Recenze AEG FEE 63700 PM

Částečně vestavná myčky nádobí AEG FEE 63700 PM Mastery je velmi dobrá myčka s užitečnými funkcemi, ale hlavně vysokou kvalitou sušení a velmi dobrou kvalitou mytí. Přitom je zároveň úsporná A+++. Tento výrobek se již doprodal, či doprodává. Aktuální hodnocené myčky najdete zde.

Parametry

 
Energetická třída (A+++ až D)A+++
Třída účinnosti sušení (A až G)A
Třída účinnosti mytí (A až G)A
Vážená roční spotřeba elektřiny241 kWh
Vážená roční spotřeba vody3 080 litrů
Cena roční spotřeby elektřiny964 Kč / rok
Cena roční spotřeby vody277,2 Kč / rok
Počet sad nádobí15
Hlučnost při mytí44 dB
Výška81,8 cm
Šířka59,6 cm
Hloubka57,5 cm
Typ myčkyčástečně vestavná s viditelným displejem
Částečná vestavba je nejrozumnější volbou, jak myčku vestavět do kuchyňské linky. Jasně vidíte za kterými kuchyňskými dvířky je (návštěvy, uklízečky, atd. ji nebudou hledat) a na displeji vidíte čas do konce i další informace o plánovaném, nebo probíhajícím programu. FEE63700PM je velmi variabilní a vestavíte ji do různě velkých prostor v kuchyňské lince. Veškeré podstatné rozměry najdete na obrázku pod tímto odstavcem.   Hadice jsou dlouhé 180 cm a jsou každá umístěná na jedné straně zadní části myčky. Přívodní hadice má AquaStop – ventil, který se automaticky zavře pokud z myčky vytéká voda – je to ochrana proti vytopení.

Ovládání

Displejano
Indikátor nedostatku soliano
Indikátor nedostatku leštidlaano
Dětská pojistka / zámekne
Zvuková signalizaceano
Světelná signalizace mytíne
Zapínání najdete na horní hraně dvířek. Ostatní ovládací tlačítka jsou na předním panelu. 4 tlačítka obslouží celé ovládání – Program, Start, Delay, Option. Displej je hezký, přehledný, ikony nejsou podsvícené celé, ale jen decentní tečka (resp. čárka) vedle ikonky. Používá se jednoduše a intuitivně. S manuálem v češtině si poradíte snadno, je velmi dobře pochopitelný.

Vnitřní uspořádání a materiály

AEG je německá prémiová značka – tomu odpovídá i kvalita, kterou s myčkou AEG dostanete. Materiály jsou velmi kvalitní, design líbivý (u AEG je hezký i vnitřek myčky), pojezdy košů jezdí krásně. Dovnitř naskládáte nadprůměrný počet sad nádobí – 15. Dole v zásuvce jsou hroty na talíře ve třech řadách. 2 řady jsou sklopné, takže zde pohodlně umístíte hrnce. Ve spodním koši je více prostoru, protože příbory se dávají do samostatné horní příborové zásuvky. V ní je položen plastový organizér, který jde z myčky vyndat a příbory tak snáze naskládat a vyskládat z myčky. Nahoře v šuplíku najdete skvělé pomocníky pro mytí jemného skla a vinných skleniček – SoftGrips a SoftSpikes. SoftGrips je červený silikonový zámek na nožičky skleniček na víno – takže pevně drží a ani proud vody je nepoloží. A SoftSpikes je červená silikonová podložka mezi jemné sklo a tvrdý povrch drátů v šuplíku. Jemné sklo se tak neobije. Podívejte se, jak obojí funguje:

Horní zásuvka má 3 úrovně výšky koše. Dá se nastavit snadno, rychle a nezadrhává.

Mycí programy a sušení

Z AEG FEE 63700 PM vyndáte velmi dobře umyté nádobí. To hlavně díky systému ProWater, což jsou 3 ostřikovací ramena – jedno nahoře nad příborovou zásuvkou, pak jedno mezi zásuvkami a spodní rameno se satelitním ramenem navíc. To svou rotací a stylem pohybu mění úhel proudu vody tak, že se voda dostane do každé části i zcela zaplněné myčky. Ve videu níže to jde vidět od času 0:30. Deset minut před skončením mytí se myčka sama otevře (funkci AirDry můžete vypnout – například kvůli dětí, nebo zvířat v kuchyni) a nádobí se dosuší vzduchem z kuchyně, který se po otevření dvířek přirozeně nasaje dovnitř. Nádobí pak není tak horké a nejsou na něm fleky od kapek, které někdy zůstávají po sušení. Už se vám také nestane, že po otevření myčky dostanete tzv. parní facku.

Mytí zpříjemní i další funkce:
 • Time Saverzkrátí dobu mytí na půlku času tím, že zvýší spotřebu, tlak a teplotu vody
 • XtraDry – funkce, která je zapnutá u většiny předvolených programů, zlepšuje kvalitu sušení.
 • XtraHygiene – při sušení udrží 10 minut teplotu na 70 °C – to sice není sterilizace, ale nádobí je po mytí podstatně čistější (myšleno od některých případných bakterií, virů, atd.) – to je super pro rodiny s dětmi na mytí hraček, kojeneckých lahví, atd.
6 předvolených programů si poradí s jakýmkoliv nádobím. Pro mytí lze použít all-in-one tablety i prášek, což je dnes standard. Má i automatický program „Auto“ s Fuzzy Logic, který pozná míru zašpinění a podle toho upraví délku programu i spotřebu energií.

