Recenze AeroPress Aerobie Go

Skvělá káva kdykoliv a kdekoliv. To je asi snem každého milovníka kávy. S ručním kávovarem AeroPress Aerobie Go je tohle všechno možné. Kompaktní kávovar, ideální pro vyrábění menšího množství kávy, vám poslouží doma v kuchyni stejně jako na chalupě. Vše, co k přípravě kávy s tímto pomocníkem potřebujete, je voda a kvalitní káva dle vašeho výběru. Jak kávovar funguje, co vyžaduje jeho údržba a pro koho je vhodný se dozvíte v článku.

Parametry

Materiálpolypropylen/ silikon
Barvačerná
Objem0,25 l
Počet šálků1-3

 

Obsah balení

Pokud se řadíte mezi kávové gurmány a kávu si rádi dopřejete nejen v kavárně, ale i doma nebo na cestách, je několik zařízení na výrobu kávy, které možná už máte nebo jejich pořízení právě zvažujete. Klasikou pro domácí přípravu kávy jsou moka konvičky a french pressy, dále samozřejmě automatické nebo pákové kávovary, jejichž pořizovací cena se však už nepohybuje v řádu stovek. Pokud je vaším cílem uvařit vždy dobrou kávu, ale zároveň za takový přístroj neutratit tisíce až desetitisíce, mohl by vás zaujmout právě AeroPress. Tento ruční kávovar pro přípravu perfektní filtrované kávy vynalezl v roce 2005 prezident společnosti Aerobie Alan Adler. Od té doby si přístroj získal srdce milovníků kávy i profesionálních baristů. Ve zkratce je princip přípravy kávy v tomto zařízení následovný – stlačením pístu dojde k tlaku, potřebnému k přefiltrování mletých zrnek. Káva spolu s horkou vodou se promíchá a protlačí výsledný nápoj přímo do hrnku. A vy můžete pít.

Pokud si tento výrobek objednáte, obdržíte v balení:

 • plastovou komoru,
 • plastový válec s pístem,
 • víčko na filtr,
 • 350 papírových filtrů,
 • trychtýř,
 • míchátko,
 • odměrka.

Výrobní materiály

AeroPress je vyroben z velmi odolného kvalitního potravinářského plastu, což zajišťuje také jeho nízkou hmotnost. Přesto je vysoce tepelně odolný a rezistentní vůči poškození. Snadno se čistí a udržuje. Po uvaření kávy jej stačí umýt pod tekoucí vodou, ale můžete ho dát i do myčky na nádobí. Příznivci klasických materiálů mohou mít z plastového provedení kávovaru obavy. Výrobce však garantuje, že plast neobsahuje škodlivé BPA a ftaláty. Polypropylen je obecně uznávaný jako bezpečný materiál v potravinářství a oproti jiným plastům je i dobře recyklovatelný. Tento materiál však výrobce používá až od roku 2014, před tím k výrobě ručních kávovarů používal více zátěžové materiály (pro člověka i přírodu). Kromě zmíněného plastu je součástí přístroje taky silikonové těsnění.

Jak se s AeroPressem Aerobie Go pracuje?

Kávovar AeroPress Aerobie Go představuje kompaktní a opravdu skladný přístroj, vhodný na domácí přípravu kávy i na cesty. Ocení ho zejména jednotlivci nebo menší domácnosti, na jednu přípravu kávy uděláte dva nebo tři menší šálky. Kromě kávy a vody k samotné přípravě s AeroPressem už nic nepotřebujete. Během pravidelného používání je samozřejmě občas potřeba dokoupit papírové filtry. Tady lze vybírat mezi papírovými, které jsou součástí balení a jsou přímo od výrobce, a kovovými. Kovové samozřejmě mají delší životnost a jsou ekologičtější, ale paradoxně je najdete pouze u konkurenčních výrobců. AeroPress dělá pouze ty papírové. Výběr je samozřejmě na vás, u někoho zvítězí ekologičtější a ekonomičtější řešení, někdo dá zase přednost lahodnější chuti kávy, kterou během přípravy podpoří naopak filtry papírové. Nebělené papírové filtry však nejsou nijak nákladné a navíc se dají kompostovat, můžete je tak spolu s kávovým logrem dávat do bioodpadu.

Kávu v něm lze připravovat klasickou nebo obrácenou metodou. Za klasickou metodu označujeme postup, kdy založíte papírový filtr do sítka přístroje a zašroubujete. Následně položíte přístroj filtrem na šálek a do plastové nádoby nasypete mletou kávu. Tu následně zalijete horkou vodou, navlhčíte píst s gumovým koncem, vložíte ho do nádoby a stlačíte.

Tady výrobce upozorňuje na hrubost namleté kávy – čím hrubší mletí, tím je potřeba nechat kávu déle extrahovat (tato doba se u přípravy kávy pohybuje od 20 sekund do 2 minut). Jemně mletým zrnům postačí krátká extrakce. Množství kávových zrn, která spotřebujete na jeden přípravný cyklus je u AeroPressu až dvakrát větší než třeba u běžných automatických přístrojů. Pokud přístroj berete na cesty, je nutné mít s sebou kávová zrna už pomletá, což samozřejmě kávě postupně ubírá na aroma a chuti.

