Jak vybrat žehličku na vlasy

Žehlička na vlasy je úžasným nástrojem, se kterým můžete snadno vykouzlit nový účes. Na co se při výběru žehličky na vlasy zaměřit? Důležité je vybrat vhodnou žehličku s ohledem na typ vašich vlasů. Při výběru je důležité se zaměřit zejména na velikost žehlících ploch a materiál, ze kterého jsou vyrobeny.

Materiál žehlících ploch

Keramika

Je klasickým a často používáným materiálem, který dobře a rovnoměrně drží teplo, což znamená, že žádná část destiček není studená. Keramická žehlička na vlasy je vhodná pro všechny typy vlasů a nehrozí jejich poškození. Nejvhodnější jsou ale pro jemné nebo tenké vlasy, protože keramické žehličky jsou velmi šetrné.

Titan

Se hodně rychle nahřívá, a proto by si lidé s jemnými nebo tenkými vlasy měli dávat pozor, aby nedošlo k poškození vlasů. Titanové žehličky na vlasy jsou určeny primárně pro husté a hrubé vlasy. Díky iontové technologii odstraňují z vlasů statickou energii a vlasy tak vypadají pružné, lesklé a snadno se upravují. Titanové destičky jsou také velmi trvanlivé, měly by ze všech typů vydržet nejdéle.

Keramika-tourmelín

Tourmelín je minerál, který se přidává do keramických destiček a díky tomu snižuje teplotu žehličky. Z toho plyne, že je také vhodnější pro lidi s extra jemnými nebo tenkými vlasy.

Titan-keramika

Přináší možnost širšího rozpětí teploty. Díky tomu je univerzálně použitelná pro všechny typy vlasového porostu. Drobnou nevýhodou je kapku vyšší cena, která je daní za univerzálnost.

zpět nahoru ↑

Velikost plochy žehličky

Širší destičky

Jsou vhodné pro rovnání vlasů, využijete je zejména pro husté a kudrnaté vlasy. Ty dokážete narovnat i s užšími žehličkami, ale bude vám to trvat delší dobu a bude to pracnější.

Užší destičky

Jde o ideální žehličky na lokny. Díky loknám můžete získat na pohled krásné a objemné vlasy. Jak na to? Vlasy musí být suché, mokré se vám nezvlní vůbec a vlhké pouze trochu.

zpět nahoru ↑

Na co si dát při výběru pozor

Ty nejlepší žehličky na vlasy se nahřejí do třiceti sekund, existují i pomalejší typy, které se na správnou teplotu dostávají i několik minut. Doporučujeme vybrat si model, který má indikační diodu, která začne blikat po dosažení požadované teploty. Odpadá tak manuální a nepřesné testování, zda už je žehlička dostatečně nahřátá. Většina z testovaných žehliček na vlasy měla teplotu rovnoměrně rozloženou po celé ploše destiček. Jejich teplota se může pohybovat mezi 100 – 200 stupni Celsia. Vyšších teplot dosahují zejména žehličky s titanovými destičkami. Keramické destičky se naopak pohybují ve spodní hranici tohoto rozmezí.

Některé žehličky na vlasy produkují infračervené teplo, které je k vašim vlasům šetrnější než klasické teplo. Vlasy nám poté přišli hladší a příjemnější na dotek. Také se můžete setkat s doplňkovou funkcí automatického vypnutí, které bezpečně vypne přístroj, pokud ho zapomenete vypnout ručně.

Uživatelská přívětivost

Od své žehličky na vlasy nečekáte jen to, že s ní dosáhnete dokonalého účesu, ale chcete s ní pracovat snadno a příjemně. To znamená intuitivní ovládání, nízkou hmotnost a snadno padnoucí tvar do ruky. Na tyto vlastnosti jsme se v testech přístrojů zaměřili.

Některé levnější přístroje mají tu nepříjemnou vlastnost, že dochází nejen k nahřívání destiček, ale dochází ke zvýšení teploty i u těla přístroje. To dělá používání přístroje po nějaké době nepříjemné a koupi takového přístroje nemůžeme doporučit.

