Recenze AEG AbsoluteCare T8DBC49SC

Jsme profíci, nevěříme marketingovým slibům a nezávisle recenzujeme a srovnáváme produkty. Když nakoupíte skrze naše odkazy, můžeme získat malou odměnu, která ale nezvyšuje cenu vašeho nákupu.

Přiznám se, že z ní mám rozporuplné pocity. Na jednu stranu obrovská kapacita bubnu, která je vhodná i pro velké rodiny, precizní a kvalitní zpracování od AEG, velké množství programů a doplňkových funkcí. Dále buben z nerezové oceli o objemu 118 litrů, který se dokáže točit rychlostí až 1 400 otáček za minutu. Proti tomu stojí třída spotřeby A++ a třída účinnosti sušení B. To pochopitelně nejsou zlé hodnoty, ale nepatří ani mezi špičku, kam se tento model chce směřovat. Zbylým parametrům není extra co vytknout. Hlučnost je průměrných 65 dB, rozměry 85 x 60 x 60 cm (výška x hloubka x šířka). Kondenzovanou vodu můžete odvádět do nádržky s kapacitou 5,28 litru. Délka přívodního kabelu je 1,5 metru. Na celý produkt je speciální prodloužená záruka v délce pěti let a na motor v délce 10 let (pro ni si musíte výrobek registrovat na webu AEG – https://www.aeg.cz/prodlouzenezaruky/).

Parametry

Kapacita9 kg
Energetická třídaA++
Roční spotřeba energie257 kWh
Třída účinnosti kondenzaceB
Trvání standardního programu185 min
Počet programů10
Hlučnost65 dB
Typ chladivaR134a
Hloubka60 cm
Šířka60 cm
Výška85 cm
Hmotnost59 kg
Odložený startAno
LCD DisplejAno
Dětská pojistkaAno
RefreshAno
Zvukový signálAno
Osvětlení bubnuNe

Programy

NázevMaximální náplň
Bavlna – Eco9 kg
Bavlna9 kg
Syntetika3,5 kg
Mix3 kg
Vlna1 kg
Hedvábí1 kg
Snadné žehlení1 kg
Ložní prádlo3 kg
Sportovní oblečení2 kg
Outdoorové oblečení2 kg

Funkce

  

Stupeň sušení

Nastavujete požadovanou suchost prádla. Přípustné hodnoty jsou (řazeno od nejméně vysušeného po nejvíce):

 • sušení k žehlení
 • sušení k uložení
 • sušení k uložení+
 • extra sušení

Jde použít u programů: Bavlna, Syntetika.

Tichý mód

Snížená hladina hluku, stejná kvalita sušení ale trvá delší dobu.

Jde použít u programů: Bavlna, Syntetika

Eco

Minimalizuje spotřebu energie při běhu spotřebiče. Je ve výchozím nastavení zapnutá.

Proti pomačkání

Přidá po dokončení sušení 30 minut, během kterých se buben protáčí, což snižuje šanci na zmačkání prádla.

Jde použít u programů: Bavlna, Syntetika, Mix, Hedvábí, Snadné žehlení, Ložní prádlo, Sportovní oblečení,

Osvěžení

Také známý jako „refresh program“, slouží k osvěžení uložených oděvů. Maximální náplň nesmí přesáhnout 1 kg.

Čas sušení

Můžete si sami nastavit, po jak dlouhou dobu má přístroj prádlo sušit. Povolené hodnoty jsou 10 – 120 minut, které lze nastavovat v desetiminutových krocích.

Jde použít u programů: Bavlna, Syntetika, Mix, Vlna

Odložený start

Umožní oddálit začátek sušení o minimálně půl hodiny a maximálně 20 hodin.

Jak suší

Třída účinnosti sušení je „jen“ B. U takto drahé sušičky je to docela nečekané. Není to tak, že by bylo prádlo po vyndání z bubnu prádlo vlhké, ale prostě suší o malinko hůř než podobně vybavené sušičky s třídou A. Řešením je nastavení úrovně sušení jako extra suché. Kromě toho je možné nastavit ještě jednu úroveň stupně sušení. Po zapnutí spotřebiče stiskněte a podržte na cca 2 sekundy současně tlačítka „tichý mód“ a „osvěžení“. Na displeji se objeví symbol „C 0 “ doprovázený několika čárkami na třetí pozici. Jedna čárka znamená maximální suchost, dvě extra suchost a tři standardní míru sušení. Přepínání mezi jednotlivými volbami se provádí za pomoci tlačítka „start/pauza“. V případěm že chcete nastavení uložit trvale do paměti, musíte opět stisknout a podržet tlačítka „tichý mód“ a „osvěžení“.

