Recenze AEG AbsoluteCare T8DEG48SC

Ze široké nabídky sušiček AEG se k testu dostala varianta AEG AbsoluteCare T8DEG48SC, jak je již z názvu patrné tak je skoro shodná s už recenzovanou AEG AbsoluteCare T8DBG48WC. Co znamená jedno jiné písmenko v modelovém čísle a o něco vyšší cena? Je to prosté, dnes recenzovaný model (T8DEG48SC) má delší pětiletou záruku na celý výrobek. Na dříve recenzovanou variantu se vztahuje klasická záruka v podobě dvou let. Záruka 10 let na invertorový motor platí na všechny AEG sušičky, které jsou jím vybaveny. Ostatní technické parametry jsou shodné. To znamená třída účinnosti sušení B a třída energetické úspornosti A++, která zaručuje relativně levný provoz. Buben z nerezové oceli pojme až 8 kg prádla (záleží na konkrétním programu, pro některé je to méně) a má objem 118 litrů. Kondenzovanou vodu je možné napojit na odpad, nebo ji vylévat z nádržky o kapacitě 5,28 litrů. To v praxi znamená 2-4 sušící cykly, podle množství a typu prádla. Popisky na ovládacím panelu jsou v češtině.

Parametry

Kapacita8 kg
Energetická třídaA++
Roční spotřeba energie235 kWh
Třída účinnosti kondenzaceB
Trvání standardního programu153 min
Počet programů10
Hlučnost66 dB
Typ chladivaR134a
Hloubka60 cm
Šířka60 cm
Výška85 cm
Hmotnost52 kg
Odložený startAno
LCD DisplejAno
Dětská pojistkaAno
RefreshNe
Zvukový signálAno
Osvětlení bubnuAno

Programy

NázevMaximální náplň
Bavlna8 kg
Syntetika3,5 kg
Mix3 kg
Vlna1 kg
Hedvábí1 kg
Snadné žehlení1 kg
Ložní prádlo3 kg
Sportovní oblečení2 kg
Outdoorové oblečení2 kg
Přikrývka (s péřovou nebo syntetickou výplní)3 kg

 

Funkce

Stupeň sušení

Nastavujete požadovanou suchost prádla. Přípustné hodnoty jsou (řazeno od nejméně vysušeného po nejvíce):

 • sušení k žehlení
 • sušení k uložení
 • sušení k uložení+
 • extra sušení

Jde použít u programů: Bavlna, Syntetika.

Tichý mód

Snížená hladina hluku, stejná kvalita sušení ale trvá delší dobu.

Jde použít u programů: Bavlna, Syntetika

Proti pomačkání

Přidá po dokončení sušení 30 minut, během kterých se buben protáčí, což snižuje šanci na zmačkání prádla.

Jde použít u programů: Bavlna, Syntetika, Mix, Hedvábí, Snadné žehlení, Ložní prádlo, Sportovní oblečení,

Čas sušení

Můžete si sami nastavit, po jak dlouhou dobu má přístroj prádlo sušit. Povolené hodnoty jsou 10 – 120 minut, které lze nastavovat v desetiminutových krocích.

Jde použít u programů: Bavlna, Syntetika, Mix, Vlna

Odložený start

Umožní oddálit začátek sušení o minimálně půl hodiny a maximálně 20 hodin.

Jak suší

AEG má pověst kvalitních spotřebičů a ta mu zůstane i po vyzkoušení tohoto výrobku. První pochvalu zaslouží rychlost sušení. Plnou náplň bavlny zvládne s přehledem pod dvě a půl hodiny. Když je buben poloprázdný, máte za hodinu suché prádlo. Nabídka programů není na první pohled tak široká jako u jiných sušiček, ale pokrývá většinu potřeb domácnosti. Přesto bychom uvítali program pro osvěžení (refresh), který se hodí, když potřebujete prádlo jen zbavit nepříjemného pachu cigaret, dýmu z e-cigaret, nebo zvířecích chlupů. Jde to obejít tak, že zvolíte šetrnější program (třeba „sportovní oblečení“ nebo „snadné žehlení“) a pomocí funkce „čas sušení“, necháte sušičku pracovat po omezenou dobu 10-20 minut. U silnějšího oblečení, typicky džíny v pase, se občas stává, že jsou po dokončení sušení ještě trochu vlhké v oblasti pasu/kapes. Řešením je dávat s takovým prádlem sušičku méně plnou, nebo je prostě nechat chvilku doschnout přehozené přes židli. Vlhkost je pouze zbytková, ale v chladných podzimních měsících to není na nošení příjemné. Celkově si přístroj zaslouží za sušení pochvalu. Když prádlo po skončení sušení vytáhnete z bubnu, stačí ho jen složit, případně košile nechat vyvěsit na ramínku. Žehlení je nutné u minima oblečení. Zde záleží spíše na subjektivním pocitu, jak moc ho chcete mít hladké. Většina uživatelů ho nejspíše žehlit nebude.

