Jak vybrat nejlepší zastřihovač vlasů

Jsme profíci, nevěříme marketingovým slibům a nezávisle recenzujeme a srovnáváme produkty. Když nakoupíte skrze naše odkazy, můžeme získat malou odměnu, která ale nezvyšuje cenu vašeho nákupu.

Strojek na vlasy neboli zastřihovač vlasů užijí především pánové, ale své nepostradatelné místo budou mít také u žen, které následují módní trendy dámských krátkých účesů s vyholením. Strojek na vlasy využijete i pro dětské sestřihy zejména klučičí. Zastřihovače vlasů vybírejte podle toho, jak často je budete používat a nezapomeňte zohlednit také to, co všechno s ním budete stříhat. Nemusí totiž upravovat jen vlasy, ale také vousy a chloupky. Zjistěte, jak vybrat nejlepší zastřihovač vlasů.

Recenze zastřihovačů vlasů

Naše recenze zastřihovačů vlasů zahrnují zastřihovače na vousy, nebo lépe řečeno kombinované přístroje. Zaměřovali jsme se na provoz, tedy zdali je možné výrobek používat na baterii i ze sítě, jaký je poměr mezi nabitím a výdrží, ale také na materiál břitů i jednoduchost údržby.

NázevKde koupitHodnocení
celkem
1.Philips MG7745/15Zjistit cenu
96 %
2.Rowenta Airforce Ultimate TN9300F5Zjistit cenu
95 %
3.Braun HC 5030Zjistit cenu
94 %
4.Braun HC5010Zjistit cenu
93 %
5.Rowenta TN5200F4Zjistit cenu
92 %
6.Remington HC 5810Zjistit cenu
88 %
7.Rowenta TN6000F4Zjistit cenu
88 %
8.Sencor SHP 4302RDZjistit cenu
65 %

Rowenta TN6000F4

Typakumulátorový
Střihvlasů
Počet nástavců3
Typ baterieLi-Ion
Doba nabíjení1,5 hod
Výdrž na jedno nabití120 min
Způsob prácepouze na baterii
Břitynerezové
Počet nastavení délek3
Rozsah nastavení délek1-5 mm
Čištění pod vodouano
Odolnostvoděodolnost
Indikátor baterieano
Odsáváníne

Hlavní výhodu zastřihovače Rowenta TN6000F4 spatřujeme v tom, že s ním můžete vousy zastřihovat, tvarovat i holit. Má tři hřebenové nástavce (1, 3 a 5 mm), které jsou vhodné pro všechny délky vousů. Pokud rádi měníte vzhled svých vousů, někdy vám vyhovuje plnovous a někdy chcete mít tvář oholenou až téměř do hladka, s tímto přístrojem to nebude problém. Neholí tak blízko pokožce jako klasická žiletka, proto vaše pleť nebude podrážděná, na druhou stranu vás neoholí perfektně do hladka, i když na první pohled to tak vypadá.

Co musíme tomuto zastřihovači vytknout je to, že přesto, že má označení „Wet & Dry”, což značí mokré i suché holení, bohužel podle uživatelů se pro mokré holení příliš nehodí, protože někdy mokré vousy neoholí. Podle některých spotřebitelů se taky občas dokáže trochu nepříjemně zakousnout. Pokud budeme pokračovat ve výčtu negativ, je třeba ještě upozornit na trošku složitější údržbu. Strojek je sice omyvatelný, ale po každém použití byste měli střihací jednotku promazat olejíčkem. A pokud se holíte často, nebude se vám to nejspíš chtít dělat.

Pravděpodobně budete zastřihovač brát na cesty, proto byste jistě uvítali nějaké pouzdro, které tu ovšem chybí. Co se týče možnosti nastavení délky zastřihování, ocenili bychom i vyšší počet nastavení, k dispozici jsou pouze 3 pevné nástavce. Pro většinu mužů je to ale dostačující.

Velkou výhodu na druhou stranu vidíme ve vynikající výdrži Li-ION baterie. Již za 90 minut ji pomocí klasické zásuvky nebo USB konektoru nabijete a poté vydrží celých 120 minut používání. Pokud byste ji přeci jen potřebovali na chvíli rychle dobít, i tuto možnost rychlého dodání energie, za 4 minuty, přístroj nabízí. Ukazatel stavu baterie vás upozorní na nízkou hladinu energie. Pokud se přístroj nabíjí, nelze se s ním holit.

Samoostřící odnímatelné čepele jsou vyrobeny jen z nerezu a jak výrobce uvádí, není třeba je měnit. Samozřejmě toto berte trošku s rezervou. Přístroj je lehký, dobře se s ním pracuje, hodí se i pro poměrně tvrdé a přerostlé vousy a výsledek vás mile překvapí. S úzkou hlavicí a se speciálně profilovanou čepelí se vám bude dobře upravovat například i knírek nebo vousy na hůře dostupných místech. Tento zastřihovač je určen pro vousy, ale malé úpravy vlasů by zvládl taky. Má vcelku tichý chod, hlučnost je 84 dB, to není špatné. Když vezmeme v úvahu cenu tohoto modelu, můžete být spokojeni. Dostanete za ni přístroj 3 v 1  se spolehlivým výkonem a hlavně vysokou výdrží baterie.

