Recenze AEG SensiDry T7DBG47W

Jsme profíci, nevěříme marketingovým slibům a nezávisle recenzujeme a srovnáváme produkty. Když nakoupíte skrze naše odkazy, můžeme získat malou odměnu, která ale nezvyšuje cenu vašeho nákupu.

Kondenzační sušička SensiDry T7DBG47W patří mezi cenově dostupné modely, které disponují všemi základními funkcemi. Ideální je pro méně náročné uživatele, kteří od sušičky očekávají zejména rychlost a kvalitu sušení a obejdou se bez nadstandardních funkcí.

Tento přístroj mizí / zcela zmizel z trhu, na jeho nástupce se můžete podívat zde.

Parametry

Kapacita7 kg
Energetická třídaA++
Roční spotřeba energie211 kWh
Hloubka66,3 cm
Šířka60 cm
Výška85 cm
Hmotnost51 kg
Hlučnost67 dB
Počet programů10
Odložený startano
LCD Displejano
Dětská pojistkaano
Refreshne
Zvukový signálano
Osvětlení bubnune
Trvání standardního programu134 min
Třída účinnosti kondenzaceB

Základní charakteristika

  

Oproti většině podobných sušiček využívá SensiDry T7DBG47W k sušení prádla nižších (zhruba polovičních) teplot. Díky tomu si tkanina déle zachová svůj přirozený vzhled. Nižší teplota navíc zajišťuje také nižší spotřebu elektrické energie (energetická třída A++). Aspoň tak to tvrdí výrobce. Realita je taková, že spotřeba energie patří aktuálně do takového průměru. Co se týče teploty, tak pocitově to není nic extra odlišného. Výhodou tohoto modelu je také kratší doba sušení (standardní program trvá 134 minut).

Na jeden proces sušení pojme až 7 kg bavlněného prádla a poloviční množství prádla syntetického (objem nerezového bubnu činí 118 l). Jedná se o kapacitu vhodnou pro tříčlenné rodiny (samozřejmě závisí na frekvenci sušení, své využití proto může stejně dobře najít v menších i větších rodinách). Třída účinnosti kondenzace je B, což není nejlepší hodnota, s ohledem na nižší pořizovací cenu ale nepřekvapí.

Míra hlučnosti (67 dB) je vyšší, hmotnost (51 kg) patří mezi standard. Pozor musíte dát pouze na hloubku tohoto spotřebiče (66,3 cm), která je o něco větší, než je u sušiček běžné.

Ovládá se pomocí LCD displeje a nastavit lze až 10 programů a všechny základní funkce (chybí program refresh a osvětlení bubnu). Disponuje pouze jedním filtrem, údržba je proto poměrně snadná. Sušičku je možné připojit na odpad nebo využít sběrné nádoby (tento spotřebič však nedisponuje samočistícím kondenzátorem).

Model SensiDry T7DBG47W je možné postavit na pračku AEG (případně vyhovující pračku jiných výrobců), může se vám hodit speciální mezikus AEG SKP11. Hloubka pračky přitom musí být 54 cm a více.

Programy

Název programuMaximální množství náplně
Bavlna ECO7 kg
Bavlna7 kg
Syntetika3,5 kg
Mix3 kg
Vlna1 kg
Hedvábí1 kg
Snadné žehlení1 kg
Ložní prádlo3 kg
Přikrývka3 kg
Sportovní oblečení2 kg

Výbava a funkce

SensiDry T7DBG47W disponuje většinou základních funkcí sušiček. Můžete na ní nastavit:

 • požadovanou suchost prádla (funkce Sušení plus),
 • nízkou hladinu hluku (funkce Extra tichý),
 • nižší spotřebu energie (funkce ECO),
 • funkci proti zmačkání (funkce Proti pomačkání),
 • délku sušícího programu (funkce Čas sušení)
 • nebo odložit začátek sušení (funkce Odložený start).

Kromě těchto funkcí je možné zapnout zvukovou signalizaci, která vás bude informovat o konci programu a započetí i ukončení fáze ochrany proti zmačkání.

Testovaná sušička bohužel nemá osvětlení bubnu ani funkci osvěžení (tzv. refresh program). Refresh program dokáže prádlo osvěžit a šetrně zbavit drobných nečistot (např. zvířecích chlupů). Velmi vhodný je také pro osvěžení čistého prádla, které však zapáchá (např. cigaretovým kouřem). Tímto programem disponuje například sušička AEG AbsoluteCare T8DBE68SC.

Sušení plus

Díky této funkci můžete nastavit požadovanou suchost prádla. Vybírat je možné z celkem čtyř základních stupňů: sušení k žehlení (nejméně suché), sušení k uložení, sušení k uložení+, extra sušení (nejsušší).

Extra tichý

Pokud zapnete spotřebič v tomto módu, jeho chod bude tišší, počítat ale musíte s delší dobou sušení. Na kvalitu sušení tato funkce vliv nemá.

