Recenze AEG SensiDry L9WBA61B

Králem mezi kombinovanými spotřebiči je AEG SensiDry L9WBA61B. Na kombinovanou pračku se sušičkou má opravdu velký objem, a to jak na praní, tak na sušení. Velkou výhodou, jsou tři A, kterými se pračka pyšní ve spotřebě elektrické energie, ale i v účinnosti praní a odstřeďování. Náklady jsou v porovnání s konkurenčními modely, které mohou mít i menší kapacitu opravdu nízké. Díky velkému počtu otáček a nejvyšší třídě účinnosti odstřeďování je sušení velmi kvalitní. Podrobnou recenzi tohoto produktu najdete níže.

Parametry

Kapacita praní10 kg
Kapacita sušení6 kg
Energetická třída - praní a sušeníC
Účinnost praníA
Účinnost odstřeďováníA
Spotřeba elektrické energie (praní) na 100 cyklů82 kWh
Spotřeba elektrické energie (praní i sušení) na 100 cyklů370 kWh
Spotřeba vody (praní) na 100 cyklů6820 l
Spotřeba vody (praní a sušení) na 100 cyklů7000 l
Hlučnost při praní49 dB
Hlučnost při ždímání75 dB
Hlučnost při sušení66 dB
Výška87 cm
Šířka60 cm
Hloubka66 cm
Provedení slimne
Maximální počet otáček1600
Délka trvání programu bavlna (plná náplň praní)245 minuty
Počet programů (praní i sušení)17
Způsob plněnípřední
Aqua stop (či jiná ochrana proti protečení)ano

Programy praní a sušení

U teploty číslem 0 vyjadřujeme možnost tzv. studeného praní. Nejedná se o skutečnou teplotu vody.

Název programuMaximální náplňMaximální počet otáčekTeplotní rozsah
 Bavlna10 kg400-1 600 ot./min0-95 °C
 Bavlna Eko10 kg400-1 600 ot./min40-60 °C
 Syntetické4 kg400-1 200 ot./min 0-60 °C
 Jemné4 kg400 – 1 200 ot./min0-40 °C
 Vlna/Ruční praní1,5 kg400 – 1 200 ot./min0-40 °C
 Outdoor2 kg400 – 1 200 ot./min0-40 °C
 NonStop 3h/3kg3 kg1 000 – 1 600 ot./min30-40 °C
 Pára1 kg
 Antialergický10 kg400 – 1 600 ot./min60 °C
 Džíny10 kg400 – 1 200 ot./min 0-60 °C
 Ložní prádlo4 kg400 – 1 200 ot./min0-60 °C
 20 min.-3 kg3 kg1 200 ot./min30-40 °C
 Máchání10 kg400 – 1 600 ot./min
Odstřeďování10 kg400 – 1 600 ot./min
Vypouštění10 kg
Časované sušení
Úroveň sušení

Program Bavlna je vhodný pro praní bílé a barevné bavlny. Oblečení může být lehce, normálně ale i silně znečištěné.
Pokud chcete prát bavlněné prádlo úsporně, zvolte program Bavlna Eco. Na tento program můžete prát lehce, ale i normálně a sině znečištěné prádlo z bílé a barevné bavlny. Díky programu dosáhnete dobrých pracích výsledků a snížíte při tom spotřebu energie. Pamatujte však na to, že délka pracího programu se prodlouží.

Pro praní normálně znečištěného oblečení ze syntetiky nebo směsových tkanin zvolte program Syntetické.

Ve vašem šatníku se jistě najde pár kousků oblečení, které je ušité z jemných tkanin. Můžeme sem zařadit tkaniny z akrylu, viskózy a směsové tkaniny, které potřebují šetrnější praní. Tento typ materiálu, který je normálně zašpiněný můžete prát na program Jemné.

Bojíte se prát prádlo, které má na štítku označení „Ruční praní“ nebo oblečení z vlny? Pro tento typ oblečení má pračka připravený speciální program Vlna/Ruční praní. Při praní se buben otáčí velmi pomalu, takže mechanický pohyb je k prádlu velmi šetrný. Možná se vám bude zdát, že se buben neotáčí nebo se otáčí nesprávně, ovšem u tohoto programu je to zcela běžný jev.

