Recenze AEG L6SE26CC

Oblíbená volně stojící pračka AEG L6SE26CC bude výbornou volbou do menších domácností, například v panelákových koupelnách. Patří mezi jednu z mála praček, jejichž hloubka se pohybuje pod 40 cm. Přes její úzké rozměry však pojme až 6 kg prádla. Disponuje funkcí Fuzzy logic a DualSense, takže vloženou náplň zváží a sama určí množství vody a její teplotu. V 10 programech najdete všechno, co potřebujete pro běžné fungování v životě. Jako bonus má opravdu velmi tichý chod. Má vůbec nějaké mínusy?

Parametry

Energetická třídaD
Způsob plněnípřední
Kapacita6 kg
Otáčky1200
Hlučnost ždímání73 dB
Spotřeba energie za 100 cyklů65 kWh
Spotřeba vody za 100 cyklů4300 l
Účinnost praníA
Účinnost odstřeďováníB
Aquastopne
Výška84,5 cm
Šířka59,5 cm
Hloubka38 cm
Počet programů10
Délka základního programu190 minuty

Představení

Pokud bychom měli vybrat pračku, která perfektně pokryje potřeby běžného člověka, nebude stát dvě výplaty, a navíc potěší i tichým chodem, bude model  AEG L6SE26CC rozhodně mezi žhavými favority. Jedná se o volně stojící pračku varianty slim, kterou bez problémů vměstnáte i do skutečně malých prostor. S rozměry 84,5 x 59,5 cm a hloubkou pouze 38 cm se jedná o jednu z mála praček takto úzkého rozměru. V pohodě ji protáhnete i 60 cm úzkými dveřmi. K dobrému umístění slouží i polohovatelné nožičky, které vám pomohou spotřebič dobře ukotvit. Pračka disponuje předním plněním, takže pokud uvažujete o pořízení sušičky, můžete ji bez problémů pořídit a umístit na horní desku.

Kapacitou 6 kg se tento model hodí spíše do menších rodin. Když si ale uvědomíte, jak úzká je, nabývá tato hodnota jiných rozměrů. Jednu výtku přece jen k dané konstrukci máme, a to je nevybavení Aquastopem. Tenhle kousek nemá tuto ochranu proti přetečení, proto ho nejspíš nebudete pouštět v noci nebo ve vaší nepřítomnosti.

Pračka poskytuje výběr z 10 různých programů. To není zrovna mnoho, ale pro běžný život je takový výběr dostačující. Mimo to máte k dispozici množství funkcí jako Fuzzy logic, DualSense a další speciality. K dispozici na českém trhu je pračka kompletně v češtině, takže její ovládání nebude pro nikoho komplikované. O kvalitní výsledky se stará invertorový motor, na který tedy nečekejte žádnou prodlouženou záruku. I díky němu je však pračka velmi tichá a dá se předpokládat, že bude mít slušnou životnost. Cenově se tento model pohybuje okolo 12 tisíc korun.

Programy

Název programuKapacita v kgTeplotní rozsah (°C)Maximální počet otáček ot/min
Bavlna640-951 200
Syntetika340-601 200
Jemné prádlo130-401 200
Vlna/Hedvábí1401 200
Antialergický6601 200
20 min.330-401 200
Snadné žehlení240-60800
Péřová bunda240-60800
Outdoor230-401 200
Denim230-40800

V porovnání s jinými modely nabízí tento kousek pouze 10 pracích programů, což by se mohlo zpočátku zdát nedostatečné. Když se však podíváte na jejich určení, bude vám jasné, že nic víc pro své praní nepotřebujete. Pračka vypere bavlnu, syntetiku, jemné prádlo i vlnu. Nezaskočí ji ani outdoorové oblečení, péřové bundy, rifle nebo oblečení pro děti a alergiky, které potřebuje speciální péči. Abyste si usnadnili žehlení, můžete využít program Snadné žehlení. V případě, že spěcháte a potřebujete rychle vyprat, využijete program 20 min.

