Recenze AEG AbsoluteCare T8DEC49SC

Jsme profíci, nevěříme marketingovým slibům a nezávisle recenzujeme a srovnáváme produkty. Když nakoupíte skrze naše odkazy, můžeme získat malou odměnu, která ale nezvyšuje cenu vašeho nákupu.

I AEG umí velké sušičky s kapacitou bubnu 9 kg. Buben má objem 118 litrů a je vyrobený z nerezové oceli. Z pohledu obou základních parametrů mezi naprostou špičku nepatří. Energetická účinnost je A++ a třída účinnosti kondenzace je B. Rozměry jsou 60 x 60 x 85 (š x h x v) a váha rovných 50 kg. Další parametry jsou standardní mezi sušičkami tohoto výrobce. To znamená, že pro odvod vody se můžete přímo napojit na odpad nebo využít 5,28 litru objemnou nádržku. Kontrolky na displeji vám ukáží, zda je nádržka plná nebo filtr zanesený. Hlučnost je také v normě 65 dB. Buben má vlastní osvětlení pro lepší přehled u večerního sušení a popisky na ovládacím panelu jsou celé v češtině. Kondenzátor nemá samočištění a proto nesmíte zapomenout na jeho pravidelné čištění. Tento přístroj mizí / zcela zmizel z trhu, na jeho nástupce se můžete podívat zde.

Parametry

Kapacita9 kg
Energetická třídaA++
Roční spotřeba energie259 kWh
Třída účinnosti kondenzaceB
Trvání standardního programu200 min
Počet programů10
Hlučnost65 dB
Hloubka60 cm
Šířka60 cm
Výška85 cm
Hmotnost50 kg
Odložený startAno
LCD DisplejAno
Dětská pojistkaAno
RefreshAno
Zvukový signálAno
Osvětlení bubnuAno

Programy

NázevMaximální náplň
Bavlna9 kg
Syntetika3,5 kg
Mix3 kg
Vlna1 kg
Hedvábí1 kg
Snadné žehlení1 kg
Ložní prádlo3 kg
Sportovní oblečení2 kg
Outdoorové oblečení2 kg
Přikrývka (s péřovou nebo syntetickou výplní)3 kg

Funkce

Stupeň sušení

Nastavujete požadovanou suchost prádla. Přípustné hodnoty jsou (řazeno od nejméně vysušeného po nejvíce):
 • sušení k žehlení
 • sušení k uložení
 • sušení k uložení+
 • extra sušení
Jde použít u programů: Bavlna, Syntetika, Mix.

Tichý mód

Snížená hladina hluku, stejná kvalita sušení ale trvá delší dobu. Jde použít u programů: Bavlna, Syntetika

Proti pomačkání

Přidá po dokončení sušení 30 minut, během kterých se buben protáčí, což snižuje šanci na zmačkání prádla. Jde použít u programů: Bavlna, Syntetika, Mix, Hedvábí, Snadné žehlení, Ložní prádlo, Sportovní oblečení,

Čas sušení

Můžete si sami nastavit, po jak dlouhou dobu má přístroj prádlo sušit. Povolené hodnoty jsou 10 – 120 minut, které lze nastavovat v desetiminutových krocích. Jde použít u programů: Bavlna, Syntetika, Mix, Vlna

Osvěžení

K osvěžení uložených oděvů. Maximální náplň nesmí přesáhnout 1 kg. Jde použít u programů: Bavlna, Syntetika, Mix

Odložený start

Umožní oddálit začátek sušení o minimálně půl hodiny a maximálně 20 hodin.

Jak suší

Suší velmi dobře. Jenže u přístroje v této cenové kategorii jsou měřítka kapku náročnější. Když si dáte pozor na správný program a množství prádla, tak budete mít důvod k reklamaci jen výjimečně. Například ložní prádlo. 2x povlečení na polštáře, 2x povlečení na peřiny a jedno velké prostěradlo. Nezdá se to, ale zaberou většinu prostoru bubnu. Když to necháte sušit všechno dohromady, trvá to zhruba o polovinu déle, než kolik ukazuje zbývající doba do konce programu. S časem se blížíte pěti hodinám. Fintou, kterou lze použít (když jste během sušení doma), je nechat všechny kusy ložního prádla v sušičce společně a cca hodinu nechat sušit. Poté ji zapauzujete a vše kromě prostěradla vyndáte. Prádlo je ještě trochu vlhké, stačí ho přehodit přes židli/pohovku atd… Samotné prostěradlo se dosuší velice rychle, zhruba za hodinu. Poté dáte jedno povlečení, pak druhé a polštáře během té doby doschnou samy jen tak na vzduchu. Celkově je sušící proces kratší o hodinu až hodinu půl. V situaci kdy spěcháte, abyste měli večer v čem spát, se to může hodit. Samozřejmě se usuší i vše dohromady, jen to trvá výrazně déle a občas nějaký zašmodrchaný kousek může zůstat mokrý. Celkově patří v rychlosti sušení spíš k průměru, kvalitou k nadprůměru (občas zůstanou vlhké třeba oblasti okolo pasu džínů nebo kapuce u mikiny). Filtry se čistí snadno, ten prachový to chce čistit každé 2-3 sušení, ke kondenzátoru se tolik prachu nedostane, ale občas se na filtr u něj podívejte. Jinak bude účinnost sušení menší a sušičce bude déle trvat.