Pro sportovce, kteří si pořídili speciální sportovní oblečení z voděodolného a prodyšného materiálu nebo z flízu či materiálu s termoizolací je vhodný program Outdoor. Kromě výše zmíněného se hodí i pro venkovní oblečení, pracovní oděvy, sportovní oblečení, materiál z plyše atd. Při praní nepoužívejte aviváž a ujistěte se, že žádná aviváž nezůstala ani v dávkovači pracího prostředku. Pokud se rozhodnete pro non-stop program praní a sušení, slouží sušení ke znovu obnovení vodoodpudivých vlastností materiálu. Pro jistotu si však na štítku oblečení zkontrolujte, zda je možné ho sušit v bubnové sušičce.

Pokud hledáte kompletní program, který zahrnuje praní i sušení, zvolte program NonStop 3h/3 kg. Je vhodný pro směsové tkaniny, jakými může být bavlněné nebo syntetické prádlo. Program dokáže najednou vyprat a vysušit až 3 kg prádla a celý cyklus trvá pouze 3 hodiny.

Program Pára oceníte především u oblečení, které není příliš ušpiněné. Hodí se třeba pro jedenkrát nošenou halenku. Použít ho však můžete i u usušeného prádla nebo vypraného prádla. Pokud je prádlo špinavé, doporučujeme skvrny odstranit praním nebo odstraňovačem skvrn, protože při parním programu nedochází k žádným hygienickým cyklům. Díky tomuto programu dosáhnete měkčího a méně zmačkaného prádla. Je tedy vhodné ho používat třeba před žehlením.

Pokud použijete praní program pro suché oblečení, může být po vytažení z pračky vlhké, proto bude potřeba jej nechat asi 10 minut proschnout.

Parní program se nehodí pro oblečení, které se nesmí prát na vyšší teplotu než 40 °C, na štítku má uvedeno, že není vhodné pro sušení v bubnové sušičce, má na sobě platové, dřevěné, kovové a jiné komponenty.

Alergici a lidé s citlivou pokožkou jistě zajásají nad program Antialergický, který se hodí pro praní bílého bavlněného prádla. Tento program udržuje při prací fázi teplotu nad 60 °C, takže se z oblečení dostanou různé mikroorganismy, bakterie a další částice. Díky dodatečné fázi máchání se odstraní zbytky pracího prostředku, pyly a alergeny. Praní tímto způsobem je velmi účinné.

Praní vašeho oblíbeného džínové nebo žerzejového oblečení proveďte na program Džíny. Oblečení by mělo být normálně zašpiněné. Program je unikátní v tom, že disponuje šetrným mácháním určeným pro džíny. Díky tomu se snižuje blednutí materiálu a zbytky pracího prostředku se neusazují na vláknech.

Pro praní oblečení s vycpávkami, bund z prachového peří, lůžkovin a podobných výrobků, zvolte program Ložní prádlo. Na tento program je také možné vyprat jednu syntetickou deku.

O rychlé vyprání jednou nošeného nebo lehce zašpiněného prádla z bavlny nebo syntetiky se postará program 20 min. – 3 kg.

Program Máchání je vhodný pro veškeré tkaniny, kromě vlněných výrobků a velmi jemných tkanin. Program slouží k máchání a odstředění prádla, přičemž otáčky jsou nastaveny stejně jako u programů na bavlněné prádlo. Rychlost si můžete snížit v závislosti na typu prádla, které perete. Nastavit si můžete i Extra máchání. Pokud nastavíte nízký počet otáček, spotřebič provede jen šetrné máchání a krátké odstředění.

Program Odstřeďování je také vhodný pro veškeré tkaniny, kromě vlny a velmi jemný materiál. Jedná se o program pro odstředění prádla a vypuštění zbytku vody. Rychlost otáček je nastavená stejně jako u programů na praní bavlny. Počet otáček si můžete snížit v závislosti na typu prádla.

