Recenze AEG ProSense LTX6G371C

Jsme profíci, nevěříme marketingovým slibům a nezávisle recenzujeme a srovnáváme produkty. Když nakoupíte skrze naše odkazy, můžeme získat malou odměnu, která ale nezvyšuje cenu vašeho nákupu.

Ideální řešení pro velké rodiny s malou koupelnou nabízí AEG ProSenseLTX6G371C. I při své šířce 40 cm se chlubí velkou kapacitou bubnu 7 kg. Z hlediska nabídky programů zde najdete veškeré potřebné programy, ale vzhledem k cenové kategorii by nabídka mohla být pestřejší. Jak si spotřebič stál v našem testu, se dočtete v této recenzi.

Parametry

Energetická třídaD
Způsob plněníhorní
Kapacita7 kg
Otáčky1300 ot/min
Hlučnost praní56 dB
Hlučnost ždímání78 dB
Spotřeba energie za 100 cyklů80 kWh
Spotřeba vody za 100 cyklů4500 l
Účinnost praníA
Účinnost odstřeďováníB
Aquastopano
Výška89 cm
Šířka40 cm
Hloubka60 cm
Počet programů10
Délka základního programu255 minuty
Pračka v provedení slim je vhodná do malých koupelen, kde není místa nazbyt. Díky její šířce 40 cm a hornímu plnění se vejde i do úzkých prostor. Buben disponuje technologií Soft Open, což znamená, že jde snadno a pomalu otevřít jen jednou rukou. Je vyvážen tak, aby se vždy po dokončení praní zastavil s otevíracím mechanismem nahoře. Na ovládacím panelu najdete otočný volič se seznamem programů v češtině. U vybraného programu se rozsvítí dioda. LCD displej zobrazuje veškeré informace týkající se programů, průběhů praní a dalších funkcí, které si vyberte. Zobrazují se na něm také chybová hlášení. Senzory FuzzyLogic reagují na množství náplně, takže si pračka sama dokáže zvolit potřebné množství vody, otáčky a podobně. Kromě toho si program můžete upravit i sami. Je totiž možné si navolit optimální teplotu, počet otáček nebo dobu pracího programu zkrátit.

Programy

Název programuKapacitaNastavení teplotyMaximální počet otáček/minutu
Bavlna70-951 300
Syntetické30-601 200
Jemné2,50-401 200
Vlna/Hedvábí10-401 200
Antialergický7601 300
20 min 3 kg330-401 200
Outdoor2,50-401 200
Lůžkoviny20-60800
Snadné žehlení10-60800
Vypouštění/Odstřeďování71 300

Doplňkové funkce

Pračka AEG ProSense LTX6G371C nabízí celou řadu funkcí, díky kterým si můžete praní upravit podle vašich požadavků.
 • Teplota – po zvolení programu vám pračka sama ukáže, jakou teplotu vybrala, vy si ji však můžete upravit podle vlastních potřeb.
 • Odstřeďování – stejně jako teplotu si i odstřeďování pračka nastaví podle zvoleného programu, otáčky si však můžete upravit a to v takovém rozsahu, který je pro daný program možný.
 • Extra tichý – funkce Extra tichý se hodí především, pokud perete v noci. Je ideální v případě, že bydlíte v patře a pod vámi jsou sousedé. Při Extra tichém jsou odstřeďovací fáze potlačeny a program skončí s vodou v bubnu. Díky tomu nedochází k tak razantnímu zmačkání prádla.
 • Skvrny/Předpírka – můžete si zvolit, zda k pracímu programu přidáte Skvrny nebo Předpírku. Skvrny zvolte v případě silně znečištěného a poskvrněného prádla za použití odstraňovače skvrn. Se Skvrnami může dojít k prodloužení programu a funkce není dostupná u teplot nižších než 40 °C. Předpírka se doporučuje pro praní silně znečištěného prádla od bahna, písku nebo prachu. Před fázi praní přidá fázi předpírky na 30 °C.
 • Máchání – tato funkce přidá k pracímu programu ještě jedno máchání. Funkce je vhodná především pro osoby trpící alergiemi.
 • Úspora času – umožňuje zkracovat čas pracího programu. Používejte ji jen v případě, že vaše prádlo není příliš znečištěné. Jedním stisknutím tlačítka program zkrátíte, dvojím stisknutím nastavíte extra krátký program.
 • ECO – jedná se o funkci, která poskytuje nejlepší výsledky z hlediska praní a finanční úspory. Používá se u lehce či běžně znečištěného prádla praného na 30 °C nebo více. Pere se při nižší teplotě a doba praní se prodlužuje.
 • Tekutý prostředek – funkce, kterou použijte v případě, že perete s tekutým prostředkem. Pračka si jej do bubnu vpustí v co nejpříhodnější dobu, aby došlo k co nejefektivnějšímu vyžití.
 • Odložený start – umožňuje odložit start praní až o 20 hodin. Čas odkládáte po půl hodinách až do 90 minut, po dvou hodinách se čas odkládá až do 20 hodin odloženého startu.
 • Dětská bezpečnostní pojistka – aktivujete ji současným stisknutím tlačítek Odstřeďování + Skvrny/Předpírka. Zamezíte tak dětem, aby si hrály s nastavením pračky.
 • SoftPlus – funkci využijete v případě, že používáte při praní aviváž. Během praní dochází ke speciálním pohybům, které zintenzivní využití aviváže.

