Recenze AEG FSB52610Z

Jsme profíci, nevěříme marketingovým slibům a nezávisle recenzujeme a srovnáváme produkty. Když nakoupíte skrze naše odkazy, můžeme získat malou odměnu, která ale nezvyšuje cenu vašeho nákupu.

Plně vestavná myčky nádobí AEG FSB 52610 Z Mastery Favorit je průměrně dobrá myčka se základními funkcemi od německé značky AEG. Sušení je vynikající, mytí průměrné. Spotřeba je relativně nízká – A++. Tento výrobek se již doprodal, či doprodává. Aktuální hodnocené myčky najdete zde.

Parametry

 
Energetická třída (A+++ až D)A++
Třída účinnosti sušení (A až G)A
Třída účinnosti mytí (A až G)A
Vážená roční spotřeba elektřiny262 kWh
Vážená roční spotřeba vody2 775 litrů
Cena roční spotřeby elektřiny1 048 Kč / rok
Cena roční spotřeby vody249,75 Kč / rok
Počet sad nádobí13
Hlučnost při mytí44 dB
Výška81,8 cm
Šířka59,6 cm
Hloubka55 cm
Typ myčkyplně vestavná
Myčku AEG FSB 52610 plně vestavíte do kuchyňské linky. Díky předním nožičkám, které můžete vyšroubovat až o 8 cm se vejde do většiny prostorů. Zajímavá je i její relativně malá hloubka. Prostor pro instalaci je minimálně: 82-88 x 60 x 55 cm. Všechny rozměry pro vestavbu najdete na nákresu:   Hadice jsou relativně krátké – mají obě cca 150 centimetrů. Proti vytopení je na přívodní hadici AquaStop – elektricky spínaný ventil pro zavření přívodu vody v případě problému. Vytopení vám nehrozí i díky plováku pod myčkou, který při rozpoznání případného úniku vody ihned ukončí mytí.

Ovládání

Displejano, na horní hraně dvířek
Indikátor nedostatku soliano
Indikátor nedostatku leštidlaano
Dětská pojistka / zámekne
Zvuková signalizaceano
Světelná signalizace mytíano
Jako u většiny plně zabudovaných myček nádobí je problém, že nejde vidět na displej a sledovat zbývající čas mytí. AEG to vyřešila červenou svítící tečkou promítanou na podlahu. Pokud se myje, pak svítí. Po otevření dvířek uvidíte ovládací panel s tlačítkem pro zapnutí myčky, seznam všech 5 mycích programů, relativně malý, ale dostačující displej a 6 tlačítek pro navolení programů a funkcí. Používání je jednoduché a tlačítka se mačkají snadno a bez problémů. V manuálu se vyznáte snadno.

Vnitřní uspořádání a materiály

Umyje až 13 sad nádobí v jednom cyklu, což je na 60 cm širokou myčku relativně málo. Na druhou stranu je pravda, že je relativně málo hluboká (55 cm). Uvnitř je ve spodní zásuvce box na příbory – zabírá docela hodně prostoru a má přesně dané místo v pravém předním rohu koše. Vedle boxu jsou 3 řady ostnů na talíře z toho jeden je sklopitelný pro snadnější mytí hrnců. Horní zásuvka jde nastavit na výšku do tří úrovní. Je velmi dobře tvarovaná, takže se do ní vejde hodně nádobí. Skvělou vychytávkou je šedá silikonová podložka proti obití jemného skla – SoftSpikes. Standardem jsou skládací plastové poličky na šálky. Pojezdy nahoře i dole jsou v pořádku, jezdí hezky bez zadrhnutí.

Mycí programy a sušení

Kvalita mytí nádobí je mírně nadprůměrná. Sušení je na tom ještě lépe, z myčky vytáhnete suché nádobí. To je na jedničku. Perfektnímu sušení pomáhá především funkce XtraDry (ta je zapnutá u všech programů kromě ECO) a vychytávka AirDry – automatické otevření myčky pár minut před dokončením mytí. Nádobí se tak dosuší a ochladí čerstvým vzduchem z kuchyně. Pokud potřebujete umýt nádobí rychleji, zkuste TimeSaver – čas se sníží skoro o půlku, mytí zůstane dobré (zvýší se tlak a teplota vody), ale sušení je trochu horší. Mastery FSB52610Z umí 5 mycích programů. Je to dobrý základ. Kromě Eco programu je tu i Auto program využívající Fuzzy Logic – z čistoty vody zjistí zašpinění nádobí a podle toho upraví délku programu a spotřebu.

