Recenze AEG ProSense T6DBG28SC

Jsme profíci, nevěříme marketingovým slibům a nezávisle recenzujeme a srovnáváme produkty. Když nakoupíte skrze naše odkazy, můžeme získat malou odměnu, která ale nezvyšuje cenu vašeho nákupu.

Překvapivě levná sušička od AEG. To bude mít nějaký háček. A taky má, hned v úvodu se k němu dostaneme. Je jím totiž spotřeba, přístroj má energetickou třídu B! A to z důvodu, že nemá teplené čerpadlo. To odvádí teplo vzniklé při sušení zpět do oběhu a šetří tak energii. Odhadovaná roční spotřeba průměrné domácnosti tak činí 560 kWh. To je více než dvakrát více než průměrné hodnoty mezi sušičkami a dokonce třikrát více, než kolik mají špičkové sušičky s energetickou třídou A+++. A jak jsme na tom dále? Kapacita je 8 kg prádla, objem bubnu 118 litrů. Jako u většiny moderních AEG sušiček si můžeme vybrat mezi připojením na odpad nebo odváděním kondenzátu do nádržky o kapacitě 5,28 litru. Třída účinnosti sušení je solidní – B. Při podrobnějším průzkumu specifikace, ale zjistíte, že je to tak tak. Do třídy B patří účinnost kondenzace v rozmezí 80-89% a tato má 81%. Hlasitost je v normě, 65 dB.

Parametry

Kapacita8 kg
Energetická třídaB
Roční spotřeba energie560 kWh
Třída účinnosti kondenzaceB
Trvání standardního programu139 min
Počet programů9
Hlučnost65 dB
Typ chladivaneuvedeno
Hloubka60 cm
Šířka60 cm
Výška85 cm
Hmotnost50 kg
Odložený startAno
LCD DisplejAno
Dětská pojistkaNe
RefreshNe
Zvukový signálNe
Osvětlení bubnuNe

Programy

NázevMaximální náplň
Bavlna8 kg
Syntetika3,5 kg
Mix3 kg
Velmi jemné3 kg
Snadné žehlení1 kg
Ložní prádlo3 kg
Sportovní oblečení2 kg
Džíny8 kg
Přikrývka3 kg

Funkce

Stupeň sušení

Nastavujete požadovanou suchost prádla. Přípustné hodnoty jsou (řazeno od nejméně vysušeného po nejvíce):

 • sušení k žehlení
 • sušení k uložení
 • sušení k uložení+
 • extra sušení

Jde použít u programů: Bavlna, Syntetika.

Velmi jemné

Extra šetrné sušení často nošeného oblečení se sníženým výkonem.

Jde použít u programů: Bavlna, Syntetika, Džíny

Proti pomačkání

Přidá po dokončení sušení 30 minut, během kterých se buben protáčí, což snižuje šanci na zmačkání prádla.

Jde použít u programů: Všechny kromě přikrývky

Citlivý

Pro šetrné sušení často nošeného oblečení. Tepelný výkon se postupně snižuje až do konce programu. (jedná se o podobnou funkci jako „velmi jemné“, jaký je mezi nimi přesný rozdíl se nám nepodařilo zjistit)

Čas sušení

Můžete si sami nastavit, po jak dlouhou dobu má přístroj prádlo sušit. Povolené hodnoty jsou 10 – 120 minut, které lze nastavovat v desetiminutových krocích.

Jde použít u programů: Bavlna, Syntetika, Mix

Odložený start

Umožní oddálit začátek sušení o minimálně půl hodiny a maximálně 20 hodin.

Jak suší

V tomto ohledu se nejedná o žádný propadák. Nabídka programů je slušná, potěší přítomnost programu pro ložní prádlo, džíny a sportovní oblečení. Bavlnu zvládá precizně, jen si dejte pozor, aby jste ji nepřeplnili. Prádlo se poté zamotává do sebe a senzory ProSense nemohou přesně rozeznat, zda je dosušené nebo ne a skončí program dříve. Po vyjmutí a roztřízení prádla zjistíte, že jsou některé části dost mokré. Když jste v množství prádla rozumní tak suší dobře, jen si to může trvat chvíli navíc. Sušička sama upravuje čas podle stavu prádla a posledních 10 minut na displeji může být ve skutečnosti půl hodina. Silnější oblečení (džíny okolo pasu, mikina s kapucí) zůstali trochu vlhké, ale to se stává většině sušiček. Stačí na pár hodin přehodit přes židli a můžete skládat do skříně. Ačkoliv to tak možná na první pohled nevyznělo, z pohledu sušení žádné výraznější výtky nejsou. A suší překvapivě rychle.

