Recenze myčky nádobí AEG FSE73507P

Jsme profíci, nevěříme marketingovým slibům a nezávisle recenzujeme a srovnáváme produkty. Když nakoupíte skrze naše odkazy, můžeme získat malou odměnu, která ale nezvyšuje cenu vašeho nákupu.

Vestavná myčka AEG FSE73507P v provedení slim se rychle stane oblíbeným pomocníkem ve vaší domácnosti. Krásně splyne s vaší kuchyňskou linkou, umyje spolehlivě připálené hrnce, pánve i křehké skleničky. Disponuje oblíbeným automatickým programem, systémem AirDry pro ekologické sušení i světelným paprskem, který vás informuje o stavu mytí.

Parametry

Typvestavná
Lze podstavit?ano
Energetická třídaD
Připojení na teplou voduano
Třída účinnosti mytíA
Třída účinnosti sušeníA
Spotřeba vody - 100 Eco cyklů990 l
Spotřeba elektřiny - 100 Eco cyklů65 kWh
Spotřeba vody na 1 ECO cyklus9,9 l
Spotřeba elektřiny na 1 ECO cyklus0,65 kWh
Počet sad nádobí10
Hlučnost44 dB
Výška81,8 cm
Šířka44,6 cm
Hloubka44,6 cm
AquaStopano
Počet programů7
All-in-one tabletyano
Odložený startano
Vypnutí po domytíano
Otevření po domytíano
Umístění příborůvýsuvné plato
Polohovatelný horní košano
Automatický programano
Délka mytí (Eco program)240 min.
Poloviční náplňne


Představení

Myčka AEG FSE73507P je vestavná a kompletně integrovaná. Do vaší kuchyně tak krásně zapadne, aniž by na sebe upozorňovala. Jedná se o úzkou myčku s rozměry 44,6 x 55 x 81,8 cm, takže se vejde i do menších prostor. Nevýhodou jejich menších rozměrů je nižší kapacita – umyje naráz 10 sad nádobí, což je ale pro menší domácnost dostatečné. Za „standard“ se považuje 13 sad nádobí.

Spotřebič disponuje AquaStopem proti vytečení vody. Třída hluku je definována stupněm B a hlasitostí 44 dB, což je poměrně příjemná hodnota. Špičková úroveň hlasitosti je okolo 42 dB, ale běžně mají některé modely i 46 nebo 47 dB. A i když se to takto na papíře nejeví jako velký rozdíl, věřte mi že v praxi je znatelný. Model můžete připojit jak na studenou, tak teplou vodu, čímž ušetříte náklady na spotřebu energie, díky tomu že spotřebič nemusí ohřívat vodu. K dispozici máte dostatek mycích programů včetně automatického, spoustu praktických funkcí, oblíbené sušení v podobě pootevření dvířek a další šikovné funkce.

Ovládání

Indikátor nedostatku soliano
Indikátor nedostatku leštidlaano
Dětská pojistka / zámekne
Zvuková signalizaceano
Světelná signalizaceano

Spotřebič bude v kuchyni naprosto nenápadný – jeho ovládací panel je totiž plně integrovaný v horní liště. Abyste měli přehled, v jaké fázi mytí či sušení se přístroj nachází, existuje tu praktická světelná signalizace v podobě paprsku Time Beam – svítí červeně, když je přístroj v provozu, přepne do zelené, když je domyto a dosušeno. Špičkové modely dokáží na podlahu promítat přesný čas, který zbývá do konce programu.

Na úzkém ovládacím panelu najdete lištu MY TIME, pomocí které si zvolíte délku programu a stisknutím tlačítek pak přidáte požadované funkce. Zároveň na ecometru vidíte, jak je vámi zvolený program ekologický. Dle přístroje platí, že čím delší program, tím více energeticky úsporný. Tato snadná možnost volby času programu mi přijde skvělá. Sami se můžete rozhodnout zda chcete mít nádobí umyto rychle, nebo pouštíte myčku přes noc a nevadí vám mycí čas okolo čtyř hodin. Informace o délce programu, nutnosti doplnění soli nebo leštidla pak zobrazuje malý displej.

