Recenze AEG FiberPro T9DBA68SC 3DScan

Jsme profíci, nevěříme marketingovým slibům a nezávisle recenzujeme a srovnáváme produkty. Když nakoupíte skrze naše odkazy, můžeme získat malou odměnu, která ale nezvyšuje cenu vašeho nákupu.

Pokud uvažujete o koupi sušičky vyšší třídy, máme pro vás skvělý tip. Model kondenzační sušičky od AEG FiberPro T9DBA68SC 3DScan patří bezesporu mezi kousky stojící vysoko na sušičkovém žebříčku. Nabídne vám širokou plejádu zajímavých funkcí, můžete ji ovládat pomocí aplikace přes telefon a patří mezi tišší spotřebiče. Ale protože nic není dokonalé, i tento kousek má své mínusy.

Parametry

Kapacita8 kg
Energetická třídaA+++
Roční spotřeba energie177 kWh
Hloubka66,3 cm
Šířka59,6 cm
Výška85 cm
Hmotnost49,26 kg
Hlučnost63 dB
Počet programů14
Odložený startano
LCD Displejano
Dětská pojistkaano
Refreshano
Zvukový signálano
Osvětlení bubnuano
Trvání standardního programu152 min
Třída účinnosti kondenzaceA
Typ chladivaR134a

Programy

Sušička AEG FiberPro T9DBA68SC 3DScan nabízí velmi početné spektrum sušicích programů, takže se nemusíte bát, že by pro některý kousek vašeho oděvu byla zapovězená. Sušit v ní můžete džínové kalhoty, košile, velké kusy ložního prádla, péřovou bundu i hedvábí nebo vlnu. Maximální náplň činí 8 kg, což bude dostatečné pro domácnost s menším počtem členů. Počítejte však, že různé speciálnější materiály jsou na jednu sušicí dávku váhově omezené.

Sušička mimo programy dělené dle typu materiálu disponuje i dalšími zajímavými módy. Pokud mezi vaši oblíbenou zábavu nepatří žehlení, ale je pro vás přesto nutností, určitě oceníte program Snadné žehlení. Velmi oblíbeným je také program Osvěžení, který zvládne proměnit v čerstvé i nošené oblečení, které nasálo různé pachy – bez nutnosti praní. Zklamání ale přichází v podobě absence krátkého programu. 

Třída účinnosti kondenzace je zde nejvyšší, tedy A. Na standardní program tak zvládne vysušit více než 90 % vody. Můžete proto počítat s těmi nejlepšími výsledky, které trh se sušičkami nabízí.

Název programuMaximální náplň v kg
ECO bavlna8
Bavlna8
Syntetika3,5
Vlna1
Hedvábí1
Venkovní2
Sportovní oblečení2
Džíny4
Košile1,5
Osvěžení1
Snadné žehlení1
Péřová bunda2
Ložní prádlo XL4,5
Smíšená náplň XL6

Funkce

Programy nejsou všechno, co daný výrobek nabízí. Můžete je vylepšit spoustou praktických funkcí, které vám jistě přijdou vhod. Čekají na vás tyto speciality:

 • Extra tichý chod – Sušička ještě více sníží hluk při práci. Děje se to tak, že zpomalí svou práci, a zároveň natáhne délku programu. Na výsledek sušení to ale nemá vliv.
 • Úsporný provoz – funkce je automaticky předvolená u všech programů. Díky ní je spotřeba energie velmi nízká
 • Stupeň sušení – nastavit si můžete požadovanou úroveň sušení. K dispozici máte 4 různé varianty: Extra suché, K uložení+ (lze použít pouze pro program Bavlna), K uložení, K žehlení (nejméně suchá varianta, která připraví prádlo k snazšímu žehlení)
 • Časové sušení – pro oblečení z bavlny, syntetiky nebo smíšené tkaniny. Díky této funkci si můžete nastavit dobu sušicího programu, a to od 10 minut do 2 hodin. Hodí se například také k dosušování prádla. Nahrazuje tak krátký program, jelikož si sami můžete nastavit dobu sušení.
 • Proti pomačkání – funkce na konci sušicího programu o dalších 30 minut prodlouží fázi proti mačkání prádla, která je běžně obsažená v programech. Jakmile skončí fáze sušení, buben se sem tam protočí, aby prádlo přehodil a zabránil jeho pomačkání. Během těchto 30 minut můžete oblečení kdykoliv vyjmout.
 • Náplň – tuto funkci můžete použít pouze pro program sušení vlny. Protože se jedná o speciální materiál, zaslouží si vlastní vylepšení. Pomáhá vlnu sušit šetrněji a efektivněji.
 • Dětský zámek – sušička nabízí možnost uzamknutí tlačítek, což se hodí v případě, že máte doma neposedné děti.
 • Odložený start – umožňuje posunout začátek sušení v časovém rozmezí 10 minut až 24 hodin.
 • Paměť – spotřebič disponuje možností uložit si do vnitřní paměti vaše oblíbené konfigurace a nastavení. V seznamu programů je pak najdete pod označením M1 a M2.
 • Osvětlení bubnu – pro příjemnější vytahování a vkládání prádla je buben sušičky osvětlený. Prakticky však tuto funkci příliš nevyužijete.
Nejlepší pračka 2023, Nejpodrobnější TEST praček RECENZE & Jak vybrat

