Jak vybrat nejlepší hliníkový žebřík

Také jste se někdy v hobbymarketu zastavili v oddělení, které mimo jiné zahrnovalo i nabídku žebříků? Určitě si všimli, že na výběr je jich hned celá řada: jednoduchý, dvoudílný, trojdílný, štafle a další. Každý žebřík splňuje nároky určené pro jiný druh práce a kromě toho také odpovídá standardům pro profesionály nebo domácí kutily. Pojďme prozkoumat, které parametry musí žebřík mít, aby splňoval vaše požadavky.

Recenze hliníkových a ocelových žebříků

Do testu žebříků jsme zahrnuli ty nejběžnější a nejpoužívanější. Přečtete si tedy recenze teleskopických žebříků, ale také žebříků trojdílných a nezapomněli jsme ani na schůdky. Většina recenzí se zabývá hliníkovými variantami. V úvahu jsme brali celkové provedení, hmotnost, výrobní materiál a počet příček. Všechny výrobky mají předepsanou maximální nosnost 150 kg. Přečtěte si, který žebřík je nejlepší a za který nestojí vyhazovat peníze.

Schůdky EXTOL

Typschůdky
Výrobní materiálocel
Počet příček3
Protiskluzová úpravaano
Hmotnost6,2 kg

Schůdky Extol mají 3 příčky a výšku při rozložení 107 cm. Jsou ideální pomocníkem do bytů nebo pokojů s vestavěnými skříněmi. Svou úlohu dobře splní, i když je budete používat ve sklepě nebo spíži. Dosáhnout byste z nich bez problémů měli do výšky zhruba 2 metrů.

O bezpečnou a pohodlnou práci se starají schodky s pogumovanou protiskluzovou úpravou, na kterých se díky jejich velkorysé šířce 38 cm dobře stojí. Madlo je měkčené, takže při přidržování vás nebudou studit ruce. Plastové ucpávky ze spodní stojné strany jsou přinýtované, takže je neztratíte. Díky tomuto opatření si neodřete podlahu, ovšem pozor dávejte na kluzkých površích, kde třeba na dřevěné podlaze mohou klouzat.

Nejvyšší schůdek je ve výšce 68 cm. Celková nosnost skládacích ocelových schůdků je 150 kg. Díky výrobnímu materiálu, což je ocel, se můžete těšit z opravdu kvalitního výrobku, který však váží 6,2 kg. Vzdálenost mezi schody je 25,5 cm, celkový rozměr rozložených schůdků činí 107 x 67 x 47 cm a jsou velmi stabilní. Ve složeném stavu mají rozměr 123 x 6 x 47 cm. Skladovat je můžete buď ve svislé, nebo vodorovné poloze, ale platí, že na délku budou vyžadovat větší prostor.

 • kvalitní výrobní materiál
 • protiskluzová úprava
 • vyšší hmotnost
 • náročnější na skladnost
Zjistit cenu

Štafle G21 GA SZ 4 x 4 4,6M multifunkční

Typmultifunkční
Výrobní materiálhliník
Počet příček4
Protiskluzová úpravaneuvedeno
Hmotnost12,5 kg

Tyto hliníkové štafle jsou skládací. Skládají se ze 4 dílů, z nichž každý z nich má 4 příčky. Výhodou štaflí je možnost jejich kompletního složení. Nevýhodou větší šířka, takže bude pro jejich uskladnění, budete potřebovat větší prostor.

Skládací štafle jsou v maximální rozložené výšce 4,6 cm. Počítejte však s kratší užitnou výškou, protože žebřík rozložíte pod určitým úhlem. Hmotnost tohoto vysokého výrobku je pouze 12,5 kg, takže se rozhodně nejedná o profesionální a vysoce kvalitní žebřík.

Štafle mají nosnost do 150 kg a je možné je složit i do lešení. Výška v pozici lešení je 1,26m. Složené štafle mají délku 2,32 m. Žebřík není příliš stabilní, trochu vrže a na jeho rozložení či složení budete potřebovat nástroj, který vám pomůže se zacvaknutím pojistek. Štafle se hodí na občasné použití kolem domu, tam udělají dobrou službu. Rozhodně však nejsou vhodné pro každodenní používání.

