Samostatně stojící myčky nádobí AEG FFB62700PW Mastery myje i suší výborně – tzn. známka A. Pomáhají tomu funkce jako – tři úrovně mycích ramen, speciální satelitní ostřikovací rameno, otevření dvířek před dokončením mytí. Má relativně nízkou spotřebu vody i elektřiny.

Parametry

 

Energetická třída (A+++ až D)A++
Třída účinnosti sušení (A až G)A
Třída účinnosti mytí (A až G)A
Vážená roční spotřeba elektřiny270 kWh
Vážená roční spotřeba vody3 080 litrů
Cena roční spotřeby elektřiny1080 Kč / rok
Cena roční spotřeby vody277,2 Kč / rok
Počet sad nádobí15
Hlučnost při mytí44 dB
Výška82-85 cm
Šířka60 cm
Hloubka57 cm
Typ myčkysamostatně stojící

FFB 62700 PW je volně stojící myčka vysoká 85 centimetrů. Když z ní odšroubujete horní víko, tak má 82 cm a můžete ji postavit pod kuchyňskou linku.

Přívodní hadice jsou dlouhé 180 cm. Každá je na jedné straně spotřebiče, takže těch 180 čísel reálně nevyužijete. Počítejte se 150 cm. Na hadici s přívodem vody najdete AquaStop – elektronicky ovládaný ventil proti vytopení. Pokud by z myčky měla utíkat voda, tak by se automaticky vypnul přívod vody.

zpět nahoru ↑

Ovládání

Displejano
Indikátor nedostatku soliano
Indikátor nedostatku leštidlaano
Dětská pojistka / zámekne
Zvuková signalizaceano
Světelná signalizace mytíne

Hlavní zapínací tlačítko je schované na horní hraně dvířek – taková pasivní dětská pojistka proti zapnutí. Ovládací panel na přední straně dvířek má 4 tlačítka Program, Start, Delay, Option a přehledný displej s ikonami programů a funkcí. Na první pohled pochopitelné. Tlačítka jsou v pořádku.

Uživatelská příručka je dobře srozumitelná.

zpět nahoru ↑

Vnitřní uspořádání a materiály

Dobré materiály, kvalitní zpracování, nedrhnoucí pojezdy, inu Německo (byť to možná zní jako cliché).

Do myčky poskládáte nádobí po 15 lidech (15 sad nádobí), to je nadprůměr. Především to umožňuje dobré rozmístění nádobí v myčce a příborová zásuvka s velkým plastovým organizérem na příbory. Organizér můžete z myčky vyndat a snadněji tak skládat příbory do šuplíku. Nad ním je ještě třetí horní mycí rameno, které napomáhá lepší kvalitě mytí.

Ve spodním šuplíku jsou 3 řady kovových hrotů – jeden orientovaný na šířku, dva vedle sebe „na hloubku“). Jedna řada z těch „na hloubku“ je sklopná, takže tam snadněji umístíte velký hrnec. Pojezd funguje velmi dobře.

Horní šuplík je výškově nastavitelný do tří úrovní. Na jedné straně jsou sklopné poličky na šálky se SoftGripsčervené gumové úchytky na nožky skleniček od vína. Skleničky jsou tak pevně uchyceny a nespadnou. Pod nimi je červený gumový pás s malými hroty – Soft Spikes. Ten pomáhá, aby se jemné sklo neobilo o tvrdý povrch drátů zásuvky. Nahoře najdete i jednu řadu hrotů, část z ní je sklopná.

Ve video uvidíte, jak fungují červené gumové vychytávky SoftSpikes a SoftGrip, jak se nastavuje výška horní zásuvky a jak funguje vyjímatelný organizér v příborové zásuvce:

Sice maďarské, ale dobré detailní video o FFB 6270PW.

zpět nahoru ↑

Mycí programy a sušení

Vynikající kvalita mytí nádobí u AEG FFB 62700 PW je pochopitelná. Myčka má spoustu funkcí a vlastností, které pomáhají umýt nádobí na jedničku. Například systém ProWater – tři mycí ramena, které mají speciálně nastavené trysky tak, aby se voda dostala do každé části plné myčky, na každou špínu na nádobí. Spodní rameno má navíc satelitní rameno, které dodatečným točením a speciálním chodem zvyšuje tlak vody, kterým se nádobí umývá. Jak to funguje se můžete podívat na předchozím videu od času 0:30. Do myčky dáte jak tablety, tak prášek.

Sušení je na vynikající úrovni. 10 minut před koncem mytí myčka sama otevře dvířka (cca o 10 centimetrů) a tím, jak stoupá pára, tak se z boků dostává do myčky vzduch z kuchyně, kterým se nádobí ochladí a zároveň přirozeně dosuší – takže se ušetří pár haléřů na energiích. Skvělé je, že po dokončení sušení je myčka otevřená a nádobí už není horké – takže nedostanete „parní facku“ (dvířka už neotevíráte). Jde o funkci AirDry – můžete ji třeba kvůli dětí vypnout.