Programy nastavujete otočným voličem a vybíráte jednoduše z česky vypsané nabídky. Mimo to pak pračka samozřejmě disponuje digitálním displejem, na kterém se vám zobrazí všechny důležité údaje jako je zbývající čas, dětský zámek, aktivace přidaných funkcí a další. Pro přidání speciálních funkcí využijete tlačítka pod displejem. Patří mezi ně například volba módu ECO, Úspora času, Jemné+ a další.

Doplňkové funkce

Jaké speciální funkce vám pračka nabídne?

 • Odložený start – u tohoto spotřebiče můžete nastavit odložený start v čase od 30 minut do 20 hodin.
 • Dětský zámek – zajistí, aby se děti nedostaly k pracímu prášku nebo nepřenastavily vámi preferované nastavení programů.
 • ECO – na rozdíl od většiny spotřebičů, které mají ECO přímo v samostatném programu si zde tuto funkci můžete přidat téměř k jakémukoliv programu.
 • TimeSave – velmi praktická funkce, která umožňuje zkrátit délku programů. Jedním stisknutím příslušného tlačítka aktivujete zkrácení, dvojitým stisknutím nastavíte extra krátký program. Zároveň šetříte i energii.
 • SoftPlus – funkce, která zajistí rovnoměrné dávkování aviváže a změkčí vaše prádlo. Rozprostře oblečení proti bubnu pračky, aby se aviváž dostala ke každému vláknu
 • Skvrny/Předpírka –  funkce Skvrny přidá k programu efektivnější odstraňování skvrn z prádla, funkce Předpírka přidá k programu fázi předpírání.
 • Máchání – tlačítkem pro máchání můžete zvolit Extra máchání, které se hodí zejména pro alergiky. Nastavit můžete i Pouze máchání, které přeskočí proces praní.
 • Odstřeďování – tlačítkem pro odstřeďování nastavujete různý počet otáček.
 • Extra tichý – souvisí s odstřeďováním. Ještě sníží hlučnost přístroje.

Jak pere

Prací výsledky má tento model velmi dobré. Jedná se o spotřebič střední cenové kategorie s účinností praní stupně A a účinnosti odstřeďování B. Můžete ho proto směle kombinovat se sušičkou, ve které se prádlo nebude sušit dlouho. Otáčky jsou spíše průměrné, a sice 1 200 ot/min, což ale bohatě stačí k vyždímání běžného prádla.

Určitě vás potěší tichý provoz modelu. Při praní dosahuje senzační hodnoty hluku jen 49 dB. Skvěle si vede i u ždímání s hlučností 73 dB. Pračku tak můžete instalovat i do kuchyně nebo prostoru, kde se často vyskytujete.

Na výběr máte z 10 praktických programů, se kterými můžete prát naprosto cokoliv. Ať už se jedná o péřové bundy, outdoorové oblečení nebo jemné hedvábné prádlo. K dispozici je i velmi krátký program pro případy, kdy potřebujete mít oblečení vyprané rychle a nemáte čas se doma zdržovat. Pračka disponuje systémem Fuzzy logic a technologií ProSense, které dokážou zvážit vložené oděvy a vybrat ideální teplotu a množství vody.

Uvítáte i množství skvělých funkcí jako je ECO, zkrácení programu, extra tichý chod nebo speciální funkce SoftPlus, která krásně rozprostře prádlo tak, aby se aviváž rozlila rovnoměrně po celém povrchu oblečení.

Zklamáni mohou být uživatelé, kteří očekávají vysokou kapacitu bubnu. Ta je sice uvedená jako 6 kg, nicméně takto plná náplň se doporučuje jen pro nějaké ze základních programů. U specifičtějších programů je náplň víc omezena, proto nebuďte překvapeni, že jinak do pračky můžete vložit výrazně nižší hmotnost oblečení.

Na kolik vyjde provoz

Cena za jedno vyprání při plné kapacitě (6 kg) při programu bavlna. Údaje o spotřebě bereme přímo od výrobce. Bere se cena za energie, to znamená za vodu a elektrickou energii. Cena pracích prostředků není zahrnuta. Jako cenu vody počítáme 90 Kč za 1 metr krychlový (1 000 litrů) a 4 Kč za 1 kWh. Spotřeba elektřiny: 0,76 kWh. Spotřeba vody: 47. Cena za jedno vyprání je tedy cca (0,76 * 4) + (0,047 * 90) = 3,04 + 4,23 = 7,27 Kč. Tento údaj berte jako orientační, závisí mimo jiné na množství prádla a zvoleném programu.

