Recenze AEG AbsoluteCare T8DBK68WC

Jsme profíci, nevěříme marketingovým slibům a nezávisle recenzujeme a srovnáváme produkty. Když nakoupíte skrze naše odkazy, můžeme získat malou odměnu, která ale nezvyšuje cenu vašeho nákupu.

Volně stojící sušička AEG AbsoluteCare T8DBK68WC patří mezi střední třídu. Bude výbornou volbou do každé domácnosti, která nepotřebuje nejmodernější chytré domácí spotřebiče, ale spokojí se s přístrojem, který umí odvést skvělou práci i bez speciálních vychytávek. Model od spolehlivého výrobce nabízí množství programů i funkcí a nízkou spotřebu k tomu. Chybí mu některé speciální funkce, ale to lze vzhledem k příjemné ceně odpustit.

Parametry

Kapacita8 kg
Energetická třídaA+++
Roční spotřeba energie177 kWh
Hloubka63,8 cm
Šířka59,6 cm
Výška85 cm
Hmotnost59,46 kg
Hlučnost65 dB
Počet programů14
Odložený startano
LCD Displejano
Dětská pojistkaano
Refreshne
Zvukový signálano
Osvětlení bubnune
Trvání standardního programu156 min
Třída účinnosti kondenzaceB
Typ chladivaR 134a

Programy

Při výběru sušičky je důležité pohlídat si množství programů a funkcí. Jinak by se vám mohlo stát, že spoustu vašeho oblečení a prádla do ní nebudete moct uložit. To se však určitě nekoná v případě tohoto modelu. Disponuje 14 různými programy, díky kterým v ní můžete sušit prakticky cokoliv – bavlnu, syntetiku, mix materiálů, vlnu, ložní prádlo, hedvábí i outdoorové oblečení. Celkově můžete do bubnu sušičky vložit až 8 kg prádla.

Pozor! Pokud si ale sušičku pořizujete i z důvodu sušení péřových bund a spacáků, doporučujeme poohlédnout se po jiném modelu. Výrobce se v návodu o péřové výplni vůbec nezmiňuje, a proto ho v této sušičce raději vysušovat nezkoušejte. Mohli byste si ho nenávratně poškodit.


Protože se jedná o levnější sušičku, nebudete mít k dispozici speciální programy. Například chybí Osvěžení/Refresh, který umožňuje dodat již nošenému nebo pachem znehodnocenému oblečení znovu čerstvost, aniž byste ho předem museli vyprat. K dispozici nemáte ani zkrácený program, který by uvítali všichni, kteří mají věčně naspěch. Nenajdete zde ani program pro snadnější žehlení prádla.

Co se týká třídy účinnosti kondenzace, tento spotřebič je ohodnocený písmenem B. To znamená, že umí na standardní program vysušit 80 – 89,9 % vody. Oproti skupině A tu máme pokles o 10 %, což lze mírně kompenzovat, pokud máte kvalitní pračku s vysokým počtem otáček, která dokáže prádlo pořádně vyždímat. U větších kusů nebo silnějších látek se ale může stát, že budete muset dosušovat na sušáku.

Název programuMaximální náplň v kg
ECO Bavlna8
Bavlna Extra suché8
Bavlna Suché k uložení8
Bavlna Suché k žehlení8
Syntetika a směs Extra suché3,5
Syntetika a směs Suché k uložení3,5
Syntetika a směs Suché k žehlení3,5
Mix3
Vlna1
Hedvábí1
Outdoor2
Ložní prádlo3
Sport2
Čas sušení5

Funkce

Účinnost jednotlivých programů můžete podpořit nejrůznějšími funkcemi:

