Recenze AEG FSK93807P

Pokud toužíte mít ve své kuchyni nejmodernější vestavné spotřebiče, myčka AEG FSK93807P vás rozhodně nezklame. Je kompletně vestavná (s integrovaným ovládacím panelem), a nabízí výbavu s hromadou nejnovějších technologických vychytávek. Umí sama zvedat spodní koš, takže nemusíte zbytečně ohýbat záda, je dokonale tichá, vybavená vnitřním osvětlením a promítáním času na podlahu, a také disponuje množstvím zajímavých programů a funkcí. Bohužel ale spotřebuje poměrně vysoké množství vody i elektrické energie.

Parametry

Typvestavná
Lze podstavit?ano
Energetická třídaD
Třída účinnosti mytíA
Třída účinnosti sušeníA
Spotřeba vody - 100 Eco cyklů1100 l
Spotřeba elektřiny - 100 Eco cyklů82 kWh
Spotřeba vody na 1 ECO cyklus11 l
Spotřeba elektřiny na 1 ECO cyklus0,821 kWh
Počet sad nádobí13
Hlučnost39 dB
Výška81,8 cm
Šířka59,6 cm
Hloubka55 cm
AquaStopano
Připojení na teplou voduano
Počet programů7
All-in-one tabletyano
Odložený startano
Vypnutí po domytíano
Otevření po domytíano
Umístění příborůvýsuvné plato
Polohovatelný horní košano
Automatický programano
Délka mytí (Eco program)240 min.
Poloviční náplňne
zpět nahoru ↑

Představení

Vestavná myčka AEG je ztělesněním všech moderních technologií, které si jen dovedete představit. Samozřejmě je potřeba počítat s vyššími náklady, bez kterých se její pořízení neobejde, výsledek vás ale rozhodně potěší. Spotřebič má zcela integrovaný ovládací panel, takže dokonale splyne s vaší kuchyňskou linkou. Tak, jak je dnes v módě.

Rozměry myčky činí 81,8 x 59,6 x 55 cm, jedná se tedy o standardně široký spotřebič. Dovnitř můžete naskládat celkem 13 sad nádobí, což není špatná hodnota, ale na trhu najdete i myčky, které zvládnou pojmout sad 16. Samozřejmostí je pak zabudovaná pojistka proti vytopení AquaStop. Myčku můžete připojit na teplou vodu až do teploty 60 °C, což se určitě hodí pro snížení nákladů za mytí. Jednou z potenciálních nevýhod toho přístroje je totiž jeho vysoká spotřeba vody i energie. Rozhodně ale potěší jeho hlučnost – myčka se může pochlubit velmi tichým chodem o hodnotě pouhých 39 dB. To je naprosto úžasná hodnota.

Velmi zajímavá je vnitřní výbava tohoto modelu. Můžete se těšit na speciální výsuvné koše, osvětlení vnitřní vany, velmi účinná ostřikovací ramena, oblíbené otevření dvířek pro sušení a promítání konkrétního mycího času na podlahu. To jsou vlastnosti, kterými se levnější modely rozhodně pochlubit nemohou. Dále vás čeká celkem 7 mycích programů a spousta zajímavých funkcí pro příjemnější péči o vaše nádobí.

zpět nahoru ↑

Ovládání

Indikátor nedostatku soliano
Indikátor nedostatku leštidlaano
Dětská pojistka / zámekne
Zvuková signalizaceano
Světelná signalizaceano

Myčka disponuje plně integrovaným ovládacím panelem, který najdete ukrytý na přední hraně dvířek. Díky tomu je perfektně schovaný a nenarušuje celkový vzhled vestavného spotřebiče. Hodí se i v případě, že máte doma malé děti, které by jinak lákalo mačkání tlačítek – spotřebič totiž nemá zabudovanou dětskou pojistku. Pokud byste měli obavu, že nebudete vědět, jak na tom myčka s mytím je, můžeme vás uklidnit. Model AEG FSK93807P má zabudovanou světelnou signalizaci na podlahu TimeBeam, která promítá na zem přesný čas. Vždycky tak budete vědět, kolik času do konce procesu zbývá. Jakmile bude mycí program ukončen, myčka vás navíc upozorní zvukovým signálem.

