Recenze AEG ÖKOMix LTX8E373C

Objevte pračku, která je prostorově nenáročná, má velkou kapacitu bubnu a bohatou paletu programů včetně parního praní. Nevadí vám vyšší pořizovací cena? Pak si přečtěte, proč musíte mít AEG ÖKOMix LTX8E373C doma.

Parametry

Energetická třídaD
Způsob plněníhorní
Kapacita7 kg
Otáčky1300
Hlučnost praní49 dB
Hlučnost ždímání79 dB
Spotřeba energie za 100 cyklů54 kWh
Spotřeba vody za 100 cyklů4540 l
Účinnost praníA
Účinnost odstřeďováníB
Aquastopano
Výška88 cm
Šířka40 cm
Hloubka60 cm
Počet programů10
Délka základního programu275 minuty

Představení

Úzkou pračku AEG ÖKOMix LTX8E373C si zamilují i nároční uživatelé, které ve své koupelně nemají mnoho místa, ale prahnou po pračce s vybavením vlastním pračkám klasických rozměrů. Největším lákadlem je parní praní, které má svůj vlastní program sloužící k osvěžení prádla, nebo můžete ke konci programu přidat prodloužení ve formě parního ošetření proti zmačkání. Kromě klasických programů pračka nabízí i programy pro outdoorové oblečení nebo pro oblečení alergiků. Samozřejmostí je chytrá technologie ProSense, která zváží každou náplň prádla a podle toho zvolí minimální čas, který je potřebný pro dokonalé vyprání. Další zajímavou technologií je OKOMix, která chrání vlákna tkanin tím, že prací prostředek i aviváž ve vodě dokonale rozpustí ještě před tím, než se prostředky dostanou do bubnu. Díky tomu jsou lépe využity a prádlo lépe chráněno. Zvolit si můžete i krátké programy o délce 59 nebo 20 minut.

Programy

Název programuKapacita kgNastavení teploty °CMaximální počet otáček ot./min
Bavlna70-95400 – 1 300
Syntetické30-60400 – 1 200
Jemné20-40400 – 1 200
Vlna/hedvábí1,50-40400 – 1 200
Pára1
OKOPower330-60400 – 1 300
Antialergický760400 – 1 300
20 min – 3 kg330-40400 – 1 200
Outdoor20-40400 – 1 200
Lůžkoviny20-60400 – 800

Doplňkové funkce

S praním prádla vám pomůže několik nezbytných funkcí.

 • ECO – hodí se pro praní lehce špinavého prádla na 30 °C nebo při vyšších teplotách. Dochází ke snižování teploty praní a prodloužení délky praní, aby bylo dosaženo co nejoptimálnějších výsledků praní a úspory energie.
 • Úspora času – díky funkci zkrátíte délku programu, při praní skutečně malého množství prádla proveďte dvojstisk pro extra krátký program.
 • Teplota – nastavíte teplotu praní včetně praní ve studené vodě.
 • Odstřeďování – nastavení počtu otáček, bez odstředění nebo pro zapnutí funkce Extra tichý.
 • Skvrny/ předpírka – pro praní velmi znečištěného prádla. Můžete se rozhodnout, zda zvolíte skvrny nebo předpírku.
 • Máchání – můžete máchání přidat nebo zvolit pouze máchání bez pracího cyklu.
 • Pára plus – na konci praní je k programu přidaná krátká parní fáze, která snižuje zmačkání prádla.
 • Odložený start – start praní můžete odložit po 30 minutách až do 90 minut a poté po dvou hodinách až o 20 hodin.
 • Dětská pojistka – zamkne ovládací panel vyjma tlačítka on/off.
 • Soft Plus – funkce, díky které dochází k optimalizaci dávkování aviváže, aby bylo prádlo ještě měkčí.

Jak pere

Pračka na svoje rozměry nabízí skutečně bohatou programovou výbavu, a hlavně parní praní, které je tak dostupné o pro všechny, kteří si nemohou pořídit pračku standardních rozměrů. Programová nabídka nabízí kromě bavlny, syntetiky a jemného prádla také programy pro praní outdoorového oblečení, které je součástí šatníku každého moderního člověka a program pro praní prádla alergiků. Na konec programů můžete přidat i speciální parní dokončení, díky kterému prádlo z pračky vytáhnete mnohem méně pomačkané (podobně jako program osvěžení u sušiček), takže se následně lépe žehlí. Zvolit si však můžete i jen klasický parní program, který slouží pro osvěžení nešpinavého prádlo nebo pro narovnání prádla, které dlouhou leželo ve skříni.