 • nízká pořizovací cena
 • multifunkční
 • nízká hmotnost
 • dobře se převáží v autě
 • horší stabilita
 • horší ovládání
 • ne příliš kvalitní provedení
Zjistit cenu

Žebřík G21 GA TZ13 3,8M

Typteleskopický
Výrobní materiálhliník
Počet příček13
Protiskluzová úpravaano
Hmotnost11 kg

Teleskopický žebřík rovný G21 GA TZ 13 není vhodný pro profesionální použití, ale pro běžné činnosti kolem domu se hodí dobře. Navíc díky teleskopickému výsuvu je praktický z hlediska skladnosti a převážní v autě. Ve složeném stavu jeho výška činí pouze 0,88 m. Maximální výška je 3,8 m ovšem počítejte s nižší výškou, když žebřík opřete o zeď. Hmotnost je jen 11 kg.

Aby se žebřík nerozložil, je opatřen bezpečnostním pásem, který po složení obepne všechny příčky, takže se nemohou rozložit, pokud budete žebřík někam přenášet. Žebřík má celkem 13 příček, ale nezapomeňte, že na čtvrtou odshora už není bezpečné stoupat.

Použitý materiál není tak pevný, jako u profesionálních žebříků, proto musíte počítat s tím, že se stupínky pod větší vahou prohýbají. Pojistky se mohou po čase zanést a může nastat problém s udržením příčky na svém místě. Při skládání se držte manuálu, jinak může dojít k přiskřípnutí prstu.

 • nízká pořizovací cena
 • malá hmotnost
 • dobrá skladnost
 • mohou se skřípnout prsty
 • prohýbání konstrukce
Zjistit cenu

Žebřík 8612 Alve Forte 3 x 12 příček

Typtrojdílný
Výrobní materiálhliník
Počet příček12
Protiskluzová úpravaano
Hmotnost26,6 kg

Trojdílný žebřík Alve Forte můžete s klidem používat velmi často. Jedná se o kvalitní hliníkový žebřík s protiskluzovou úpravou. Skládá se ze tří dílů po 12 příčkách. Je možné z něj udělat rovný žebřík, štafle nebo prodloužené štafle. U tohoto modelu není možné od sebe jednotlivé části oddělit.

Výška prvního dílu je 3,55 m, s výsuvným druhým dílem můžete na prodloužených štaflích dosáhnout výšky až 5,81 m. Při kompletním vysunutí má rovný žebřík pod úhlem opření 70° 8,13 m. Šířka je jeden metr. Žebřík je velmi kvalitní, což se odrazí na jeho hmotnosti 26,6 kg i pořizovací ceně, která se šplhá k 7 000 Kč. I při složení je žebřík poměrně vysoký, takže budete doma muset mít dostatek prostoru pro jeho uložení. Převážení v autě bude možné pravděpodobně jen se speciálním držadlem na střechu auta nebo v dodávce.

Kvalitní provedení doplňuje snadné složení a rozložení. Přesto, že „těžká váha“ je odrazem kvality, je velmi nepraktická při přepravování. Na druhou stranu se na žebříku budete cítit opravdu bezpečně a práce bude pohodlná.

 • kvalitní provedení
 • protiskluzová úprava
 • variabilnost
 •  snadné rozkládání
 • horší manipulace
 • vyšší pořizovací cena
Zjistit cenu

Žebřík XT611 XTline 3 x 11 příček

Typtrojdílný
Výrobní materiálhliník
Počet příček11
Protiskluzová úpravaano
Hmotnost15,5 kg

Trojdílný žebřík XT611 od společnosti XTline je oblíbený pro svou nízkou hmotnost vzhledem k výšce, do které můžete dosáhnout. Pochvalují si ho především „hobbisté“, kteří kutí kolem domu nebo na zahradě.

Žebřík je možné použít jako rovný žebřík, jako štafle nebo prodloužené štafle. Ve složeném stavu má délku 3,1 m, takže pro převoz bude nejlepší střecha automobilu nebo dodávka. Doma jej budete muset uložit do garáže nebo stodoly. Výška otevřených a rozložených štaflí je zhruba 3 m, výška prodloužených a rozložených štaflí 4,8 m. Při kompletním rozložení je výška žebříku 6,8 m. Váhově se pohybuje kolem 15,5 kg.