Vnitřní uspořádání a materiály

O kvalitní mytí se stará invertorový motor, na který máte prodlouženou záruku 10 let. Mycí vana je klasicky vyrobená z nerezu a uvnitř ní najdete celkem 3 zásuvky na nádobí. Pro lepší orientaci je vybavená vnitřním osvětlením. Dále má spotřebič dvojité ostřikovací rameno nahoře, které se posílá proudy vody do každého rohu v myčce. Ve spodní části se nachází satelitní rameno Satellite Clean, které má díky speciální rotaci třikrát lepší pokrytí než běžné myčky nádobí. Aspoň to tvrdí výrobce. V praxi lze říct, že se při hodně zaplněné myčky asi lépe dostane k některým částem nádobí, ale žádné dramatické zlepšení zde nehledejte.

V horní části najdete zásuvku na příbory a menší kuchyňské nástroje. Příborová zásuvka je poměrně hluboká, takže se nemusíte bát, že by se tu větší kuchyňské pomůcky zasekly. Horní koš disponuje množstvím etažérů a sklopných bodců pro uložení hrnků a skleniček na víno. Jeho výška je nastavitelná a díky systému QuickLift ho můžete polohovat, i když bude plný nádobí. To je velmi příjemná vlastnost.

Mycí programy a sušení

Název programuSpotřeba v lDélka v minTeplota ve °CSpotřeba elektřiny kWh
Quick9,3-11,33045-500,56-0,685
1 hod9-116050-600,693-0,847
1 hod 30 min9,3-11,49055-600.772-0.944
2 hod 40 min9,4-11,5160600,876-1,071
ECO9,924055-600,657
Auto Sense8,3-11,5120-17050-600,677-1,036
Machine Care8,3-10,160700,593-0,725

Model od AEG využívá k volbě programů volicí lištu My Time, na které si nastavíte požadovaný čas, dále můžete přidat různé funkce, nebo si můžete zvolit kompletně automatický program Auto Sense. Díky vybavení Fuzzy logic spotřebič sám pozná, kolik nádobí se uvnitř nachází a na základě toho zvolí optimální teplotu a množství vody. K dispozici je i velmi krátký program Quick, který umyje a usuší nádobí za pouhou půlhodinku. Pro údržbu samotného spotřebiče alespoň jednou měsíce využijte program Machine Care.

Sedmero programů můžete dále vylepšovat přídavnými funkcemi. Pokud chcete snížit hluk spotřebiče, zvolte funkci ExtraSilent, při kterých čerpadlo pracuje na nižších otáčkách. To se může hodit pokud máte kuchyni spojenou s obývacím pokojem a chcete večer mýt nádobí a u toho sledovat televizi. Funkce ExtraPower pak zajistí intenzivnější mytí a je vhodná pro zaschlou špínu – avšak prodlužuje čas a zvyšuje spotřebu. Pro křehké nádobí a sklo doporučujeme zvolit GlassCare.

Další funkce

Myčka vám dále nabídne:

 • Odložený start – zařízení nabízí možnost odložit start mytí od 1 do 24 hodin.

Spotřeba a náklady na mytí

Na kolik vás vyjde jedno mytí?

 • Cena vody v ČR: 90 Kč za 1 m3 (1 000 litrů)
 • Cena elektřiny v ČR: 4 Kč za 1 kWh.
 • Spotřeba vody při jednom mycím cyklu Eco: 9,9 litrů
 • Spotřeba elektřiny při jednom mycím cyklu Eco: 0,65 kWh

Cena za jedno mytí na program Eco (referenční program pro energetický štítek) je cca: 3,49 Kč

(0,65 * 4) + (0,0099 * 90) = 2,6 (elektřina) + 0,891 (voda) = 3,491 Kč

Tento údaj platí jen pro program Eco. U ostatních mycích programů závisí na nastavení programu, množství nádobí, reálném zašpinění nádobí, kvalitě vody, kvalitě mycích prostředků, atd.

Jak myje

Model AEG FSE73507P potěší třídou účinnosti mytí a sušení A, výsledky jsou tedy skvělé. Díky množství ostřikovacích ramen, efektivním programům a šikovným funkcím bude vaše nádobí krásně čisté. Nutno uznat že toto platí pro většinu moderních myček. Co se sušení týká, těšit se můžete na systém AirDry, který pootevře před koncem programu dvířka o 10 cm a nechá dovnitř proudit suchý vzduch z místnosti. Tento způsob je ekologický a šetří i vaši peněženku. Automatický program ušetří čas a přemýšlení nad volbou vhodného mycího módu. Když nebudete mít času nazbyt, potěší vás 30minutový program Quick. Kromě dobrých mycích schopností potěší tato myčka velmi bohatou výbavou a úsporným provozem.