Zkušenosti

 • Lze sušit i funkční prádlo (program outdoorové oblečení).
 • Ovládání je intuitivní a snadno ho pochopí i majitelé své první sušičky.
 • V jedné z výrobních sérií se objevila chybka, kdy proudící vzduch okolo dvířek způsoboval silné pískání. V prodeji by již být neměla, ale kdybyste měli smůlu tak doporučuji rovnou vyměnit za jiný kus.
 • Abyste získali prodlouženou záruku na přístroj (5 let) i motor 10 let, musíte se registrovat na stránkách AEG. Nezapomeňte na to!
 • Osvětlení bubnu svítí docela krátkou dobu po otevření dvířek.
Zjistit cenu

Kompletní průvodce výběrem sušičky je k dispozici tady.

Přihlašte se do newsletteru a
získejte super tipy do emailu

Pravidelně zhruba 1 až 3 krát měsíčně vám pošleme skvělé tipy na nakupování, nové testy a nejlepší recenze.

Co můžete čekat?

 1. Tipy na opravdu dobré nákupy (vybíráme jen to, co bychom poslali sami sobě)
 2. Výhodné nabídky a slevy (vybereme jen ty opravdu dobré)
 3. Rady k nakupování
 4. Nové recenze produktů
 5. Nové srovnávací testy
 6. Tyto e-maily jsou zdarma
 7. Neposíláme spam, ani obchodní nabídky třetích stran
Načítáme ...

Děkujeme za přihlášení do newsletteru. Teď ještě mrkněte do emailu a potvrďte, že jste o zařazení do newsletteru požádali opravdu vy. 🙂

Pro info si přečtěte naše zásady osobních údajů a GDPR.

6.9 Total Score
AEG AbsoluteCare T8DEG48SC

Jde o vydařený produkt, jehož nákup zvažte. Otázkou, kterou byste si měli před nákupem položit zda, chcete tento model s prodlouženou zárukou na pět let, nebo radši tisícovku ušetříte a spokojíte se s AbsoluteCare T8DBG48WC, na kterou je pouze standardní záruka dvou let. Doporučuji si zkontrolovat aktuální ceny obou modelů a podle jejich rozdílu si vybrat.

Sušení
8
Spotřeba
6
Rychlost
9
Hlučnost
4
Výbava
8
PLUSY
 • Velmi dobře a rychle suší
 • Má speciální program pro funkční prádlo
 • Pět let záruky na celý produkt + 10 let na motor (po registraci na webu výrobce)
MÍNUSY
 • Nemá program osvěžení (refresh)
 • Mírně vyšší hlasitost (subjektivní názor, záleží kde ji máte umístěnou)
Přidejte váš dotaz nebo recenzi  |  Hodnocení lidí

Sledujte nás na sociálních sítích

Na FB, Instáč a Twitter píšeme novinky o nakupování na internetu a zajímavé tipy, které na covybrat.cz nenajdete.

2 Comments
Všechny Nejpřínosnější Nejlepší hodnocení Nejhorší hodnocení Přidejte váš dotaz nebo recenzi
 1. Bylo by dobré, kdyby jste také zjistili, kolik těchto sušiček ( nebo obdobných) je opravováno v servisu AEG, s jakými závadami a po jaké době používání. Velmi důležitý je též údaj o možnosti vyčištění kondenzátoru. Např.sušičku Bosch WTW je třeba odvážet do servisu k propláchnutí minimálně každé 2 roky, cena je od 2000,- výše ( i když se holedbá samočistícím kondenzátorem!) Před nákupem na to neupozorňují.Také se v návodech uvádí možnost použít aviváž při praní, v servisu říkají – vůbec nepoužívat, kondenzátor více zanáší.
  Toto je moje zkušenost, AEG sušičku nemám, mám10 let myčku AEG, pouze jsme měnili kolečka a 1 x nějaké těsnění, používáme denně.
  Ono každé „nové koště dobře mete“ , takže testy s novými sušičkami ano, ale…

  • Dobrý den,

   máte rozhodně pravdu, že by byly výborné informace po delší době používání. Sami máme ke spotřebičům často přístup jen na relativně omezenou dobu a jediné opravdu dlouhodobé zkušenosti jsou se spotřebiči, které sami doma používáme pro vlastní potřebu. Přesto se snažíme přinášet podle svého nejlepšího vědomí a svědomí informace o produktech. Pokud se mezi čtenáři najde majitel přístroje s dlouhodobější (třeba několik let) zkušeností z provozu, budeme za jeho komentář moc vděční, stejně jako ostatní čtenáři.

  Přidejte váš dotaz nebo recenzi

  Před odesláním komentáře byste měli vědět jak pracujeme s vašimi osobními údaji. Důvodem pro zpracování osobních údajů je náš oprávněný zájem. Jsme správci osobních údajů a chráníme je v souladu se zákonem 101/2000 Sb., O ochraně osobních údajů a s principy obsaženými ve směrnici EU č. 95/46/EC (GDPR). Při odeslání komentáře zpracováváme tyto osobní údaje - jméno, email a vaši IP adresu. Jméno používáme pro oslovení při případné odpovědi. Jméno můžete nahradit i přezdívkou. Email používáme pouze pro odeslání notifikačního emailu se zprávou, že vám někdo odpověděl na váš dotaz, případně rovnou pošleme odpověď na váš dotaz. Email je neveřejný a pro jiné účely ho nepoužíváme. IP adresu využíváme výlučně pro ochranu formuláře před spamem. Případné úpravy osobních údajů a žádosti o smazání můžete vyřídit emailově na poradime@covybrat.cz.

  Vaše hodnocení

  Covybrat.cz
  Logo