Na ovládacím panelu najdete tlačítka pro základní ovládání myčky jako je vypnutí a zapnutí, nastavení funkce odloženého startu nebo přidání nejrůznějších funkcí k programům. Samotné programy pak ovládáte pomocí speciální ovládací lišty MY TIME, na které si volíte délku programu, a zároveň vám spotřebič zobrazuje ekologickou zátěž daného mytí. Samozřejmostí je pak malý displej a kontrolky, které upozorní na nedostatek leštidla či soli.

zpět nahoru ↑

Vnitřní uspořádání a materiály

Hlavní chloubu tohoto modelu představuje vnitřní uspořádání a různé specialitky, které jsou rozhodně nadstandardní. Vezměme to postupně. Vnitřní vana spotřebiče je vyrobená z odolné nereozové oceli. Uvnitř najdete trojici košů – příborový, horní a dolní koš. Všechny jsou opatřené kvalitními pojezdy ComfortRails, které se starají o jejich tichý a plynulý pohyb v každé situaci. Nádobí tak bude v bezpečí a nebude hrozit jeho rozbití.

Nejvýše umístěná je zásuvka na příbory a drobné kuchyňské předměty, která uvolňuje místo větším kusům ve spodním koši. Příborová zásuvka má nad sebou vlastní ostřikovací rameno, takže si můžete být jistí, že vaše vidličky, lžíce i nože budou perfektně zbavené všech zbytků jídel. Pod ní se nachází polohovatelný horní koš s dvojicí skládacích držáků, dvěma drátěnými držáky na sklenice a speciálními špičkami SoftSpikes pro vinné sklenice.

Velkou specialitu tohoto modelu tvoří dolní koš s mechanismem ComfortLift. Jak už napovídá název, myčka umí spodní koš nadzvednout a vysunout do úrovně vašeho pasu, abyste mohli nádobí naskládat či vyjmout bez ohýbání. Je tak vhodná pro každého, kdo trpí bolestmi zad nebo se zkrátka nechce tak často ohýbat.  Díky tomu je obsluha spotřebiče mnohem pohodlnější. Bohužel s touto vychytávkou přicházejí stížnosti některých uživatelů, kteří si stěžují na sníženou výšku horního koše a komplikované mytí sklenic na víno, které se do horní zásuvky nevejdou.

O perfektní mytí se stará nejen horní ostřikovací rameno, ale také speciální spodní mycí rameno SatelliteClean, které se může pyšnit až 3x větším pokrytím, než mají jiné myčky. Díky tomu se dostane na každý kousek nádobí, ať už je umístěný na jakémkoliv místě.  Abyste měli o vašem nádobí lepší přehled, je vnitřní prostor vybavený kvalitním osvětlením. Spotřebič samotný je vybavený silným invertorovým motorem, na který společnost AEG poskytuje záruku 10 let. Na myčku pak obchody poskytují prodlouženou záruku 5 let, proto nemusíte mít obavy, že byste se s drahým spotřebičem museli brzy rozloučit nebo byli nuceni platit opravu z vlastní kapsy. Zatímco 10 letá záruka na motor, není nic zvlášť speciálního, prodloužená záruka na celý spotřebič už tak běžná není.

zpět nahoru ↑

Mycí programy a sušení

Název programuSpotřeba vody v litrechDélka v minutáchTeplota ve °CSpotřeba elektřiny (kWh)
Quick

9,3-11,4

3045-500,54-0,66
1 hod10,6-12,96050-600,80-0,93
1 hod 30 min10,4-12,79055-600,97-1,10
2 hod 40 min10,8-13,2160600,97-11,1
Eco1124050-550,821
Auto Sense9,6-13,1120-17050-600,74-1,06
Machine Care8,9-10,960700,58-0,70

Model od AEG se může pochlubit 7 různými programy. Zajímavé je, že nevolíte přímo mezi nimi, ale jednotlivé módy nastavujete pomocí časové osy MY TIME. Na ní nejprve navolíte požadovanou délku programu, a následně pomocí tlačítek přidáte funkce, kterými chcete samotné mytí vylepšit. Na displeji v kolonce Ecometer současně vidíte, jak moc, nebo naopak málo, je vámi zvolený program šetrný k přírodě.

