Jak vybrat zahradní houpačku

Jsme profíci, nevěříme marketingovým slibům a nezávisle recenzujeme a srovnáváme produkty. Když nakoupíte skrze naše odkazy, můžeme získat malou odměnu, která ale nezvyšuje cenu vašeho nákupu.

Příjemná součást zahrady nebo městské terasy, která se hodí zejména v teplých letních večerech, kdy nabízí úžasnou relaxaci. Na trhu je ale velké množství zahradních houpaček, takže vám pomůžeme zorientovat se v jejich výběru, aby jste si vybrali tu nejlepší houpačku pro vás.

Test zahradních houpaček 2023

Happy Green Zahradní houpačka Stripy II

 • Nosnost: 220 kg
 • Počet osob: 2 dospělí

Jde o základní variantu zahradní rodinné houpačky, která je velmi oblíbená díky své nízké ceně. Bez větších problému jsou na ni již po několik let dostupné náhradní díly, jako jsou potah na sedák nebo stříška, které je po několika letech používání dobré vyměnit, protože mu slunce a vítr dává v průběhu let na frak. Nové díly koupíte za několik stokorun, nemusíte se investice bát. Konstrukce není tak masivní jako u podobné houpačky níže, takže se může stát, že ji prudký vítr může převrátit. Rozhodně se na ní v prudkém větru nehoupejte. Taktéž použité textilní materiály nejspíše vydrží jen pár sezón, ale to všechno je díky ceně, která je několikrát nižší než u konkurenčního modelu. Rozhodnutí zda preferujete nízkou cenu a ucházející výrobek, nebo vyšší cenu a vydařenější výrobek je jen na vás. Každý má totiž hranici toho, kolik je za houpačku ochoten zaplatit jinde.
Najít nejlepší nabídku

BARCELONA luxusní zahradní houpačka

 • Nosnost: 300 Kg
 • Počet osob: 3 dospělí

Máte na zahradě prostor pro velkou masivní houpačku? To by vás mohla zajímat tato. Stojí až nečekaně málo, díky šířce lavice 150 cm se na ni pohodlně vejdou tři dospělí a když obětujete trochu pohodlí tak i čtyři. Jako extra bonus je možnost rozložit ji do lůžkové úpravy a užít si tak opravdové letní lenošení. Na zimu stačí sundat stříšku a sedáky a kostru houpačky můžete nechat venku i přes zimní mrazy nebo podzimní lijáky. Rozměry jsou 208 x 120 x 167 cm a pokud ji máte kam dát, zkuste ji. Dobře vypadá, nezruinuje vás a vejde se do ní skoro celá rodina.
Najít nejlepší nabídku

HECHT DREAM HONEY – zahradní houpací křeslo

 • Nosnost: 120 Kg
 • Počet osob: 1 dospělý

Velice pohodlné houpací křeslo, které je kryté stříškou proti slunci. Prostorově je náročná, proto je určena spíše na zahradu. Do bytu si ji můžete dovolit jestliže máte velkou terasu. Křeslo má samo o sobě 130 x 200 cm a na výšku 210 cm. Plus musíte počítat s tím, že se při houpání hýbe do stran. Konstrukce je z ocelových trubek a je stabilní a masivní. Polstrování vypadá na první pohled dobře, ale výrobce ho nedoporučuje vystavovat silnému větru ani dešti. Dá se tedy předpokládat, že pokud ji necháte po celé léto venku, tak nejspíš nevydrží dlouhou dobu. K dostání je za rozumnou cenu a pokud vám nevadí pro někoho nepříliš estetický tvar, tak si myslím že jde o dobrou volbu. Jen ji to chce čas od času schovat, pokud ji nebudete používat.
Najít nejlepší nabídku

Závěsná houpačka Barcelona

 • Nosnost: 100 kg
 • Počet osob: 1 dospělý

Trochu netradiční, ale velice příjemná houpačka. Nosná konstrukce je z hliníku a na ní je závěsný stylový ratanový koš. Polstrování i polštář jsou z voděodolného materiálu, umístění venku a deště se tedy bát nemusíte. Bez újmy na zdraví ho přežije. Díky rozměrům 96 x 96 x 198 cm ji můžete umístit na zahradu, ale i na terasu. V obou případech vám nabídne komfortní odpočinek, který budete chtít zopakovat. Vypadá opravdu dobře a tomu bohužel odpovídá i vyšší cena. Pro příjemné večerní letní lenošení s knihou je jako stvořená.

