje hladinu vody v nádobě, tak ten sledující množství ledu, nicméně podle názorů dalších zákazníků je to trochu o štěstí, u některých kusů si čidla dělají, co chtějí. Naplnění nádoby i výběr velikosti ledových kostek (k dispozici jsou dvě, menší a větší, ale máme dojem, že to v pohodě stačí, přece jenom je to „jen“ led) je velmi jednoduchá a pokud máte doma malého barmana, můžete mu výrobu ledu bez obav svěřit.

 • intuitivní obsluha
 • průhledné víko
 • vysoká rychlost výroby ledu
 • u některých kusů nepřesná čidla
Zjistit cenu

Camry CR 8073

Napětí ve V230
Příkon120 W
Produkce ledu za 24 hodin12
Objem zásobníku na vodu2,2 l
Hmotnost4,2 kg
Camry CR 8073 je ideálním společníkem na rodinné párty. Je to zejména díky hmotnosti. S necelými 5 kg to rozhodně není takový cvalík jako ostatní recenzované modely, ale parádu udělá opravdu velikou. 12 kg ledu za 24 hodin (tedy ideální 0,5 kg za hodinu) je pěkný výkon, který je naprosto dostatečný i pro větší sešlosti. Na první pohled působí Camry CR 8073 přece jenom trochu „plastově“. Schází mu kovová střídmost předchozích modelů. Na druhou stranu, a opět se k tomu vracíme, je výrazně lehčí a snadno se s ním manipuluje.

Doplňkem kuchyňské linky se nicméně asi nestane, na to až příliš připomíná přenosnou autoledničku. Pomineme-li vzhled, je právě operativnost tou největší devizou, kterou může výrobník ledu značky Camry nabídnout. Velkým plusem je rozhodně jednoduchost používání celého výrobníku ledu. Stačí pouze nalít vodu a stisknout tlačítko. O vše ostatní se postará Camry CR 8073. Nic není potřeba nastavovat, k dispozici je pouze jeden typ ledových kostek, to ale nepředstavuje zásadnější problém. Svůj účel – tedy výrobu ledových kostek – splňuje tento výrobník ledu velice dobře. Díky zřetelnému LED indikátoru rychle poznáte, že je potřeba doplnit vodu do zásobníku. Ten se skrývá pod vaničkou na led, je proto nutné ji při výměně vody vyjmout. Není to nic hrozného, jen je to někdy trochu otrava.

 • nízká hmotnost
 • vysoký výkon
 • jednoduché ovládání
 • neprakticky umístěný zásobník na vodu
 • pouze jedna velikost kostek ledu
Zjistit cenu

Sencor SIM 3000BK

Napětí ve V230
Příkon105 W
Produkce ledu za 24 hodin12
Objem zásobníku na vodu1,9 l
Hmotnost9,5 kg

Stačí jen jediný pohled na výrobník ledu Sencor SIM 3000BK a hned je jasné, že tohle není spotřebič, který byste z kuchyňské linky jen tak sundali.  Černá barva působí nadčasově, design se obešel bez zbytečných výstřelků, prostě jednoduchost ve všech podobách. Příjemným objevem pak bylo ergonomicky tvarované držadlo, které domácí ledovač Sencor přímo předurčuje k přenášení mezi rodinnými oslavami či z kuchyně ven na zahradu. Držadlo se zároveň, pokud chcete nechat výrobník na jednom místě, neplete. Po cestě maximální jednoduchosti se Sencor SIM 3000BK vydal i co se ovládání týče.

