Recenze AEG ÖKOMix LTX8E373C

Aktualizováno v listopadu 2020

Objevte pračku, která je prostorově nenáročná, má velkou kapacitu bubnu a bohatou paletu programů včetně parního praní. Nevadí vám vyšší pořizovací cena? Pak si přečtěte, proč musíte mít AEG ÖKOMix LTX8E373C doma.

Parametry

Energetická třídaA+++
Způsob plněníhorní
Kapacita7 kg
Otáčky1300
Hlučnost praní49 dB
Hlučnost ždímání79 dB
Spotřeba energie za rok120 kWh
Spotřeba vody za rok9990 l
Účinnost praníA
Účinnost odstřeďováníB
Aquastopano
Výška88 cm
Šířka40 cm
Hloubka60 cm
Počet programů10
Délka základního programu275 minuty
zpět nahoru ↑

Představení

Úzkou pračku AEG ÖKOMix LTX8E373C si zamilují i nároční uživatelé, které ve své koupelně nemají mnoho místa, ale prahnou po pračce s vybavením vlastním pračkám klasických rozměrů. Největším lákadlem je parní praní, které má svůj vlastní program sloužící k osvěžení prádla, nebo můžete ke konci programu přidat prodloužení ve formě parního ošetření proti zmačkání. Kromě klasických programů pračka nabízí i programy pro outdoorové oblečení nebo pro oblečení alergiků. Samozřejmostí je chytrá technologie ProSense, která zváží každou náplň prádla a podle toho zvolí minimální čas, který je potřebný pro dokonalé vyprání. Další zajímavou technologií je OKOMix, která chrání vlákna tkanin tím, že prací prostředek i aviváž ve vodě dokonale rozpustí ještě před tím, než se prostředky dostanou do bubnu. Díky tomu jsou lépe využity a prádlo lépe chráněno. Zvolit si můžete i krátké programy o délce 59 nebo 20 minut.

zpět nahoru ↑

Programy

Název programuKapacita kgNastavení teploty °CMaximální počet otáček ot./min
Bavlna70-95400 – 1 300
Syntetické30-60400 – 1 200
Jemné20-40400 – 1 200
Vlna/hedvábí1,50-40400 – 1 200
Pára1
OKOPower330-60400 – 1 300
Antialergický760400 – 1 300
20 min – 3 kg330-40400 – 1 200
Outdoor20-40400 – 1 200
Lůžkoviny20-60400 – 800
zpět nahoru ↑

Doplňkové funkce

S praním prádla vám pomůže několik nezbytných funkcí.

 • ECO – hodí se pro praní lehce špinavého prádla na 30 °C nebo při vyšších teplotách. Dochází ke snižování teploty praní a prodloužení délky praní, aby bylo dosaženo co nejoptimálnějších výsledků praní a úspory energie.
 • Úspora času – díky funkci zkrátíte délku programu, při praní skutečně malého množství prádla proveďte dvojstisk pro extra krátký program.
 • Teplota – nastavíte teplotu praní včetně praní ve studené vodě.
 • Odstřeďování – nastavení počtu otáček, bez odstředění nebo pro zapnutí funkce Extra tichý.
 • Skvrny/ předpírka – pro praní velmi znečištěného prádla. Můžete se rozhodnout, zda zvolíte skvrny nebo předpírku.
 • Máchání – můžete máchání přidat nebo zvolit pouze máchání bez pracího cyklu.
 • Pára plus – na konci praní je k programu přidaná krátká parní fáze, která snižuje zmačkání prádla.
 • Odložený start – start praní můžete odložit po 30 minutách až do 90 minut a poté po dvou hodinách až o 20 hodin.
 • Dětská pojistka – zamkne ovládací panel vyjma tlačítka on/off.
 • Soft Plus – funkce, díky které dochází k optimalizaci dávkování aviváže, aby bylo prádlo ještě měkčí.
zpět nahoru ↑

Jak pere

Pračka na svoje rozměry nabízí skutečně bohatou programovou výbavu, a hlavně parní praní, které je tak dostupné o pro všechny, kteří si nemohou pořídit pračku standardních rozměrů. Programová nabídka nabízí kromě bavlny, syntetiky a jemného prádla také programy pro praní outdoorového oblečení, které je součástí šatníku každého moderního člověka a program pro praní prádla alergiků. Na konec programů můžete přidat i speciální parní dokončení, díky kterému prádlo z pračky vytáhnete mnohem méně pomačkané (podobně jako program osvěžení u sušiček), takže se následně lépe žehlí. Zvolit si však můžete i jen klasický parní program, který slouží pro osvěžení nešpinavého prádlo nebo pro narovnání prádla, které dlouhou leželo ve skříni.