Najít nejlepší nabídku

Chemoplast CH19020 Dětská houpačka

 • Nosnost: 35 kg
 • Počet osob: 1 dítě

Klasická dětská houpačka o rozměrech 45,5 x 39,5 x 30 cm. Jako materiál je použitý plast, což znamená extra nízkou cenu a relativně nízkou nosnost. Tato houpačka je rozhodně určena jen pro děti. Montáže je snadná, výrobce doporučuje použít háky zatočené o 540 °, aby při houpání nedošlo k vyháknutí a případnému zranění. Jelikož je z plastu, nemusíte se bát že by jí vítr nebo déšť mohl ublížit, ale na zimu je lepší ji na pár měsíců schovat. Dětem se budou určitě líbit pestré barvy, ale pro dospělé může být při montáži zklamáním délka lana. Ne že by bylo vyloženě krátké, ale pokud chcete houpačku připevnit na vyšší větev stromu, bude houpačka vysoko nad zemí a malé děti se do ní samy nemají šanci dostat.
Najít nejlepší nabídku

Woody Houpací kruh 85cm černý

 • Nosnost: 100 Kg
 • Počet osob: 1 dospělý nebo dvě děti

Jednoduchý houpací kruh pro menší děti. Kruh se připevňuje za pomoci čtyř lan, které jsou zakončeny kovovými kroužky. Je určena pro venkovní použití, ale na zimu ji rozhodně schovejte, mrazy jí dobře neudělají. Díky nosnosti 100 kg a velké ploše si na ní mohou hrát i dvě děti současně. Výrobcem doporučený odstup od okolních překážek jsou 2 metry. Plusem je, že většina dětí tuhle hračku miluje a zabaví se i ve větším počtu. Díky své nosnosti na ní může relaxovat i většina dospělých. Lana jsou pevná a bytelná, jen trochu drsná na dotek, ale to je daň za bezpečí. Pokud by pro vás nebo vaše děti bylo sezení na kruhu krajně nepříjemné, stačí ho vystlat starší dekou a problém je vyřešen.

Najít nejlepší nabídku

Na trhu je široká škála nabídek, která začíná od jednoduchých houpacích kruhů a houpaček pro děti, závěsných sítí až po velké houpačky, které může využít k ležení více lidí současně. U větších houpaček je běžné, že jsou vybaveny stříškou, které chrání před slunečními paprsky a deštěm. Pokud máte rádi pohodlné posezení, zkontrolujte si zda má houpačka polstrování. Pokud ne, možná si rádi dokoupíte vhodný sedák. Mimo horké letní večery totiž nemusí být sezení na chladném kovu zrovna příjemné.

Z hlediska bezpečnosti dejte pozor na stabilitu konstrukce. Zejména pokud budete mít houpačku umístěnou na přírodním travnatém povrchu, který nikdy nebude dokonale rovný. Určitě nechcete aby hrozilo nebezpečí převrhnutí.

Cena

Ty nejlevnější houpačky se dají pořídit okolo pár stovek, ale není problém koupít kvalitnější výrobek za cenu okolo 10 000 Kč a když chcete mít opravdový houpací přepych a luxus, jsou i houpačky s cenou blížící se 100 000 Kč.

Rozměry

Zde je dobré brát v potaz dvě věci. Tou první je samozřejmě velikost houpačky, kterou zjistíte na webových stránkách e-shopu nebo v prodejně. Můžete se setkat s giganty, kteří mají 2 metry na výšku, 1,5 metru na délku a 2,5 metru na šířku. Druhým extrémem jsou malé závěsné houpačky, které se délkou i šířkou vejdou s přehledem do 1 metru, jen výška je těsně nad metr. Nesmíte ale zapomenout, že houpačka se při houpání pohybuje dopředu i dozadu, ty závěsné i do stran. Je proto nutné mít před montáží houpačky dostatek prostoru, aby jste se vyhnuli kolizi s ostatním vybavením zahrady a případnému zranění.