Jako negativum vidíme to, že se pro montáž základny nedodávají 2 šrouby s matkami, takže si je musíte koupit sami. Zabezpečení dílů nebudí příliš velkou důvěru a celková stabilita také není nic moc. Při výstupu žebřík docela vrže. Do horní třetiny doporučujeme „šplhat“ jen v okamžiku, kdy výrobek stojí na rovné a pevné podlaze. Navíc návod na obsluhu je nedostačující a v některých baleních i chybí.

 • nízká váha
 • možnost použití i při práci na schodech
 • variabilní
 • nekvalitní provedení
 • horší stabilita
 • nedostatečný návod k obsluze
Zjistit cenu

Prvotní úvahy

Než se rozhodnete pro konkrétní typ, musíte vědět, pro jakou činnost a jak často jej využijete. Jste profesionál a ze výšek neslezete celý den? Nebo se staráte o domeček a zahradu, takže se vás týkají spíše sezónní práce jako čištění okapů, sbírání jablek nebo malování? Podle vaší odpovědi budete vybírat žebřík buď z kategorie profi nebo hobby.

Ceny žebříků

Před nákupem se zamyslete nad tím, kolik peněz chcete do žebříku investovat a co za tyto peníze očekáváte. Nejoblíbenější hliníkový žebřík je 3×9 (to znamená, že se skládá ze 3 dílů, kdy každý díl má 9 příček). Jeho cena se pohybuje v rozmezí od zhruba 2 500 Kč až do 5 500 Kč. Svůj podíl na tom má převážně materiál, ale také počet příček nebo délka žebříku.

Hobby žebřík

Pokud se chystáte malovat strop, vyměňovat žárovky, opravovat fasádu nebo vás čekají jiné drobnější práce na domě, vybírejte z kategorie hobby žebříků. Mezi nejlepší hobby žebříky se řadí štafle, které svoje místo jistě najdou v každém bytě.

Vybírat však můžete i z multifunkčních dvou nebo tří dílných žebříků. Využijete je jako oboustranné i opěrné žebříky, které snadno vysunete, čímž docílíte požadované výšky. Hobby žebříky jsou určeny pro všechny, kteří je používají jen občasně.

Pro výrobu se používají tzv. svařované profily, kde samotný svár kvůli přeleštění není vidět. Tyto profily se vyrábí z válcovaného plechu, který má většinou tloušťku 1,2 mm. U profesionálních žebříků je tloušťka 1,4 mm.

Žebřík pro profesionály

Profesionální žebříky by měly mít multifunkční provedení i výsuvných mechanismus, který usnadní práci ve výškách, a to nejen uvnitř, ale také venku. Do profesionálních žebříků se řadí jak víceúčelové a stojací provedení, tak speciální provedení, jako je žebřík za střechu nebo pro pracovníky s elektřinou.

Profesionální žebříky se vyrábí z tažených hliníkových profilů vyrobených z 1,4 mm silného plechu. Díky jiné technice výroby je materiál pevnější. Poznáte ho i podle vzhledu, protože je zašedlý.

Rozdíl mezi hobby uživatelem a profesionálem

Obecně můžeme říct, že za profi žebřík si připlatíte. A proč? Rozdíly jsme popsali na následujících řádcích.

Hobby:

 • vyrábějí se ze svařovaných profilů,
 • sváry jsou zvenku zaleštěné, takže výrobky mají lesklou barvu,
 • sváry mají na každé straně stejnou tloušťku,
 • pro výrobu se používá slabší materiál,
 • pořídíte je za nižší cenu.

Profi:

 • mají protlačovaný profil,
 • kratší a více namáhané strany mají silnější stěny než ty delší,
 • pro výrobu se používá silnější materiál, takže je žebřík pevnější a těžší,
 • nejlepší hliníkové žebříky jsou těžké a vyrobené z taženého profilu.

Pokud víte, že žebřík vytáhnete jen několikrát do roka, s klidným srdcem si pořiďte ten z kategorie hobby. Takovýto žebřík vám vydrží několik let. Při pravidelné práci se však vyplatí zainvestovat do žebříku profesionálního.

Typy žebříků

V obchodech se setkáte se několika typy žebříků. Proto vybírejte ten, který bude pro vaši práci nejvhodnější. Mezi specialitky můžeme zařadit ty s madlem, zábradlím nebo jednostranným či oboustranným můstkem. Nejčastěji narazíte na hliníkové žebříky, které jsou pevné a variabilní.

