Recenze trouby AEG BPK558370M

Pokud do své kuchyně hledáte troubu, která zvládne parní pečení, bude umět změřit teplotu uvnitř pečeného masa, snadno se vyčistí, vydrží vám léta a navíc ji budete moct ovládat klidně od televize z obýváku, máme pro vás tip. Vestavná trouba AEG BPK558370M tohle všechno splňuje, a ke všemu je opravdu pohledná. Troufáme si říct, že je to takový sen každého milovníka pečení. V naší recenzi se dozvíte, co všechno trouba umí a jestli má i nějaké mínusy. Stojí totiž přes 20 tisíc korun, a tak se vám podrobné informace jistě budou hodit.

Parametry

Energetická třídaA+
Objem71 l
Samočištěnípyrolýza
Rychlý ohřevano
Výsuvné roštyano
Pečení v pářeano
Termosondaano
Zdroj energieelektřina
Typvestavná
Ovládánímechanické + dálkové
Ohřevhorkovzdušný
Příkon3500 W
Napětí230 V
Dětská pojistkaano
Kruhové topné tělesoano
Časovačano
Rozmrazováníano
Grilano
Chlazení dvířekano
Rozměry (v x š x h)59 x 56 x 55 cm
Hmotnost35 kg

Představení

Spotřebiče německé značky AEG patří mezi vyšší střední třídu a jsou známé svou dobrou kvalitou. Taková je i vestavná trouba AEG BPK558370M, která bude skutečnou chloubou vaší kuchyně. A co teprve všechny dobroty, které v ní upečete. Trouba má objem 71 litrů, což je běžná a dostačující kapacita. Nabízí celkem 9 programů, mezi kterými nechybí třeba populární pečení pizzy. Umí parní pečení, disponuje termosondou, má teleskopické vysouvání plechů, čistí se pomocí pyrolýzy a můžete ji připojit k chytré domácnosti.

Moderní trouba se může pochlubit krásným designem. Nerezová kombinace s černým hladkým sklem vypadá parádně. Spotřebič má navíc úpravu proti ulpívání otisků prstů, takže ji jen tak nezaťapete a bude stále jako ze žurnálu. Instalaci zvládnete raz dva, trouba má elektrický kabel ukončený vidlicí do zásuvky 230 V, takže ji stačí zapojit a nebudete potřebovat pomoc elektrikáře. Velikost prostoru pro její vestavbu pak činí 59 x 56 x 55 cm.

Pokud si s něčím nebudete vědět rady, pomůže vám podrobný český manuál k vestavěné troubě AEG BPK558370M. Je nutno dodat, že se jedná o přehledný a jednoznačný návod, kde najdete všechno důležité. 

Současně s troubou získáte jako příslušenství jeden smaltovaný pečicí plech a jeden odkapávací smaltovaný pekáč. Nechybí ani chromovaný rošt.

Údržba

Když jde o troubu, mnohdy se nám vybaví děsivě špinavá dvířka nebo spodní část se zapečenými zbytky jídla, které se hodně špatně čistí. Čištění vestavné trouby AEG mastery steambake BPK558370M ale budete milovat. Je totiž vybavená pyrolýzou, a tak stačí spustit program, který všechny připečené zbytky promění v popel a vy ho pak jen setřete. Vnější strana trouby se čistí také poměrně snadno, protože otočné ovladače snadno zamáčknete dovnitř a dvířka přetřete. Pokud byste potřebovali, je možné dvířka vyjmout – není nutné používat žádné nástroje. Protiotisková úprava je pak dalším bonusem.

Ovládání a funkce

K ovládání trouby slouží otočné ovladače, dotyková tlačítka pod LED displejem i mobilní telefon. Nejprve se podívejme, jaké programy má trouba k dispozici:

 • Horní a spodní ohřev.
 • Pravý horký vzduch – Pro pečení jídel na třech různých úrovních s ventilátorem. Vhodný i pro sušení.
 • Nízká vlhkost – Dodá vlhkost během pečení, díky které vás čeká křupavá kůrka a vlahý, nadýchaný vnitřek. Toto parní pečení AEG pojmenovali jako SteamBeam. Je skvělé i pro dokynutí těsta v troubě.
 • Pizza – pro intenzivnější opečení a křupavý korpus.
 • Spodní ohřev.
 • Mražené potraviny – pro pečení polotovarů dokřupava (hranolky, rybí prsty atd.).
 • Vlhký horkovzduch – snižuje spotřebu energie při pečení.
 • Gril.
 • Turbo gril – gril s ventilátorem.