Jednoduchým překlikáváním mezi podsvětlenými ikonami si vyberete velikost kostek ledu (k dispozici jsou dvě a výsledek má kloboučkovitý tvar s dutinou uvnitř) a výrobu spustíte. Oproti všem ostatním recenzovaným modelům má tento nejnižší kapacitu nádrže na vodu, 1,9 litrů je ale i tak poměrně dost, výměna vody vás nebude čekat tak často. Podobu ledu hodnotíme kladně – je čirý, bez bublinek, ve vychlazeném zásobníku navíc vydrží bez degradace poměrně dlouho. Pokud jde o výkon, za den vám Sencor SIM 3000BK nadělí 12 kilogramů ledu. Na první dávku budete čekat pouhých sedm minut, což z tohoto výrobníku dělá největšího rychlíka v našem výběru. Potěší indikace naplněnosti zásobníku ledu či naopak nedostatku výchozí suroviny – vody. V praxi se osvědčilo i průsvitné víko. Jakkoliv jsme se na tomhle výrobníku ledu snažili najít nějaké negativum, nenašli jsme. Tohle je prostě náš favorit.

 • jednoduchost ve všech směrech
 • nadčasový design
 • vysoká kvalita ledu
Zjistit cenu

Jak vybrat domácí výrobník ledu

Co je výrobník ledu

Výrobníky ledu jsou velice univerzálními zařízeními, která vám pomohou se v letních vedrech ochladit. Led se bude hodit do všech nápojů, může také ochlazovat vzduch, když jej umístíte po bytě v miskách a necháte odpařovat. Jedná se navíc o v podstatě velice levný způsob ochlazení – potřebujete pouze vodu. Velkou výhodou výrobníků na led je, že led vzniká prakticky neustále. Vždy je tak k dispozici zásoba čerstvého ledu a není proto třeba čekat na to, až zmrzne dávka vody nalitá ve formě na led v mrazáku. Výrobníky kostkového ledu jsou navíc velmi jednoduché na údržbu. Hlavní výhodou tzv. ledovačů, jak se výrobníkům na led lidově přezdívá, je jejich jednoduchost.

Stačí je pouze připojit na zdroj vody, případně vodu jednou za čas doplnit, a máte k dispozici led v zadaném tvaru. Vzhledem k tomu, že jedinou surovinou je voda, jsou výrobníky ledu i velmi jednoduché na údržbu. Prakticky stačí je jen nechat uschnout. S výrobníky ledu se nejčastěji setkáváme v podobě samostatně stojících zařízení, která si v kuchyni umístíme například na linku. Jejich podkategorií jsou výrobníky ledu s připojením na vodu. Druhou, méně častou a poněkud dražší podobou jsou výrobníky integrované do, nejčastěji amerických, lednic. Lednička s výrobníkem ledu má svou velkou výhodu v tom, že vám do domácnosti nepřibude další spotřebič. Zároveň ale počítejte s tím, že cena americké ledničky s výrobníkem ledu, natož pak vestavné lednice s ledovačem, nebude z nejmenších. U těch výkonnějších typů počítejte s cenou přesahující 15 tisíc korun. A to je násobně více než u samostatně stojících výrobníků ledu. Samostatný mrazák s výrobníkem ledu na trhu nenajdete. V našem nákupním rádci se proto zaměřujeme pouze na samostatné výrobníky ledu. Jak vybrat výrobník ledu?

Parametry domácích výrobníků ledu

Parametry domácích výrobníků ledu pochopitelně ovlivňují jejich výslednou cenu. Obecně se dá říct, že čím větší výkon a přidaných funkcí, tím bude výrobník na led dražší. Zaměřili jsme se proto na 8 základních parametrů, které cenu ovlivňují. Před samotným výběrem je vhodné si položit několik otázek:

 • Jak často budu tento typ přístroje  využívat?
 • Jaké množství ledu jsme v domácnosti schopni spotřebovat?
 • Mám pro něj dostatek místa v kuchyni?

Typ chlazení

Použitá technologie chlazení je tím nejpodstatnějším, co byste měli při výběru výrobníku ledu sledovat. V zásadě jsou k dispozici dva způsoby chlazení. Výrobník ledu chlazený vzduchem Chladícím médiem je, jak již z názvu vyplývá, vzduch. Velkou výhodou výrobníku na led chlazeného vzduchem je tak nízká energetická náročnost a jednoduchost celé konstrukce ledovače. I z tohoto důvodu je rozhodně typem nejoblíbenějším. Nicméně, má podstatnou nevýhodu – klade větší nároky na prostor. Zařízení s tímto typem chlazení totiž vyžaduje, aby kolem něj byl dostatečný prostor pro cirkulaci vzduchu.