 • Tichá – funkce, která ještě sníží hlučnost spotřebiče. Délka sušicího programu se touto funkcí natáhne.
 • ECO – zajistí minimální spotřebu energie. Funkce se automaticky spouští u každého programu.
 • Proti pomačkání – funkce prodlouží úsek proti zmačkání o 30 minut. Pokud ji zvolíte, buben sušičky se sem tam protočí, aby přehodil oděvy do jiné polohy a zabránil vzniku ohybů. Během této fáze můžete oblečení ze sušičky vyjmout.
 • Čas sušení, včetně programu Vlna – umožní nastavit sušení v rozmezí 10 minut až 2 hodin dle vašeho uvážení. Pro sušení vlněného prádla využijte funkci Čas sušení v programu Vlna, ve kterém můžete zvolit z konečného výsledku na sušší nebo méně suchý.
 • Odložený start – lze nastavit od 30 min do 20 hodin. Můžete si tak přichystat nasušené prádlo například přesně na moment, kdy přijdete z práce.
 • Dětský zámek – pojistka, která zabrání mačkání tlačítek a otáčení ovladače, když bude zařízení v provozu.

Tento model od AEG nemá zabudované osvětlení bubnu.

Nejlepší pračka 2023, Nejpodrobnější TEST praček RECENZE & Jak vybrat

Nezávislý test 23 praček ️ S přední i horním plněním. ️ Která je vítěz testu a nejlepší pračka 2023? ️ Detailní recenze praček ️ TEST ZDE! ️ Návod jak vybrat nejlepší pračku....

Aktualizováno v září 2023

Jak suší

Pokud si chcete domů pořídit sušičku, ale máte omezený rozpočet, může být model AEG T8DBK68WC vhodnou volbou. Spotřebiče od tohoto výrobce se vyznačují vysokou kvalitou, což jim předurčuje delší životnost.

Sušička patří k oblíbeným modelům mezi zákazníky. Za cenu do 15 tisíc korun toho zvládá opravdu hodně. Vejde se do ní až 8 kg prádla. V nabídce najdete celkem 14 programů, které se postarají o téměř všechny druhy materiálů. Budete ale muset sledovat složení vašeho oblečení. Na rozdíl od některých jiných modelů nejsou programy pojmenované podle druhu oblečení (Košile, džíny atd.). Navíc sušička není určená pro sušení péřových bund či spacáků, které tak budete nadále nuceni nosit do čistírny. Vzhledem k nižší ceně chybí i funkce Osvěžení prádla nebo funkce pro usnadnění žehlení.

Menší vadou na kráse je také třída účinnosti kondenzace B. Nejlepší spotřebiče se mohou pochlubit označením A. Může to tak pro vás znamenat, že budete muset některé kousky v sušičce dosušovat, nebo je budete muset pověsit na věšák. Valné většiny prádla se to však týkat nebude.

Spotřebič ovládáte pomocí otočného ovladače. Okolo něj najdete vypsané všechny různé programy, proto bude určitě velmi snadné se v nich zorientovat. Nemusíte luštit žádné ikonky nebo značky. Pro přidání funkcí nebo zapnutí dětského zámku slouží tlačítka po pravé straně. Zde najdete taky displej, který vás informuje o zvoleném programu, času sušení nebo vybraných funkcích.

I tento model schovává nějaká esa v rukávu. Například vás potěší systémem ÖKOFlow, který obsahuje jediný filtr. Ten se může pochlubit skvělou účinností, a navíc se k němu snadno dostanete, až ho budete potřebovat vyčistit. Konkurenční modely mívají většinou filtrů víc a jejich čištění je nesnadné. Pokud byste ho však zanedbali, zvýšíte spotřebu energie a snižujete životnost spotřebiče.

Skvělá je i technologie SensiDry, která k sušení používá jen poloviční teplotu ve srovnání s konvenčními modely. Díky tomu ušetříte hromadu energie, a vaše prádlo navíc mnohem déle vydrží. Některé vyšší teploty totiž mohou způsobovat srážení oblečení, což rozhodně nepotěší.

Na trhu se můžete setkat se dvěma typy tohoto modelu, které jsou si velmi podobné. Mimo AEG AbsoluteCare T8DBK68WC můžete narazit na sušičku AEG AbsoluteCare T8DBG68WC, která je o něco lepší. Avšak liší se jen v drobnostech. Její hloubka je o něco větší (66,3 cm), displej propracovanější – ukazuje jednotlivé sušicí fáze (sušení, ochrana proti zmačkání, ochlazování), nabízí některé programy a funkce navíc (proti pomačkání, možnost výběru stupně sušení). Cenově se pohybuje zhruba o 2 000 Kč výše.

