Recenze AEG L6SE26WC

Jsme profíci, nevěříme marketingovým slibům a nezávisle recenzujeme a srovnáváme produkty. Když nakoupíte skrze naše odkazy, můžeme získat malou odměnu, která ale nezvyšuje cenu vašeho nákupu.

Prověřená značka s rozumnou cenou, pěkný design, tichý chod i při odstřeďování, nové technologie, svěží čistota vypraného prádla a v neposlední řadě praktické slim řešení do malých koupelen. Tak by se ve zkratce dala charakterizovat pračka AEG L6Se26WS. Pokud se podíváte na naši recenzi, dozvíte se o pračce mnohem více. Budeme rádi, když vám pomůžeme rozhodnout se, zda je pro vás tou pravou.

Parametry

Energetická třídaD
Způsob plněnípřední
Kapacita6 kg
Otáčky1200
Hlučnost praní58 dB
Hlučnost ždímání77 dB
Spotřeba energie za 100 cyklů70 kWh
Spotřeba vody za 100 cyklů4550 l
Účinnost praníA
Účinnost odstřeďováníB
Aquastopano
Výška84,5 cm
Šířka38 cm
Hloubka59,5 cm
Počet programů10
Délka základního programu215 minuty

Představení


Pračka AEG L6Se26WS se může pochlubit nejúspornější energetickou třídou A+++, navíc disponuje inteligentní technologií ProSense, která přizpůsobí nastavení pracího cyklu jen po nezbytně dlouhou dobu. Zaručí vám jak optimální spotřebu jak vody, tak i energie. Pračka v sobě skrývá kvalitní a tichý invertorový motor se zárukou 10 let. S funkcí SoftPlus bude vaše jemné prádlo měkké a hebké. TimeSave vám prádlo umožní vyprat za kratší dobu, pokud pospícháte. Kromě 10 základních programů, nabízí celou řadu doplňkových funkcí. Velkou výhodou je to, že tato slim pračka vám ušetří cenné místo v bytě, její rozměry jsou 84 x 59,5 x 38 cm.

Programy

Zjistěte, jakou programovou výbavu pračka nabízí.

Název programuKapacita v kg Nastavení teploty v °CMaximální počet otáček ot./min
Bavlna60 – 951 200
Eco 40-60630 – 601 200
Syntetika3 0 – 601 200
Jemné prádlo10 – 401 200
Vlna/Hedvábí10 – 401 200
20 min – 3 kg3 30 – 401 200
Snadné žehlení30 – 60800
Péřová bunda20 – 60800
Outdoor a sport30 – 401 200
Denim1,50 – 401 200

Doplňkové funkce

Kromě bohaté programové nabídky je pračka opatřena celou řadou doplňkových funkcí, které vám práci při praní usnadní.

 • Předpírka – pokud máte silně zašpiněné prádlo, je lepší použít i předpírku.
 • Úspora času – některé programy můžete díky nastavení rychlého praní zkrátit. Doporučujeme ale raději snížit množství prádla, aby prací síla zůstala stejná.
 • Antialergický –  odstraní z prádla alergeny, které jsou u alergiků nežádoucí, lze zapnout pouze u programu bavlna.
 • Pouze vypouštění – můžete použít u všech základních programů.
 • Extra máchání – vhodné zvolit zvlášť u alergiků a lidí s citlivou pokožkou.
 • Zastavení máchání – navolením skončíte s mácháním, lze použít u všech programů kromě Péřové bundy a 20 minut – 3 kg.
 • Pouze vypouštění – možné u všech základních programů.
 • Pouze odstřeďování – před použitím této funkce nastavte vhodný prací program, a poté funkci Pouze odstřeďování.
 • Odstřeďování – touto funkcí lze nastavit rychlost odstřeďování až na 1200 otáček v závislosti na použití programu.
 • Odložený start – Pomocí této funkce můžete start praní odložit a zvolit si čas praní, která vám bude nejlépe vyhovovat.
 • Skvrny – na likvidaci odolných skvrn, není ovšem logicky k dispozici u programu, kde teplota dosahuje méně než 40 °C.
 • Snadné žehlení – prádlo se bude po vyprání tímto programem lehce žehlit.
Nejpodrobnější TEST nejlepších sušiček prádla jak vybrat? Recenze

NEZAUJATÝ test sušiček 2023. ️ Porovnání 45+ sušiček prádla. ️ AEG, Miele, Beko, Siemens? ️ Jaká je nejlepší sušička prádla na trhu? ️ Nákupní rádce, na co dát pozor při výběru nové sušičky prádla a recenze sušiček. Čti ZDE...