Programy

NázevPopis programuMíra znečištěníTeplotaDélka (minut)Voda (litrů)Elektřina (kWh)
EcoPro nádobí a příbory. Každodenní běžný program. Jedná se o referenční program.běžné50 °C232110,846
AutoPro nádobí, příbory, hrnce a pánve, které jsou různě znečištěné. Myčka si sama upraví délku programu i spotřebu vody a energií.běžné i velmi znečištěné45 – 70 °C40-1707-140,6-1,6
IntensivePro velmi znečištěné nádobí, příbory, hrnce a pánve.velmi znečištěné70 °C170-19012,5-14,51,4-1,7
GlassSpeciální program pro křehké nádobí a sklo.běžné45 °C82-9212-140,7-0,9
30 minPro rychlé mytí čerstvě znečištěného nádobí a příborů.čerstvě znečištěné60 °C30100,9
SilentNejtišší program (vhodný i pro noční mytí). Motor čerpadla pracuje při nižším výkonu, takže je program delší.běžně špinavé50 °C230-2509-101,1-1,3

Další funkce

Odložení startu můžete volit po hodinách od 1 do 24 hodin. Na celou myčku dostanete prodlouženou záruku na 5 let – stačí se registrovat na http://zaruky.akce-aeg.cz/. Vodu v myčce rozhání invertorový motor, který je efektivnější, než běžné motory a AEG na něj dává prodlouženou 10letou záruku.

Spotřeba a náklady na mytí

 • Cena vody v ČR: 90 Kč za 1 m3 (1 000 litrů)
 • Cena elektřiny v ČR: 4 Kč za 1 kWh.
 • Spotřeba vody při jednom mycím cyklu Eco: 11 litrů
 • Spotřeba elektřiny při jednom mycím cyklu Eco: 0,846 kWh
Cena za jedno mytí na program Eco (referenční program pro energetický štítek) je cca 4,374 Kč: (0,846 * 4) + (0,011 * 90) = 3,384 (elektřina) + 0,99 (voda) = 4,374 Kč Tento údaj platí jen pro program Eco. U ostatních mycích programů závisí na nastavení programu, množství nádobí, reálném zašpinění nádobí, kvalitě vody, kvalitě mycích prostředků, atd. AEG FEE63700PM je jedna z nejlepších myček v testu. Omrkněte ji a porovnejte s jinými myčkami, abyste zjistili, jak si FEE63700 stojí proti jiným. Zjistit cenu AEG FEE63700PM
Přihlašte se do newsletteru a
získejte super tipy do emailu

Pravidelně zhruba 1 až 3 krát měsíčně vám pošleme skvělé tipy na nakupování, nové testy a nejlepší recenze.

Co můžete čekat?

 1. Tipy na opravdu dobré nákupy (vybíráme jen to, co bychom poslali sami sobě)
 2. Výhodné nabídky a slevy (vybereme jen ty opravdu dobré)
 3. Rady k nakupování
 4. Nové recenze produktů
 5. Nové srovnávací testy
 6. Tyto e-maily jsou zdarma
 7. Neposíláme spam, ani obchodní nabídky třetích stran
Načítáme ...

Děkujeme za přihlášení do newsletteru. Teď ještě mrkněte do emailu a potvrďte, že jste o zařazení do newsletteru požádali opravdu vy. 🙂

Pro info si přečtěte naše zásady osobních údajů a GDPR.

8.7 Total Score

Velmi dobrá částečně vestavná myčka. Nádobí umyje a usuší perfektně a zároveň má nízkou spotřebu.

Kvalita mytí
9
Kvalita sušení
9
Funkce
8
Spotřeba
9.5
Kvalita zpracování a designu
9.5
Délka mytí
7
PLUSY
 • Velmi dobrá kvalita mytí
 • Vynikající sušení
 • AirDry - automatické otevření dvířek pro dosušení
 • Efektivní vnitřní uspořádání košů
 • Pomocné držáky na skleničky
 • Horní zásuvka na příbory
 • AquaStop na hadici
 • velmi dobré strojírenské zpracování
 • Program pro hygienické mytí nádobí (pro rodiny)
 • Tři úrovně ostřikovacích ramen se speciálním satelitním ramenem
 • Nízká spotřeba a hlučnost
 • Záruka 5 let na myčku a 10 na motor po registraci
MÍNUSY
 • Delší doba mytí u eco programu
Přidejte váš dotaz nebo recenzi

Sledujte nás na sociálních sítích

Na FB, Instáč a Twitter píšeme novinky o nakupování na internetu a zajímavé tipy, které na covybrat.cz nenajdete.

Budeme rádi za vaše názory a připomínky

   Přidejte váš dotaz nebo recenzi

   Před odesláním komentáře byste měli vědět jak pracujeme s vašimi osobními údaji. Důvodem pro zpracování osobních údajů je náš oprávněný zájem. Jsme správci osobních údajů a chráníme je v souladu se zákonem 101/2000 Sb., O ochraně osobních údajů a s principy obsaženými ve směrnici EU č. 95/46/EC (GDPR). Při odeslání komentáře zpracováváme tyto osobní údaje - jméno, email a vaši IP adresu. Jméno používáme pro oslovení při případné odpovědi. Jméno můžete nahradit i přezdívkou. Email používáme pouze pro odeslání notifikačního emailu se zprávou, že vám někdo odpověděl na váš dotaz, případně rovnou pošleme odpověď na váš dotaz. Email je neveřejný a pro jiné účely ho nepoužíváme. IP adresu využíváme výlučně pro ochranu formuláře před spamem. Případné úpravy osobních údajů a žádosti o smazání můžete vyřídit emailově na poradime@covybrat.cz.

   Vaše hodnocení

   Covybrat.cz
   Logo