Recenze AEG AbsoluteCare T8DBG47WC

Tato sušička od AEG je v naprosté většině parametrů shodná s již recenzovanou T8DBG48WC. V čem se tedy liší? Primárně v kapacitě prádla, kterou udává poslední číslice v produktovém kódu přístroje. T8DBG47WC je na 7kg prádla a srovnávaný model na 8 kg. Další rozdíl je v materiálu dvířek. T8DBG47WC je má neprůhledná z plastu a druhá jmenovaná průhledné a skleněné. Další rozdíly mezi nimi nejsou. Totožné jsou i rozměry 60 x 60 x 85 cm (hloubka, šířka a výška), váha 52 kg a energetická třída A++. Účinnost sušení je ve druhé nejvyšší třídě B. Buben je z nerezové oceli a jeho objem je 118 litrů. Při sušení vydává hluk o hlasitosti až 66dB. Voda se zachycuje v nádržce s kapacitou přes pět litrů, kterou ručně vyléváte. Pokud je plná sama vás na to upozorní indikátorem na ovládacím panelu. Je možné i přímé napojení na odpad, pak starosti s ručním vyléváním odpadají. Popisky na ovládacím panelu jsou v češtině.

Parametry

Kapacita7 kg
Energetická třídaA++
Roční spotřeba energie211 kWh
Třída účinnosti kondenzaceB
Trvání standardního programu134 min
Počet programů10
Hlučnost66 dB
Typ chladivaR134a
Hloubka60 cm
Šířka60 cm
Výška85 cm
Hmotnost51 kg
Odložený startAno
LCD DisplejAno
Dětská pojistkaAno
RefreshNe
Zvukový signálAno
Osvětlení bubnuNe

Programy

NázevMaximální náplň
Bavlna7 kg
Syntetika3,5 kg
Mix3 kg
Vlna1 kg
Hedvábí1 kg
Snadné žehlení1 kg
Ložní prádlo3 kg
Sportovní oblečení2 kg
Outdoorové oblečení2 kg
Přikrývka (s péřovou nebo syntetickou výplní)3 kg

Funkce

Stupeň sušení

Nastavujete požadovanou suchost prádla. Přípustné hodnoty jsou (řazeno od nejméně vysušeného po nejvíce):
 • sušení k žehlení
 • sušení k uložení
 • sušení k uložení+
 • extra sušení
Jde použít u programů: Bavlna, Syntetika.

Tichý mód

Snížená hladina hluku, stejná kvalita sušení ale trvá delší dobu. Jde použít u programů: Bavlna, Syntetika

Proti pomačkání

Přidá po dokončení sušení 30 minut, během kterých se buben protáčí, což snižuje šanci na zmačkání prádla. Jde použít u programů: Bavlna, Syntetika, Mix, Hedvábí, Snadné žehlení, Ložní prádlo, Sportovní oblečení,

Čas sušení

Můžete si sami nastavit, po jak dlouhou dobu má přístroj prádlo sušit. Povolené hodnoty jsou 10 – 120 minut, které lze nastavovat v desetiminutových krocích. Jde použít u programů: Bavlna, Syntetika, Mix, Vlna

Odložený start

Umožní oddálit začátek sušení o minimálně půl hodiny a maximálně 20 hodin.

Jak suší

Výborný pomocník do každé domácnosti. Prádlo není zmačkané (pochopitelně ho nesmíte dva dny ze sušičky vyndat, pak bude zmačkané z každé) a bez újmy na jejich zdraví si poradila i s kousky oblečení, které byly označeny, že do sušičky nepatří. Pokud do ní nevložíte velké kusy prádla, které je do sebe schopné namotat menší kousky (např. prostěradlo mezi trička), tak vysuší perfektně. Samozřejmě nesmíte zapomínat na základní pravidla práce se sušičkami a to je pravidelně čistit filtry a nepřecpávat buben. V rychlosti sušení nepatří mezi špičku, drží se okolo průměru. Její senzory uzpůsobují délku a průběh cyklu podle stavu a vlhkosti prádla. Když ji budete mít naplněnou blízko maximální kapacitě, tak si s oblibou trochu času přidá. Ale dost to závisí, v jakém stavu tam prádlo dáváte, tedy jak kvalitně vám ždíme pračka. Hlučnost je u sušiček dost subjektivní, někomu přijdou hlučné a jiným ne. Asi to dost záleží na tom, v jaké části domu či bytu je umístěna. Ačkoliv mezi nimi nejsou zásadní rozdíly v hlasitosti, tak ty od AEG přeci jen patří k těm mírně hlučnějším. Filtry se snadno čistí, doporučuji čistit tak každé 3-4 sušení. Jestli máte pejska nebo jiného domácího chlupáče, tak rozhodně častěji. Při zanesených filtrech trvá sušení zbytečně dlouho a spotřebovává se spousta zbytečné elektrické energie.