Program Vypouštění se postará o vypuštění zbylé vody z bubnu a je vhodný pro veškeré materiály kromě vlny a oblečení z velmi jemných materiálů.

Program navíc je Čištění pračky. Jedná se o údržbový program, který byste měli provádět jednou měsíčně nebo tehdy, kdy vás na to spotřebič upozorní. Tento program pročistí vnitřek pračky, osvěží buben a odstraní nečistoty, které by mohly způsobovat zápach. Při čištění pračky nedávejte do bubnu žádné oblečení, nechte ji jet naprázdno. Podrobný postup čištění je uvedený v manuálu.

Ovládání

Pračka se zapíná a vypíná tlačítkem Zapnout/Vypnout. Tlačítkem Start/Pauza spustíte, pozastavíte nebo přerušíte právě probíhající program. Tlačítko Režim slouží k přepínání mezi pračkou a sušičkou. Pokud svítí obě kontrolky, bude pračka prát i sušit.

Ovládání pračky je díky Dotykovému displeji velmi snadné. Programy si můžete vybrat buď Otočným voličem, nebo přímo na displeji. Na displeji pak upravujete parametry a nastavujete funkce. Celé ovládání je velmi podobné ovládání telefonu s dotykovou obrazovkou, takže není potřeba se dlouze rozepisovat o tom, jak programy a funkce ovládat.

Pračka má pro jednotlivé funkce zkratky, které se po navolení zobrazí na displeji. Přehled zkratek je uveden v manuálu.

Kromě funkcí vám pračka také umožní nastavení ovládacího jazyku nebo průměrné množství pracího prostředku, hodin, displeje i zvukové signalizace.

Ne pro všechny programy je možné nastavit non-stop praní a sušení. Pokud se rozhodnete, že budete prát i sušit, stiskněte tlačítko režimu tak, aby svítily obě dvě kontrolky. Nezapomeňte si také nastavit buď Úroveň, nebo Čas sušení.

Pokud chcete využít pouze sušičku, zmáčkněte tlačítko Režimu 2x, tím vyřadíte prací fázi. Při sušení se funkce odhadu množství prádla ProSense vypne. Nastavit si můžete buď úrovně, nebo čas sušení.

Kombinace programů a funkcí

 Funkce     
ProgramÚspora časuMách. bez vypouštěníExtra tichýSkvrnyPředpírkaNamáčení
 Bavlnaanoanoanoanoanoano
 Bavlna Ecoanoanoneanoanoano
 Syntetickéanoanoanoanoanoano
 Jemnéanoanoanoanoanoano
Vlna/Ruční praníneanonenenene
Outdoorneanonenenene
 NonStop 3h/3kgnenenenenene
 Páranenenenenene
 Antialergickýneanoneanoanone
 Džínyanoanoneanoanone
 Ložní prádloanoanoanoneanoano
 20 min.-3kgnenenenenene
 Mácháníneanonenenene
 Odstřeďovánínenenenenene
Vypouštěnínenenenenene

 

 Funkce     
ProgramExtra mácháníPára+Jemné+Proti pomačkáníDoba sušeníStupeň sušení
 Bavlnaanoanoanoanoanoano
 Bavlna Ecoanoanoanoanoanoano
 Syntetickéanoanoanoanoanoano
 Jemnéanoneanoanoanoano
Vlna/Ruční praníneneneneanoano
Outdooranoneneanoanoano
 NonStop 3h/3kganonenenenene
 Páraneneneanonene
 Antialergickýanoanoanoanoanoano
 Džínyanoanoanoanoanoano
 Ložní prádloanoanoanoanoanoano
 20 min.-3kgneneneanonene
 Mácháníanoneneanonene
 Odstřeďovánínenenenenene
Vypouštěnínenenenenene

Funkce Úroveň páry je dostupná pouze u programu Pára.

Rychlost otáček je možné nastavit u všech programů kromě NonStop 3h/3kg, Pára a Vypouštění.

