Recenze AEG AbsoluteCare T8DBE68SC

Jsme profíci, nevěříme marketingovým slibům a nezávisle recenzujeme a srovnáváme produkty. Když nakoupíte skrze naše odkazy, můžeme získat malou odměnu, která ale nezvyšuje cenu vašeho nákupu.

Jedna z nejúspornějších sušiček na trhu s energetickou třídou A+++. Standardní rozměry 60 x 60 x 85 cm (h x š x v), nečekaně nízká váha 45 kg. Výšku lze dále upravit za pomoci nožiček. Nezískáte ale mnoho, maximálně 1,5 cm navíc. S náplní 8 kg je dostačující i pro větší rodiny. Hlasitost je na tento druh spotřebičů v normě, 65 dB. Co se týče nadstandardních funkcí, naleznete u ní snad vše co je potřeba. Osvětlení bubnu, časovač, refresh program i změnu otevírání dveří. Jako u většiny těchto přístrojů je možné vybrat si mezi připojením na odpad nebo odvodem kondenzátu do nádržky o kapacitě 5,28 litru. Ta je umístěna v horní levé části přístroje. Co se odvodu na odpad týče, tak dodávaná hadice je tenká a cca 1,5 metru dlouhá. K připojení budete potřebovat redukci, protože ústí odpadu je širší. Buben je zhotoven z nerezové oceli a jeho objem je 118 litrů.

Parametry

Kapacita8 kg
Energetická třídaA+++
Roční spotřeba energie177 kWh
Třída účinnosti kondenzaceB
Trvání standardního programu149 min
Počet programů10
Hlučnost65 dB
Typ chladivaR134a
Hloubka60 cm
Šířka60 cm
Výška85 cm
Hmotnost45 kg
Odložený startAno
LCD DisplejAno
Dětská pojistkaAno
RefreshAno
Zvukový signálAno
Osvětlení bubnuAno

Programy

NázevMaximální náplň
Bavlna8 kg
Syntetika3,5 kg
Mix3 kg
Vlna1 kg
Hedvábí1 kg
Snadné žehlení1 kg
Ložní prádlo3 kg
Sportovní oblečení2 kg
Outdoorové oblečení2 kg
Přikrývka3 kg

Funkce

Stupeň sušení

Nastavujete požadovanou suchost prádla. Přípustné hodnoty jsou (řazeno od nejméně vysušeného po nejvíce):

 • sušení k žehlení
 • sušení k uložení
 • sušení k uložení+
 • extra sušení

Jde použít u programů: Bavlna, Syntetika.

Tichý mód

Snížená hladina hluku, stejná kvalita sušení ale trvá delší dobu.

Jde použít u programů: Bavlna, Syntetika

Proti pomačkání

Přidá po dokončení sušení 30 minut, během kterých se buben protáčí, což snižuje šanci na zmačkání prádla.

Jde použít u programů: Bavlna, Syntetika, Mix, Hedvábí, Snadné žehlení, Ložní prádlo, Sportovní oblečení,

Osvěžení

Také známý jako „refresh program“, slouží k osvěžení uložených oděvů. Maximální náplň nesmí přesáhnout 1 kg. Na rozdíl od praček nepoužívá páru, ale jedná se o cirkulaci horkého vzduchu.

Čas sušení

Můžete si sami nastavit, po jak dlouhou dobu má přístroj prádlo sušit. Povolené hodnoty jsou 10 – 120 minut, které lze nastavovat v desetiminutových krocích.

Jde použít u programů: Bavlna, Syntetika, Mix, Vlna

Odložený start

Umožní oddálit začátek sušení o minimálně půl hodiny a maximálně 20 hodin.

Jak suší

Dobře a poměrně rychle. Při plné kapacitě a programu suché do skříně dokáže bavlněné prádlo vysušit za dvě a půl hodiny. Nutno podotknout, že v pračce bylo ždímáno při 1 400 otáčkách. Jestli máte na ždímání méně otáček, může být zbytková vlhkost v prádle větší a sušení může trvat delší dobu. Z pohledu rychlosti sušení je o i tak velmi slušný výsledek. Třída účinnosti sušení je však jen B. U sušičky v této cenové hladině bychom očekávali nejvyšší stupeň. Přesto máme pocit, že suší trochu lépe než ostatní sušičky od AEG. Možná je to jen subjektivní pocit. Čím jsme si ale jisti, je že prádlo je po vytažení jemné a načechrané. To samozřejmě platí pokud ho vyndáte včas po dokončení programu. Když v bubnu zůstane delší dobu po skončení programu, zmačkané bude více. Můžete si nastavit o odložený start sušícího programu a to v rozmezí od 30 minut do 20 hodin. U základních programů bavlny i syntetiky je možné využít i tichého režimu, který sníží hlasitost a prodlouží dobu sušení. Upřímně k žádnému dramatickému rozdílu nedojde. Jestli si sousedi stěžovali na hluk ze sušení v noci, budou si na něj nejspíše stěžovat i s tichým režimem. K drobnému snížení hlasitosti však dojde.Pokud máte malý byt a zvuk sušičky vás ruší při sledování televize nebo rodinném obědě, může tato funkce pomoci.

Velmi podobný je i model AEG T8DBG68SC, který se kromě drobných vizuálních změn, liší tím, že nemá funkci osvěžení. Neboli refresh program.