Pokud tento prostor nebude, výroba ledu bude pokračovat, ale bude pomalejší a tím pádem se vám o něco zvýší náklady. Výrobník ledu chlazený vodou Výrobníky ledu chlazené vodou mají vysoký výkon, hodí se proto do profesionálních provozů, jako jsou restaurace, bary, cukrárny a podobně. Nepotřebují kolem sebe místo, jednoduše je tak umístíte do uzavřených prostor, jako jsou vnitřní prostory barových pultů či menší kuchyně. Co do pořizovacích nákladů se jedná o dražší stroje (od 5 000 Kč výše). Tento typ je vhodný i do exteriérů, horký vzduch v okolí nemá vliv na jejich funkci.

Kapacita nádoby na vodu

Údaj o kapacitě nádoby na vodu je klíčový v případě, pokud se chystáte k nákupu výrobníku ledu určeného pro domácí použití. Tedy takového, který nebude na vodu, vstupní surovinu, připojený neustále, ale budete ji do ledovače muset dolévat. U tohoto typu výrobníků ledu se tak nejčastěji setkáváme s objemem nádoby na vodu v rozmezí 2 až 5 litrů, což je pro běžné použití v domácnostech naprosto dostatečné. Tato hodnota již dopředu indikuje, jak moc často budete muset nádobu na led dolévat. Platí pochopitelně úměrně, že čím je objem nádoby menší, tím častěji si  bude vyžadovat vaši pozornost. Nejčastěji se u domácích variant tohoto spotřebiče setkáváme s objemem 2,2 litrů. Od objemu nádoby na vodu se nicméně odvíjí i rozměry a hmotnost celého zařízení a koneckonců také to, jaké množství ledu zvládne na jedno naplnění nádoby na vodu  vyrobit.

Kapacita nádoby na led

Informace o kapacitě nádoby na led vám říká jediné – jaké množství ledu je výrobník schopen pojmout, než led budete muset odebrat, resp. jakou zásobu ledu budete mít po ruce. Toto číslo se většinou neudává jako objem, ale spíše hmotnost. Lépe to vyhovuje situaci, kdy ledovač vyrábí odlišné tvary ledu (jiný objem mají kostky, jiný pak např. ledová tříšť). Pro domácí užití je tato hodnota mezi 1 až 3 kilogramy, což je pro domácí ochlazení ideální. U profesionálních výrobníků počítejte s větším množstvím.

Množství vyrobeného ledu

Množství vyrobeného ledu by mohlo být (ale samozřejmě by být neměl) jediným parametrem, který vás zajímá. Udává se v kilogramech a kategorie domácích výrobníků ledu zvládne vyrobit mezi 9 a 15 kilogramy ledu za den. V přepočtu na standardně velkou kostku ledu je to zhruba jedna kostka za minutu. Ale pozor, není to tak, že by do zásobníku padala kostka za kostkou. Výroba probíhá obvykle ve várkách. Takto vyrobenou dávku pak přístroj automaticky přesune do zásobníku a pustí se do výroby dalších. Standardně pak výroba jedné dávky zabere cca 10 minut.

Příkon

Už z principu je potřeba počítat s tím, že výrobník ledu bude spuštěný dlouhodobě a tím i dlouhodobě spotřebovávat energii. Příkon je proto údaj, který není vhodné podceňovat. Nicméně, jsou na to koncipovány a jejich provozní náklady nejsou tak vysoké. Pokud přece jen chcete trochu ušetřit a víte, že výrobník ledu nevyužijete příliš často, poohlédněte se po těch, které jsou chlazené vzduchem. Mívají totiž výrazně menší spotřebu.