Nabídka programů je nicméně pestrá. Pokud s mytím spěcháte, určitě si zvolíte třicetiminutový program Quick. Na běžné mytí se pak hodí ekologický Eco nebo některý s průměrnou mycí délkou. Pokud si nejste jisti, který program by byl nejvhodnější, zvolte si Auto Sense, u kterého myčka pomocí čidel sama pozná, jak moc špinavé nádobí je. Na základě toho volí množství vody, oplachování i teploty. Potěší, že ve srovnání s konkurencí jsou programy relativně krátké. Jejich průběžný čas navíc vidíte promítnutý na podlaze, a tak máte perfektní přehled.

Dále určitě potěší množství zajímavých funkcí (tzv. EXTRAS), kterými můžete své nádobí hýčkat. Zvolit si můžete ExtraSilent, který ještě sníží množství hluku vycházejícího z už tak tichého přístroje. Pokud budete mýt sklo, určitě zvolte GlassCare, funkci, která je šetrná ke skleněnému a křehkému nádobí. Ta se postará o postupný přechod teplot při mytí, takže tenké sklenice neprasknou. V případě, že máte v myčce velmi špinavé nádobí, můžete si dopomoci k lepšímu výsledku funkcí ExtraPower. Důležitý je také program Machine Care, který jednou za čas určitě doporučujeme spustit. Postará se o vyčištění samotného spotřebiče, a prodlouží tak jeho životnost.

Jsou tu však funkce, které bychom u tak drahého přístroje možná očekávali, a myčka jimi vybavená není. Například chybí Hygiene Plus, která je schopná nádobí sterilizovat, což se hodí pro kojenecké lahve nebo osoby s alergiemi. Chybí i Poloviční náplň, kdy je možné mýt pouze z poloviny zaplněný spotřebič. Ta ovšem může být nahrazena programem Auto Sense, kdy myčka pozná množství a ušpinění uloženého nádobí. Nenajdeme tu ani tlačítko pro zrychlení programů, do jisté míry ho kompenzuje právě volba programu pomocí lišty s nastavením času. Jako nejkratší ze všech můžeme zvolit půlhodinový mycí program Quick.

zpět nahoru ↑

Další funkce

Jaké další funkce vám práci s nádobím usnadní?

 • Odložený start – spotřebič nabízí možnost odložit start v rozmezí 1 – 24 hodin. V případě hlučnější myčky tak můžete nechat nádobí mýt v době, kdy jste v práci nebo v čase levnějšího tarifu elektřiny.
 • All in one – mýt nádobí můžete pomocí tablet i sypkých či tekutých mycích prostředků.
zpět nahoru ↑

Spotřeba a náklady na mytí

Zajímá vás, kolik za jedno mytí zaplatíte?

 • Cena vody v ČR: 90 Kč za 1 m3 (1 000 litrů)
 • Cena elektřiny v ČR: 4 Kč za 1 kWh.
 • Spotřeba vody při jednom mycím cyklu Eco: 11 litrů
 • Spotřeba elektřiny při jednom mycím cyklu Eco: 0,821 kWh

Cena za jedno mytí na program Eco (referenční program pro energetický štítek) je cca: 4,274 Kč

(0,821 * 4) + (0,011 * 90) = 3,284(elektřina) + 0,99 (voda) = 4,274 Kč

Tento údaj platí jen pro program Eco. U ostatních mycích programů závisí na nastavení programu, množství nádobí, reálném zašpinění nádobí, kvalitě vody, kvalitě mycích prostředků, atd.

zpět nahoru ↑

Jak myje

Vzhledem k tomu, že tento model patří do výrazně vyšší cenové kategorie, odpovídají tomu i výsledky. Myčka myje výborně. Spotřebitelé si chválí slušnou kapacitu a krásně čisté nádobí, na kterém nenajdete ani stopu po zbytcích jídla. Díky speciálním ostřikovacím ramenům se voda s čisticím prostředkem dostane skutečně do každého koutu. Navíc máte možnost zvolit z opravdu praktických programů, kterými pokryjete všechny vaše potřeby. Funkce navíc pak výsledný dojem ještě vylepší.

Co se sušení týká, myčka je vybavená oblíbeným systémem AirDry – pootevřením dvířek před koncem mytí, který využívá suchý a studený vzduch z místnosti k rychlejšímu vysušení nádobí. Výsledky jsou dobré, skleničky nepostrádají lesk a nenajdete na nich žádné zaschlé kapky vody. To však zcela neplatí pro ECO režim a proto pokud chcete mít dokonale lesklé skleničky, raději se mu vyhněte.