Program volíte levým ovladačem a následně se zobrazí na LED displeji, ikonky daných programů jsou pak zobrazené přímo na otočném ovladači – panel trouby tak působí čistě a nemusíte se bát, že by se ikonky při čištění ošoupaly. Pravý ovladač slouží pro nastavení teploty, která se vám rovněž promítne na displej. Dále máte možnost využít tlačítka pod displejem, s jejichž pomocí můžete využít časovač, troubu rychle zahřát, zapnout osvětlení nebo využít teplotní sondu.

Protože trouba patří bez debat mezi nejlepší na trhu, má samozřejmě i další funkce. A to:

 • Minutka – nastavíte čas pečení, po jeho uplynutí trouba zazvoní.
 • Čas pečení – po uplynutí nastaveného času se ozve zvukový signál a trouba přestane péct.
 • Odložený start – můžete dopředu nastavit čas spuštění nebo ukončení pečení.
 • Dětský zámek – trouba se zablokuje, a nehrozí tak, že by děti změnily nastavení.
 • Rychlé zahřátí – urychlí zahřátí na požadovanou teplotu. Jakmile se tak stane, upozorní vás zvukovým signálem.
 • Podporované vaření – někdy se stane, že si nejsme jisti, jakou teplotu nebo program při pečení zvolit. Trouba má v paměti uložených celkem 45 pečících programů pro nejrůznější jídla – husu, trhané vepřové, lasagne, pizzu atd. Stačí zvolit ten váš a trouba se sama nastaví. Vše najdete podrobně popsané v manuálu.
 • Zbytkové teplo – po dopečení se na displeji zobrazuje hodnota zbytkového tepla, které vám umožní udržet pokrmy teplé.
 • Osvětlení – tlačítkem můžete v troubě rozsvítit a zhasnout, když světlo nepotřebujete – to šetří energii.
 • Chlazení dveří – i při pečení na maximum jsou dvířka chladná a nespálíte se o ně.
 • Tlumené zavírání dvířek – stačí je trochu popostrčit a dovřou se samy, tiše a s citem.
 • Pečicí teplotní sonda – součástí trouby je pečicí sonda, která měří buďto teplotu v troubě nebo přímo v pokrmu. Zapíchněte ji do masa a zjistěte teplotu – vaše steaky nebo pečínka pak bude perfektně rare, medium či well done.
 • Pyrolytické čištění – pro snadné čištění. Přesný postup najdete v návodu.
 • Připojení k Wi-Fi – troubu můžete připojit k chytré domácnosti Google Home. Troubu pak můžete ovládat hlasem (stačí říct do telefonu OK Google a pak anglicky troubě poručit, aby začala předehřívat, ztlumila teplotu apod.). Do telefonu si můžete nainstalovat aplikaci My AEG Kitchen, pomocí které můžete také ovládat troubu dálkově, a navíc získáte spoustu rad a tipů na pečení.
 • Teleskopické vysouvání plechů – u takto drahé trouby nepřekvapí, že je tímto vybavena. Můžete tak plech kompletně vysunout ven, aniž by přepadl. Navíc minimalizujete možnost spálení rukou.

Pokud byste si přáli pořídit troubu AEG BPK558370M v setu s varnou deskou, bohužel vás musíme zklamat, v setu se neprodává.

Porovnání s podobným modelem AEG BPE556320M

AEG BPK558370M (hodnocený model)AEG BPE556320M
Zdroj energieelektřinaelektřina
Typvestavnávestavná
Ovládánímechanické+ dotykovémechanické+ dotykové
Ohřevhorkovzdušnýhorkovzdušný
Příkon3 500 W3 500 W
Napětí230 V230 V
Objem71 l71 l
Energetická třídaA+A+
Dětská pojistkaanoano
Kruhové topné tělesoanoano
Časovačanoano
Pečení v pářeanoano
Rozmrazováníanoano
Rychlý ohřevanoano
Grilanoano
Chlazení dvířekanoano
Termosondaanoano
Výsuvné roštyanoano
Wi-Fianone
Samočištěníanoano
Prostor pro instalaci59 x 56 x 55 cm59 x 56 x 55 cm
Hmotnost35 kg35 kg
Cena21 500 Kč17 000 Kč

Tato část recenze srovnává modely AEG BPE556320M a AEG BPK558370M. Na první pohled je zřejmé, že se od sebe příliš neliší. Oba umí parní pečení, disponují teplotní sondou, zvládnou troubu rychle nahřát a čistí se prostřednictvím pyrolýzy. Zásadní rozdíl tkví v tom, že levnější model není „chytrý“ – nelze ho tedy připojit k Wi-Fi a ovládat vzdáleně. A pak samozřejmě v ceně. Myslím, že za ušetřené 4 000 Kč většina lidí dálkové ovládání u trouby obětuje.

Zjistit cenu

Zjistěte, jak vybrat vestavnou troubu na pečení.