Nezávislý test 23 praček ️ S přední i horním plněním. ️ Která je vítěz testu a nejlepší pračka 2023? ️ Detailní recenze praček ️ TEST ZDE! ️ Návod jak vybrat nejlepší pračku....

Aktualizováno v květnu 2023

Jak suší

Recenzovaný model od AEG určitě nezklame ani náročnější zákazníky. Jeho kvalitu předurčuje i samotná značka, která se se svými sušičkami řadí mezi top výrobce na trhu. Můžete tak počítat s tím, že materiály na výrobu a technologické zpracování je kvalitní a něco vydrží. Navíc po registraci u AEG získáte 10 let záruku na invertorový motor, který spotřebič pohání.

Výsledky sušení jsou velmi dobré. To napovídá i třída kondenzace stupně A, který je nejvyšší a z prádla umí odvést víc než 90 % vlhkosti. Na výběr máte z řady 14 programů, které si poradí prakticky s jakýmkoliv druhem prádla – džíny, sportovní oblečení, funkční oblečení, péřové bundy a spacáky i košile. Překážkou nejsou ani citlivé materiály jako vlna nebo hedvábí. Pokud jste fanoušky jednoduchých řešení a nebaví vás prádlo třídit, určitě si oblíbíte Smíšený program XL, který je perfektní pro bavlnu, syntetiku nebo směs těchto materiálů – což je valná většina běžného oblečení.

O uspokojivé sušení se stará systém FiberPro s technologií 3DScan. To znamená, že sušička disponuje speciálními senzory, které rozpoznají vlhkost a automaticky upravují dobu sušení. Umí rozpoznat, jestli má oblečení více vrstev nebo je ze silné látky. Výsledky sušení jsou skvělé i v případě, že dáte dohromady hromadu prádla s různou tloušťkou. Typicky nyní silnější mikiny a k tomu tenčí trička či podobné oblečení. Vše je důkladně suché. Jediné na co doporučuji dát si pozor, je kombinace velkého ložního prádla a většího množství malého oblečení. Zvláště prostěradla dokáží tyto malé kousky „nabalit“ a vytvořit obří kouli, v jejímž středu pochopitelně prádlo zůstává vlhčí. Zmiňované senzory totiž mají dosah „jen“ cca 5 cm. 

Model je také vybavený speciální technologií AEG SensiDry, tzv. citlivého sušení. To umí v zásadě každá moderní sušička, jen každé své technologii říká jinak. Co je však zde jinak, že opravdu suší až při poloviční teplotě, než to zvládají běžné bubnové sušičky. A to za stejný čas. Vaše oděvy tak nejsou vystavené vysokým teplotám, které by mohly způsobit sražení prádla nebo jeho rychlejší opotřebení. Navíc nízká teplota umí šetřit elektrickou energii. Reálně je to opravdu znát. Pokud máte „běžnou sušičku“ zapnutou v uzavřené koupelně, tak po cca dvou hodinách kdy skončí běh programu jasně cítíte, že je v místnosti vyšší teplota. To u AEG FiberPro neplatí. Tedy minimálně rozhodně ne tak výrazně, je pravděpodobné že o jeden až dva stupně Celsia může teplotu navýšit.

Sušička se ovládá pomocí otočného ovladače nebo dotykového displeje. Setkat se na trhu můžete se dvěma verzemi tohoto modelu, a to se sušičkou AEG FiberPro T9DBA68SC a AEG FiberPro T9DBC68SC. Protože se obě liší jen velmi málo, rozhodli jsme se je mezi sebou porovnat. Jaký je tedy rozdíl v daných spotřebičích?

AEG FiberPro T9DBA68SC

Vyšší řada nabízí celkem 14 programů a vyšší množství funkci. Disponuje dotykovým displejem, který usnadňuje ovládání. I tak však máte k dispozici otočný ovladač.

Nejvíce se však od levnějšího modelu nižší kategorie liší možností k připojení do chytré domácnosti. Jedná se o Smart sušičku, kterou můžete připojit do sítě Wi-Fi a pomocí aplikace My AEG Care ho můžete ovládat na dálku. Aplikace vám umožní upravit programy, doporučí vám vhodný program pro vložené oděvy, a také pošle notifikaci na telefon či chytré hodinky, jakmile je sušené u konce.