Výkon

Pokud potřebujete vědět, jak dlouho bude muset váš výrobník ledu pracovat, aby vyprodukoval určité množství ledu, sledujete parametr výkon. Ten se nejčastěji pohybuje v rozmezí 100 až 150 Wattů. Platí, že čím vyšší výkon, tím kratší dobu bude výrobník potřebovat k přípravě dávky ledu.

Odvod odpadní vody

Výrobníky ledu pracují pouze s jedinou surovinou vodou, jediným odpadem, který vzniká, je tedy opět zase voda. Běžně se setkáváme se dvěma způsoby, jak se jí ledovač zbavuje. Výrobníky ledu s nádobou na odpadní vodu jsou obvykle levnější a vyžadují zapojení uživatele – nádobu je nutné čas od času vylít. Tento problém řeší druhý typ, který je přímo napojený na odpad. Odpadní voda tak odtéká průběžně a uživatel se nemusí o nic starat.

Materiál a design

Výrobníky na led můžete vybírat i podle jejich vzhledu – za ideálních okolností by do kuchyně měly zapadnout, jedná se totiž o spotřebič, který bude celkem vidět. Rozhodovat se můžete podle toho, zda vám stačí strohý vzhled, nebo hledáte designově svébytnější kousek. V první skupině najdeme nerezové výrobníky na led. Jejich nespornou výhodou je jednoduchá údržba a vysoká odolnost. Na druhou stranu, nerezový povrch bývá dražší, je proto potřeba počítat s vyšší vstupní investicí. Druhou skupinou jsou plastové výrobníky ledu. Ty seženete v řadě barevných provedení, pro klasické kuchyně jsou tak vhodnější. Hezčí design se projeví na leckdy vyšší náchylnosti k poškození. Opotřebení či drobné praskliny se na nich prostě projeví rychleji.

Další důležité funkce

V základní podobě výrobník ledu skutečně dělá jen to, co popisuje jeho název – tedy vyrábí led. Pokročilejší ledovače ale mají některé zajímavé funkce, které vám výrobu ledu zpříjemní. Níže představíme alespoň některé:

Druhy ledů

Pokud se rozhodnete vybrat pokročilejší stroje na výrobu ledu, není nutné vyrábět pouze klasické kostky. Některé stroje nabídnou kostky zaoblené, jiné s ostře zkosenými hranami, u jiných můžete navolit kalíškovitý tvar, některé dokonce umí vyrábět ledovou tříšť. Všechno to záleží na vašich potřebách a představách.

LED displej

Některé výrobníky ledu jsou vybaveny LED displejem. To umožní pohodlnější volbu programů a sledování průběhu výroby. Displej rovněž indikuje, zda je nutné doplnit vodu či naopak vylít nádobu s vodou odpadní.

Časovač a automatické vypnutí

Chcete mít připravenou hromadu čerstvého ledu, až se vrátíte z práce? Pořiďte výrobník ledu s časovačem. Jednoduše si navolíte, kdy chcete, aby se zvolený režim spustil, a přístroj se o vše postará. Stejně tak se hodí i automatické vypnutí, které proces výroby ukončí ve chvíli, kdy je vyrobeno předvolené množství ledu.

Indikátory

Nejrůznější, ať už světelné nebo zvukové, indikátory vám šetří práci s „hlídáním“ výrobníku ledu. Upozorní vás, když je potřeba doplnit vodu nebo naopak vyprázdnit odpadní nádobu, připomenou se, že je zadaná dávka ledu připravena atd.

Levnější alternativa: Tvořítka na led

Výrobník ledu je praktickou záležitostí, v mnoha případech je i výroba těch nejméně výkonných příliš. Dostupným řešením jsou nejrůznější tvořítka či silikonové formy na led. Množství vyrobeného ledu není velké, vejdou se ale do každého mrazáku. Stačí je pouze naplnit vodou a obrnit se trpělivostí, led nebude okamžitě. Jejich velkou výhodou, kromě ceny samozřejmě – formy na led, či jednorázové sáčky na výrobu ledu pořídíte v každém obchodě s domácí výbavou za pár korun – je, že nabízí větší variabilitu tvarů, než jsou schopné nabídnout výrobníky. Můžete tak uspořádat tematickou párty, kterou doplní detail v podobě speciálně tvarového ledu. Silikonový výrobník ledu nejvíce limituje množství vyrobeného ledu, ta největší tvořítka nezvládnou více než 40 kusů najednou.