Na trhu je k dostání podobný model, který najdete pod označením AEG AbsoluteCare T8DEE68SC. Od námi recenzovaného se příliš neliší. Odlišné jsou pouze rozměry, které činí 85 x 60 x 63 cm a hmotnost, která je zhruba 48 kg. Z uživatelského hlediska oceníte ovládací panel v češtině. Nabídka funkcí není ochuzena o provětrání oblečení neboli Refresh. Zbystřete však u pořizovací ceny, která je zhruba o 1 000 Kč vyšší než u modelu AEG AbsoluteCare T8DBE68SC.

Podobně si stojí i sušička s označením AEG AbsoluteCare T8DEC68SC, která nabízí 10 programů, třídu kondenzace B a energetickou třídu A+++. Stejně jako výše jmenovaný produkt má ve své nabídce funkci pro provětrání prádla. Zásadní rozdíl je snad je v rozměrech 85 x 60 x 63 cm a v hmotnosti, která se pohybuje okolo 49 kg. Ovšem cena je oproti námi hodnocené AEG AbsoluteCare T8DBE68SC o zhruba 2 000 Kč vyšší.

AEG ProSteam L7FBE68SC + AEG AbsoluteCare T8DBE68SC

Jedná se o relativně oblíbený set spotřebičů, často je k dostání za výrazně zajímavější cenu než když je kupujete samostatně. Pokud tedy chcete koupit pračku i sušičku, můžete zvážit tuto kombinaci. Recenzi AEG ProSteam L7FBE68SC jsme rovněž připravili.

Často kladené dotazy

Voda mi kondenzuje na spodním chlazení pod vyjímatelným filtrem. Je to v pořádku?

Ano, nemusíte si dělat starosti.

Chci dokoupit koš na sušení bot do sušičky. Který mám koupit?

Najdete ho pod tímto produktovým kódem – 140049509056 Koš na sušení bot.

Jak funguje osvětlení bubnu?

Svítí krátkou chvíli po otevření dvířek. Nesvítí během celé doby sušení.

Je výplň dveří sklo nebo plast?

Jedná se o plast.

Váží sušička vložené prádlo?

Ne, toto umí pračky.

Lze změnit směr otevírání dvířek?

Ano, lze.

Pouští sušička zpět do prostoru vlhkost?

Ano, malá část vlhkosti zůstává v místnosti. Pokud v ní můžete čas od času otevřít okno nebo jinak vyvětrat, rozhodně to není na škodu.

Lze v sušičce sterilizovat prádlo?

Ne. Moderní sušičky s tepelným čerpadlem nesuší prádlo při takto vysokých teplotách.

Zjistit cenu

Pokud si stále nejste jisti výběrem, mrkněte na náš průvodce výběrem sušičky na prádlo.

Přihlašte se do newsletteru a
získejte super tipy do emailu

Pravidelně zhruba 1 až 3 krát měsíčně vám pošleme skvělé tipy na nakupování, nové testy a nejlepší recenze.

Co můžete čekat?

 1. Tipy na opravdu dobré nákupy (vybíráme jen to, co bychom poslali sami sobě)
 2. Výhodné nabídky a slevy (vybereme jen ty opravdu dobré)
 3. Rady k nakupování
 4. Nové recenze produktů
 5. Nové srovnávací testy
 6. Tyto e-maily jsou zdarma
 7. Neposíláme spam, ani obchodní nabídky třetích stran
Načítáme ...

Děkujeme za přihlášení do newsletteru. Teď ještě mrkněte do emailu a potvrďte, že jste o zařazení do newsletteru požádali opravdu vy. 🙂

Pro info si přečtěte naše zásady osobních údajů a GDPR.

8.4 Total Score
AEG AbsoluteCare T8DBE68SC

Jde o povedený přístroj, který toho umí a nabízí hodně. Bohužel je jeho cenovka docela vysoká. Sice nabízí 5 let záruky a 10 let záruky na invertorový motor, ale i tak jeho cena není pro každého. Pokud si můžete dovolit dát za sušičku okolo 15 000 Kč, doporučuji zvážit. Zajímavou alternativou může být i LG nebo Siemens.

Sušení
8
Spotřeba
8.5
Rychlost
9
Hlučnost
5
Výbava
10
PLUSY
 • Rychlost
 • Energetická třída
 • Použité materiály a konstrukce
 • 10 let záruky na invertorový motor
 • 5 let prodloužená záruka na sušičku
MÍNUSY
 • Vysoká cena
Přidejte váš dotaz nebo recenzi

Sledujte nás na sociálních sítích

Na FB, Instáč a Twitter píšeme novinky o nakupování na internetu a zajímavé tipy, které na covybrat.cz nenajdete.

Budeme rádi za vaše názory a připomínky

   Přidejte váš dotaz nebo recenzi

   Před odesláním komentáře byste měli vědět jak pracujeme s vašimi osobními údaji. Důvodem pro zpracování osobních údajů je náš oprávněný zájem. Jsme správci osobních údajů a chráníme je v souladu se zákonem 101/2000 Sb., O ochraně osobních údajů a s principy obsaženými ve směrnici EU č. 95/46/EC (GDPR). Při odeslání komentáře zpracováváme tyto osobní údaje - jméno, email a vaši IP adresu. Jméno používáme pro oslovení při případné odpovědi. Jméno můžete nahradit i přezdívkou. Email používáme pouze pro odeslání notifikačního emailu se zprávou, že vám někdo odpověděl na váš dotaz, případně rovnou pošleme odpověď na váš dotaz. Email je neveřejný a pro jiné účely ho nepoužíváme. IP adresu využíváme výlučně pro ochranu formuláře před spamem. Případné úpravy osobních údajů a žádosti o smazání můžete vyřídit emailově na poradime@covybrat.cz.

   Vaše hodnocení

   Covybrat.cz
   Logo