Recenze sušička AEG FiberPro T9DBB89BC

Mnohé rodiny trápí malý prostor v bytě či absence balkonu. V takovém případě se nabízí pořízení sušičky. V dnešním článku nabízíme detailní pohled na sušičku AEG FiberPro T9DBB89BC. Tento typ pojme až 9 kg prádla, takže poslouží i větší rodině. Model nabízí 11 programů a nízkou spotřebu. Spotřebič také poskytuje komunikaci s chytrým telefonem, ze kterého jej můžete jednoduše ovládat. Za moderní funkce si však připlatíte. Přístroj se totiž pohybuje ve vyšší cenové hladině.

Parametry

Kapacita9 kg
Energetická třídaA+++
Roční spotřeba energie194 kWh
Roční náklady
Hloubka63,8 cm
Šířka59,6 cm
Výška85 cm
Hmotnost59,5 kg
Hlučnost62 dB
Počet programů11
Odložený startAno
LCD DisplejAno
Dětská pojistkaAno
RefreshNe
Zvukový signálAno
Osvětlení bubnuAno
Trvání standardního programu208 min
Třída účinnosti kondenzaceA
Sušení90
Spotřeba85
Rychlost80
Hlučnost80
Výbava90
Typ chladivaR134a
 

Programy

Při výběru sušičky je důležité pohlídat si množství programů a funkcí. Jinak by se vám mohlo stát, že spoustu vašeho oblečení a prádla do ní nebudete moci dát. AEG nabízí 11 programů a k tomu 4 speciální. Díky tomu můžete sušit prakticky cokoliv, od bavlny přes syntetiky, vlnu až po ložní prádlo a hedvábí. Do sušičky můžete dát až 9 kg prádla.

  

Sušička disponuje třeba funkcí My AEG. Je ji tak možné ovládat prostřednictvím telefonu. Skrz aplikaci AEG můžete například spustit či zastavit spuštěný program. Nebo na jedno kliknutí k již přednastavenému programu doladit míru sušení nebo načechrávání.

Ač má tento model mnohé programy na sušení, tak u většiny z nich je nutné dát vždy nejvyšší stupeň sušení, jinak je prádlo hodně vlhké až mokré. Jelikož se jedná o sušičku s vyšší pořizovací cenou nabízí téměř všechno, co potřebujete. Nechybí tedy ani taková maličkost jako je vnitřní osvětlení bubnu či dotykový displej. Za vyšší cenu ale postrádá například funkci páry, kterou nabízí například levnější varianta od značky Beko XDH8634CSRXDST s parní funkcí. Naopak do konkurenčního stroje se vejde o kilo méně prádla

Co se týče třídy účinnosti kondenzace je hodnocená písmenem A. Na standardní program tedy vysuší až 90 procent vody. Vadou na kráse u AEG FiberPro T9DBB89BC je, že postrádá samočisticí kondenzátor. Ten je nutné čistit ručně a pravidelně. Model však nabízí odvod kondenzátu přes pevnou přípojku. Hadice na odvod je součástí balení.

Název programuKapacita v kgVhodné pro:
My Dry5Každodenní oblečení z bavlny. Promíchané prádlo z pračky.
Bavlna9Program určený k sušení bavlněného prádla. Například spodní prádlo.
Bavlna Eco9Je vhodný na bavlněné a lněné tkaniny, například ručníky, trička a lněné prádlo.
Syntetika4Oblečení na běh či kolo.
Jemné prádlo4Vhodné na košile.
Vlna1Vlněné tkaniny. Například svetr, kalhoty či kabát.
Péřová bunda2Jak název napovídá. Je vhodný na péřové bundy a bundy z prachového peří.
Rychlý 3kg3Každodenní oblečení z bavlny. Ideální pro lehké kusy prádla – ponožky.
Outdoor2Sportovní oblečení. Voděodolné a prodyšné bundy.
Ložní prádlo XL4,5Ložní prádlo.

Funkce

Účinnost jednotlivých programů je možné podpořit nejrůznějšími funkcemi:

Stupeň sušení – Pomáhá dosáhnout požadované suchosti prádla. Například si můžete nastavit stupeň na sušení k uložení, tedy oblečení poté může zamířit rovnou do skříně.
Tichý mód – Sušička pracuje v tichosti. Je lepší jej však používat při malém množství prádla.
ECO – Nízká spotřeba energie. Funkce je v rámci výchozího nastavení zapnutá u všech programů.
Proti pomačkání
Čas sušení – Umožňuje nastavit délku programu v rozmezí 10 minut až 2 hodiny.
Odložený start – Možnost odložit začátek programu.

Cyklus MyDry je vhodný pro menší várku smíšeného prádla, kterou jste právě vytáhli z pračky. Třeba spodní prádlo, ponožky a trička. Várka se však musí vejít do 5 kg. Vedle toho má program přímo na ložní prádlo XL či péřové bundy.

Díky chytré technologii Connectivity Pair můžete propojit svou sušičku s chytrou pračkou, a to pomocí aplikace My AEG Care. S aplikací však není možné párovat spotřebiče od jiné značky. Současně ale nabízí také speciální funkce. Uživateli například poskytne přístup k odbornému poradenství, jak dané prádlo ideálně sušit. Umožňuje také doladění jednotlivých programů nebo rovnou do sušičky pošle informace, jak má várku usušit. Někteří uživatelé však upozorňují na to, že sušička má mnohdy problém se s telefonem propojit. Tedy neobjeví se v jeho nabídce.

Jak suší

Pokud si chcete domů pořídit sušičku a máte rozpočet okolo 26 tisíc korun, může být tento model vhodnou volbou. AEG mimo jiné nabízí desetiletou záruku na motor.