 • 3 funkce-stříhání, tvarování, holení vousů
 • výdrž baterie až 120 minut
 • plné nabití za 90 minut, rychlé nabití 4 minuty
 • omyvatelné pod vodou, voděodolné
 • indikátor kapacity baterie
 • nutnost pokaždé promazat olejíčkem
 • funguje pouze na akumulátor
 • pouze 3 nastavení délky zastřižení
 • občas se kousne
 • na cestování chybí pouzdro
Zjistit cenu

Braun HC5010

Typakumulátorový, síťový
Střihvlasů
Počet nástavců1
Typ baterieNi-MH
Doba nabíjení8 hod
Výdrž na jedno nabití50 min
Způsob práceakumulátorové i po připojení ze sítě
Břitynerezové
Počet nastavení délek8
Rozsah nastavení délek3-24 mm
Čištění pod vodouano
Odolnostvoděodolnost
Indikátor baterieano
Odsáváníne

Zastřihovač Braun HC5010 je primárně určen k úpravě vlasů, můžete s ním ale upravit i vousy. Najdete zde jen jeden nastavitelný hřeben s 8 různými možnostmi nastavení délky zastřižení, a to od 3mm do 24mm. Umožní vám to upravit váš účes podle vašich představ. Bez nasazeného nástavce dosáhnete délky 1 mm. Maximální délka je 24 mm, to může být pro některé uživatele málo.

Nerezové břity, které jsou tu použity, patří k levnějším materiálům. Jsou ale samoostřící, a tak s nimi v pohodě zvládnete ostré linie a kontury účesu. Strojek si zapamatuje nastavenou délku zastřižení při posledním použití. Bohužel fixace délky střihu podle některých uživatelů není po čase úplně perfektní.

Braun HC5010 dobře padne do ruky, s nástavcem se příjemně pracuje. Přístroj se vám bude snadno udržovat, pod tekoucí vodou ho jednoduše opláchnete. Tuto možnost nenabízí každý přístroj v této cenové relaci, proto za tuto vlastnost přičítáme plusové body. V příslušenství najdete lahvičku s olejem, doporučujeme strojek určitě promazávat a prodloužit tím tak jeho životnost. Je to sice otrava, ale vzhledem k tomu, že strojek nepoužíváte každý den, není to zas takový problém.

Pořizovací cena není vysoká, proto počítejte s tím, že na strojku najdete také nějaké chyby. Například baterie Ni-MH, která je zde použitá bohužel disponuje paměťovým efektem, a tak po roce užívání dosahuje menší kapacity než při pořízení přístroje. LED kontrolka na přístroji vás upozorní na vybití i nabití baterie. Nabití trvá neuvěřitelných 8 hodin a poté funguje jen 50 minut. Na druhou stranu tento typ použití budete využívat zejména na cestách někde v přírodě. Doma bude lepší používat zastřihovač zapojený do sítě. Připojovací kabel by mohl být delší, výhodou zase je, že se vám nebude při práci zamotávat. Oceňujeme také to, že si zastřihovač poradí s napětím v rozmezí 100 až 240 V. Proto ho můžete použít i v zahraničí, kde mohou být zásuvky s odlišným napětím než v naší republice.

Spotřebiteli je strojek celkově dobře hodnocen. Dá se říct, že tento model je určen spíše pro méně náročné uživatele, ale poměr cena a výkon je určitě v pořádku.

 • vhodný pro různé druhy napětí
 • nízká pořizovací cena
 • použití při síťovém připojení a na baterii
 • omyvatelné pod vodou
 • indikátor kapacity baterie
 • nutnost pokaždé promazat olejíčkem
 • nedostatečná výdrž vzhledem k času nabíjení
 • jen jeden nastavitelný hřeben
Zjistit cenu

Sencor SHP 4302RD

Typakumulátorový
Střihvlasů i vousů
Počet nástavců1
Typ baterieNi-MH
Doba nabíjení8 hod
Výdrž na jedno nabití50 min
Způsob prácepouze na baterii
Břitynerezové
Počet nastavení délek16
Rozsah nastavení délek1-8 mm
Čištění pod vodouomyvatelný pouze hřeben
Odolnostnesmí se omývat pod vodou
Indikátor bateriepouze pro nabíjení
Odsáváníne

Zastřihovač vlasů Sencor SHP 4302RD spadá do nejnižší cenové kategorie, čemuž odpovídá v podstatě celé jeho zpracování.

Začněme však přednostmi. Předností strojku je zmiňovaná nízká pořizovací cena, která se pohybuje okolo 500 Kč. Břity strojku jsou vyrobeny z nerezu. Jedená se o nejběžnější materiál pro výrobu čepelí. Výrobky nerezovými břity se doporučují používat jen párkrát do měsíce. Musíte počítat s rychlejším otupením než například u titanu. Jako výhodu vidíme také to, že strojkem si ostříháte nejen vlasy, ale pánové také vousy.

Nedostatky tohoto strojku bohužel převažují nad pozitivními vlastnostmi. Začněme nepoměrem mezi dobou nabíjení a výdrží na jedno nabití. Strojek dokáže běžet 50 minut na jedno nabití, které trvá celých 8 hodin, což je vzhled k výdrži skutečně hodně! Navíc je výrobek vybaven méně kvalitní Nimh baterií, která nemá ochranu proti přebíjení. Výrobce nedoporučuje nechat strojek nabíjet déle než 8 hodin, což znamená, že si dobu musíte pohlídat sami. A to je dost omezující! Navíc se musíte kvůli paměťovému efektu připravit na to, že zhruba po roce používání již nebude mít kapacita baterie dosahovat takové hodnoty, jako když byla nová. Výhodu vidíme v tom, že na strojku najdete LED indikátor baterie, který po úplném nabití zhasne.