Aktualizováno v květnu 2023

Jak pere

S pračkou AEG L6Se26WS dopřejete vašemu prádlu prvotřídní péči. Disponuje dostatečným počtem programů, které se dají různě upravovat. U této pračky můžete kombinovat 10 základních programů, které jsou určeny pro různé typy tkanin, jako je bavlna, syntetika nebo jemné prádlo, spolu s dalšími funkcemi. Vypere vám výborně i outdoorové prádlo, péřovou bundu, jemné prádlo a další druhy textilií.

Maximální množství praného prádla je 6 kg. Využijí ji tak spíš menší, dvou až čtyřčlenné domácnosti. Pro početnější rodinu bychom doporučili pračku s větším objemem.

Slim pračka je vyrobena v univerzální bílé barvě, v elegantním, moderním provedení. Její hloubka je pouhých 38 cm, což je velkou výhodou pro majitele malé koupelny. Má nastavitelné nožky. Jedná se o pračku s předním plněním, a proto můžete využít prostor nad pračkou. Lze zde pověsit polici nebo horní část použít jako odkládací plochu. Na druhou stranu musíte myslet na to, že musíte mít dostatečný prostor před pračkou, dvířka spotřebiče se otevírají směrem ven, a to na levou stranu.

Hladina hluku, která je uvedena při praní 58 dB a při odstřeďování 77 dB, je spíše vyšší. Vynikající účinnost praní ve třídě A a odstřeďování s maximálním počtem 1200 ot./min, je zařazeno do třídy B. I při malém množství spotřebované energie je dosaženo skvělých výsledků. Pokud používáte ve vaší domácnosti sušičku, doporučujeme pračku s vyšším počtem otáček.

Inteligentní technologie ProSense se postará o to, aby se vaše prádlo pralo pouze nezbytně dlouhou dobu. Využívá k tomu citlivé sofistikované senzory. Ty inteligentně ovládají nastavení pračky. Nejen, že tím ušetříte vodu a energie, ale vaše oblečení se tolik neopotřebovává a zachovává si delší životnost. Pračka díky této technologii a energetické třídě A+++, spadá do spotřebičů, které jsou velmi úsporné a šetří životní prostředí.

Líbí se nám přehledný LCD displej v českém jazyce a také jednoduché dotykové ovládání. Vyznavači moderního stylu ocení netradiční kombinaci černé a bílé barvy v oblasti ovládací desky a dobře čitelný displej s kontrastními červenými číslicemi.

Pračka disponuje funkcí SoftPlus.  Ta, při závěrečném cyklu, během změkčování, chrání vaše prádlo. Rozprostře oblečení proti bubnu pračky a aviváž pronikne ke všem tkaninám. Tím prodlouží nejen jejich životnost, ale každý kousek vašeho prádla bude jemný a hebký.

Odložený start je funkce, kterou využívají zejména spotřebitelé, kteří nejsou po celý den doma. Pomocí ní si zvolíte čas spuštění praní na příhodnější dobu, a jakmile přijdete domů, máte prádlo vyprané. Oblečení neleží dlouhou dobu po vyprání v pračce, čerstvě voní po vyprání, není pokrčené a vy ho můžete ihned pověsit. Čas můžete nastavit v krocích po 30 minutách až na 90 minut a následně po dvou hodinách až do 20 hodin. Zjednodušeně tedy můžeme říct, že nejkratší doba odloženého startu je 30 minu a nejdelší 20 hodin.

Pračka je vybavena také dětským bezpečnostním zámkem a může se pochlubit i kontrolou vyvažování náplně v bubnu.

Co nás mrzí je to, že ani tato pračka nedisponuje funkcí Aquastop, ale pouze základní ochranou proti vytopení.

V tabulce pro vás máme uvedeny časy základních programů, abyste měli přehled, za jakou dobu se jednotlivé druhy tkanin vyperou.

Název programuKapacita v kgČas trvání programu/v minutách
Bavlna 60°C6205
Bavlna 40°C6170
Vlna/Hedvábí 30°C370
Standardní 60°C program pro bavlnu ECO1215
Standardní 60°C program pro bavlnu ECO6180
Rychlý program320
Péřová bunda30-60
Outdoor a sport20-40
Denim30-40
Syntetika360

Samozřejmě si můžete čas praní zkrátit, díky funkci “Úspora času – Time Save ”. Ušetříte tak nejen čas, ale také energii. Zajímavou kombinací je použití funkce Time Save a funkce Eco, dosáhnete tak zkrácení pracího cyklu a zároveň bude vaše prádlo dobře vyprané. Šetříte tím zároveň životní prostředí. Nedoporučujeme používat u silně zašpiněného prádla.