Cena výrobníků ledu

Bezesporu důležitým parametrem při výběru stroje na domácí výrobu ledu je i jejich cena. Výrobníky ledu můžete vybírat ve čtyřech cenových hladinách, které se budou lišit výkonem, schopnostmi i výbavou.

Nejlevnější výrobníky ledu: Do 3 500 Kč

Ty nejlevnější výrobníky ledu pořídíte už cca od 2 000 Kč. Jedná se o základní modely, nedají se příliš očekávat nějaké nadstandardní funkce.

Nižší střední třída: Do 5 000 Kč

Co do funkcí se bude stále jednat o poměrně jednoduché modely, nicméně budete mít více na výběr, co se týče designu a barevných variant. Počítejte ale, že se bude jednat o plast. Kolem deseti kilo ledu za den vám však tyto ledovače připraví.

Zlatá střední cesta: Do 10 000 Kč

Tato cenová hladina je nejvyšší pro běžné domácí výrobníky ledu. V této kategorii už máme za standard považovat přehledný displej i vysoký výkon.

Profesionální výrobníky ledu: Nad 10 000 Kč

Do kategorie top výrobníků ledu spadají přístroje určené převážně pro profesionální použití. Profi výrobníky ledu jsou velice odolné a za den vám dodají klidně 100 kilogramů výsledné suroviny.

Jak vám tento test pomohl? Budeme rádi, když ho ohodnotíte hvězdičkami.

4.9/5 12 hodnocení

Přihlašte se do newsletteru a
získejte super tipy do emailu

Pravidelně zhruba 1 až 3 krát měsíčně vám pošleme skvělé tipy na nakupování, nové testy a nejlepší recenze.

Co můžete čekat?

 1. Tipy na opravdu dobré nákupy (vybíráme jen to, co bychom poslali sami sobě)
 2. Výhodné nabídky a slevy (vybereme jen ty opravdu dobré)
 3. Rady k nakupování
 4. Nové recenze produktů
 5. Nové srovnávací testy
 6. Tyto e-maily jsou zdarma
 7. Neposíláme spam, ani obchodní nabídky třetích stran
Načítáme ...

Děkujeme za přihlášení do newsletteru. Teď ještě mrkněte do emailu a potvrďte, že jste o zařazení do newsletteru požádali opravdu vy. 🙂

Pro info si přečtěte naše zásady osobních údajů a GDPR.

Sledujte nás na sociálních sítích

Na FB, Instáč a Twitter píšeme novinky o nakupování na internetu a zajímavé tipy, které na covybrat.cz nenajdete.

Budeme rádi za vaše názory a připomínky

   Přidejte váš dotaz nebo recenzi

   Před odesláním komentáře byste měli vědět jak pracujeme s vašimi osobními údaji. Důvodem pro zpracování osobních údajů je náš oprávněný zájem. Jsme správci osobních údajů a chráníme je v souladu se zákonem 101/2000 Sb., O ochraně osobních údajů a s principy obsaženými ve směrnici EU č. 95/46/EC (GDPR). Při odeslání komentáře zpracováváme tyto osobní údaje - jméno, email a vaši IP adresu. Jméno používáme pro oslovení při případné odpovědi. Jméno můžete nahradit i přezdívkou. Email používáme pouze pro odeslání notifikačního emailu se zprávou, že vám někdo odpověděl na váš dotaz, případně rovnou pošleme odpověď na váš dotaz. Email je neveřejný a pro jiné účely ho nepoužíváme. IP adresu využíváme výlučně pro ochranu formuláře před spamem. Případné úpravy osobních údajů a žádosti o smazání můžete vyřídit emailově na poradime@covybrat.cz.

   Covybrat.cz
   Logo