Zmínit musíme i údržbu. Strojek nesmí v žádném případě přijít do styku s vodou. Omyvatelný je pouze jeden hřeben. Přestože na stránkách výrobce uvidíte, že střihací jednotku můžete stejmout a umýt pod vodou, v návodu se dočtete, že byste ji měli pravidelně, po každém stříhání, promazávat přiloženou olejničkou. O oplachování vodou se zde nepíše.

Strojek běží pouze na akumulátor. Nemá funkci rychlonabíjení a výrobce s ním nedoporučuje stříhat, pokud je zastřihovač připojený do sítě. Zastřihovač funguje pouze v zásuvkách s napětím 220-240 V, což znamená, že pro cestování do cizokrajných zemin není nejvhodnějším parťákem.

V návodu je uvedeno, že se zastřihovačem je možné zastřihovat či holit jen suché maximálně vlhké vlasy nebo vousy. Na vousy přitom nesmíte používat pěnu ani gely na holení. Co se týče nastavování délky střihu, ten provedete jednoduše otočným kolečkem na rukojeti. Zastřihovač je možné používat i bez nástavce.

 • nízká pořizovací cena
 • nerezové břity
 • indikátor nabíjení
 • funguje pouze na akumulátor
 • není omyvatelný
 • nedostatečná výdrž vzhledem k času nabíjení
 • typ baterie
Zjistit cenu

Braun HC 5030

Typakumulátorový, síťový
Střihvlasů i vousů
Počet nástavců2
Typ baterieNi-MH
Doba nabíjení8 hod
Výdrž na jedno nabití50 min
Způsob práceakumulátorové i po připojení ze sítě
Břitynerezové
Počet nastavení délek16
Rozsah nastavení délek3-24 mm
Čištění pod vodouano
Odolnostvoděodolnost
Indikátor bateriene
Odsáváníne

Braun HC 5030 lze označit za výrobek s dobrým poměrem cena a výkon. Má svoje mouchy, ale také pozitivní vlastnosti, které ocení především nenároční uživatelé. Svojí pořizovací cenou spadá do nejlevnější kategorie výrobků, čemuž odpovídá i jeho charakteristika.

Břity jsou vyrobeny z nerezu, který platí za nejlevnější materiál pro výrobu břitů. Výhodou je, že jsou samoostřící a celý strojek lze umývat pod vodou. Z hlediska údržby se nejedná o nic náročného, nicméně v balení dostanete také olejničku, takže jednou za čas doporučujeme břity promazat.

Nízká pořizovací cena odpovídá i typu použité baterie. Strojek pohání Ni-MH baterie, jejímž nešvarem je paměťový efekt. Zhruba po ročním používání již nedosahuje takové kapacity, jako při zakoupení. Nový výrobek vydrží na jedno nabití, které trvá 8 hodin fungovat 50 minut, což nám přijde jako opravdu neúměrná doba. Na druhou stranu má strojek dvoubateriový systém, který umožňuje jeho používání i při zapojení do sítě, což je fajn.

Strojek disponuje LED kontrolkou, která ukazuje, kdy se zařízení nabíjí a kdy je plně nabito. Bohužel to, že kapacita baterie dochází, zjistíte těsně před koncem tak, že se začne zpomalovat. Za zmínku stojí, že si zastřihovač dokáže poradit s jakýmkoliv napětím v rozpětí 100 – 240 V. Je tedy ideálním společníkem na cesty.

Ke strojku dostanete dva hřebeny. Malý vám umožní stříhat v rozsahu nastavení 3-24 mm, velký od 14 do 35 mm. Strojek lze používat i na kontury bez hřebenů. V tom případě je délka střihu 1 mm, rozsah 2 mm však zcela chybí.

Nastavení délky se provádí pomocí posuvného ovladače na rukojeti, která je zboku opatřená číslicemi pro snadnější orientaci při výběru délky střihu. Díky tlačítku je možné nastavení uzamknout, čímž předejdete nechtěné změně nastavení.

Z ergonomického hlediska se strojek dobře drží v ruce. Je vhodný především pro méně časté používání. Zpravidla tak 1x za měsíc. Strojek má výkonný motor, který si dobře poradí i s delšími vlasy, které se v hřebenech „nekoušou“. Při holení bez hřebenů břity nedráždí pokožku ani neškrábou.

 • dva nástavce
 • možnost uzamknutí nastavení
 • dobrá ergonomie
 • umývatelné pod vodou
 • vhodný pro různé druhy napětí
 • chybí nastavení 2 mm
 • indikátor baterie neupozorní na klesající kapacitu
 • levný výrobní materiál čepelí
Zjistit cenu

Rowenta Airforce Ultimate TN9300F5

Typsíťový
Střihvlasů
Počet nástavců2
Typ baterie/
Doba nabíjení/
Výdrž na jedno nabití/
Způsob prácepouze síťový provoz
Břityz nerezové oceli s titanovým povrchem
Počet nastavení délek17
Rozsah nastavení délek05-18 mm
Čištění pod vodouano
Odolnostneuvedeno
Indikátor baterie/
Odsáváníano

Rowenta Airforce Ultimate TN9300F5 je určena především pro stříhání vlasů. Největší devízou zastřihovače vlasů je integrovaný vysavač pro sběr vlasů, který jich dokáže zachytit až 99 %. Vysavač lze použít i samostatně. Stačí jen odpojit břity a vysávat vlasy, které spadly na ramena nebo do umývadla.