Tato pračka je velmi inteligentní, takže vždy při nastavení programu se vám zobrazí jen ty funkce, které je možné s programem kombinovat. Funkci Dětské pojistky, Odloženého startu a Paměť je možné kombinovat se všemi programy. Funkce Skvrny, Předpírka a Namáčení není možné kombinovat společně.

Dětskou pojistku je možné aktivovat buď po spuštění programu, nebo před spuštěním programu. Pokud se rozhodnete pro aktivaci až po spuštění programu (po stisknutí tlačítka Start/Pauza) nebudete moct ovládat dotykovou obrazovku a tlačítko Start/Pauza. Pračku bude moct pouze vypnout pomocí tlačítka Zapnout/Vypnout. Pokud pojistku aktivujete před spuštěním programu (před stisknutím tlačítka Start/Pauza) nepůjde spotřebič spustit. Nastavení zůstává aktivní i po vypnutí spotřebiče, takže je potřeba Dětskou pojistku deaktivovat.

Díky Odloženému startu si můžete praní naplánovat na příhodnější dobu. Oddalujete tím spuštění programu.

Funkce Úspora času slouží ke zkrácení délky programu. Program můžete zkrátit o dvě možnosti podle úrovně zašpinění vašeho prádla.

Po navolení programu se na displeji zobrazí předem nastavená Teplota, kterou si můžete upravit. Zvolit si můžete i možnost praní ve studené vodě.

Funkce Rychlost otáček slouží k upravení počtu otáček, rychlost odstřeďování se snižuje. Díky této funkci však můžete nastavit i funkci Máchání bez vypouštění.

  • Pokud zvolíte možnost Máchání bez vypouštění, skončí program s vodou v bubnu, neprovede se konečné odstřeďování, a tak nedojde ke zmačkání prádla. Buben se bude pravidelně otáčet, aby se zmačkání prádla snížilo. Dvířka budou zablokovaná. Pokud je budete chtít otevřít, stiskněte tlačítko Start/Pauza, kterým dojde k odstředění a vypuštění vody.
  • Pokud jste zvolili funkci Máchání bez odstředění, můžete zvolit funkci Extra tichý, díky které budou všechny odstřeďovací fáze (průběžná a konečná) potlačeny. Program skončí s prádlem ve vodě, takže se zamezí jeho zmačkání. Pokud budete chtít vypustit vodu, stačí jen stisknout tlačítko Start/Pauza. Funkce Extra tichý je vhodná především tehdy, pokud perete v noci.

Odstranění skvrn můžete provést několika způsoby.

 • Funkce Skvrny se postará o předběžné ošetření silně zašpiněného oblečení. Do komory dávkovače pracího prostředku označené číslem I nalijte odstraňovač skvrn. Ten se předmíchá a ohřeje společně s pracím prostředkem, aby došlo k co nejlepší účinnosti. Nezapomeňte, že tato funkce může prodloužit délku praní a není kompatibilní s programy, které perou na nižší teplotu než 40 °C.
 • Předpírka přidá před prací fázi fázi předpírky na 30 °C. Předpírku zvolte u oblečení, které je opravdu velmi špinavé a obsahuje třeba písek, prach, bahno a jiné pevné částice. I tato funkce prodlouží čas praní.
 • Také funkce Namáčení je vhodná pro silně znečištěné oblečení. Po zvolení této funkce bude pračka prádlo asi půl hodiny namáčet ve vodě o teplotě 30 °C.

Díky funkci Extra máchání můžete přidat až tři máchání navíc, záleží na kompatibilnosti s vybraným programem. Tuto funkci ocení zejména lidé, kteří mají citlivou pokožku nebo jsou alergičtí na zbytkový prášek v prádle.

Pára+ přidá parní fázi, za kterou následují krátké fáze zabraňující zmačkání prádla na konci praní. Díky ní nebude prádlo tak zmačkané a půjde snadněji žehlit. Abyste dosáhli co nejlepších výsledků, je dobré funkci používat při menších náplních prádla.