Tento program neprovádí žádné hygienické cykly a nepoužívá se pro něj prací prostředek. Kromě parního praní jsou na výběr dva krátké programy. Jeden pro denní praní, který vaše prádlo vypere za 59 minut a jeden pro opravdu malé množství lehce znečištěného prádla trvající jen 20 minut. Pračka má na své úzké provedení poměrně velkou kapacitu bubnu 7 kg. Otevírání víka je opatřeno soft open systémem. Z hlediska spotřeby se pračka řadí do kategorie nejúspornějších modelů. Trochu nemile nás překvapilo, že pračka při odstřeďování dosahuje pouze úrovně B, ale tento nedostatek vyrovnává dostatečný počet otáček za minutu s hodnotou 1 300. Při praní spotřebič vydává hluk o síle 49 dB, což je průměrná hodnota, ovšem odstřeďování už se pohybuje na hraně mezi středně hlučnými a hlučnými spotřebiči. Při ždímání má zvuk sílu 79 dB.

Úsporného praní můžete dosáhnout s funkcí ECO, ale svoji zásluhu na něm má i technologie ProSense, která zváží dávku každého prádla a vybere minimální čas, za kterého dosáhne nejlepších výsledků praní. Technologie ÖKOMix promíchá prací prostředek a aviváž ve vodě ještě před tím, než je pustí do bubnu. Díky tomu jsou prostředky maximálně využity a vaše prádlo skutečně dobře chráněno. Ovládání je intuitivní. Vše se zobrazuje na přehledném a velkém displeji. Start praní je možné odložit až o 20 hodin a to i v intervalech po 30 minutách, což je uživatelsky velmi příjemné. Pokud nemusíte šetřit místem v koupelně, můžete sáhnout po klasické pračce.

Velkého rádce i s testy desítek produktů najdete zde.

Zjistit cenu
Přihlašte se do newsletteru a
získejte super tipy do emailu

Pravidelně zhruba 1 až 3 krát měsíčně vám pošleme skvělé tipy na nakupování, nové testy a nejlepší recenze.

Co můžete čekat?

 1. Tipy na opravdu dobré nákupy (vybíráme jen to, co bychom poslali sami sobě)
 2. Výhodné nabídky a slevy (vybereme jen ty opravdu dobré)
 3. Rady k nakupování
 4. Nové recenze produktů
 5. Nové srovnávací testy
 6. Tyto e-maily jsou zdarma
 7. Neposíláme spam, ani obchodní nabídky třetích stran
Načítáme ...

Děkujeme za přihlášení do newsletteru. Teď ještě mrkněte do emailu a potvrďte, že jste o zařazení do newsletteru požádali opravdu vy. 🙂

Pro info si přečtěte naše zásady osobních údajů a GDPR.

8.1 Total Score
AEG ÖKOMix LTX8E373C

AEG ÖKOMix LTX8E373C je rozhodně dobrou volbou pro všechny náročné uživatele, kteří chtějí prostorově úsporné provedení a maximální komfort při praní. Slim pračka vás překvapí plejádou programů zahrnujících i parní praní. Nepotěší však cenou a hlučností, které dosahuje při odstřeďování.

Praní
9
Ždímání
7
Programy
8
Hlučnost
7
Výbava
9
Spotřeba
8
PLUSY
 • programová výbava
 • parní praní
 • maximální využití pracích prostředků
 • velký displej
 • krátké programy
 • kapacita bubnu
MÍNUSY
 • vysoká pořizovací cena
 • hlučnost při odstřeďování
Přidejte váš dotaz nebo recenzi

Sledujte nás na sociálních sítích

Na FB, Instáč a Twitter píšeme novinky o nakupování na internetu a zajímavé tipy, které na covybrat.cz nenajdete.

Kategorie:

Budeme rádi za vaše názory a připomínky

   Přidejte váš dotaz nebo recenzi

   Před odesláním komentáře byste měli vědět jak pracujeme s vašimi osobními údaji. Důvodem pro zpracování osobních údajů je náš oprávněný zájem. Jsme správci osobních údajů a chráníme je v souladu se zákonem 101/2000 Sb., O ochraně osobních údajů a s principy obsaženými ve směrnici EU č. 95/46/EC (GDPR). Při odeslání komentáře zpracováváme tyto osobní údaje - jméno, email a vaši IP adresu. Jméno používáme pro oslovení při případné odpovědi. Jméno můžete nahradit i přezdívkou. Email používáme pouze pro odeslání notifikačního emailu se zprávou, že vám někdo odpověděl na váš dotaz, případně rovnou pošleme odpověď na váš dotaz. Email je neveřejný a pro jiné účely ho nepoužíváme. IP adresu využíváme výlučně pro ochranu formuláře před spamem. Případné úpravy osobních údajů a žádosti o smazání můžete vyřídit emailově na poradime@covybrat.cz.

   Vaše hodnocení

   Covybrat.cz
   Logo