Nejkratší sestřih je možné provést v délce 0,5 mm, nejdelší je 18 mm. Je tedy vhodný především pro stříhání krátkých střihů. Délka se nastavuje otočným kolečkem na zadní straně strojku. Výrobek se svojí pořizovací cenou řadí do střední cenové kategorie, ale vzhledem k vybavení by mohl spadat i do nejvyšší. Kromě vysavače vás potěší samoostřící břity z nerezové oceli, které mají titanovou úpravu. Hlavu tedy lze po odejmutí umývat pod vodou. Strojek je primárně určen na stříhání vlasů, dobře si poradí i s dětskou čupřinou.

Předností strojku je tedy vysavač, který však, ale zvětšuje rozměry výrobku a kvůli nasávajícímu vzduchu můžete na hlavě cítit chladivý pocit, což někomu nemusí být příjemné. Vysavač není možné vypnout, ale lze jej používat i samostatně. Provoz strojku je pouze síťový, ale je možné jej použít v napětí 100 i 240 V.

 • integrovaný vysavač
 • břity s titanovým povrchem
 • vysavač lze používat i samostatně
 • větší rozměry přístroje
 • chladnější vzduch
 • pouze síťový provoz
Zjistit cenu

Philips MG7745/15

Typakumulátorový
Střihvlasy, vousy, chloupky
Počet nástavců14
Typ baterieLi-Ion
Doba nabíjení3 hod
Výdrž na jedno nabití180 min
Způsob prácepouze na baterii
Břityocelové
Počet nastavení délek14
Rozsah nastavení délek0,5-16
Čištění pod vodouano
Odolnostvodotěsný
Indikátor baterieano
Odsáváníne

Philips MG7745/15 Multigroom series je multifunkční strojek, kterým si oholíte nejen vlasy, ale také vousy a další choupky na těle (hrudník, nos, uši).

Společně se strojkem obdržíte celkem 14 nástavců. Strojek lze používat i bez nástavce. Kovový zastřihovač bez hřebenu slouží k vytvoření čistých a ostrých linií například kolem okrajů vousů, vlasů nebo krku.  Nástavec na holení těla chloupky zkrátí na 0,5 mm. Úzký nástavec slouží pro zastřihnutí chloupků v uších a v nose.

V balení najdete 2 hřebeny pro strniště (1,2 mm), hřeben na vousy (3-7 mm), 3 hřebeny na vlasy (9, 12, 16 mm), 2 hřebeny na tělo (3,5 mm).

Délka hřebenů se nenastavuje, pouze na strojek nasadíte hřeben s konkrétní délkou. Samotné vyměňování nástavců jde poměrně ztuha a chce to trochu síly. Strojek je vyroben z kovu, ale má gumové části pro lepší držení. Jedinou drobnou nevýhodou je umístění ovládacího tlačítka pro zapnutí a vypnutí, které se nachází v části, kde strojek držíte. Čas od času tak může dojít k jeho vypnutí. Velkou výhodou je vodotěsnost výrobku, takže jej můžete bez problému kompletně umývat pod vodou.

Ocelové břity jsou samoostřící a svoji ostrost si zachovávají po mnoho let. Hlavní výhodou strojku je Li-Ion baterie, která na jedno nabití, které podle výrobce trvá 3 hodiny, ale podle uživatelů jen 1 hodinu, dokáže pracovat 3 hodiny. I kdyby se strojek nabíjel 3 hodiny, tak je tento poměr více než skvělý. A pokud se opravdu do plna nabíjí jen 1 hodinu, pak je poměr naprosto excelentní!

V případě, že se potřebujete oholit, ale strojek je vybitý, oceníte rychlé nabíjení, které trvá 5 minu a vydrží na jedno oholení. Je jen trošku škoda, že při nabíjení strojek nestojí v nějakém stojánku a při zapojení do sítě ho nelze používat. To však není tak velká nevýhoda, jelikož rychlé nabíjení to hravě přebije.

Při holení strojek nekouše, pohodlně se ovládá a využijí ho nejen muži, ale také ženy. K zastřihovači dostanete pytlíček, kam můžete veškeré příslušenství schovat. Výrobek si poradí s jakýmkoliv napětím, takže jej můžete s sebou vozit i na cesty do zahraničí.

 • výdrž baterie
 • typ baterie
 • rychlonabíjení
 • bohatý počet nástavců
 • celý omyvatelný pod vodou
 • při nabíjení leží
 • není možné jej používat po připojení do sítě
 • manipulace s hřebeny
Zjistit cenu

Remington HC 5810

Typakumulátorový, síťový
Střihvlasů
Počet nástavců10
Typ baterieNi-MH
Doba nabíjení1,5 hod
Výdrž na jedno nabití50 min
Způsob práceakumulátorové i pro připojení ze sítě
Břitykeramika
Počet nastavení délek11
Rozsah nastavení délek0,8-40
Čištění pod vodouz části
Odolnostneuvedeno
Indikátor baterieano
Odsáváníne

Při vývoji zastřihovacího strojku Remington HC5810 byla brána v potaz celá řada připomínek profesionálních kadeřníku. Výsledkem je tedy strojek s pohyblivým nožem ze zdokonalené keramiky, tvar výrobku, neklouzavá rukojeť nebo hliníkový kufřík, který spolehlivě ochrání veškeré příslušenství včetně strojku.