Někteří zákazníci si stěžují, že aplikace není plynulá a má problémy. Hlavně přihlašování do ní, je až zbytečně složité a zabezpečené. Na druhou stranu se to může změnit, pokud AEG vezme zpětnou vazbu (je totiž poměrně častá i v zahraničí) v potaz.

AEG FiberPro T9DBC68SC

Levnější model této řady sušiček nabízí pouze 10 sušicích programů – chybí program pro džíny, snadné žehlení, košile a osvěžení. Což může náročnější zákazník docela postrádat.

Sušička přišla i o některé funkce, například nenabízí možnost uložení oblíbených programů do paměti.

Displej této levnější varianty není dotykový, ale celý spotřebič můžete ovládat pouze otočným ovladačem. Dále chybí možnost propojení z Wi-Fi. 

AEG FiberPRO T9DBA68SC 3DScan se může pochlubit příjemnými hodnotami spotřeby. Roční spotřeba energie 177 kW patří mezi nadprůměrné hodnoty. Velmi dobře si vede i co se hlučnosti týká. Hlučnost činí pouze 63 dB, přičemž lze tuto hodnotu přidanou funkcí ještě snížit. Pokud máte doma málo prostoru, budou vám vyhovovat reversibilní dvířka, která můžete prostoru přizpůsobit – tedy možnost namontování otevírání jak zprava, tak zleva.

Kladně hodnotíme i délku programů. Základní referenční program pracuje pouze 152 minut, což je velmi příjemná hodnota.

Zjistit cenu

Hledáte levnější sušičku?

Přihlašte se do newsletteru a
získejte super tipy do emailu

Pravidelně zhruba 1 až 3 krát měsíčně vám pošleme skvělé tipy na nakupování, nové testy a nejlepší recenze.

Co můžete čekat?

 1. Tipy na opravdu dobré nákupy (vybíráme jen to, co bychom poslali sami sobě)
 2. Výhodné nabídky a slevy (vybereme jen ty opravdu dobré)
 3. Rady k nakupování
 4. Nové recenze produktů
 5. Nové srovnávací testy
 6. Tyto e-maily jsou zdarma
 7. Neposíláme spam, ani obchodní nabídky třetích stran
Načítáme ...

Děkujeme za přihlášení do newsletteru. Teď ještě mrkněte do emailu a potvrďte, že jste o zařazení do newsletteru požádali opravdu vy. 🙂

Pro info si přečtěte naše zásady osobních údajů a GDPR.

8.8 Total Score
AEG FiberPRO T9DBA68SC 3DScan

Sušička od AEG rozhodně nadchne i ty nejnáročnější uživatele. Z bohaté programové nabídky jistě oceníte sušení sportovního oblečení či šetrné sušení vlny a dalších jemných materiálů. Oceňujeme i možnost připojení na Wi-Fi. Počítejte s tím, že za takto nadupaný spotřebič si připlatíte, ale získáte energeticky úsporného domácího pomocníka, který navíc opravdu výtečně suší.

Sušení
9
Spotřeba
8.5
Rychlost
9
Hlučnost
7
Výbava
10
PLUSY
 • programová nabídka
 • Wi-Fi
 • reversibilní dvířka
 • nízká spotřeba
 • program osvěžení
 • rychlost sušení
MÍNUSY
 • velmi vysoká cena
Přidejte váš dotaz nebo recenzi

Sledujte nás na sociálních sítích

Na FB, Instáč a Twitter píšeme novinky o nakupování na internetu a zajímavé tipy, které na covybrat.cz nenajdete.

Budeme rádi za vaše názory a připomínky

   Přidejte váš dotaz nebo recenzi

   Před odesláním komentáře byste měli vědět jak pracujeme s vašimi osobními údaji. Důvodem pro zpracování osobních údajů je náš oprávněný zájem. Jsme správci osobních údajů a chráníme je v souladu se zákonem 101/2000 Sb., O ochraně osobních údajů a s principy obsaženými ve směrnici EU č. 95/46/EC (GDPR). Při odeslání komentáře zpracováváme tyto osobní údaje - jméno, email a vaši IP adresu. Jméno používáme pro oslovení při případné odpovědi. Jméno můžete nahradit i přezdívkou. Email používáme pouze pro odeslání notifikačního emailu se zprávou, že vám někdo odpověděl na váš dotaz, případně rovnou pošleme odpověď na váš dotaz. Email je neveřejný a pro jiné účely ho nepoužíváme. IP adresu využíváme výlučně pro ochranu formuláře před spamem. Případné úpravy osobních údajů a žádosti o smazání můžete vyřídit emailově na poradime@covybrat.cz.

   Vaše hodnocení

   Covybrat.cz
   Logo