Recenze AEG AbsoluteCare T8DC49BCS

Jsme profíci, nevěříme marketingovým slibům a nezávisle recenzujeme a srovnáváme produkty. Když nakoupíte skrze naše odkazy, můžeme získat malou odměnu, která ale nezvyšuje cenu vašeho nákupu.

Jestliže hledáte kvalitní elektrospotřebič, může vás upoutat AEG AbsolutCare T8DC49BCS, která vás ohromí nastavitelnými parními programy, funkcí refresh a šetrnou péčí o hedvábí, vlnu nebo sportovní oblečení z funkčních materiálů. Za zmínku rozhodně stojí velká kapacita 9 kg a v porovnání s dalšími modely i poměrně „krátký“ referenční program, který trvá 200 minut. Na druhou stranu má však i svoje slabiny, kam patří zejména velmi vysoká cena a dále ne zcela špičková spotřeba energie či účinnost sušení. Objevte všechny přednosti i nedostatky této sušičky.

Parametry

Kapacita9 kg
Energetická třídaA++
Roční spotřeba energie259 kWh
Hloubka66 cm
Šířka59,6 cm
Výška85 cm
Hmotnost49 kg
Hlučnost65 dB
Počet programů10
Odložený startano
LCD Displejano
Dětská pojistkaano
Refreshano
Zvukový signálano
Osvětlení bubnuano
Trvání standardního programu200 min
Třída účinnosti kondenzaceB
Typ chladivaR134A

Programy

Vašemu oblečení se díky bohaté programové nabídce dostane té nejlepší péče. Zvolit si můžete ze dvou sportovních programů, přičemž jeden je určen speciálně pro funkční oblečení. Šetrné péče se dostane také vašemu jemnému nebo vlněnému prádlu. Možnost nastavení parní funkce zaručí, že i větší množství prádla bude vysušeno bez nutnosti následného žehlení.

Název programuMaximální náplň v kg
Bavlna Eco9
Bavlna9
Syntetika3,5
Osvěžení1,5
Mix3
Ložní prádlo3
Vlna1
Hedvábí1
Outdoor2
Sport2

Funkce

Kromě bohaté programové nabídky nabízí sušička i řadu doplňkových funkcí.

 • Stupeň sušení – umožňuje nastavení stupně sušení: sušení k žehlení, k uložení, k uložení+ a extra sušení.
 • Tichý mód – provoz spotřebiče je tišší, ale sušení trvá delší dobu.
 • ECO – funkce je v rámci výchozího nastavení zapnutá u všech programů, aby šetřila energií.
 • Proti pomačkání – od 30 po 120 minut může být aktivní tato funkce. Aktivujte ji v případě, kdy nestihnete prádlo ze sušičky vyndat ihned po dokončení sušení.
 • Čas sušení – u bavlny, syntetiky a směsových tkanin si můžete po 10minutových krocích nastavit délku sušení.
 • Čas sušení u programu vlna – při sušení vlny si můžete nastavit stupeň suchosti na sušší nebo méně suchý.
 • Odložený start – umožňuje sušičku spustit v odloženém čase od 30 minut po nejdéle 20 hodin.
 • Zvuková signalizace – umožňuje zapnout či vypnout zvukový signál.
 • Úroveň páry – umožňuje nastavit množství páry při provětrávání oblečení párou.

Jak suší

Německá značka AEG se na poli spotřebičů do domácností pohybuje déle než 130 let. Za tu dobu přišla s řadou inovací a to se nemění ani v dnešní době. Značka AEG je zkrátka zárukou kvalitního výrobku, za který si ovšem řádně připlatíte. A i s ohledem na vysokou cenu je poměrně překvapivé, že v účinnosti sušení nedosáhla na nejvyšší třídu A.

Model Absolut Care T8DC49BCS se chlubí maximální péčí o všechny druhy tkanin. Bezpečně a ohleduplně pečuje o klasické sportovní oblečení z umělých materiálů, ale také o speciální funkční oblečení, na který má přizpůsobený program. Samozřejmostí je kvalitní péče o vlněné oblečení, jelikož program pro sušení vlny schválila i společnost Wollmark.

Předností sušičky je možnost sušení párou v několika intenzitách. Prádlo můžete nechat buď jen provětrat (zbavíte se pachů, případně zmačkání), nebo sušit pomocí páry, jejíž množství si můžete navolit ve 3 stupních. Záleží jen na materiálu a množství oblečení. Obvykle jsou před parním cyklem oděvy automaticky usušeny a následně ošetřeny parním programem. Po dokončení sušení párou je oblečení vlhké, proto je důležité jej buď pověsit na ramínko, nebo složit. Předejdete tak zmačkání.

Model od AEG disponuje velkým displejem s českými popisky. Program volíte pomocí otočného voliče, funkce a nastavení upravujete podle tlačítek. Na displeji vidíte délku programu, ale také aktivované funkce, případně upozornění na údržbu. Po skončení programu se ozve zvukový signál, který je ovšem poměrně tichý. Pokud tedy máte sušičku ve vzdálenější místnosti, je možné, že upozornění na ukončení sušení neuslyšíte.