Tělo strojku je vyrobeno z plastu a to včetně horní stříbrné části. Na přední části pod tlačítkem zapnout/vypnout najdete LED ukazatele stavu baterie. Ukazatel je rozdělen do 10 políček, takže přesně víte, jaká kapacita baterie vám zbývá. Je jen trochu škoda, že akumulátor je typu NiMH, který trpí na paměťový efekt. Baterie se do plna nabíjí asi 90 minut a dokáže fungovat 40-50 minut, což je vcelku dostačující. Výhodou je, strojek můžete používat, i když je zapojený do sítě.

Zastřihovač působí robustním dojmem a přitom není těžký do ruky. Je příjemný na dotek, jelikož jeho rukojeť je vyrobena z neklouzavého materiálu. V případě, že si chcete nastavit délku stříhání bez hřebenu, využijete otočné kolečko – kruhovou stupnici, kterou si délku nastavíte.

Nepohyblivý břit je vyrobený nerezové oceli, pohyblivý z keramiky. Keramika je navíc napuštěna křemíkem, který jí dodává pevnost. Nože jsou samoostřící, ale při delší práci se zahřívají. Pod vodou je možné umývat pouze hřebeny, nikoliv samotný strojek.

 • vyvinuto s profesionály
 • ukazatel baterie
 • možnosti nastavení
 • příslušenství
 • suché čištění
 • náročnější na skladovací prostor
Zjistit cenu

Způsob napájení

Způsob napájení volte podle toho, jak chcete strojek používat. Pokud nejste často na cestách, nebude vás omezovat kabel. Pokud však cestujete nebo nemáte v koupelně prakticky vyřešené zásuvky, oceníte akumulátorový model. Jaké typy napájení jsou dostupné?

Elektrické zastřihovače vlasů napájené ze sítě

Pokud chcete strojek na vlasy pořídit levně, vybírejte z kategorie se síťovým připojením. Jeho předností je to, že vás neomezuje kapacita baterie a strojek pracuje tak dlouho, jak je potřeba a to na plný výkon. Také se vám nestane, že by se vám během práce vybila baterie. Nevýhodou je, že zastřihovač může být kvůli kabelu v ruce o něco těžší. Při výběru se zaměřte na délku přívodního kabelu, protože ta bude výrazně ovlivňovat kvalitu práce.

   

V případě, že necestujete nebo strojek využíváte jen, když jste doma, je v pořádku, že si pořídíte výrobek vhodný pro zásuvku s klasickým napětím 230 V. Nezapomeňte však, že napětí není pro všechny země stejné. Například v USA využívají sítě s napětím jen 110 V. Pro případ cestování, tedy doporučujeme sáhnout po modelu, který si poradí s oběma typy napětí.

Akumulátorový vlasový strojek

Jde o nejlepší variantu, která kombinuje síťový a bateriový provoz. Setkáte se s ním i u top zastřihovačů vlasů. Akumulátorový provoz je dostupný ve třech provedeních.

 1. Akumulátorový provoz s možností zařízení používat i během nabíjení.
 2. Akumulátorový provoz s možností rychlonabíjení, což znamená, že během nabíjení strojek nefunguje, ale během 5 minut je strojek nabití natolik, že s ním zvládnete střih dokončit.
 3. Akumulátorový provoz bez možnosti rychlonabíjení a používání během nabíjení.

Jako nejlepší volba se nám jeví kombinovaný provoz na síťové napájení a akumulátor. Naopak bychom se vyhnuli akumulátorovému strojku bez možnosti rychlonabíjení a používání při nabíjení.

Bezdrátový zastřihovač vlasů je ideální volbou nejen pro používání doma, ale také na cestování. Mezi jeho přednosti patří především mobilita a pohodlné používání aniž by se vám zamotával kabel.

Při výběru akumulátorového vlasového zastřihovače zohledněte několik věcí. Především:

 • Výdrž baterie – pohybuje se v řádech desítek minut. Nejlepší je sáhnout po strojku s minimální výdrží alespoň hodinu.
 • Délka nabíjení – zaměřte se na poměr mezi dobou nabíjení a výdrže, přičemž platí, že čím menší poměr je, tím lépe. Nebudete muset čekat dlouhé desítky minut, abyste stříhali jen pár minut. U levnějších strojků se můžete setkat s nešvarem několikahodinového nabíjení a práci například jen půl hodiny.
 • Kombinace akumulátoru a síťového napájení – toto kombinované provedení hodnotíme jako nejlepší variantu. Strojek můžete používat bez připojení i po připojení do sítě. Pokud se vám tedy během práce akumulátor vybije, stačí jen zasřihovač vlasů připojit do sítě a pokračovat v práci.

Typy baterií

Strojky na stříhání vlasů mohou disponovat dvěma typy baterií:

 1. Ni-MH neboli Nikl metal hydridový akumulátor se déle nabíjí a časem ztrácí svojí kapacitu, a to kvůli tzv. paměťovému efektu.
 2. Li-Ion neboli Lithium-iontové baterie mají větší kapacitu než prvně jmenované a netrpí paměťovým efektem, takže je jejich životnost mnohem delší.