Pro zjemnění prádla a optimalizaci dávkování aviváže zvolte funkci Jemné+. Zapněte ji ve chvíli, kdy máte plný buben a prádlo je opravdu silně znečištěné.

Aby prádlo po vytažení z pračky nevypadalo jako kus zmačkaného papíru, použijte funkci Proti pomačkání. Ta se postará o to, aby na konci pracího programu buben po dobu 30 minut prováděl mírné pohyby, které mají za úkol zjemnit prádlo.

Funkci Úroveň páry oceníte tehdy, když budete používat program Pára a bude se intenzitu páry chtít navolit podle množství prádla. Vybrat si můžete z možností minimální a střední.

Funkce Paměť slouží k uložení až dvou nejčastěji používaných programů. Díky ní si zkrátíte práci s nastavováním a upravováním pracích programů. Po uložení programů do paměti se budou po zapnutí zobrazovat mezi pěti prvními.

Stupně sušení jsou automaticky navolené a sušení prádla bude probíhat tak dlouho, dokud nedojde k vysušení na daný stupeň. Automaticky jsou nastaveny 3 stupně sušení: Suché k žehlení, Suché do skříně, Extra suché.

Doba sušení vám umožní individuální nastavení času sušení. Minimální doba sušení je 10 minut.

Jak pere a suší

Tento model patří do opravdu vysoké cenové kategorie a počítáme, že ne každému rodinný rozpočet dovolí, si tohle „dělo“ koupit. S klidným srdcem však můžeme říct, že při koupi tohoto spotřebiče rozhodně nešlápnete vedle.

Díky energetické skupině A je provoz, při kapacitě 10 kg, poměrně nenáročný. Jedno vyprání vás bude stát přes 10 korun, vyprání a vysušení vás vyjde jen na 23 Kč, což je vzhledem ke kapacitě bubnu praní i sušení (6 kg) opravdu skoro zadarmo!

Kapacita kombinovaného spotřebiče je dostatečná i pro velkou rodinu. 10 kg na praní je více než dostačující, 6 kg na sušení může větší rodince také vystačit.

Ovládání pračky je velmi jednoduché, tedy alespoň pro ty, kterým nejsou cizí současné technologie a dokážou ovládat telefon s dotykovou obrazovkou. Líbí se nám možnost výběru programu buď otočným voličem, nebo na dotykovém displeji. Tak mohou pračku využívat i starší osoby. Programy nejsou kolem otočného voliče vypsané tak, jak jsme na to zvyklí u většiny praček, při otáčení se program zobrazuje na displeji. Plusové body pračka získává za možnost nastavení jazyka do češtiny.

Navíc pračka nabízí spoustu parametrů k nastavení, takže si praní uděláte takříkajíc „přímo na tělo“. Můžete si uložit dva nejčastěji používané programy a nastavit si všemožné parametry. K dispozici je zkrácení programů, ale i nastavené krátké programy, start si můžete odložit přesně, jak potřebujete. Díky tiché funkci můžete prát i v noci.

Programově je kombinovaná pračka opravdu bohatě vybavená. Ať už chcete prát sportovní věci, nebo doma máte alergiky nebo snad potřebujete prádlo jen osvěžit párou. Zkrátka je z čeho vybírat.

Sušení je díky účinnosti odstřeďování třídy A a počtu otáček 1 600 za minutu prvotřídní.

Co nám trochu vadí, je fakt, že pokud se rozhodnete používat pouze sušičku, vypne se funkce odhadu objemu prádla, takže množství budete muset odhadnout sami. Kvůli vysoké pořizovací ceně nemusí být tento model snadno dostupný pro všechny.

Na kolik vyjde provoz při praní

Cena za jedno vyprání při plné kapacitě (10 kg) při programu bavlna. Údaje o spotřebě bereme přímo od výrobce. Bere se cena za energie, to znamená za vodu a elektrickou energii. Cena pracích prostředků není zahrnuta. Jako cenu vody počítáme 90 Kč za 1 metr krychlový (1 000 litrů) a 4 Kč za 1 kWh.