Štafle

Štafle se uplatní v každém bytě nebo domě. K sehnání jsou buď dřevěné, nebo aluminiové. Jejich výhodou je dobrá stabilita. Vybrat si můžete buď provedení s oboustrannými schůdky, nebo jen jednostrannými schůdky. U varianty se schůdky z obou stran je možná práce i vsedě, kdy na štaflích budete sedět obkročmo. Takto vidíte nejčastěji pracovat zejména malíře.

Jednoduchý žebřík

Jedná se o klasický žebřík, který má neměnnou délku a abyste jej mohli používat, je potřeba jej o něco opřít.

Dvoudílný žebřík

Skládá se ze dvou žebříků a je možné ho využít jako dva klasické jednoduché žebříky, nebo ho použít jako výsuvný žebřík. Třetí možnost z něj dovoluje, v některých případech, udělat i štafle. Tyto žebříky mohou disponovat i úpravou při práci na schodech. Na jednu část stačí připevnit speciální nástavce, které vyrovnají výšku žebříku i v případě, že jednou stranou stojíte na vyšším schodě než druhou stranou.

Hliníkový trojdílný žebřík

Patří mezi nejuniverzálnější a nejoblíbenější žebříky především díky svojí variabilitě. Kromě toho, že je možné z něj dosáhnout opravdu vysoko, nabízí i další varianty. Můžete z něj poskládat klasické štafle (áčko) a třetí díl používat zvlášť nebo štafle o jeden díl prodloužit.

Kloubový žebřík

Používají jej především řemeslníci kvůli jeho možnosti měnit tvary. Díky kloubům je možné ze skládacího hliníkového žebříku vytvořit i plošinu. Klasicky se využívá i jako rovný žebřík nebo štafle. Ve složeném stavu zabere jen velmi málo místa, takže není problém ho pohodlně převážet v autě.

Teleskopický žebřík

Hodí se především do domácností, kde se šetří každý centimetr místa. Je velmi skladný, takže se v pohodě vměstná i do skříně. Pokud nevíte, jak teleskopický žebřík vybrat, soustřeďte se především na jeho konstrukci a ovládání. Nejčastěji se vyrábí z lehkého hliníku a v kombinaci s plastem. Ovládání by měla zvládnout jedna osoba bez rozdílu pohlaví. Důležité je jednoduché rozložení i složení. Ve složeném stavu je možné žebřík převážet i v kufru menšího automobilu. Teleskopický žebřík je možné sehnat i v 5m provedení.

Materiál

Dřevěné žebříky dnes již nejsou tolik frekventované. Nejčastěji je najdete na zahrádkách svých prarodičů. Výhodou dřevěných žebříků je nižší cena, nevýhodou pak vyšší hmotnost, menší výběr modelů a rozměrů. I dřevěné žebříky mají dlouhou životnost, ovšem celkově lepší výsledky nabízí hliník. Z hliníku se dnes proto vyrábí drtivá většina žebříků, se kterými se můžete na trhu setkat. Kromě toho, že je hliník velmi odolný, umožňuje výrobu i variabilních žebříků, které by ze dřeva šlo vyrobit jen těžko.

Jako výrobní materiál se používá i ocel a to především pro výrobu schůdků a plošin. Oproti hliníkovým výrobkům mohou být tyto i o několik kilogramů těžší. Jejich výhodou je však snazší opravitelnost, robustnost a lepší stabilita.

K dostání jsou i žebříky plastové, které jsou nepostradatelným vybavením během práce, při které hrozí úraz elektrickým proudem. Používají se také v chemickém, farmaceutickém, plynárenském a vodárenském průmyslu.

Výška a příčky žebříku

Výška

Parametr spojený s výškou žebříku může mít hned 3 hodnoty, které si blíže představíme.

 1. Opěrná výška – většinou bývá o 10-20 cm menší než samotná délka žebříku. Je to proto, že žebřík se ke stěně správně staví pod úhlem 70-80°, takže jeho délka je o něco menší.
 2. Pracovní výška – jedná se o výšku, do které dosáhne průměrný člověk, který stojí na 3. příčce odshora. Pokud potřebujete dosáhnout do výšky 4 m, bude vám stačit žebřík o délce 3, 20 m. Toto je pracovní výška udávaná pro opěrný žebřík.
 3. Délka žebříku – jedná se o celkovou délku žebříku, kterou však nikdy nevyužijeme celou, protože se žebřík ke stěně staví pod určitým úhlem.