Sušička je mezi zákazníky oblíbená především kvůli svému velkému bubnu, do které se vejde až 9 kg prádla. Zákazníci, kteří ji zakoupili také upozorňují na to, že se musí dát vždy nejvyšší stupeň sušení, jinak je prádlo hodně vlhké až mokré. Aby sušička pracovala skutečně, jak má. Je nutné dodržet maximální náplň daného programu.

V nabídce má 11 programů. Na rozdíl od některých jiných modelů nejsou programy pojmenované podle druhu oblečení. Sušička má také indikátor fáze sušení, a to pro většinu programů. Jedná se o běžnou funkci, díky které víte v jaké fázi se zrovna vámi puštěný program nachází či kolik zbývá do konce.

Obecně jde o volně stojící sušičku, kterou je možné dát i na pračku. Postačí k tomu mezikus od stejné společnosti, který se dá koupit za zhruba 1 500 korun. Dávat ji na pračku bez mezikusu není příliš vhodné. Právě plastový prvek sušičku pevně zafixuje a zabezpečí, že se spotřebič nebude při práci pohybovat. Sušička podle výrobce není rovněž určena pro vestavbu. Spotřebič se ovládá jednoduše přes dotykový displej, který je v češtině. Má také centrální knoflík pro nastavení požadovaného programu. Displej zobrazuje aktuálně nastavený program a jeho délku.

Systém sušení je tepelným čerpadlem. Odhadovaná roční spotřeba sušičky AEG je 195 kWh, což se rovná asi 700 korun za rok provozu. Jedná se o běžnou hodnotu. Nejlepší hodnoty se pohybují okolo 176 kWh. Během jednoho sušení je pak spotřeba 1,69 kWh. Sušička svým uživatelům nabízí reverzní otáčení nerezového bubnu o celkovém objemu 118 l.

Hlučnost sušičky je 63 dB. Takový hluk je možné přirovnat hlasitému bavení. U sušičky to je velmi dobrá hodnota, protože se většinou hlučnost pohybuje mezi 64 až 66 dB.

Pro AEG FiberPro T9DBB89BC může být obstojnou konkurencí LG RC91V9EV2Q. LG pojme stejné množství prádla, tedy 9 kg a stejně energeticky náročná. Za konkurenci zaplatíte zhruba 19 500 korun. Tedy o několik tisíc méně než za AEG.

Zjistit cenu

Zajímá vás jaká je nejlepší slim sušička?

Přihlašte se do newsletteru a
získejte super tipy do emailu

Pravidelně zhruba 1 až 3 krát měsíčně vám pošleme skvělé tipy na nakupování, nové testy a nejlepší recenze.

Co můžete čekat?

 1. Tipy na opravdu dobré nákupy (vybíráme jen to, co bychom poslali sami sobě)
 2. Výhodné nabídky a slevy (vybereme jen ty opravdu dobré)
 3. Rady k nakupování
 4. Nové recenze produktů
 5. Nové srovnávací testy
 6. Tyto e-maily jsou zdarma
 7. Neposíláme spam, ani obchodní nabídky třetích stran
Načítáme ...

Děkujeme za přihlášení do newsletteru. Teď ještě mrkněte do emailu a potvrďte, že jste o zařazení do newsletteru požádali opravdu vy. 🙂

Pro info si přečtěte naše zásady osobních údajů a GDPR.

8.6 Total Score
AEG FiberPro T9DBB89BC

Za svou cenu toho AEG nabízí celkem dost, ale ne příliš. Pozitivně hodnotíme například dobře vymyšlený filtr, který se dá lehce vyčistit, protože okolo něj nic není. Jako jedna z mála také nabízí sušení peří, které je pro jiné sušičky strašákem. Výhodu také spatřujeme v tichosti a ovládání přes telefon. Což jsou ale funkce, které dneska nabízí i levnější varianty. Body strháváme za cenu. Sušička s podobnými funkcemi se dá pořídit i o několik tisíců levnější. Negativně také hodnotíme nutnost dávat vyšší stupeň, aby prádlo bylo skutečně suché. Pokud ale chcete sušičku od spolehlivého výrobce, která i dobře vypadá a cena vám vyhovuje, tak AEG FiberPro T9DBB89BC můžeme doporučit.

Sušení
9
Spotřeba
8.5
Rychlost
8
Hlučnost
8
Výbava
9
PLUSY
 • rychlost
 • bohatá výbava
 • tichý provoz
 • poměrně úsporná
MÍNUSY
 • vysoká cena
Přidejte váš dotaz nebo recenzi

Sledujte nás na sociálních sítích

Na FB, Instáč a Twitter píšeme novinky o nakupování na internetu a zajímavé tipy, které na covybrat.cz nenajdete.

Budeme rádi za vaše názory a připomínky

   Přidejte váš dotaz nebo recenzi

   Před odesláním komentáře byste měli vědět jak pracujeme s vašimi osobními údaji. Důvodem pro zpracování osobních údajů je náš oprávněný zájem. Jsme správci osobních údajů a chráníme je v souladu se zákonem 101/2000 Sb., O ochraně osobních údajů a s principy obsaženými ve směrnici EU č. 95/46/EC (GDPR). Při odeslání komentáře zpracováváme tyto osobní údaje - jméno, email a vaši IP adresu. Jméno používáme pro oslovení při případné odpovědi. Jméno můžete nahradit i přezdívkou. Email používáme pouze pro odeslání notifikačního emailu se zprávou, že vám někdo odpověděl na váš dotaz, případně rovnou pošleme odpověď na váš dotaz. Email je neveřejný a pro jiné účely ho nepoužíváme. IP adresu využíváme výlučně pro ochranu formuláře před spamem. Případné úpravy osobních údajů a žádosti o smazání můžete vyřídit emailově na poradime@covybrat.cz.

   Covybrat.cz
   Logo