Spotřeba elektřiny: 0,9 kWh
Spotřeba vody: 75 l

Cena za jedno vyprání je tedy cca (0,9 * 4) + (0,075 * 90) = 3,6 + 6,75= 10,35 Kč

Tento údaj berte jako orientační, závisí mimo jiné na množství prádla a zvoleném programu.

Na kolik vyjde provoz při praní a sušení

Cena za jedno vyprání a sušení při plné kapacitě (6 kg) při programu bavlna. Údaje o spotřebě bereme přímo od výrobce. Bere se cena za energie, to znamená za vodu a elektrickou energii. Cena pracích prostředků není zahrnuta. Jako cenu vody počítáme 90 Kč za 1 metr krychlový (1 000 litrů) a 4 Kč za 1 kWh.

Spotřeba elektřiny: 4,07 kWh
Spotřeba vody: 77 l

Cena za jedno vyprání a vysušení je tedy cca (4,07 * 4) + (0,077 * 90) = 16,28 + 6,93 = 23,21 Kč

Tento údaj berte jako orientační, závisí mimo jiné na množství prádla, zvoleném programu a počtu otáček.

Zkušenosti

 • Délka kabelu je 1,8 m.
 • Délka napouštěcí hadice je 1,5 m.
 • Délka vypouštěcí hadice je 1,4 m.
 • Hloubka je včetně přesahů 66 cm.
 • Po 5 minutách nečinnosti se pračka vypne. Tím šetří elektrickou energii.
 • Pokud používáte práškový prací prostředek, dejte klapku v dávkovači nahoru, pokud se rozhodnete pro tekutý, dejte klapku dolů.
Zjistit cenu

Tato AEG vyhrála v testu – jde o nejlepší pračku se sušičkou v tomto mega testu. Porovnejte ji s jinými produkty.

Přihlašte se do newsletteru a
získejte super tipy do emailu

Pravidelně zhruba 1 až 3 krát měsíčně vám pošleme skvělé tipy na nakupování, nové testy a nejlepší recenze.

Co můžete čekat?

 1. Tipy na opravdu dobré nákupy (vybíráme jen to, co bychom poslali sami sobě)
 2. Výhodné nabídky a slevy (vybereme jen ty opravdu dobré)
 3. Rady k nakupování
 4. Nové recenze produktů
 5. Nové srovnávací testy
 6. Tyto e-maily jsou zdarma
 7. Neposíláme spam, ani obchodní nabídky třetích stran
Načítáme ...

Děkujeme za přihlášení do newsletteru. Teď ještě mrkněte do emailu a potvrďte, že jste o zařazení do newsletteru požádali opravdu vy. 🙂

Pro info si přečtěte naše zásady osobních údajů a GDPR.

8.5 Total Score
AEG SensiDry L9WBA61B

Tento kombinovaný spotřebič vás opravdu nezklame. Není ekonomicky náročný na provoz, nabízí široké spektrum programového vybavení a ovládání je možné nastavit do češtiny. Pro některé zákazníky však může být tento model kvůli ceně špatně dostupný. Je škoda, že při používání pouze sušičky se vypne funkce odhadu množství prádla.

8.5Hodnocení Covybrat.cz:
Praní
9
Ždímání a sušení
8
Programy
9
Hlučnost
6
Výbava
8
Spotřeba
10
8.9Hodnocení od lidí:
Praní
9
Ždímání a sušení
10
Programy
10
Hlučnost
5.5
Výbava
9
Spotřeba
10
PLUSY
 • nízká spotřeba
 • bohaté programové vybavení
 • nastavení ovládání do češtiny
MÍNUSY
 • vysoká pořizovací cena
 • vypnutí funkce odhadu množství prádla při používání pouze sušičky
Přidejte váš dotaz nebo recenzi  |  Hodnocení lidí

Sledujte nás na sociálních sítích

Na FB, Instáč a Twitter píšeme novinky o nakupování na internetu a zajímavé tipy, které na covybrat.cz nenajdete.