Oba modely mají roční spotřebu energie 177 kW, což se řadí mezi lepší průměr a téměř atakuje hranici nejlepších hodnot. S hlučností už je to trochu horší, ale 65 dB se pořád řadí k uspokojivému číslu. Instalace sušičky není komplikovaná, umístění vám usnadní polohovací nožičky a reversibilní dvířka, která můžete namontovat pro otevírání zleva i zprava.

Zjistit cenu

Přečtěte si našeho rádce Jak vybrat sušičku.

Přihlašte se do newsletteru a
získejte super tipy do emailu

Pravidelně zhruba 1 až 3 krát měsíčně vám pošleme skvělé tipy na nakupování, nové testy a nejlepší recenze.

Co můžete čekat?

 1. Tipy na opravdu dobré nákupy (vybíráme jen to, co bychom poslali sami sobě)
 2. Výhodné nabídky a slevy (vybereme jen ty opravdu dobré)
 3. Rady k nakupování
 4. Nové recenze produktů
 5. Nové srovnávací testy
 6. Tyto e-maily jsou zdarma
 7. Neposíláme spam, ani obchodní nabídky třetích stran
Načítáme ...

Děkujeme za přihlášení do newsletteru. Teď ještě mrkněte do emailu a potvrďte, že jste o zařazení do newsletteru požádali opravdu vy. 🙂

Pro info si přečtěte naše zásady osobních údajů a GDPR.

8 Total Score
AEG AbsoluteCare T8DBK68WC

Pro menší domácnosti s omezeným rozpočtem se tato sušička může stát tou nejlepší volbou. Nižší pořizovací cena se však promítne na absenci některých vychytávek, jako jsou programy pro snadné žehlení nebo osvěžení prádla. Na druhou stranu v nabídce najdete veškeré užitečné programy včetně možnosti sušit i sportovní oblečení. Potěšující je i příjemná roční spotřeba, která není nejvyšší ani nejnižší, je tedy spíše středem. Z hlediska hlučnosti se sušička neřadí mezi nejtišší, ale opět do střední třídy.

Sušení
8
Spotřeba
8.5
Rychlost
9
Hlučnost
5
Výbava
7
PLUSY
 • pořizovací cena
 • sušení sportovního oblečení
 • reversibilní dvířka
MÍNUSY
 • chybí program proti zmačkání i osvěžení
 • chybí osvětlení bubnu
 • třída účinnosti kondenzace B
Přidejte váš dotaz nebo recenzi

Sledujte nás na sociálních sítích

Na FB, Instáč a Twitter píšeme novinky o nakupování na internetu a zajímavé tipy, které na covybrat.cz nenajdete.

Kategorie:

Budeme rádi za vaše názory a připomínky

   Přidejte váš dotaz nebo recenzi

   Před odesláním komentáře byste měli vědět jak pracujeme s vašimi osobními údaji. Důvodem pro zpracování osobních údajů je náš oprávněný zájem. Jsme správci osobních údajů a chráníme je v souladu se zákonem 101/2000 Sb., O ochraně osobních údajů a s principy obsaženými ve směrnici EU č. 95/46/EC (GDPR). Při odeslání komentáře zpracováváme tyto osobní údaje - jméno, email a vaši IP adresu. Jméno používáme pro oslovení při případné odpovědi. Jméno můžete nahradit i přezdívkou. Email používáme pouze pro odeslání notifikačního emailu se zprávou, že vám někdo odpověděl na váš dotaz, případně rovnou pošleme odpověď na váš dotaz. Email je neveřejný a pro jiné účely ho nepoužíváme. IP adresu využíváme výlučně pro ochranu formuláře před spamem. Případné úpravy osobních údajů a žádosti o smazání můžete vyřídit emailově na poradime@covybrat.cz.

   Vaše hodnocení

   Covybrat.cz
   Logo