Bateriové holicí strojky na vlasy

Toto provedení již nebývá tak časté, ale narazit na něj můžete. Jako zdroj energie strojek využívá klasické tužkové baterie. To, že tato kategorie výrobků není tak bohatá je kvůli poměrně nákladnému provozu. Neustále vyměňování bateriových článků se časem prodraží. Výhodou bateriových výrobků je možnost vzít si je i tam, kde není přístup k zásuvce.

Nástavce na zastřihovače vlasů

Nástavce neboli hřebeny je příslušenství, které z vašeho zastřihovače mohou udělat multifunkční přístroj. Můžete jimi upravovat nejen vlasy, ale také vousy případně další chloupky na těle. V tom případě se bude jednat o výrobek s označením zastřihovač vlasů a vousů. O zastřihovačích vousů a holicích strojcích jsme se podrobně rozepsali v článku Jak vybrat pánský elektrický holicí strojek. Nástavce mohou být pevné a posuvné.

Pevné hřebeny

Jsou určeny pro konkrétní délku zastřihávání. Stačí si jen vybrat nástavec s požadovanou délkou, nasadit na strojek a stříhat. Nevýhodou u tohoto typu je malá variabilita, jelikož nástavce jsou dostupné například pro stříhání na 2 či 3 mm. Jsou doménou spíše levnějších přístrojů.

Posuvné hřebeny

Jak již název napovídá, délku nástavců si můžete nastavit s rozestupy zhruba 0,1 až 1 mm. Ke strojku dostanete zpravidla dva posuvné hřebeny, se kterými se můžete věnovat skutečně variabilním střihům. Není potřeba skladovat například 9 pevných hřebenů, takže ušetříte místo a nemusíte se bát, že je někde ztratíte.

U posuvných hřebenů se zaměřte na to, zda jde nastavená poloha uzamknout. Vyhnete se tak nechtěným kreacím, které mohou vzniknout tím, že na strojek více zatlačíte, hřeben se posune na kratší délku stříhání a pohroma je na světě.

Speciální nástavce

Součástí zastřihávače mohou být i další nástavce, které z něj udělají multifunkční přístroj. Je tedy možné jím udržovat také vousy, strniště, ale také si jím ženy mohou holit nohy. Oceníte jej například také při zastřihávání chloupků v uších nebo nose.

Nastavení délky střihu

Způsoby nastavení délky střihu jsou dva a souvisí s typem hřebenů.

 • Pevné nastavení znamená, že každý nástavec má určitou délku střihu, pokud chcete mít na výběr širokou škálu délek, je potřeba, abyste měli dostatečný počet hřebenů.
 • Nastavitelné znamená, že hřebeny umožňují délku nastavit, aniž byste museli hřebeny mezi sebou prohazovat.

Vždy si vyzkoušejte, zda pevné hřebeny dobře drží a po zapnutí ze strojku neodpadnou. Nastavitelné hřebeny by měly pevně držet a ani při vyvinutí tlaku by neměly změnit délku nastavení. Nezapomeňte také vyzkoušet, zda koncovky zubů jednotlivých hřebenů neškrábou. Nastavení délky se zpravidla pohybuje v rozmezí od 0 mm do 30 mm.

Výrobní materiál čepelí

Materiál, ze kterého jsou vyrobeny nože, ovlivňuje údržbu přístroje. Přestože jsou všechny nože odolné proti korozi, liší se způsobem údržby. Některé je možné umývat pod vodou, jiné nikoliv. Kromě omyvatelnosti má materiál vliv na ostrost a délku životnosti. Na trhu se můžete setkat se třemi hlavními výrobními materiály.

Titan

Z titanu jsou vyrobeny ty nejkvalitnější a nejodolnější nože. Abychom byli přesní, z titanu je horní vrstva, která pokrývá samotné ocelové břity. Musíte však počítat s vysokou pořizovací cenou. Pro nože je charakteristická dlouhá životnost a ani během častého používání téměř nedochází k jejich otupení. Titanové nože lze bez problémů omývat pod vodou. Jsou totiž odolné proti rzi. Titanové břity najdete u některých profesionálních zastřihovačů vlasů.

Keramika

Předností keramický nožů je tzv. samoostření, jedná se tedy o samoostřící zastřihovač vlasů. To znamená, že se netupí a není nutné je brousit. Není však možné je umývat pod vodou. Při práci se nezahřívají jako kovové nože. Vzhledem k tomu, že keramika patří ke křehkým materiálům, musíte s noži zacházet opatrně. Při pádu totiž hrozí, že se zničí. Vlasové zastřihávače s keramickými noži jsou spíše výjimkou.

Nerezové břity

Jedné se o nejběžnější materiál, po kterém byste měli sáhnout v případě, že se strojek chystáte používat méně často. Nože z nerezové oceli se rychleji tupí, ale je možné je mýt pod vodou. Ideální je takový strojek používat zhruba 1x měsíc. Při této frekvenci vám strojek dokáže nabídnout dobrý poměr mezi cenou a výkonem.

Ocel

Patří k nejlevnějším materiálům, které také nejméně vydrží. Ocel není odolná vodě, tedy rzi, takže břity z tohoto materiálu není možné pod vodou umývat.