6 Comments
Všechny Nejpřínosnější Nejlepší hodnocení Nejhorší hodnocení Přidejte váš dotaz nebo recenzi
 1. 4.25
  Praní
  80
  Ždímání a sušení
  100
  Programy
  100
  Hlučnost
  30
  Výbava
  100
  Spotřeba
  100

  Pračka je pri suseni velmi hlučna. Pouzivame cca 10 mesicu. Je slyset pres 2 dvere v rodinnem dome. V porovnani se susickou AEG 8000 series je to markantni rozdil. Je to normalni nebo ma byt susicka srovnatelne ticha? Oboji ma uvedeno 66 Db, coz nase rozhodne nema. Dekuji

  Přínosné(4) K ničemu(0)You have already voted this
  • Mám úplně stejnou zkušenost jako Klára. A stejně jako Klára mohu porovnat i s řadou 8000 (ta pro změnu zase trpí na rosení displaje zevnitř při sušení). AEG SensiDry L9WBA61B má tepelné čerpadlo a to mění sušičku v generátor velmi nepříjemného hluku. Pokud chcete pračko/sušičku do bytu, či do obytné části domu, tak L9WBA61 není dobrá volba. Reálná hlučnost je o 10db více a dunivé zvuky pronikají i přes zdi, nejen přes dveře. Pokud se Vám dostane do ruky obzvláště nepovedený kus, tak jsou reálné hodnoty i přes 80db a to doma fakt nechcete. Když se s tím obrátíte na AEG, pošlou technika, který není schopen na místě hlučnost změřit a celé to skončí s tím, že výrobek je funkční a hlučnost je vlastností spotřebiče! Na výrobek za 35tis slušná ostuda jak samotného výrobku, tak i celého AEG. Za mě řadu 9000 nebrat. A zvážit i AEG.

   • Dobrý den,

    díky za Vaši zkušenost, která může pomoci dalším čtenářům. Můžu se zeptat kdy byl přístroj kupován? Protože toto dle mého není standardní chování. Na druhou stranu je zklamání přístup AEG, ještě u tak drahého přístroje.

  • Dobrý den,

   chápu to správně, že ji sušíte skrze dvoje dveře při sušení? To rozhodně není u sušení prádla standardní stav, už jedny zavřené dveře by měly zamezit nepříjemnému hluku a přes dvoje dveře o sušičce ani nevím. Bylo to takto již od začátku, nebo se hlasitost zhoršila v průběhu používání? Začal bych tím, že bych kontaktoval podporu AEG – https://www.aeg.cz/support/ Minimálně po e-mailu nejsou úplně bleskoví, ale komunikují a snaží se pomoct (osobní zkušenost).

 2. 4.65
  Praní
  100
  Ždímání a sušení
  100
  Programy
  100
  Hlučnost
  80
  Výbava
  80
  Spotřeba
  100

  Vsechno skvele. Frci jak ma. Ale kde si prosim vas nastavim program 20 minut na rychle oprani????

  Přínosné(6) K ničemu(0)You have already voted this

  Přidejte váš dotaz nebo recenzi

  Před odesláním komentáře byste měli vědět jak pracujeme s vašimi osobními údaji. Důvodem pro zpracování osobních údajů je náš oprávněný zájem. Jsme správci osobních údajů a chráníme je v souladu se zákonem 101/2000 Sb., O ochraně osobních údajů a s principy obsaženými ve směrnici EU č. 95/46/EC (GDPR). Při odeslání komentáře zpracováváme tyto osobní údaje - jméno, email a vaši IP adresu. Jméno používáme pro oslovení při případné odpovědi. Jméno můžete nahradit i přezdívkou. Email používáme pouze pro odeslání notifikačního emailu se zprávou, že vám někdo odpověděl na váš dotaz, případně rovnou pošleme odpověď na váš dotaz. Email je neveřejný a pro jiné účely ho nepoužíváme. IP adresu využíváme výlučně pro ochranu formuláře před spamem. Případné úpravy osobních údajů a žádosti o smazání můžete vyřídit emailově na poradime@covybrat.cz.

  Vaše hodnocení

  Covybrat.cz
  Logo