Tímto způsobem zajistíte opravdu dobře vysušené prádlo, ale také dojde k prodloužení doby sušení. Když budete mít plnou kapacitu přístroje (9 kg), tak se čas sušení blíží čtsřem hodinám. S menší náplní klesá i doba sušení. Senzor sušičky totiž snímá vlhkost tkaniny a sám určí konec programu. Nabídka programů a dalších funkcí je opravdu široká. Pokud neznáte funkci osvěžení, tak si na ni velmi rychle zvyknete. Tichý mód zase zajistí sušení v noci, které neruší vás ani vaše sousedy. Při využití speciálních programů pro hedvábí, vlnu nebo ložní prádlo dodržujte maximální doporučenou kapacitu pro daný program. Zatímco v případě prvních dvou je to hlavně z důvodu, aby nedošlo k poškození odevů, tak u lůžkovin přeplněný buben způsobí to, že se pořádně nevysuší. Velké kusy ložního prádla se do sebe zamotají a uprostřed zůstavají vlhké.

Po konci každého programu se rozsvítí ikona filtru, vybízející k jeho vyčištění. A když to uděláte, budu se až divit, kolik prachu a nečistot ve filtru najdete. Pokud filtr nebudete pravidelně čistit (přinejmenším každé dvě sušení), tak díky zanesenému filtru výrazně stoupne doba sušení i spotřeba energie. Čas od času by jstě měli vyčistit i kondenzátor. Výrobce doporučuje cca jednou za půl roku, ale z vlastní zkušenosti doporučuji častěji. Jak je filtr u kondenzátoru zanesený, tak zase dochází k prodloužení doby sušení a tím pádem i ke zvýšení jeho ceny.

Zkušenosti

 • Zvuková signalizace je na začátku vypnutá. Když ji zapnete tak zní nejen na konci programu, ale i na začátku a na konci fáze proti zmačkání. Délka zvukového signálu na konci programu je jedna minuta.
 • Po pěti minutách nečinnosti se přístroj automaticky vypne.
 • Dětská pojistka zablokuje všechny tlačítka, kromě tlačítka pro zapnutí/vypnutí sušičky.
 • Výšku sušičku lze zvýšit až o 15 mm za pomoci nastavitelných nožiček.
Zjistit cenu

Kompletní přehled recenzovaných sušiček najdete zde.

Přihlašte se do newsletteru a
získejte super tipy do emailu

Pravidelně zhruba 1 až 3 krát měsíčně vám pošleme skvělé tipy na nakupování, nové testy a nejlepší recenze.

Co můžete čekat?

 1. Tipy na opravdu dobré nákupy (vybíráme jen to, co bychom poslali sami sobě)
 2. Výhodné nabídky a slevy (vybereme jen ty opravdu dobré)
 3. Rady k nakupování
 4. Nové recenze produktů
 5. Nové srovnávací testy
 6. Tyto e-maily jsou zdarma
 7. Neposíláme spam, ani obchodní nabídky třetích stran
Načítáme ...

Děkujeme za přihlášení do newsletteru. Teď ještě mrkněte do emailu a potvrďte, že jste o zařazení do newsletteru požádali opravdu vy. 🙂

Pro info si přečtěte naše zásady osobních údajů a GDPR.

6.8 Total Score
AEG AbsoluteCare T8DBC49SC

Suší při nízkých teplotách, k prádlu se chová šetrně a AEG je z pohledu konstrukce spolehlivá volba (o tom svědčí i prodloužená záruka na celý spotřebič). Cena je ale opravdu vysoká. Uvidíme zda se časem její cena zlevní (v době uvedení na trh okolo 22 000, zatraktivnit by ji mohla pobídka od výrobce ve formě cashbacku. Pokud trváte na sušičce od AEG, tak místo ní doporučuji T8DBE68SC.

Sušení
7
Spotřeba
6
Rychlost
9
Hlučnost
5
Výbava
6
PLUSY
 • Kvalita zpracování + záruky
 • Spousta programů a nastavení
 • Je rychlá
MÍNUSY
 • Spotřebou ani účinností sušení nepatří mezi úplnou špičku
Přidejte váš dotaz nebo recenzi

Sledujte nás na sociálních sítích

Na FB, Instáč a Twitter píšeme novinky o nakupování na internetu a zajímavé tipy, které na covybrat.cz nenajdete.

Budeme rádi za vaše názory a připomínky

   Přidejte váš dotaz nebo recenzi

   Před odesláním komentáře byste měli vědět jak pracujeme s vašimi osobními údaji. Důvodem pro zpracování osobních údajů je náš oprávněný zájem. Jsme správci osobních údajů a chráníme je v souladu se zákonem 101/2000 Sb., O ochraně osobních údajů a s principy obsaženými ve směrnici EU č. 95/46/EC (GDPR). Při odeslání komentáře zpracováváme tyto osobní údaje - jméno, email a vaši IP adresu. Jméno používáme pro oslovení při případné odpovědi. Jméno můžete nahradit i přezdívkou. Email používáme pouze pro odeslání notifikačního emailu se zprávou, že vám někdo odpověděl na váš dotaz, případně rovnou pošleme odpověď na váš dotaz. Email je neveřejný a pro jiné účely ho nepoužíváme. IP adresu využíváme výlučně pro ochranu formuláře před spamem. Případné úpravy osobních údajů a žádosti o smazání můžete vyřídit emailově na poradime@covybrat.cz.

   Vaše hodnocení

   Covybrat.cz
   Logo