Zkušenosti

 • Vlněné prádlo hned po dokončení vyjměte, aby nedošlo k jeho poškození.
 • Sušička se automaticky vypne po pěti minutách po skončení programu nebo po pěti minutách nečinnosti.
 • Dětská pojistka zablokuje všechna tlačítka, kromě toho pro vypnutí/zapnutí.
 • Chlupů ze zvířátek oblečení zbaví slušně.
Zjistit cenu Chcete vědět jak vybrat nejlepší sušičku? Nebo jak správně sušit prádlo v sušičce? Zjistíte v našem článku.
Přihlašte se do newsletteru a
získejte super tipy do emailu

Pravidelně zhruba 1 až 3 krát měsíčně vám pošleme skvělé tipy na nakupování, nové testy a nejlepší recenze.

Co můžete čekat?

 1. Tipy na opravdu dobré nákupy (vybíráme jen to, co bychom poslali sami sobě)
 2. Výhodné nabídky a slevy (vybereme jen ty opravdu dobré)
 3. Rady k nakupování
 4. Nové recenze produktů
 5. Nové srovnávací testy
 6. Tyto e-maily jsou zdarma
 7. Neposíláme spam, ani obchodní nabídky třetích stran
Načítáme ...

Děkujeme za přihlášení do newsletteru. Teď ještě mrkněte do emailu a potvrďte, že jste o zařazení do newsletteru požádali opravdu vy. 🙂

Pro info si přečtěte naše zásady osobních údajů a GDPR.

7.1 Total Score
AEG AbsoluteCare T8DBG47WC

Slušný přístroj, který má tu smůlu že existuje AEG AbsoluteCare T8DBG48WC. Ten vám za skoro úplně stejnou cenu (rozdíl asi sta korun) nabídne o jeden kg větší kapacitu, trochu lepší výbavu a průhledná dvířka. Jestli ale máte možnost získat AEG AbsoluteCare T8DBG47WC výrazně levněji než jeho většího bratříčka, zvažte nákup.

Sušení
8
Spotřeba
7
Rychlost
9
Hlučnost
4
Výbava
3
PLUSY
 • Velmi dobře suší
 • Snadno se udržuje
 • Prádlo je měkké a není zmačkané ani jinak znehodnocené
MÍNUSY
 • Nemá program pro džíny
 • Nemá refresh program
Přidejte váš dotaz nebo recenzi

Sledujte nás na sociálních sítích

Na FB, Instáč a Twitter píšeme novinky o nakupování na internetu a zajímavé tipy, které na covybrat.cz nenajdete.

Budeme rádi za vaše názory a připomínky

   Přidejte váš dotaz nebo recenzi

   Před odesláním komentáře byste měli vědět jak pracujeme s vašimi osobními údaji. Důvodem pro zpracování osobních údajů je náš oprávněný zájem. Jsme správci osobních údajů a chráníme je v souladu se zákonem 101/2000 Sb., O ochraně osobních údajů a s principy obsaženými ve směrnici EU č. 95/46/EC (GDPR). Při odeslání komentáře zpracováváme tyto osobní údaje - jméno, email a vaši IP adresu. Jméno používáme pro oslovení při případné odpovědi. Jméno můžete nahradit i přezdívkou. Email používáme pouze pro odeslání notifikačního emailu se zprávou, že vám někdo odpověděl na váš dotaz, případně rovnou pošleme odpověď na váš dotaz. Email je neveřejný a pro jiné účely ho nepoužíváme. IP adresu využíváme výlučně pro ochranu formuláře před spamem. Případné úpravy osobních údajů a žádosti o smazání můžete vyřídit emailově na poradime@covybrat.cz.

   Vaše hodnocení

   Covybrat.cz
   Logo