Hmotnost a rozměry výrobku

Rozměry strojku jsou často opomíjenou vlastností, kterou mnohdy neuvádí ani sám výrobce. Podobně je to i s hmotností. Nezapomeňte však, že tyto faktory jsou důležité především v případě, že se se strojkem chystáte cestovat. V tom případě se každý gram i centimetr počítá. Například hmotnost je důležitá i v okamžiku, kdy s výrobkem budete pracovat každý den. Z příliš těžkého strojku může bolet zápěstí nebo se vám s ním může obtížněji manipulovat. Až si tedy položíte otázku, který zastřihovač vlasů koupit, nezapomeňte zohlednit i tyto parametry.

Obecně nelze říci, která hmotnost přesahuje únosnou hranici a která je ideální, neboť se jedná o subjektivní hodnocení. Každý za „těžké“ považuje jinou hmotnost.

Ergonomie práce

Práce s výrobkem není nijak složitá. Stačí jen nastavit délku a strojek zapnout. Jak jsme již napsali, nastavení délky můžete provést pomocí pevných či posuvných hřebenů. Záleží na tom, čemu dáváte přednost nebo se přizpůsobíte čemukoliv.

Bohaté zastoupení na trhu mají strojky s posuvným ovladačem, který najdete na jeho těle. Používá se pro nastavení délky a případně také pro zapínání a vypínání přístroje. Setkat se můžete s kombinací ovládacích prvků, tedy s posuvným ovladačem a kolečkem, kterým se nastavuje délka střihu.

Ovládání páčkou najdete nejčastěji u strojků s pevnými hřebeny. Páčka určuje délku střihu bez nástavce, rozmezí je často jen několik málo milimetrů. Pro delší střihy se využívají pevné hřebeny. Střih bez nástavce se používá pro vytváření kontur střihu a při „ladění detailů“, zpravila kolem uší a na krku. Narazit můžete také na konturovací strojek na vlasy, který je pro tuto úpravu přímo určen.

Některé modely mají pevné hřebeny barevně odlišené, přičemž každá barva odkazuje k jiné délce. Nejmodernější a ty nej zastřihovače vlasů disponují dotykovým panelem, pomocí kterého nastavíte délku s přesností na milimetry a desetiny milimetrů. Kromě toho může displej zobrazovat také další užitečné informace, mezi které patří i stav baterie. I levnější výrobky mohou mít indikátor baterie, jenž je zpravidla diodový.

Funkce odsávání

Práci se zastřihovačem vlasů vám ulehčí funkce odsávání. Díky systému odsávání můžete ihned po střihu odstranit odpadlé chloupky či vlasy. Funkce odsávání je typickou vlastností především zastřihovačů vousů, ale může se objevit i u strojků pro úpravu kratších vlasů. Odsávání je možné použít i separátně až po dokončení stříhání.

Stojánek a pouzdro

Pouzdro oceníte v případě cestování, ale také pokud máte více nástavců. Vše bude dohromady na jednom místě. Ne vždy je však součástí balení, takže pokud víte, že se chystáte cestovat, vybírejte model s pouzdrem.

Stojánek je neocenitelným pomocníkem jak pro nabíjení, tak pro odložení při práci. U akumulátorových přístrojů slouží jako dobíjecí základna. Navíc zastřihovač ve vertikální poloze nezabere tolik místa, takže jej můžete mít v koupelně třeba na umyvadle nebo okně vždy připravený k okamžitému použití.

Jednoduchost údržby

Před nákupem si nezapomeňte zjistit, jak se strojek udržuje. Správná a pravidelná péče totiž prodlužuje jeho životnost a podporuje správné fungování.

Každá část zastřihovače vyžaduje jinou péči. Správný postup najdete v manuálu výrobce. Co je však pro všechny výrobky stejné, je pravidelná údržba po každém použití. Podle konstrukce a typu čepelí je buď strojek omyvatelný pod vodou, nebo není. V případě, že není, čistí se od zbytků vlasů a vousů pomocí štětečku, který by měl být součástí balení.

O ostření břitů se zpravidla starat nemusíte, protože většina břitů má samoostření nebo se ztupí až po opravdu dlouhé době. Samoostření probíhá tak, že se o sebe břity třou a tím se brousí. Čas od času však potřebují promazat. Stejně jako štěteček, tak i speciální olejnička by měla být součástí balení.

Nepleťte si pojmy omyvatelnost, voděodolnost a vodotěsnost.

 • Omyvatelnost – znamená, že můžete hlavici po použití opláchnout pod vodou, ale jinak je přístroj určený pro používání na sucho, takže tělo by se pod vodu nemělo nikdy dostat.
 • Voděodolnost – se strojkem se můžete sprchovat, ale rozhodně se nedoporučuje ho potápět například do vany plné vody.
 • Vodotěsnost – znamená, že se se strojkem můžete holit ve vaně i ve sprše, protože se do něj voda nedostane, i když jej potopíte pod vodu.

To, zda je strojek vodotěsný bývá uvedeno v návodu nebo na stránkách produktu.

Jak se zastřihovačem správně pracovat

Potom, co jste si vybrali vhodný přístroj je potřeba nastavit vhodnou délku zkrácení vlasů či vousů. Pokud stříháte vousy, nezapomeňte je před střihem vysušit, protože vousy s kapkami vody nepůjdou se zastřihovačem správně zkrátit. Vysušení má vliv nejen na samotný střih, ale také na životnost čepelí. Nebude docházet k jejich reznutí.

Abyste dosáhli opravu dobrých výsledků, je nejlepší začít s používáním hřebene s nejdelší délkou. Takto zkraťte vlasy na celé hlavě, následně použijte hřeben s kratší délkou.