Poškození vlasů

Žehlením se vlasy vysušují a doporučujeme využívat ochranné prostředky, jako jsou spreje chránící před vysokou teplotou. Ten by se měl aplikovat těsně před žehlením vlasů. Pochopitelně platí, že čím vyšší teplotě jsou vlasy vystaveny, tím je riziko poškození větší.

Po žehlení je dobré destičky žehličky očistit suchým hadříkem, protože ochranný prostředek na vlasy může poškodit žehlící plochy, pokud byste je nesetřeli z jejich povrchu.

Žehličky na mokré vlasy

U běžných žehliček je často varování, že se nemohou používat na mokré vlasy. Mokré vlasy žehlička rychle ničí a vlasy krepovatí. Existují ale speciální žehličky na mokré vlasy. Většinou jdou takové žehličky poznat již z jejich názvu (např. wet to straight). Pro koho jsou vhodné? Jejich použití je doporučené pro hodně husté a kudrnaté vlasy, které takto vydrží déle rovné.

zpět nahoru ↑

Test žehliček na vlasy 2019

Připravili  jsme pro vás recenze a srovnání žehliček na vlasy pro rok 2018. Hodnocení probíhá jako známkování ve škole: 1 = nejlepší, 5 = nejhorší

Snadnost použití: Délka kabelu, hmotnost žehličky, jak snadno se s ní pracuje.
Rychlost nahřátí: za jak dlouho se dostala na 100°C
Rovnoměrnost nahřátí: Zda jsou destičky nahřáté po celé ploše, nebo jsou některá místa teplejší než jiná.

Remington S8500

Vítěz našeho testu žehliček na vlasy. Co nás k tomu vedlo? Doba nahřátí je na keramické destičky doslova blesková, za 15 sekund můžete žehličku použít. Během 30 sekund se dokáže zahřát až na 230°C. Destičky, které jsou 11 cm dlouhé a asi 3 cm široké, si dokáží poradit s kudrnatými i rovnými vlasy. Vlasy vydrží po vyžehlení rovné celý den a ani jemný déšť je nevrátil do původního tvaru. Dejte si ale pozor, pokud máte mastnější vlasy. Destičky jsou totiž napuštěny arganovým olejem a mastné vlasy vypadají po použití ještě mastnější. Jinak se velmi snadno ovládá, je lehká do ruky a kabel je dostatečně dlouhý. Bonusem na závěr je regulace teploty, to že se žehlička po jedné hodině sama vypne, pokud na ni zapomenete a hezký sametový obal.

Celkové hodnocení1,4
Snadnost použití 1,5
Rychlost nahřátí 1,3
Rovnoměrnost nahřátí 1,4

Najít nejlevnější cenuPřečíst si hodnocení uživatelů

Rowenta SF3122

Nahřátí trvalo v průměru za cca 30 sekund, snadno se drží v ruce a je lehká. Velikost žehlících ploch je 9 cm na délku a 2,5 cm na šířku. Díky těmto vlastnostem se snadno vejde do tašky a můžete s ní bez problémů cestovat. Teplotu lze nastavit v rozmezí 150-230°C. Pokud máte kudrnatější vlasy, tak jejich narovnání s touto žehličkou vám chvíli vezme. Výsledek ale vydržel skoro celý den, až během pozdějšího odpoledne se vlasy začínaly zase kroutit. Rozhodně nejde o špatný výrobek, ale na první místo prostě kousek chybí.