Tento program neprovádí žádné hygienické cykly a nepoužívá se pro něj prací prostředek. Kromě parního praní jsou na výběr dva krátké programy. Jeden pro denní praní, který vaše prádlo vypere za 59 minut a jeden pro opravdu malé množství lehce znečištěného prádla trvající jen 20 minut. Pračka má na své úzké provedení poměrně velkou kapacitu bubnu 7 kg. Otevírání víka je opatřeno soft open systémem. Z hlediska spotřeby se pračka řadí do kategorie nejúspornějších modelů. Trochu nemile nás překvapilo, že pračka při odstřeďování dosahuje pouze úrovně B, ale tento nedostatek vyrovnává dostatečný počet otáček za minutu s hodnotou 1 300. Při praní spotřebič vydává hluk o síle 49 dB, což je průměrná hodnota, ovšem odstřeďování už se pohybuje na hraně mezi středně hlučnými a hlučnými spotřebiči. Při ždímání má zvuk sílu 79 dB.

Úsporného praní můžete dosáhnout s funkcí ECO, ale svoji zásluhu na něm má i technologie ProSense, která zváží dávku každého prádla a vybere minimální čas, za kterého dosáhne nejlepších výsledků praní. Technologie ÖKOMix promíchá prací prostředek a aviváž ve vodě ještě před tím, než je pustí do bubnu. Díky tomu jsou prostředky maximálně využity a vaše prádlo skutečně dobře chráněno. Ovládání je intuitivní. Vše se zobrazuje na přehledném a velkém displeji. Start praní je možné odložit až o 20 hodin a to i v intervalech po 30 minutách, což je uživatelsky velmi příjemné. Pokud nemusíte šetřit místem v koupelně, můžete sáhnout po klasické pračce.

Velkého rádce i s testy desítek produktů najdete zde.

Zjistit cenu
Přihlašte se do newsletteru a
získejte super tipy do emailu

Pravidelně zhruba 1 až 3 krát měsíčně vám pošleme skvělé tipy na nakupování, nové testy a nejlepší recenze.

Co můžete čekat?

 1. Tipy na opravdu dobré nákupy (vybíráme jen to, co bychom poslali sami sobě)
 2. Výhodné nabídky a slevy (vybereme jen ty opravdu dobré)
 3. Rady k nakupování
 4. Nové recenze produktů
 5. Nové srovnávací testy
 6. Tyto e-maily jsou zdarma
 7. Neposíláme spam, ani obchodní nabídky třetích stran

Načítáme ...

Děkujeme za přihlášení do newsletteru. Teď ještě mrkněte do emailu a potvrďte, že jste o zařazení do newsletteru požádali opravdu vy. 🙂

Pro info si přečtěte naše zásady osobních údajů a GDPR.

8.1 Total Score
AEG ÖKOMix LTX8E373C

AEG ÖKOMix LTX8E373C je rozhodně dobrou volbou pro všechny náročné uživatele, kteří chtějí prostorově úsporné provedení a maximální komfort při praní. Slim pračka vás překvapí plejádou programů zahrnujících i parní praní. Nepotěší však cenou a hlučností, které dosahuje při odstřeďování.

Praní
9
Ždímání
7
Programy
8
Hlučnost
7
Výbava
9
Spotřeba
8
PLUSY
 • programová výbava
 • parní praní
 • maximální využití pracích prostředků
 • velký displej
 • krátké programy
 • kapacita bubnu
MÍNUSY
 • vysoká pořizovací cena
 • hlučnost při odstřeďování
Přidejte svou recenzi

Sledujte nás na sociálních sítích

Na FB, Instáč a Twitter píšeme novinky o nakupování na internetu a zajímavé tipy, které na covybrat.cz nenajdete.

Budeme rádi za vaše názory a připomínky

   Napište svou recenzi

   Před odesláním komentáře byste měli vědět jak pracujeme s vašimi osobními údaji. Důvodem pro zpracování osobních údajů je náš oprávněný zájem. Jsme správci osobních údajů a chráníme je v souladu se zákonem 101/2000 Sb., O ochraně osobních údajů a s principy obsaženými ve směrnici EU č. 95/46/EC (GDPR). Při odeslání komentáře zpracováváme tyto osobní údaje - jméno, email a vaši IP adresu. Jméno používáme pro oslovení při případné odpovědi. Jméno můžete nahradit i přezdívkou. Email používáme pouze pro odeslání notifikačního emailu se zprávou, že vám někdo odpověděl na váš dotaz, případně rovnou pošleme odpověď na váš dotaz. Email je neveřejný a pro jiné účely ho nepoužíváme. IP adresu využíváme výlučně pro ochranu formuláře před spamem. Případné úpravy osobních údajů a žádosti o smazání můžete vyřídit emailově na [email protected]

   Vaše hodnocení

   Covybrat.cz