Za zmínku stojí i fakt, že ma trhu můžete narazit i na podobný model AEG FSE73407P, který má kapacitu pouze 9 sad nádobí, ale jeho spotřeba je o něco nižší a světelný paprsek na podlaze informuje o konkrétním mycím čase. A také je o cca 1 000 Kč levnější.

Zjistit cenu

Potřebujete pro mytí více programů?

Přihlašte se do newsletteru a
získejte super tipy do emailu

Pravidelně zhruba 1 až 3 krát měsíčně vám pošleme skvělé tipy na nakupování, nové testy a nejlepší recenze.

Co můžete čekat?

 1. Tipy na opravdu dobré nákupy (vybíráme jen to, co bychom poslali sami sobě)
 2. Výhodné nabídky a slevy (vybereme jen ty opravdu dobré)
 3. Rady k nakupování
 4. Nové recenze produktů
 5. Nové srovnávací testy
 6. Tyto e-maily jsou zdarma
 7. Neposíláme spam, ani obchodní nabídky třetích stran
Načítáme ...

Děkujeme za přihlášení do newsletteru. Teď ještě mrkněte do emailu a potvrďte, že jste o zařazení do newsletteru požádali opravdu vy. 🙂

Pro info si přečtěte naše zásady osobních údajů a GDPR.

8.4 Total Score
AEG FSE73507P

Spolehlivý výrobce AEG model FSE73507P vybavil vším, co budete pro pohodlné mytí potřebovat. Líbí se nám množství programů, osvětlení uvnitř myčky, praktické přídavné funkce i světelná signalizace. Myčka má i příjemnou spotřebu a potěší tak každého člověka s ekologicky pozitivním smýšlením, který rád za mytí ušetří. Menší nevýhodou je nízká kapacita, která je však pro slim myčky typická. Odradit může i vyšší cena, která je zde však zárukou kvalitního spotřebiče, který vydrží.

Mytí
9
Sušení
9
Spotřeba
8
Funkce
8
Délka umývání
6.5
PLUSY
 • intuitivní ovládání
 • automatický program
 • prostorná zásuvka na příbory
 • prodloužená záruka na invertorový motor
 • světelná signalizace
MÍNUSY
 • menší kapacita
 • vyšší cena
Přidejte váš dotaz nebo recenzi  |  Hodnocení lidí

Sledujte nás na sociálních sítích

Na FB, Instáč a Twitter píšeme novinky o nakupování na internetu a zajímavé tipy, které na covybrat.cz nenajdete.

2 Comments
Všechny Nejpřínosnější Nejlepší hodnocení Nejhorší hodnocení Přidejte váš dotaz nebo recenzi
 1. Dočetla jsem se, že tato myčka nemá na krátké programy koneční sušení a nádobí zůstává mokré. Někde se k negativní recenzi, takto vyjádřil výrobce AEG. Zajímá mě tato zkušenost? Sušení u programu na 30 a 60 minut? A je nádobí u těchto krátkých programů zcela suché? Děkuji

  • Dobrý den,

   dokonale suché je poměrně subjektivní pojem, ale za mě po krátkých programech není dokonale suché u žádné myčky. Musíte mu dát chvíli času na doschnutí, nebo rychle utřít utěrkou při okamžitém vyklízení myčky.

  Přidejte váš dotaz nebo recenzi

  Před odesláním komentáře byste měli vědět jak pracujeme s vašimi osobními údaji. Důvodem pro zpracování osobních údajů je náš oprávněný zájem. Jsme správci osobních údajů a chráníme je v souladu se zákonem 101/2000 Sb., O ochraně osobních údajů a s principy obsaženými ve směrnici EU č. 95/46/EC (GDPR). Při odeslání komentáře zpracováváme tyto osobní údaje - jméno, email a vaši IP adresu. Jméno používáme pro oslovení při případné odpovědi. Jméno můžete nahradit i přezdívkou. Email používáme pouze pro odeslání notifikačního emailu se zprávou, že vám někdo odpověděl na váš dotaz, případně rovnou pošleme odpověď na váš dotaz. Email je neveřejný a pro jiné účely ho nepoužíváme. IP adresu využíváme výlučně pro ochranu formuláře před spamem. Případné úpravy osobních údajů a žádosti o smazání můžete vyřídit emailově na poradime@covybrat.cz.

  Covybrat.cz
  Logo