Náklady na provoz

O slabší třídě energetické účinnosti již víme, ale jak se to v realitě dotkne našich peněženek? Připravili jsme malé srovnání.

Podle aktuálních údajů Českého Statistického Úřadu je průměrná cena elektrické energie 3,7 Kč za kWh. Pokud budete průměrní uživatelé sušičky, tak oproti výše uvedeným budete za rok platit více o cca 1 200 Kč (oproti AEG AbsolutCare) a cca 1 400 kč (oproti Beko). AEG ProSense T6DBG28SC stojí výrazně méně než uvedené modely. Návratnost je okolo zhruba 6 let pro Beko a 7 let pro AEG. Čím více budete přístroj používat, tím bude doba návratnosti kratší. Jako bonus obě zmíněné sušičky lépe suší.

Zkušenosti

 • Záruka 10 let na motor.
 • Jelikož se jedná o klasickou kondenzační sušičku, uvolňuje při sušení hodně tepla. Je dobré ji mít v místnosti, kde můžete větrat. Ale v zimě se může hodit na vytopení koupelny 🙂
 • Prachový filtr i filtr kondenzátoru se snadno čistí.
Zjistit cenu

Mrkněte na test a průvodce nákupu pro nejprodávanější sušičky prádla.

Přihlašte se do newsletteru a
získejte super tipy do emailu

Pravidelně zhruba 1 až 3 krát měsíčně vám pošleme skvělé tipy na nakupování, nové testy a nejlepší recenze.

Co můžete čekat?

 1. Tipy na opravdu dobré nákupy (vybíráme jen to, co bychom poslali sami sobě)
 2. Výhodné nabídky a slevy (vybereme jen ty opravdu dobré)
 3. Rady k nakupování
 4. Nové recenze produktů
 5. Nové srovnávací testy
 6. Tyto e-maily jsou zdarma
 7. Neposíláme spam, ani obchodní nabídky třetích stran
Načítáme ...

Děkujeme za přihlášení do newsletteru. Teď ještě mrkněte do emailu a potvrďte, že jste o zařazení do newsletteru požádali opravdu vy. 🙂

Pro info si přečtěte naše zásady osobních údajů a GDPR.

5.4 Total Score
AEG ProSense T6DBG28SC

Na dlouhodobé užívání ji nemůžeme doporučit. V cenové kategorii okolo 10 000 Kč je mnohem lepší volbou Beko, která lépe suší a spotřebujete u toho méně energie.

Sušení
7
Spotřeba
1
Rychlost
10
Hlučnost
5
Výbava
4
PLUSY
 • Nízká cena
 • 1 400 otáček
 • Rychlost sušení
MÍNUSY
 • Spotřeba
 • Průměrná účinnost sušení
 • Nemá refresh program
Přidejte váš dotaz nebo recenzi

Sledujte nás na sociálních sítích

Na FB, Instáč a Twitter píšeme novinky o nakupování na internetu a zajímavé tipy, které na covybrat.cz nenajdete.

Budeme rádi za vaše názory a připomínky

   Přidejte váš dotaz nebo recenzi

   Před odesláním komentáře byste měli vědět jak pracujeme s vašimi osobními údaji. Důvodem pro zpracování osobních údajů je náš oprávněný zájem. Jsme správci osobních údajů a chráníme je v souladu se zákonem 101/2000 Sb., O ochraně osobních údajů a s principy obsaženými ve směrnici EU č. 95/46/EC (GDPR). Při odeslání komentáře zpracováváme tyto osobní údaje - jméno, email a vaši IP adresu. Jméno používáme pro oslovení při případné odpovědi. Jméno můžete nahradit i přezdívkou. Email používáme pouze pro odeslání notifikačního emailu se zprávou, že vám někdo odpověděl na váš dotaz, případně rovnou pošleme odpověď na váš dotaz. Email je neveřejný a pro jiné účely ho nepoužíváme. IP adresu využíváme výlučně pro ochranu formuláře před spamem. Případné úpravy osobních údajů a žádosti o smazání můžete vyřídit emailově na poradime@covybrat.cz.

   Vaše hodnocení

   Covybrat.cz
   Logo