Při obrácené metodě je potřeba přístroj postavit na píst, do jeho horní nádoby nasypat kávu a zalít troškou horké vody. Tuhle směs opravdu důkladně promíchejte a poté dolijte vodou až po okraj. Louhování se zde doporučuje na cca 30 vteřin (samozřejmě je dobré postupovat dle hrubosti zrn). Následně zašroubujte sítko s filtrem a otočte celý přístroj na připravený šálek. Teď už stačí jen stlačením vyprázdnit celý obsah do připraveného šálku a je hotovo. Vhodnou metodu a dobu louhování si každý uživatel nastaví individuálně během používání AeroPressu.

Každý má rád jinou kávu, někdo dá přednost kyselkavé, někdo zase kávě chutnající po čokoládě a ovoci. Tady se fantazii meze nekladou, jediné, co výrobce doporučuje, je použití kávy vhodné na filtr. Kromě dvou představených metod existuje ještě řada vychytávek, které se možná na první pohled zdají jako úplné maličkosti, ale nakonec vždy ovlivní výslednou chuť kávy. Jde například o navlhčení filtru před jeho použitím, čímž předejdete pachuti kávy. Nebo tempo stlačení přístroje. Při rychlém stlačení dosáhnete výraznější chuti, naopak při pomalejším zase jemnější a ne tolik výrazné. Pomalejší stlačení znamená pozvolný tah po dobu 30 vteřin.

Chuť můžete výrazně ovlivnit také teplotou vody. Samozřejmě už je to “vyšší dívčí” pro gurmány, ale s AeroPressem můžete opravdu zkoušet nepřeberné množství variant pro přípravu lahodné kávy. Většina lidí má zažito, že se káva zalévá vroucí vodou, ale nemusí tomu tak být vždy, skvělou kávu můžete uvařit i při 79 °C.

Máte zálusk spíš na větší automatické kávovary?

Zjistit cenu
Přihlašte se do newsletteru a
získejte super tipy do emailu

Pravidelně zhruba 1 až 3 krát měsíčně vám pošleme skvělé tipy na nakupování, nové testy a nejlepší recenze.

Co můžete čekat?

 1. Tipy na opravdu dobré nákupy (vybíráme jen to, co bychom poslali sami sobě)
 2. Výhodné nabídky a slevy (vybereme jen ty opravdu dobré)
 3. Rady k nakupování
 4. Nové recenze produktů
 5. Nové srovnávací testy
 6. Tyto e-maily jsou zdarma
 7. Neposíláme spam, ani obchodní nabídky třetích stran
Načítáme ...

Děkujeme za přihlášení do newsletteru. Teď ještě mrkněte do emailu a potvrďte, že jste o zařazení do newsletteru požádali opravdu vy. 🙂

Pro info si přečtěte naše zásady osobních údajů a GDPR.

9.5 Total Score
Hodnocení AeroPress Aerobie Go

Ruční kávovar AeroPress Aerobie je vhodný pro laiky i kávové mistry. Jeho cenová dostupnost v kombinaci se snadnou přípravou kávy i celkovou údržbou kávovaru osloví mnohé prakticky smýšlející milovníky kávy. Výhodou přístroje je samozřejmě také to, že ho můžete vzít kamkoliv s sebou, je lehký a opravdu kompaktní. Nevýhodou je nutnost přípravy pouze z mleté kávy, což lze doma vyřešit kávovým mlýnkem, na cestách je potřeba mít kávu předem mletou, což z dlouhodobého časového horizontu kávě jen uškodí. Kávových zrn k přípravě potřebujete až 2x více, než při vaření kávy v automatickém kávovaru. I tak zde jednoznačně převládají pozitiva a AeroPress Aerobie určitě stojí za pozornost.

PLUSY
 • snadná příprava
 • snadná údržba a čištění
 • nízká cena
 • kvalitní káva za minimum času a kdekoliv
MÍNUSY
 • kávovar sám nenamele zrna
 • celý přístroj je z plastu
 • větší spotřeba kávy (ve srovnání s automatickými kávovary)
Přidejte váš dotaz nebo recenzi

Sledujte nás na sociálních sítích

Na FB, Instáč a Twitter píšeme novinky o nakupování na internetu a zajímavé tipy, které na covybrat.cz nenajdete.

Kategorie:

Budeme rádi za vaše názory a připomínky

   Přidejte váš dotaz nebo recenzi

   Před odesláním komentáře byste měli vědět jak pracujeme s vašimi osobními údaji. Důvodem pro zpracování osobních údajů je náš oprávněný zájem. Jsme správci osobních údajů a chráníme je v souladu se zákonem 101/2000 Sb., O ochraně osobních údajů a s principy obsaženými ve směrnici EU č. 95/46/EC (GDPR). Při odeslání komentáře zpracováváme tyto osobní údaje - jméno, email a vaši IP adresu. Jméno používáme pro oslovení při případné odpovědi. Jméno můžete nahradit i přezdívkou. Email používáme pouze pro odeslání notifikačního emailu se zprávou, že vám někdo odpověděl na váš dotaz, případně rovnou pošleme odpověď na váš dotaz. Email je neveřejný a pro jiné účely ho nepoužíváme. IP adresu využíváme výlučně pro ochranu formuláře před spamem. Případné úpravy osobních údajů a žádosti o smazání můžete vyřídit emailově na poradime@covybrat.cz.

   Covybrat.cz
   Logo