Sušička umožňuje nastavit funkci proti zmačkání, které může po dokončení sušení bubnem otáčet až 120 minut, takže předejdete zmačkání prádla. U sušení bavlny, syntetiky a směsových materiálů je možné si délku sušení upravit v 10minutových krocích. U bavlny je možné si vybrat ze stupňů sušení: sušší nebo méně suchý. Samozřejmostí je odložený start, který můžete nastavit od 30 minut až po 20 hodin. Tichý mód využijete v případě, kdy budete sušit v noci. Skutečně je pak o něco tišší. Nicméně spaní ve vedlejší místnosti pro osoby citlivé na hluk ani tak nebude příjemné. Z pohledu výbavy, či možnosti úpravy programů je rozhodně nadstandardní a patří k tomu nejlepšímu co je na trhu ke koupi.

Z hlediska hlasitosti se jedné o středně hlučný model, který při práci vydává hluk o síle 65 dB. Nejtišší modely se pyšní nízkou hlučností v rozmezí 60 – 62 dB. Spotřeba 259 kWh/rok odpovídá energetické třídě A++. A to je u přístroje v této cenové hladině spíše zklamání, většina konkurence má u konkurenčních modelů A+++. Pochválit musíme poměrně „krátký“ referenční program na sušení, který trvá jen 200 minut, což je s ohledem na kapacitu bubnu nadprůměrná hodnota. Do jisté míry souvisí s vyšší spotřebou, obvykle totiž spotřebiče buď suší rychleji s vyšší spotřebou, nebo naopak déle a s nižší spotřebou.

Na nutnou údržbu vás sušička upozorní pomocí indikátorů na displeji. Pravidelně musíte čistit kondenzátor, ale také filtr. Jedná se o standardní údržbu, která je typická pro většinu těchto spotřebičů, ale je možné na trhu najít modely, u kterých odpadá péče o kondenzátor, jelikož se automaticky proplachuje vodou. Ty však mají v případě problémů i dražší servis.

Zjistit cenu

Hledáte levnější sušičku? Podívejte se sem.

Přihlašte se do newsletteru a
získejte super tipy do emailu

Pravidelně zhruba 1 až 3 krát měsíčně vám pošleme skvělé tipy na nakupování, nové testy a nejlepší recenze.

Co můžete čekat?

 1. Tipy na opravdu dobré nákupy (vybíráme jen to, co bychom poslali sami sobě)
 2. Výhodné nabídky a slevy (vybereme jen ty opravdu dobré)
 3. Rady k nakupování
 4. Nové recenze produktů
 5. Nové srovnávací testy
 6. Tyto e-maily jsou zdarma
 7. Neposíláme spam, ani obchodní nabídky třetích stran
Načítáme ...

Děkujeme za přihlášení do newsletteru. Teď ještě mrkněte do emailu a potvrďte, že jste o zařazení do newsletteru požádali opravdu vy. 🙂

Pro info si přečtěte naše zásady osobních údajů a GDPR.

7.5 Total Score
AEG AbsoluteCare T8DC49BCS

Sušička AEG AbsolutCare T8DC49BCS je již díky značce zárukou kvalitního výrobku. Její předností je parní sušení, které si můžete nastavit ve 3 intenzitách. Rozhodně také nesmíme zapomenout zmínit péči o klasické sportovní oblečení i o sportovní oblečení ze speciálních funkčních materiálů. Šetrně se postará i o hedvábí nebo vlnu. Bohužel všechno toto sráží dolů velmi vysoká cena a k tomu drobné nedostatky typu lehce vyšší spotřeby v závislosti na energetické třídě A++ a ne úplně dokonalá účinnost sušení.

Sušení
8
Spotřeba
6.5
Rychlost
8
Hlučnosť
5
Výbava
10
PLUSY
 • program na sportovní oblečení z funkčních materiálů
 • české popisky
 • snadná údržba
 • parní programy
 • sušení při nízkých teplotách
MÍNUSY
 • vyšší spotřeba
 • hodně vysoká pořizovací cena
 • tichý zvukový signál
 • nemá třídu účinnosti sušení A
Přidejte váš dotaz nebo recenzi

Sledujte nás na sociálních sítích

Na FB, Instáč a Twitter píšeme novinky o nakupování na internetu a zajímavé tipy, které na covybrat.cz nenajdete.

Budeme rádi za vaše názory a připomínky

   Přidejte váš dotaz nebo recenzi

   Před odesláním komentáře byste měli vědět jak pracujeme s vašimi osobními údaji. Důvodem pro zpracování osobních údajů je náš oprávněný zájem. Jsme správci osobních údajů a chráníme je v souladu se zákonem 101/2000 Sb., O ochraně osobních údajů a s principy obsaženými ve směrnici EU č. 95/46/EC (GDPR). Při odeslání komentáře zpracováváme tyto osobní údaje - jméno, email a vaši IP adresu. Jméno používáme pro oslovení při případné odpovědi. Jméno můžete nahradit i přezdívkou. Email používáme pouze pro odeslání notifikačního emailu se zprávou, že vám někdo odpověděl na váš dotaz, případně rovnou pošleme odpověď na váš dotaz. Email je neveřejný a pro jiné účely ho nepoužíváme. IP adresu využíváme výlučně pro ochranu formuláře před spamem. Případné úpravy osobních údajů a žádosti o smazání můžete vyřídit emailově na poradime@covybrat.cz.

   Vaše hodnocení

   Covybrat.cz
   Logo