ECO

Klasická funkce, která pomáhá šetřit elektrickou energii. Sušička má tento mód automaticky předvolen u všech programů.

Proti pomačkání

Pokud zvolíte tuto funkci, na konci sušení se spustí speciální 30minutový program, který zabrání pomačkání prádla.

Čas sušení

Podle potřeby si můžete nastavit také dobu, po kterou se bude prádlo sušit, a to v rozmezí od 10 minut do 2 hodin (přidávat lze po 10 minutách).

Odložený start

Tato funkce se hodí, pokud chcete začátek sušení odložit na později. Proces sušení se tak posune, a to o 30 minut nebo až 20 hodin.

Jak suší

Co se týče rychlosti a kvality sušení, musíme testovaný model pochválit, jelikož si vedl velmi dobře. Prádlo bylo po vytažení suché, měkké a nadýchané. Navíc (přestože nedisponuje programem refresh) můžete počítat s tím, že textil bude zbaven chloupků, vlasů i dalších drobných nečistot. Pokud ale prádlo hned po ukončení procesu sušení nevytáhnete a necháte je v bubnu ležet, musíte počítat s tím, že bude zmačkané.

Hlučnost tohoto modelu je sice trochu vyšší, přesto není výrazně rušivá. V případě potřeby můžete snížit hlučnost použitím tichého režimu, který ale prodlouží dobu sušení.

Ovládání je přehledné, intuitivní a zvládne je i úplný začátečník. Výbava pro běžného uživatele plně dostačuje.

Zjistit cenu

Zajímají vás jak dopadly další AEG sušičky?

Přihlašte se do newsletteru a
získejte super tipy do emailu

Pravidelně zhruba 1 až 3 krát měsíčně vám pošleme skvělé tipy na nakupování, nové testy a nejlepší recenze.

Co můžete čekat?

 1. Tipy na opravdu dobré nákupy (vybíráme jen to, co bychom poslali sami sobě)
 2. Výhodné nabídky a slevy (vybereme jen ty opravdu dobré)
 3. Rady k nakupování
 4. Nové recenze produktů
 5. Nové srovnávací testy
 6. Tyto e-maily jsou zdarma
 7. Neposíláme spam, ani obchodní nabídky třetích stran
Načítáme ...

Děkujeme za přihlášení do newsletteru. Teď ještě mrkněte do emailu a potvrďte, že jste o zařazení do newsletteru požádali opravdu vy. 🙂

Pro info si přečtěte naše zásady osobních údajů a GDPR.

7.4 Total Score
Hodnocení AEG SensiDry T7DBG47W

Mezi přednosti sušičky AEG SensiDry T7DBG47W patří zejména nízká pořizovací cena, spolehlivost a rychlost sušení. Ideální je spíše do menších domácností pro všechny nenáročné uživatele. Počítat ale musíte s tím, že nedisponuje žádnými nadstandardními funkcemi a výbavou (např. program refresh, osvětlení, samočistící kondenzátor). Pozor by si měli dát také majitelé menších koupelen, jelikož hloubka tohoto modelu činí nezvyklých 66,3 cm.

Sušení
8
Spotřeba
8
Rychlost
9
Hlučnost
3
Výbava
4
PLUSY
 • nízká pořizovací cena
 • rychlost a kvalita sušení
 • spolehlivost
MÍNUSY
 • pouze základní funkce a výbava
 • hlučnější provoz
Přidejte váš dotaz nebo recenzi

Sledujte nás na sociálních sítích

Na FB, Instáč a Twitter píšeme novinky o nakupování na internetu a zajímavé tipy, které na covybrat.cz nenajdete.

Budeme rádi za vaše názory a připomínky

   Přidejte váš dotaz nebo recenzi

   Před odesláním komentáře byste měli vědět jak pracujeme s vašimi osobními údaji. Důvodem pro zpracování osobních údajů je náš oprávněný zájem. Jsme správci osobních údajů a chráníme je v souladu se zákonem 101/2000 Sb., O ochraně osobních údajů a s principy obsaženými ve směrnici EU č. 95/46/EC (GDPR). Při odeslání komentáře zpracováváme tyto osobní údaje - jméno, email a vaši IP adresu. Jméno používáme pro oslovení při případné odpovědi. Jméno můžete nahradit i přezdívkou. Email používáme pouze pro odeslání notifikačního emailu se zprávou, že vám někdo odpověděl na váš dotaz, případně rovnou pošleme odpověď na váš dotaz. Email je neveřejný a pro jiné účely ho nepoužíváme. IP adresu využíváme výlučně pro ochranu formuláře před spamem. Případné úpravy osobních údajů a žádosti o smazání můžete vyřídit emailově na poradime@covybrat.cz.

   Vaše hodnocení

   Covybrat.cz
   Logo