Zastřihovač v ruce držte tak, aby břity směřovaly dolů a špička hřebenu se lehce dotýkala vaší hlavy. Elegantnějšího zastřižení dosáhnete, pokud povedete zastřihovač prosti směru růstu vlasů tak, aby kryt k břitům vždy navedl co nejvíce vlasů.

V posledním kroku se věnujte začištění, tedy vytvoření linie kolem krku a uší. Použít můžete buď konturovací strojek nebo ze zastřihovače sejměte hřeben a využijte pouze čepele. Střihací strojky na kontury mají zpravidla výšku střihu pohybující se kolem 0,4 mm. Zastřihovač v ruce otočte a vytvarujte linie na krku a za ušima. Linie vlasů by měla být vedena směrem dolů, a aby byla přesná, je nutné na vlasy dobře vidět. Nebojte se tedy o pomoc požádat další ruce.

Porovnání cen zastřihovačů vlasů a vousů

Zastřihovače vlasů jsou k dostání v široké cenové škále. Závisí na tom, co od strojku požadujete. Samozřejmě, že profesionální strojek na vlasy bude stát daleko více než základní strojek pro domácí použití.

Levné zastřihovače vlasů a vousů

Zhruba do 1 000 Kč pořídíte strojek, který vám nabídne jen základní funkce. Připravte se na nižší výdrž baterie a dlouhou dobu nabíjení. Kromě akumulátorových přístrojů se v této kategorii budou vyskytovat také strojky síťové. Nabídka nástavců bude spíše chudá stejně jako jejich kvalita. Sáhněte po nich v případě, že nejste náročný uživatel a není vaším snem stát se profesionálním kadeřníkem. Strojek vám bude plně stačit v případě, že chcete pravidelně udržovat kratší porost. Pro střih delších vlasů doporučujeme pořídit dražší výrobek.

Zastřihovací strojky s cenovkou od 1 000 Kč do 2 000 Kč

Střední cenová kategorie zahrnuje kvalitní výrobky, které vám nabídnou více nástavců, služnou výdrž baterie i kvalitní motory. Typicky budou výrobky kombinovat akumulátorový i síťový provoz. Čepele budou u některých modelů titanové a budete je tedy moci oplachovat pod vodou. Samozřejmostí bude nastavení délky i v menších nuancích a dotykový panel. Strojky sice nespadají do kategorie profi, ale zvládnete s nimi vytvářet i složitější účesy.

Profi střihací strojky na vlasy

Za cenu převyšující 2 000 Kč již pořídíte špičkový přístroj, který v rukou třímají i profesionálové. Spolehnout se můžete na bohatou nabídku nástavců, které z vašeho zastřihovače na vlasy udělají multifunkční přístroj pro udržování strniště či jiného typu vousů, ale také s ním na uzdě udržíte další chloupky na těle. Tyto strojky se chlubí dlouhou životností a vysokým výkonem. Modely budou opatřeny například displejem, samo ostřícími čepelemi nebo odsáváním.

Jak vám tento test pomohl? Budeme rádi, když ho ohodnotíte hvězdičkami.

4.3/5 31 hodnocení

Přihlašte se do newsletteru a
získejte super tipy do emailu

Pravidelně zhruba 1 až 3 krát měsíčně vám pošleme skvělé tipy na nakupování, nové testy a nejlepší recenze.

Co můžete čekat?

 1. Tipy na opravdu dobré nákupy (vybíráme jen to, co bychom poslali sami sobě)
 2. Výhodné nabídky a slevy (vybereme jen ty opravdu dobré)
 3. Rady k nakupování
 4. Nové recenze produktů
 5. Nové srovnávací testy
 6. Tyto e-maily jsou zdarma
 7. Neposíláme spam, ani obchodní nabídky třetích stran
Načítáme ...

Děkujeme za přihlášení do newsletteru. Teď ještě mrkněte do emailu a potvrďte, že jste o zařazení do newsletteru požádali opravdu vy. 🙂

Pro info si přečtěte naše zásady osobních údajů a GDPR.

Sledujte nás na sociálních sítích

Na FB, Instáč a Twitter píšeme novinky o nakupování na internetu a zajímavé tipy, které na covybrat.cz nenajdete.

Budeme rádi za vaše názory a připomínky

   Přidejte váš dotaz nebo recenzi

   Před odesláním komentáře byste měli vědět jak pracujeme s vašimi osobními údaji. Důvodem pro zpracování osobních údajů je náš oprávněný zájem. Jsme správci osobních údajů a chráníme je v souladu se zákonem 101/2000 Sb., O ochraně osobních údajů a s principy obsaženými ve směrnici EU č. 95/46/EC (GDPR). Při odeslání komentáře zpracováváme tyto osobní údaje - jméno, email a vaši IP adresu. Jméno používáme pro oslovení při případné odpovědi. Jméno můžete nahradit i přezdívkou. Email používáme pouze pro odeslání notifikačního emailu se zprávou, že vám někdo odpověděl na váš dotaz, případně rovnou pošleme odpověď na váš dotaz. Email je neveřejný a pro jiné účely ho nepoužíváme. IP adresu využíváme výlučně pro ochranu formuláře před spamem. Případné úpravy osobních údajů a žádosti o smazání můžete vyřídit emailově na poradime@covybrat.cz.

   Covybrat.cz
   Logo