Jak pere

Pračka na svoje slim provedení nabízí slušnou kapacitu bubnu, který pojme až 7 kg prádla, což jistě ocení rodiny se 3 až 4 členy. Navíc je možné ji umístit i do skutečně úzkých prostor, takže ušetříte místo. Díky hornímu plnění se k pračce nemusíte ohýbat. Soft Open bubnu je uživatelsky příjemné a většinou pračka skutečně dopere s otevíracím mechanismem nahoře, takže nemusíte bubnem točit ručně, abyste otevírání našli. Programová nabídka je slušná. Kromě klasické bavlny a syntetiky zde najdete také speciální program pro praní sportovního oblečení nebo program pro alergiky. Je však trochu škoda, že program pro alergiky pere jen na 60 °C. Plusem je, že si můžete navolit funkci máchání, které z prádla dostane co možná nejvíce zbytků pracího prášku, což ocení především ti, kteří mají na zbytkový prací prostředek citlivou pokožku. Praktický je také program snadné žehlení, které prádlo během praní tolik nepomačká. Je nám líto, že pračka nemá program vhodný pro džíny. Pračka disponuje nejrůznějšími funkcemi, které vám usnadní praní. Snad nejpřínosnější je možnost volby zkráceného programu, ale za zmínku stojí i možnost nastavení teploty. Nastavení otáček je samozřejmostí snad již u každé pračky, se kterou se na trhu můžete setkat. Mezi další funkce se řadí odložený start, který umožňuje nastavení odložení po 30 minutách a po 2 hodinách, což není úplně komfortní, protože si odložený čas nemůžete nastavit přesně podle vašich představ. Ovládání pračky je snadné, na ovládacím panelu jsou programy v češtině, u vybraného programu se rozsvítí světelná signalizace. Funkce si volíte v části s displejem. Některé tlačítka jsou dotyková. Hlučnost během praní je u této pračky průměrná, neřadí se ani k nejtišším ani k nejhlučnějším spotřebičům. Při odstřeďování se se sílou hluku 78 dB řadí k hlučnějším spotřebičům. Ty nejhlučnější dosahují zvukové úrovně 80 dB.

Zkušenosti

 • Délka elektrického kabelu je 1,65 m.
 • Motor je univerzálního typu.
 • Na podobnou, o něco levnější pračku, můžete narazit pod názvem AEG ProSense LTX6G271C. Od námi recenzované se liší v tom, že má jen 1 200 ot/min a hlučnost při odstřeďování 77 dB, což je o 1 decibel méně, než její dražší kolegyně.
Zjistit cenu Další zajímavé pračky najdete na této stránce.
Přihlašte se do newsletteru a
získejte super tipy do emailu

Pravidelně zhruba 1 až 3 krát měsíčně vám pošleme skvělé tipy na nakupování, nové testy a nejlepší recenze.

Co můžete čekat?

 1. Tipy na opravdu dobré nákupy (vybíráme jen to, co bychom poslali sami sobě)
 2. Výhodné nabídky a slevy (vybereme jen ty opravdu dobré)
 3. Rady k nakupování
 4. Nové recenze produktů
 5. Nové srovnávací testy
 6. Tyto e-maily jsou zdarma
 7. Neposíláme spam, ani obchodní nabídky třetích stran
Načítáme ...

Děkujeme za přihlášení do newsletteru. Teď ještě mrkněte do emailu a potvrďte, že jste o zařazení do newsletteru požádali opravdu vy. 🙂

Pro info si přečtěte naše zásady osobních údajů a GDPR.

7.2 Total Score
AEG ProSense LTX6G371C

Pračka překvapí svou velkou kapacitou bubnu, která je7 kg. To je na slim provedení skutečně dobrý parametr. Pračku tak využije i 4členná rodina s malou koupelnou. Buben se díky technologii Soft Open snadno otevírá. Programová nabídka je slušná, ale vzhledem k cenové kategorii bychom uvítali ještě o něco pestřejší výběr. Z hlediska hlučnosti patří k průměrným spotřebičům. Zbytečně dlouhý se nám zdá referenční program.

Praní
9
Ždímání
7
Programy
6
Hlučnost
6
Výbava
8
Spotřeba
6
PLUSY
 • velká kapacita bubnu
 • tiché praní
 • snadné ovládání
 • možnost úpravy programů
MÍNUSY
 • nabídka programů
 • dlouhá délka referenčního programu
 • hlučná při ždímání
Přidejte váš dotaz nebo recenzi

Sledujte nás na sociálních sítích

Na FB, Instáč a Twitter píšeme novinky o nakupování na internetu a zajímavé tipy, které na covybrat.cz nenajdete.

Kategorie:

Budeme rádi za vaše názory a připomínky

   Přidejte váš dotaz nebo recenzi

   Před odesláním komentáře byste měli vědět jak pracujeme s vašimi osobními údaji. Důvodem pro zpracování osobních údajů je náš oprávněný zájem. Jsme správci osobních údajů a chráníme je v souladu se zákonem 101/2000 Sb., O ochraně osobních údajů a s principy obsaženými ve směrnici EU č. 95/46/EC (GDPR). Při odeslání komentáře zpracováváme tyto osobní údaje - jméno, email a vaši IP adresu. Jméno používáme pro oslovení při případné odpovědi. Jméno můžete nahradit i přezdívkou. Email používáme pouze pro odeslání notifikačního emailu se zprávou, že vám někdo odpověděl na váš dotaz, případně rovnou pošleme odpověď na váš dotaz. Email je neveřejný a pro jiné účely ho nepoužíváme. IP adresu využíváme výlučně pro ochranu formuláře před spamem. Případné úpravy osobních údajů a žádosti o smazání můžete vyřídit emailově na poradime@covybrat.cz.

   Vaše hodnocení

   Covybrat.cz
   Logo