Výhodou je také 10letá záruka invertorového motoru, který vám prodlouží životnost vašeho spotřebiče. Je tišší, spolehlivější, odolnější, výkonnější a úspornější než klasický motor. Výrobci ho používají čím dál častěji. Pro využití této záruky se nezapomeňte registrovat na stránkách aeg.cz

Zjistit cenu

Hledáte větší pračku? Podívejte do seznamu testovaných produktů.

Přihlašte se do newsletteru a
získejte super tipy do emailu

Pravidelně zhruba 1 až 3 krát měsíčně vám pošleme skvělé tipy na nakupování, nové testy a nejlepší recenze.

Co můžete čekat?

 1. Tipy na opravdu dobré nákupy (vybíráme jen to, co bychom poslali sami sobě)
 2. Výhodné nabídky a slevy (vybereme jen ty opravdu dobré)
 3. Rady k nakupování
 4. Nové recenze produktů
 5. Nové srovnávací testy
 6. Tyto e-maily jsou zdarma
 7. Neposíláme spam, ani obchodní nabídky třetích stran
Načítáme ...

Děkujeme za přihlášení do newsletteru. Teď ještě mrkněte do emailu a potvrďte, že jste o zařazení do newsletteru požádali opravdu vy. 🙂

Pro info si přečtěte naše zásady osobních údajů a GDPR.

6.3 Total Score
AEG L6SE26WC

Spolehlivý výrobce AEG je zárukou rychle a výborně vypraného prádla. V prvé řadě si ho zajisté koupí ti spotřebitelé, pro které je důležitý ušetřený prostor v bytě. Dále ti, pro které je prvořadá úspora energií a šetření životního prostředí. V neposlední řadě ti, kteří se spoléhají na kvalitní výrobky a ověřeného výrobce. Pokud vám nebude chybět dálkové ovládání, nebo jiné vychytávky, postačí vám odstřeďování třídy B a nebudete se spoléhat na funkci Aquastop, kterou tento spotřebič bohužel nemá, budete s výrobkem jistě spokojeni. Co se týká ceny, není nijak přemrštěná. Přestože nepatří k těm nejnižším, myslíme si, že v tomto případě je cena/ výkon v pořádku.

Praní
9
Ždímání
7
Programy
5
Hlučnost
5
Výbava
5
Spotřeba
5.5
PLUSY
 • energetická třída A+++
 • inteligentní technologie ProSence
 • úspora místa, hloubka pouze 38 cm
 • 10 letá záruka na invertorový motor
 • spolehlivý výrobce
 • český popis
MÍNUSY
 • účinnost odstřeďování třída B
 • malá kapacita bubnu
 • vyšší hlučnost
 • slabší výbava
Přidejte váš dotaz nebo recenzi

Sledujte nás na sociálních sítích

Na FB, Instáč a Twitter píšeme novinky o nakupování na internetu a zajímavé tipy, které na covybrat.cz nenajdete.

Kategorie:

Budeme rádi za vaše názory a připomínky

   Přidejte váš dotaz nebo recenzi

   Před odesláním komentáře byste měli vědět jak pracujeme s vašimi osobními údaji. Důvodem pro zpracování osobních údajů je náš oprávněný zájem. Jsme správci osobních údajů a chráníme je v souladu se zákonem 101/2000 Sb., O ochraně osobních údajů a s principy obsaženými ve směrnici EU č. 95/46/EC (GDPR). Při odeslání komentáře zpracováváme tyto osobní údaje - jméno, email a vaši IP adresu. Jméno používáme pro oslovení při případné odpovědi. Jméno můžete nahradit i přezdívkou. Email používáme pouze pro odeslání notifikačního emailu se zprávou, že vám někdo odpověděl na váš dotaz, případně rovnou pošleme odpověď na váš dotaz. Email je neveřejný a pro jiné účely ho nepoužíváme. IP adresu využíváme výlučně pro ochranu formuláře před spamem. Případné úpravy osobních údajů a žádosti o smazání můžete vyřídit emailově na poradime@covybrat.cz.

   Vaše hodnocení

   Covybrat.cz
   Logo