Nosnost

To jakou váhu houpačku unese je jedno ze základních kritérií při výběru. Pokud chcete malou houpačku pro svoje děti, bude bohatě stačit nosnost okolo 40 – 60 kg. V případě, že chcete větší houpačku na kterou si může sednout celá rodina současně po večerním grilování, začínejte někde u 250 kg, ale spíše více. S ohledem na to kolik vás doma je a kolik dohromady vážíte.

Materiál

Nejčastější jsou houpačky ze dřeva nebo kovu, houpačky pro menší děti mohou být i z plastu. Existují i luxusnější kombinace ratanového dřeva a hliníku, které působí opravdu exkluzivně. To jaký materiál zvolit je na vás. Pokud je vaše obydlí obklopeno přírodou, dřevěná houpačka do něj vždy zapadne. Má vysokou nosnost a při správném zacházení i dlouhou životnost. Na péči je náročnější než kovová houpačka. S tou moc práce při údržbě mít nebudete. Ale hodí se spíše do městské zástavby. Mezi pozitiva kovových houpaček patří fakt, že jsou cenově výhodnější.

Údržba houpačky

Kovové houpačky mají tu výhodu, že nepotřebují žádnou velkou péči. Stačí je čas od času otřít vlhkým hadříkem a je hotovo. Dřevěné houpačky naopak péči potřebují. Můžou to být různé speciální nátěry, mořidla a impregnace, záleží na typu dřeva ze kterého je houpačka vyrobena.

Na co si dát pozor

 • Udělejte okolo houpačky dostatečný prostor, aby při větším rozhoupání nehrozila kolize s okolními předměty.
 • Pokud se na houpačce často houpou děti, je bezpečnější, když je vybavena bezpečností zarážkou, které se děti mohou držet.
 • Při koupi a následné instalaci houpačky zkontrolujte, že nemá žádné ostré hrany, vyčnívající šrouby a další nebezpečné součásti, které můžou způsobit zranění nebo zachytit oděv dítěte.

Jak vám tento test pomohl? Budeme rádi, když ho ohodnotíte hvězdičkami.

4.2/5 50 hodnocení

Přihlašte se do newsletteru a
získejte super tipy do emailu

Pravidelně zhruba 1 až 3 krát měsíčně vám pošleme skvělé tipy na nakupování, nové testy a nejlepší recenze.

Co můžete čekat?

 1. Tipy na opravdu dobré nákupy (vybíráme jen to, co bychom poslali sami sobě)
 2. Výhodné nabídky a slevy (vybereme jen ty opravdu dobré)
 3. Rady k nakupování
 4. Nové recenze produktů
 5. Nové srovnávací testy
 6. Tyto e-maily jsou zdarma
 7. Neposíláme spam, ani obchodní nabídky třetích stran
Načítáme ...

Děkujeme za přihlášení do newsletteru. Teď ještě mrkněte do emailu a potvrďte, že jste o zařazení do newsletteru požádali opravdu vy. 🙂

Pro info si přečtěte naše zásady osobních údajů a GDPR.

Sledujte nás na sociálních sítích

Na FB, Instáč a Twitter píšeme novinky o nakupování na internetu a zajímavé tipy, které na covybrat.cz nenajdete.

Budeme rádi za vaše názory a připomínky

   Přidejte váš dotaz nebo recenzi

   Před odesláním komentáře byste měli vědět jak pracujeme s vašimi osobními údaji. Důvodem pro zpracování osobních údajů je náš oprávněný zájem. Jsme správci osobních údajů a chráníme je v souladu se zákonem 101/2000 Sb., O ochraně osobních údajů a s principy obsaženými ve směrnici EU č. 95/46/EC (GDPR). Při odeslání komentáře zpracováváme tyto osobní údaje - jméno, email a vaši IP adresu. Jméno používáme pro oslovení při případné odpovědi. Jméno můžete nahradit i přezdívkou. Email používáme pouze pro odeslání notifikačního emailu se zprávou, že vám někdo odpověděl na váš dotaz, případně rovnou pošleme odpověď na váš dotaz. Email je neveřejný a pro jiné účely ho nepoužíváme. IP adresu využíváme výlučně pro ochranu formuláře před spamem. Případné úpravy osobních údajů a žádosti o smazání můžete vyřídit emailově na poradime@covybrat.cz.

   Covybrat.cz
   Logo