Přihlašte se do newsletteru a
získejte super tipy do emailu

Pravidelně zhruba 1 až 3 krát měsíčně vám pošleme skvělé tipy na nakupování, nové testy a nejlepší recenze.

Co můžete čekat?

 1. Tipy na opravdu dobré nákupy (vybíráme jen to, co bychom poslali sami sobě)
 2. Výhodné nabídky a slevy (vybereme jen ty opravdu dobré)
 3. Rady k nakupování
 4. Nové recenze produktů
 5. Nové srovnávací testy
 6. Tyto e-maily jsou zdarma
 7. Neposíláme spam, ani obchodní nabídky třetích stran
Načítáme ...

Děkujeme za přihlášení do newsletteru. Teď ještě mrkněte do emailu a potvrďte, že jste o zařazení do newsletteru požádali opravdu vy. 🙂

Pro info si přečtěte naše zásady osobních údajů a GDPR.

8.4 Total Score
AEG BPK558370M

Trouba AEG BPK558370M patří mezi to nejlepší, co na našem trhu můžete zakoupit. Tomu odpovídá i jeho vysoká cena. Pokud jste ale fanoušky výborného jídla a technologických pokroků, bude se vám líbit. Upeče výborně opravdu cokoliv, pro neznalé nabízí 45 předvolených pečících programů, které vám pomohou ke skvělým jídlům. Umí upéct pizzu, díky parnímu pečení nadýchané a vláčné chleby a koláče, skvěle se čistí, díky termosondě naměří teplotu uprostřed velké husy a pokud se vám k ní nechce vstávat, jednoduše ji můžete ovládat telefonem. Navíc je krásná a vyrobená z kvalitních materiálů, má zkrátka samá plus.

Spotřeba
8
Výbava
8.5
Programy a funkce
8.5
PLUSY
 • parní pečení
 • Wi-Fi
 • termosonda
 • hromada super funkcí
 • pyrolytické čištění
 • teleskopické výsuvy plechů
 • protiotisková úprava materiálu
 • rychlý ohřev
 • kvalitní značka
MÍNUSY
 • cena
Přidejte váš dotaz nebo recenzi  |  Hodnocení lidí

Sledujte nás na sociálních sítích

Na FB, Instáč a Twitter píšeme novinky o nakupování na internetu a zajímavé tipy, které na covybrat.cz nenajdete.

Kategorie:

2 Comments
Všechny Nejpřínosnější Nejlepší hodnocení Nejhorší hodnocení Přidejte váš dotaz nebo recenzi
 1. V prosinci 2021 jsem zakoupila chytrou parní troubu AEG. 19.3.2022 při puštěném grilu jsem otevřela dvířka a v troubě došlo k velikému elektrickému výboji. Vypadl až hlavní jistič na ulici. Trouba nesvítí. 20.3. Jsem kontaktovala stránky AEG zastoupeni. Od té doby už 7x. Přijel technik, odšrouboval žárovky a zjistil že nepraskly. Tak je vrátil a zakázal troubu používat. I přes opakované urgence se už nikdo neozval . NefunkčníTroubu mám doma jako doplněk prostoru. Není možné nikoho přesvědčit, aby situaci řešil. Ale slečny na lince AEG mě vždy politují, že mě trouba mohla zabít, kdybych v té chvíli sáhla na plech. Určitě si po této zkušenosti už výrobek AEG nekoupím !!!

  • Dobrý den,

   tento přístup od AEG mě opravdu mrzí. Každopádně moc díky za sdílení i pro ostatní čtenáře, mohou sami zvážit zda AEG dají šanci nebo nikoliv.

  Přidejte váš dotaz nebo recenzi

  Před odesláním komentáře byste měli vědět jak pracujeme s vašimi osobními údaji. Důvodem pro zpracování osobních údajů je náš oprávněný zájem. Jsme správci osobních údajů a chráníme je v souladu se zákonem 101/2000 Sb., O ochraně osobních údajů a s principy obsaženými ve směrnici EU č. 95/46/EC (GDPR). Při odeslání komentáře zpracováváme tyto osobní údaje - jméno, email a vaši IP adresu. Jméno používáme pro oslovení při případné odpovědi. Jméno můžete nahradit i přezdívkou. Email používáme pouze pro odeslání notifikačního emailu se zprávou, že vám někdo odpověděl na váš dotaz, případně rovnou pošleme odpověď na váš dotaz. Email je neveřejný a pro jiné účely ho nepoužíváme. IP adresu využíváme výlučně pro ochranu formuláře před spamem. Případné úpravy osobních údajů a žádosti o smazání můžete vyřídit emailově na poradime@covybrat.cz.

  Covybrat.cz
  Logo