Pokud potřebujete délku programu zkrátit na půlku, tak před mytím vyberete „Time Saver“. To sice zvýší spotřebu, teplotu a tlak vody, ale máte nádobí umyté dvakrát rychleji. Kvalita mytí zůstane skoro stejně dobrá. XtraDry se bude hodit, pokud budete chtít extra suché nádobí – tahle funkce je defaultně zapnutá u většiny programů. Pro rodiny s dětmi se hodí funkce XtraHygiene – která zařídí, že vše v myčce bude ještě čistší, než díky standardnímu mytí – plastové hračky, dětské nádobí a kojenecké lahve budou 10 minut při teplotě 70 °C. Použít ho můžete u programů Eco, Auto, Intensive a 30 min.

Myčka AEG FFB62700PW má 6 programů, které pokryjí vaše obvyklé mycí potřeby. Pokud ale nebudete vědět, zvolte program Auto – díky Fuzzy Logic (chytrá automatika) si změří zašpinění nádobí a podle toho změní délku programu a spotřebu.

Programy

NázevPopis programuMíra znečištěníTeplotaDélka (minut)Voda (litrů)Elektřina (kWh)
EcoPro nádobí a příbory. Každodenní běžný program.
Jedná se o referenční program.
běžné50 °C232110,95
AutoPro nádobí, příbory, hrnce a pánve, které jsou různě znečištěné. Myčka si sama upraví délku programu i spotřebu vody a energií.běžné i velmi znečištěné45 – 70 °C40-1707-140,6-1,6
IntensivePro velmi znečištěné nádobí, příbory, hrnce a pánve.velmi znečištěné70 °C170-19012,5-14,51,4-1,7
GlassSpeciální program pro křehké nádobí a sklo.běžné45 °C82-9212-140,7-0,9
30 minPro rychlé mytí čerstvě znečištěného nádobí a příborů.čerstvě znečištěné60, nebo 65 °C30100,9
SilentNejtišší program (vhodný i pro noční mytí). Motor čerpadla pracuje při nižším výkonu, takže je program delší.běžně špinavé50 °C230-2509-101,1-1,3
zpět nahoru ↑

Další funkce

Odložení startu můžete volit po hodinách od 1 do 24 hodin.

Myčka má nejnovější motor – invertor (tzv. invertorový motor) a AEG na něj dává záruku 10 let pokud se registrujete. Na samotnou myčku máte záruku 5 let (zase po registraci).

zpět nahoru ↑

Spotřeba a náklady na mytí

 • Cena vody v ČR: 90 Kč za 1 m3 (1 000 litrů)
 • Cena elektřiny v ČR: 4 Kč za 1 kWh.
 • Spotřeba vody při jednom mycím cyklu Eco: 11 litrů
 • Spotřeba elektřiny při jednom mycím cyklu Eco: 0,95 kWh

Cena za jedno mytí na program Eco (referenční program pro energetický štítek) je cca 4,79 Kč:

(0,95 * 4) + (0,011 * 90) = 3,8 (elektřina) + 0,99 (voda) = 4,79 Kč

Tento údaj platí jen pro program Eco. U ostatních mycích programů závisí na nastavení programu, množství nádobí, reálném zašpinění nádobí, kvalitě vody, kvalitě mycích prostředků, atd.

AEG FFB62700PW se v testu myček umístila v TOP 5 a jedná se o velmi dobrou volbu. Podívejte se na výsledky testu myček a srovnejte AEG FFB62700PW s jinými dalšími myčkami v testu.

Zjistit cenu AEG FFB62700PW

8.7 Total Score

Velmi dobrá volně stojící myčka. Nádobí myje velmi kvalitně a suší perfektně.

Kvalita mytí
9.5
Kvalita sušení
9.5
Funkce
8
Spotřeba
8.5
Kvalita zpracování a designu
9.5
Délka mytí
7
PLUSY
 • Vynikající mytí
 • Vynikající sušení
 • Automatické otevření dvířek pro dosušení - AirDry
 • Vnitřní uspořádání košů a pomocné držáky na skleničky
 • Zásuvka na příbory
 • AquaStop
 • Vysoká kvalita zpracování
 • Program pro hygienické mytí nádobí (pro děti)
 • Tři stupně ostřikovacích ramen a speciální rameno dole
 • Relativně nízká spotřeba
 • Záruka 5 let na myčku a 10 na motor (https://www.aeg.cz/invertor/)
MÍNUSY
 • Delší programy
Přidejte svou recenzi
Budeme rádi za vaše názory a připomínky

   Napište svou recenzi

   Před odesláním komentáře byste měli vědět jak pracujeme s vašimi osobními údaji. Důvodem pro zpracování osobních údajů je náš oprávněný zájem. Jsme správci osobních údajů a chráníme je v souladu se zákonem 101/2000 Sb., O ochraně osobních údajů a s principy obsaženými ve směrnici EU č. 95/46/EC (GDPR). Při odeslání komentáře zpracováváme tyto osobní údaje - jméno, email a vaši IP adresu. Jméno používáme pro oslovení při případné odpovědi. Jméno můžete nahradit i přezdívkou. Email používáme pouze pro odeslání notifikačního emailu se zprávou, že vám někdo odpověděl na váš dotaz, případně rovnou pošleme odpověď na váš dotaz. Email je neveřejný a pro jiné účely ho nepoužíváme. IP adresu využíváme výlučně pro ochranu formuláře před spamem. Případné úpravy osobních údajů a žádosti o smazání můžete vyřídit emailově na poradime@covybrat.cz.

   Vaše hodnocení