Celkové hodnocení1,53
Snadnost použití 1,4
Rychlost nahřátí 1,7
Rovnoměrnost nahřátí 1,5

Najít nejlevnější cenuPřečíst si hodnocení uživatelů

Remington Sleek & Curl S 6500

I tento produkt od značky Remington se na provozní teplotu dokáže dostat velmi rychle. Naměřili jsme v průměru okolo 17ti sekund. Co je nepříjemné, tak se trochu nahřívala i rukojeť, to se vyššímu modelu, který je rovněž součástí tohoto testu nestávalo. Neznamená to, že by žehlička pálila, ale delší dobu není úplně příjemné ji držet. Mohlo jít o nepovedený kus, ale dejte si na to pozor. Keramický povrch destiček (11 x 3 cm) dosahuje teploty až 230°C, vlasy narovná poměrně rychle a díky zaoblenému tvaru dokáže snadno vytvarovat krásné lokny. Praktické a teplovzdorné pouzdro potěší pro uskladnění žehličky a vypnutí po hodině nečinnosti je dobrou bezpečnostní pojistkou.

Celkové hodnocení1,53
Snadnost použití 1,9
Rychlost nahřátí 1,3
Rovnoměrnost nahřátí 1,4

Najít nejlevnější cenuPřečíst si hodnocení uživatelů

Philips HP 4687

Jediný zástupce titanových žehliček v testu, navzdory použitému materiálu s ní dosáhnete maximálně na 230°C. Doba nahřátí se pohybovala okolo 35ti sekund. Čas, který neurazí, ale mezi největší rychlíky nepatří. Co ale zamrzí více, je fakt, že destičky k sobě úplně nedoléhají. Díky tomu rovnání vlasů trvalo delší dobu než v případě jiných žehliček a ani finální výsledek nebyl dokonalý, koncem dne už byly vlasy skoro v původním tvaru. Příjemný je dva a půl metru dlouhý přívodní kabel, samotná žehlička pak váží skoro 1 kg. To se nezdá mnoho, ale konkurenční výrobky jsou o pár set gramů lehčí.

Celkové hodnocení2,03
Snadnost použití 1,8
Rychlost nahřátí 1,8
Rovnoměrnost nahřátí 2,5

Najít nejlevnější cenu

Babyliss ST292

Ionizační žehlička s keramicko-titanovým povrchem destiček, která navíc disponuje funkcí napařování, nás v testu zklamala. Hodí se na ni přísloví, kdo dělá hodně věcí, nedělá pořádně nic. Plocha žehlících destiček je 3 x 11 cm, maximální teplota klasicky 230°C, necelých 700g těžké tělo a automatické vypnutí v nečinnosti. To všechno zní dobře. Ale žehlička skoro vůbec nenapařuje, vodu máte během používání všude. Nahřátá byla po cca půl minutě, nežehlí špatně, vlasy jsou rovné a nekrapatí se. Ale za výrazně nižší cenu vyberete jiné žehličky, které žehlí minimálně stejně dobře.

Celkové hodnocení2,06
Snadnost použití 2,0
Rychlost nahřátí 1,8
Rovnoměrnost nahřátí 2,4

Najít nejlevnější cenuPřečíst si hodnocení uživatelů

Jak vám tento test pomohl? Budeme rádi, když ho ohodnotíte hvězdičkami.

4.1/5 34 hodnocení

Kategorie:

Budeme rádi za vaše názory a připomínky

      Napište svou recenzi

      Před odesláním komentáře byste měli vědět, jak pracujeme s vašimi osobními údaji. Důvodem pro zpracování osobních údajů je náš oprávněný zájem. Jsme správci osobních údajů a chráníme je v souladu se zákonem 101/2000 Sb., O ochraně osobních údajů a s principy obsaženými ve směrnici EU č. 95/46/EC (GDPR). Při odeslání komentáře zpracováváme tyto osobní údaje - jméno, email a vaši IP adresu. Jméno používáme pro oslovení při případné odpovědi. Jméno můžete nahradit i přezdívkou. Email používáme pouze pro odeslání notifikačního emailu se zprávou, že vám někdo odpověděl na váš dotaz, případně rovnou pošleme odpověď na váš dotaz. Email je neveřejný a pro jiné účely ho nepoužíváme. IP adresu využíváme výlučně pro ochranu formuláře před spamem. Případné úpravy osobních údajů a žádosti o smazání můžete vyřídit emailově na poradime@covybrat.cz.