Programy

NázevPopis programuMíra znečištěníTeplotaDélka (minut)Voda (litrů)Elektřina (kWh)
EcoPro nádobí a příbory. Každodenní běžný program. Jedná se o referenční program.běžné50 °C2379.90,920
Auto SensePro nádobí, příbory, hrnce a pánve, které jsou různě znečištěné. Myčka si sama upraví délku programu i spotřebu vody a energií.běžné i velmi znečištěné45 – 70 °C45-1607-120,7-1,5
IntensivePro velmi znečištěné nádobí, příbory, hrnce a pánve.velmi znečištěné70 °C140-16013-151,4-1,6
GlassSpeciální program pro křehké nádobí a sklo.běžné45 °C70-851š-140,9-1,1
30 minPro rychlé mytí čerstvě znečištěného nádobí a příborů.čerstvě znečištěné60 °C3090,8

Další funkce

Relativně běžný standard je odložení začátku mytí. FSB 52610Z zvládne odložit start až o 24 hodin. Vodu pohání invertorový motor, který je výrazně efektivnější, než starší modely motorů. AEG jim natolik věří, že k této myčce dává prodlouženou záruku na 10 let na invertorový motor. Stačí se po koupi zaregistrovat.

Spotřeba a náklady na mytí

 • Cena vody v ČR: 90 Kč za 1 m3 (1 000 litrů)
 • Cena elektřiny v ČR: 4 Kč za 1 kWh.
 • Spotřeba vody při jednom mycím cyklu Eco: 9,9 litrů
 • Spotřeba elektřiny při jednom mycím cyklu Eco: 0,92 kWh
Cena za jedno mytí na program Eco (referenční program pro energetický štítek) je cca 4,57 Kč: (0,92 * 4) + (0,0099 * 90) = 3,68 (elektřina) + 0,89 (voda) = 4,57 Kč Tento údaj platí jen pro program Eco. U ostatních mycích programů závisí na nastavení programu, množství nádobí, reálném zašpinění nádobí, kvalitě vody, kvalitě mycích prostředků, atd. Jak vybrat dobrou myčku zjistíte z našich recenzí myček a testu. Mrkněte na ně, než se 100% rozhodnete pro koupi. Zjistit cenu AEG FSB52610Z
Přihlašte se do newsletteru a
získejte super tipy do emailu

Pravidelně zhruba 1 až 3 krát měsíčně vám pošleme skvělé tipy na nakupování, nové testy a nejlepší recenze.

Co můžete čekat?

 1. Tipy na opravdu dobré nákupy (vybíráme jen to, co bychom poslali sami sobě)
 2. Výhodné nabídky a slevy (vybereme jen ty opravdu dobré)
 3. Rady k nakupování
 4. Nové recenze produktů
 5. Nové srovnávací testy
 6. Tyto e-maily jsou zdarma
 7. Neposíláme spam, ani obchodní nabídky třetích stran
Načítáme ...

Děkujeme za přihlášení do newsletteru. Teď ještě mrkněte do emailu a potvrďte, že jste o zařazení do newsletteru požádali opravdu vy. 🙂

Pro info si přečtěte naše zásady osobních údajů a GDPR.

7.3 Total Score

Dobrá myčka od AEG, která vcelku dobře myje a skvěle suší. Pro běžnou rodinu plně postačí.

Kvalita mytí
7
Kvalita sušení
8.5
Spotřeba
9
Funkce
5.5
Kvalita zpracování a designu
7
Délka mytí
7
PLUSY
 • Dobrá kvalita mytí
 • Perfektně suší
 • AirDry - automatické otevření dvířek pro dosušení
 • AquaStop
 • Relativně nízká spotřeba
 • Záruka 10 let na invertorový motor po registraci
 • Světelná indikace na podlahu
MÍNUSY
 • Trochu delší doba mytí
 • Relativně málo funkcí
Přidejte váš dotaz nebo recenzi

Sledujte nás na sociálních sítích

Na FB, Instáč a Twitter píšeme novinky o nakupování na internetu a zajímavé tipy, které na covybrat.cz nenajdete.

Budeme rádi za vaše názory a připomínky

   Přidejte váš dotaz nebo recenzi

   Před odesláním komentáře byste měli vědět jak pracujeme s vašimi osobními údaji. Důvodem pro zpracování osobních údajů je náš oprávněný zájem. Jsme správci osobních údajů a chráníme je v souladu se zákonem 101/2000 Sb., O ochraně osobních údajů a s principy obsaženými ve směrnici EU č. 95/46/EC (GDPR). Při odeslání komentáře zpracováváme tyto osobní údaje - jméno, email a vaši IP adresu. Jméno používáme pro oslovení při případné odpovědi. Jméno můžete nahradit i přezdívkou. Email používáme pouze pro odeslání notifikačního emailu se zprávou, že vám někdo odpověděl na váš dotaz, případně rovnou pošleme odpověď na váš dotaz. Email je neveřejný a pro jiné účely ho nepoužíváme. IP adresu využíváme výlučně pro ochranu formuláře před spamem. Případné úpravy osobních údajů a žádosti o smazání můžete vyřídit emailově na poradime@covybrat.cz.

   Vaše hodnocení

   Covybrat.cz
   Logo