Zjistit cenu

Hledáte pračku s větší kapacitou. Podívejte se na hodnocení další produktů.

Přihlašte se do newsletteru a
získejte super tipy do emailu

Pravidelně zhruba 1 až 3 krát měsíčně vám pošleme skvělé tipy na nakupování, nové testy a nejlepší recenze.

Co můžete čekat?

 1. Tipy na opravdu dobré nákupy (vybíráme jen to, co bychom poslali sami sobě)
 2. Výhodné nabídky a slevy (vybereme jen ty opravdu dobré)
 3. Rady k nakupování
 4. Nové recenze produktů
 5. Nové srovnávací testy
 6. Tyto e-maily jsou zdarma
 7. Neposíláme spam, ani obchodní nabídky třetích stran
Načítáme ...

Děkujeme za přihlášení do newsletteru. Teď ještě mrkněte do emailu a potvrďte, že jste o zařazení do newsletteru požádali opravdu vy. 🙂

Pro info si přečtěte naše zásady osobních údajů a GDPR.

7.4 Total Score
AEG L6SE26CC

Pračka AEG L6SE26CC právem patří mezi nejoblíbenější modely na trhu. Je velmi tichá, disponuje chytrým systémem Fuzzy logic, díky svému slim provedení se vejde i do maličké koupelny v paneláku. K praní nabízí hromadu programů, včetně outdoorového či péřového oblečení. Cenově vychází docela příjemně, a to včetně spotřeby. Jejím pořízením určitě neuděláte chybu.

7.4Hodnocení Covybrat.cz:
Praní
9
Ždímání
7
Programy
7
Hlučnost
8.5
Výbava
7
Spotřeba
6
7Hodnocení od lidí:
Praní
5
Ždímání
5
Programy
5
Hlučnost
10
Výbava
10
Spotřeba
7
PLUSY
 • nízká cena
 • velmi tichá
 • Fuzzy logic
 • množství funkcí a programů
MÍNUSY
 • nemá Aquastop
 • menší kapacita
 • nemá parní praní
Přidejte váš dotaz nebo recenzi  |  Hodnocení lidí

Sledujte nás na sociálních sítích

Na FB, Instáč a Twitter píšeme novinky o nakupování na internetu a zajímavé tipy, které na covybrat.cz nenajdete.

Kategorie:

1 komentář
 1. 3.5
  Praní
  50
  Ždímání
  50
  Programy
  50
  Hlučnost
  100
  Výbava
  100
  Spotřeba
  70

  + PLUSY: design
  - MÍNUSY: nemá samostatné máchání, pouze jako přídavné k programu. Jinak velmi málo máchá, je nutno přidat ke každému programu máchání navíc.
  Přínosné(0) K ničemu(0)You have already voted this

  Přidejte váš dotaz nebo recenzi

  Před odesláním komentáře byste měli vědět jak pracujeme s vašimi osobními údaji. Důvodem pro zpracování osobních údajů je náš oprávněný zájem. Jsme správci osobních údajů a chráníme je v souladu se zákonem 101/2000 Sb., O ochraně osobních údajů a s principy obsaženými ve směrnici EU č. 95/46/EC (GDPR). Při odeslání komentáře zpracováváme tyto osobní údaje - jméno, email a vaši IP adresu. Jméno používáme pro oslovení při případné odpovědi. Jméno můžete nahradit i přezdívkou. Email používáme pouze pro odeslání notifikačního emailu se zprávou, že vám někdo odpověděl na váš dotaz, případně rovnou pošleme odpověď na váš dotaz. Email je neveřejný a pro jiné účely ho nepoužíváme. IP adresu využíváme výlučně pro ochranu formuláře před spamem. Případné úpravy osobních údajů a žádosti o smazání můžete vyřídit emailově na poradime@covybrat.cz.

  Vaše hodnocení

  Covybrat.cz
  Logo