Víte, že: Maximální povolená výška, na kterou smíte při práci vylézt (z hlediska bezpečnosti práce) se liší podle typu žebříku. U jednoduchých žebříků je možné vylézt maximálně na 4. příčku odshora, u oboustranných (áčko) na 3. příčku odshora a u víceúčelových žebříků, které se skládají z více částí do konce jen na 5. příručku odshora.

Solidního výrobce žebříků můžete poznat i tak, že místo maximální délky vysunutého žebříku, kterou z pravidla nikdy nevyužijete, pokud žebřík nepřipevníte na stěnu, uvádí opěrnou výšku (pod úhlem 70-80 °). Délku žebříku mohou ovlivňovat i konce, které nejsou stejné.

Příčky

Možná se vám to bude zdát jako nesmysl, ale i rozvržení jednotlivých příček má svoje pravidla. Evropská norma EN 131 upravuje rozsah příček, který udává, že příčky by od sebe měly být vzdáleny 25-30 cm. Je obecným pravidlem, že hobby žebříky (levnější žebříky) se pohybují na spodní povolené hranici (vzdálenost 25 cm). Pokud se ptáte, jak vybrat kvalitní žebřík, věřte, že „lepší“ žebříky mají příčky, které se pohybují v rozmezí 28-30 cm. Teď už si budete moci odvodit odpověď na otázku, jak to, že žebřík 3x9může mít pokaždé jinou délku nebo žebřík 3×11 a 3×10 seženete v podobné délce.

Šířka příčky se může pohybovat v rozmezí 22-30 mm. Pamatujte však na to, že čím širší příčka, tím pohodlněji se bude na žebříku stát. Obecně se šířka hobby žebříku pohybuje kolem 35-42 cm.

Evropská norma ČSN EN 131(1-3)

Tato evropská norma upravuje požadavky, které by měl splňovat každý žebřík, jež se dostane na trh.

 • Minimální tloušťka výrobního materiálu je 1,2 mm.
 • Průřez příčky by měl být minimálně 20 x 20 mm.
 • Vzdálenost mezi příčkami by na celém žebříku měla být jednotná, minimální vzdálenost je 250 mm a maximální 300 mm.
 • Světlá šířka žebříku by měla být minimálně 280 mm, vnější šířka 340 mm.
 • Výška nášlapu na příčku by měla být minimálně ½ odstupu příčky.
 • Nosnost na jednu příčku je 150 kg.

Příslušenství a náhradní díly pro hliníkové žebříky

K žebříkům je možné sehnat i doplňkové příslušenství, které vám výrazně ulehčí práci. Pokud hledáte, jaký žebřík je nejlepší na trhání ovoce, v pohodě si vystačíte s dřevěným, na který zavěsíte kovový hák s košíkem.

Další příslušenství (zaměřte se na jeho dostupnost při výběru hliníkového žebříku):

 • nášlapná plošina – rozšiřuje nášlapnou plochu, a tím zvětšuje bezpečnost stání na žebříku,
 • úprava na střechu – díky dvěma hákům s kolečky je možné žebřík zachytit o hranu štítu,
 • opěrky o zeď – po připevnění je možné žebřík opřít o zeď tak, abyste nepoškodili fasádu, hodí se zejména při čištění okapů,
 • patky s hrotem – připevňují se na konce žebříků a poskytují bezpečnou práci i v měkkém terénu,
 • závěsné háky – v případě, že hledáte dřevěný, ale i hliníkový žebřík, který jde zaháknout, pořiďte si závěsné háky, díky nim je možné žebřík zaháknout na různé profily nebo větve,
 • protiskluzové patky – mají upravený spodní profil, takže umožní bezpečnou práci i na kluzkém povrchu (např. kachle),
 • prodlužovací nohy – jsou neocenitelným pomocníkem, pokud pracujete na schodech a potřebujete používat žebřík, prodlužovací noha se postará o rovné stání v nerovném terénu,
 • odvalovací profil – jedná se o konstrukci do zakulaceného písmene V, díky kterému bude práce pohodlná i v případě, že budete žebřík opírat o sloup,
 • V profil – taktéž konstrukce do písmene V, ale tentokrát ostrého, umožňuje žebřík opřít o rohy, ale také o sloupy,
 • držák žebříku na auto – jedná se o nosič, který se připevňuje na střechu auta, takže je přeprava co nejbezpečnější.