Spotřeba už tak dokonalá není, hodnoty by mohly být u tak drahého přístroje trochu lepší. Myčka má poměrně vysokou spotřebu vody a celkem vysokou spotřebu energie. Hodnotu ale můžete snížit, pokud budete využívat mycí program ECO. Na druhou stranu, pokud si koupíte myčku této cenové kategorie, nejspíš pro vás o pár stovek vyšší roční útrata za energie nebude nepřekonatelný problém.

Zjistit cenu

Hledáte myčku s nižší spotřebou? Najdete ji zde.

Přihlašte se do newsletteru a
získejte super tipy do emailu

Pravidelně zhruba 1 až 3 krát měsíčně vám pošleme skvělé tipy na nakupování, nové testy a nejlepší recenze.

Co můžete čekat?

 1. Tipy na opravdu dobré nákupy (vybíráme jen to, co bychom poslali sami sobě)
 2. Výhodné nabídky a slevy (vybereme jen ty opravdu dobré)
 3. Rady k nakupování
 4. Nové recenze produktů
 5. Nové srovnávací testy
 6. Tyto e-maily jsou zdarma
 7. Neposíláme spam, ani obchodní nabídky třetích stran

Načítáme ...

Děkujeme za přihlášení do newsletteru. Teď ještě mrkněte do emailu a potvrďte, že jste o zařazení do newsletteru požádali opravdu vy. 🙂

Pro info si přečtěte naše zásady osobních údajů a GDPR.

9 Total Score
AEG FSK93807P

Model od AEG bude perfektní volbou pro všechny milovníky moderních kuchyňských spotřebičů, kteří chtějí svou kuchyň vybavit nejnovějšími technologickými výdobytky. Vestavná myčka krásně splyne s kuchyňskou linkou, při jejím vyskládávání a ukládání nádobí dovnitř se díky speciálnímu výsuvnému spodnímu koši nebudete muset vůbec ohýbat. Oplývá značným množstvím skvělých funkcí, jako je promítání mycího času na podlahu, osvětlení uvnitř mycí vany, šikovné programové lišty MY TIME i praktickými programy a funkcemi. Mezi její nevýhody patří vysoká pořizovací cena a také poměrně velká spotřeba. Za to ale získáte na spotřebič prodlouženou záruku, takže se nemusíte bát brzkých výdajů za opravy nebo nový spotřebič. Myje a suší perfektně, proto ji můžeme bez výhrad doporučit i náročnějším zákazníkům. Na druhou stranu lze jen o málo horší myčky pořídit za výrazně menší cenu.

Mytí
10
Sušení
10
Délka mytí
8
Spotřeba
6
Funkce
10
PLUSY
 • speciální vysouvací systém spodního koše
 • prodloužená záruka
 • hromada programů a funkcí
 • promítání mycího času na podlahu
 • osvětlení uvnitř myčky
 • velmi nízká hlučnost
MÍNUSY
 • vysoká cena
 • vysouvací spodní koš trochu omezuje výšku druhého koše
 • vyšší spotřeba energie a vody
Přidejte váš dotaz nebo recenzi

Sledujte nás na sociálních sítích

Na FB, Instáč a Twitter píšeme novinky o nakupování na internetu a zajímavé tipy, které na covybrat.cz nenajdete.

Budeme rádi za vaše názory a připomínky

   Přidejte váš dotaz nebo recenzi

   Před odesláním komentáře byste měli vědět jak pracujeme s vašimi osobními údaji. Důvodem pro zpracování osobních údajů je náš oprávněný zájem. Jsme správci osobních údajů a chráníme je v souladu se zákonem 101/2000 Sb., O ochraně osobních údajů a s principy obsaženými ve směrnici EU č. 95/46/EC (GDPR). Při odeslání komentáře zpracováváme tyto osobní údaje - jméno, email a vaši IP adresu. Jméno používáme pro oslovení při případné odpovědi. Jméno můžete nahradit i přezdívkou. Email používáme pouze pro odeslání notifikačního emailu se zprávou, že vám někdo odpověděl na váš dotaz, případně rovnou pošleme odpověď na váš dotaz. Email je neveřejný a pro jiné účely ho nepoužíváme. IP adresu využíváme výlučně pro ochranu formuláře před spamem. Případné úpravy osobních údajů a žádosti o smazání můžete vyřídit emailově na poradime@covybrat.cz.

   Vaše hodnocení

   Covybrat.cz
   Logo