Zkušenosti

 • Vlněné prádlo hned po dokončení vyjměte, aby nedošlo k jeho poškození.
 • Sušička se automaticky vypne po pěti minutách po skončení programu nebo po pěti minutách nečinnosti.
 • Dětská pojistka zablokuje všechna tlačítka, kromě toho pro vypnutí/zapnutí.
 • Lze nastavit výchozí stupeň suchosti. To provedete tak, že stisknete zároveň tlačítka „Tichý mód“ a „Osvěžení“. Můžete volit mezi třemi hodnotami. Standardní suchost, extra suchost a maximální suchost. Poznáte to podle symbolu na displeji. Standardní suchost má symbol s jednou čárkou, extra suchost dvě čárky a maximální suchost jedna čárka.
Zjistit cenu Recenze sušiček, návod na jak vybrat a srovnávací test sušiček od AEG po Zanussi.
Přihlašte se do newsletteru a
získejte super tipy do emailu

Pravidelně zhruba 1 až 3 krát měsíčně vám pošleme skvělé tipy na nakupování, nové testy a nejlepší recenze.

Co můžete čekat?

 1. Tipy na opravdu dobré nákupy (vybíráme jen to, co bychom poslali sami sobě)
 2. Výhodné nabídky a slevy (vybereme jen ty opravdu dobré)
 3. Rady k nakupování
 4. Nové recenze produktů
 5. Nové srovnávací testy
 6. Tyto e-maily jsou zdarma
 7. Neposíláme spam, ani obchodní nabídky třetích stran
Načítáme ...

Děkujeme za přihlášení do newsletteru. Teď ještě mrkněte do emailu a potvrďte, že jste o zařazení do newsletteru požádali opravdu vy. 🙂

Pro info si přečtěte naše zásady osobních údajů a GDPR.

7 Total Score
AEG AbsoluteCare T8DEC49SC

Jde o podařenou sušičku, kterou však bohužel shazuje její cena. Konkurence při podobné ceně prostě dokáže víc. Doporučuji podívat se na recenzi Siemens WT47W590 nebo Whirlpool HSCX 80530.

Sušení
8
Spotřeba
6
Rychlost
7
Hlučnost
5
Výbava
9
PLUSY
 • České popisky
 • Dobře suší
 • Velký výběr programů
 • Pět let záruka na celý spotřebič
MÍNUSY
 • Energetická účinnost A++
 • Třída sušení B
Přidejte váš dotaz nebo recenzi

Sledujte nás na sociálních sítích

Na FB, Instáč a Twitter píšeme novinky o nakupování na internetu a zajímavé tipy, které na covybrat.cz nenajdete.

Budeme rádi za vaše názory a připomínky

   Přidejte váš dotaz nebo recenzi

   Před odesláním komentáře byste měli vědět jak pracujeme s vašimi osobními údaji. Důvodem pro zpracování osobních údajů je náš oprávněný zájem. Jsme správci osobních údajů a chráníme je v souladu se zákonem 101/2000 Sb., O ochraně osobních údajů a s principy obsaženými ve směrnici EU č. 95/46/EC (GDPR). Při odeslání komentáře zpracováváme tyto osobní údaje - jméno, email a vaši IP adresu. Jméno používáme pro oslovení při případné odpovědi. Jméno můžete nahradit i přezdívkou. Email používáme pouze pro odeslání notifikačního emailu se zprávou, že vám někdo odpověděl na váš dotaz, případně rovnou pošleme odpověď na váš dotaz. Email je neveřejný a pro jiné účely ho nepoužíváme. IP adresu využíváme výlučně pro ochranu formuláře před spamem. Případné úpravy osobních údajů a žádosti o smazání můžete vyřídit emailově na poradime@covybrat.cz.

   Vaše hodnocení

   Covybrat.cz
   Logo