Zásady správného používání a skladování

Správné používání

Pokud plánujete delší práce ve výškách, je lepší se poohlédnout po lešení. Žebřík je totiž lepší spíše na krátkodobé práce, a to především z hlediska pohodlí.

Pro vaši bezpečnost při práci je nejlepší použití protiskluzových bot, které zabrání smeknutí nohy z příčky. Pří výstupu i sestupu byste měli být vždy otočeni směrem k žebříku a měli mít volné ruce. Veškeré nářadí si uložte do brašny.

Při práci si dejte pozor na jednostranné zatížení, na příklad u vrtání do zdi nebo betonu. Rozhodně na žebřík nelezte při silném větru ani za deště. Nepřekračujte maximální možnou zátěž žebříku.

Žebřík by měl stát na rovném nepohyblivém a suchém podkladu. Zejména rovné jednoduché žebříky by se měly opírat o pevné plochy. Nezapomeňte žebřík postavit pod úhlem 70-80°. Při použití štaflí je rozevřete na maximální šířku tak, aby příčky byly vodorovně.

V případě, že budete žebřík používat při práci na silnicích, nezapomeňte je označit varovnými cedulemi a zátarasy.

Skladování

Při pořizování už rovnou myslete na to, kam žebřík uskladníte. Pokud se rozhodnete pro teleskopickou variantu, pohodlně žebřík schováte i do skříně. V případě, že se žebřík složit nedá, je vhodná vyšší nebo prostornější místnost jako je třeba půda, garáž nebo stodola. Žebřík můžete skladovat opřený o stěnu nebo ležící na zemi. Nikdy ho nenechávejte na očích všem kolemjdoucím. Kromě toho, že zloději mohou ukradnout samotný žebřík, jehož pořizovací cena rozhodně není malá, mohou vám pomocí něho ještě „vybílit“ dům či byt.

Jak vám tento test pomohl? Budeme rádi, když ho ohodnotíte hvězdičkami.

4.2/5 79 hodnocení

Přihlašte se do newsletteru a
získejte super tipy do emailu

Pravidelně zhruba 1 až 3 krát měsíčně vám pošleme skvělé tipy na nakupování, nové testy a nejlepší recenze.

Co můžete čekat?

 1. Tipy na opravdu dobré nákupy (vybíráme jen to, co bychom poslali sami sobě)
 2. Výhodné nabídky a slevy (vybereme jen ty opravdu dobré)
 3. Rady k nakupování
 4. Nové recenze produktů
 5. Nové srovnávací testy
 6. Tyto e-maily jsou zdarma
 7. Neposíláme spam, ani obchodní nabídky třetích stran
Načítáme ...

Děkujeme za přihlášení do newsletteru. Teď ještě mrkněte do emailu a potvrďte, že jste o zařazení do newsletteru požádali opravdu vy. 🙂

Pro info si přečtěte naše zásady osobních údajů a GDPR.

Sledujte nás na sociálních sítích

Na FB, Instáč a Twitter píšeme novinky o nakupování na internetu a zajímavé tipy, které na covybrat.cz nenajdete.

Kategorie:

Budeme rádi za vaše názory a připomínky

   Přidejte váš dotaz nebo recenzi

   Před odesláním komentáře byste měli vědět jak pracujeme s vašimi osobními údaji. Důvodem pro zpracování osobních údajů je náš oprávněný zájem. Jsme správci osobních údajů a chráníme je v souladu se zákonem 101/2000 Sb., O ochraně osobních údajů a s principy obsaženými ve směrnici EU č. 95/46/EC (GDPR). Při odeslání komentáře zpracováváme tyto osobní údaje - jméno, email a vaši IP adresu. Jméno používáme pro oslovení při případné odpovědi. Jméno můžete nahradit i přezdívkou. Email používáme pouze pro odeslání notifikačního emailu se zprávou, že vám někdo odpověděl na váš dotaz, případně rovnou pošleme odpověď na váš dotaz. Email je neveřejný a pro jiné účely ho nepoužíváme. IP adresu využíváme výlučně pro ochranu formuláře před spamem. Případné úpravy osobních údajů a žádosti o smazání můžete vyřídit emailově na poradime@covybrat.cz.

   Covybrat.cz
   Logo