Recenze AL-KO Moweo 38.5 Li

Pořád ještě s rozumnou hmotností a přitom velkou kapacitou akumulátoru, taková se zdá AL-KO Moweo 38.5 Li. Slušná šířka střihu a kapacita koše na trávu jí dává šanci i na trochu větších zahradách.

Parametry

Šířka záběru37 cm
Výška sečení2,5-7,5
Napětí akumulátoru36 V
Kapacita akumulátoru4 Ah
Typ akumulátoruLi-Ion
Pro plochu300 m2
Objem koše45 l
Hmotnost18 kg
Pojezdne

Provoz

V balení si domů dovezete sekačku, kterou je třeba po rozbalení smontovat. Přiložený návod k montáži ani není potřeba, takto je to snadné. Hned jak vybalíte akumulátor, tak ho dejte do nabíječky. Dodává se jen z části nabitý a proto s ním bez jeho dobití mnoho neposekáte. Informace o stavu a průběhu nabíjení vám dává LED dioda. Když svítí zeleně, tak je akumulátor plně nabitý. Když zeleně bliká, tak se nabíjí. No a když červeně bliká, tak to znamená, že je baterie příliš horká a nabíjení se pozastaví. Teplota při nabíjení by měla být v rozsahu 0 °C až 40 °C. Plné nabití trvá něco málo přes hodinu a půl. Nastavení výšky sečení se provádí snadno pomocí páčky, kterou určíte jak vysoko nad povrchem má sekačka trávu sekat. Pro nastartování motoru je třeba klíč, tímto chce výrobce zabránit nechtěnému spuštění přístroje. Osobně mám radši nějaký bezpečnostní prvek, který je pevnou součástí přístroje. Klíč lze někam položit a zapomenout na něj. Potom místo sečení trávíte čas hledáním místa, kde jste ho nechali. Při sečení si dejte pozor na překážky, jako jsou větve, kořeny nebo třeba kameny v trávě. Při práci ve svahu se pohybujte po vrstevnici a nikoliv dolů či nahoru z kopce. Asi vás nejvíce zajímá, jak dlouho sekačka vydrží v provozu. Prvně si je potřeba uvědomit, že výdrž ovlivňuje zejména typ, výška a hustota travního porostu. Kromě toho hraje důležitou roli také výška sekání. Čím vyšší a hustější trávu budete sekat, tím náročnější to pro přístroj je. Přestože je deklarovaná kapacita baterie 4 Ah, tak přístroj mnoho nevydrží. Když trávu jen jemně zkracujete (třeba z 7 cm na 5 cm), tak opravdu dokáže zpracovat i plochu 200 m2 na jeden zátah. Když se pustíte do vysoké trávy, tak po odhadem takových 50-60 m2 je akumulátor na suchu. Pokud se vám během sečení motor zastavuje, pravděpodobně za to může otupený nůž. Nebo je motor přetížený. To znamená, že je buď ve velkém svahu a nebo je tráva příliš vysoká. Tupý nůž má za následek i snížení výkonu sekačky. Záleží, jak často ji budete používat, ale asi jen málokomu vydrží déle než jednu sezonu správně naostřený.

Údržba

Důležité je přístroj a zejména akumulátor správně zazimovat. Tím myslím uskladnění v suchém prostoru, který nepromrzá a zároveň v něm není příliš vysoká teplota. Teplota pro uskladnění akumulátoru je ideální od pár stupňů nad nulou až po zhruba patnáct stupňů Celsia. Při skladování mějte akumulátor částečně vybitý (cca na 40-60% kapacity) a nemějte v jeho blízkosti kovové nebo kyselinu obsahující předměty. S nimi by hrozilo nebezpečí zkratu. Běžnou údržbu (čištění od nečistot) provádějte za pomoci kartáče nebo jemně navlhčené utěrky. Dejte si pozor na kontakt přístroje s vodou. Mohlo by dojít k poškození akumulátoru či elektromotoru. Po zimní přestávce je dobré zkontrolovat utažení matek a šroubků, aby byla sekačka připravena na novou sezonu. Průběžně také kontrolujte řezný nůž. Ideální pomůckou jsou pevné pracovní rukavice, ať se nezraníte. V případě, že je nůž ztupený je možné ho nechat v servise vyměnit či nabrousit. Pokud si na to troufáte a máte zkušenosti, lze to provést i v domácích podmínkách. Zjistit cenu Nejste rozhodnutí? Zkuste naše rady a triky pro výběr sekačky.
Přihlašte se do newsletteru a
získejte super tipy do emailu

Pravidelně zhruba 1 až 3 krát měsíčně vám pošleme skvělé tipy na nakupování, nové testy a nejlepší recenze.

Co můžete čekat?

 1. Tipy na opravdu dobré nákupy (vybíráme jen to, co bychom poslali sami sobě)
 2. Výhodné nabídky a slevy (vybereme jen ty opravdu dobré)
 3. Rady k nakupování
 4. Nové recenze produktů
 5. Nové srovnávací testy
 6. Tyto e-maily jsou zdarma
 7. Neposíláme spam, ani obchodní nabídky třetích stran
Načítáme ...

Děkujeme za přihlášení do newsletteru. Teď ještě mrkněte do emailu a potvrďte, že jste o zařazení do newsletteru požádali opravdu vy. 🙂

Pro info si přečtěte naše zásady osobních údajů a GDPR.

7.5 Total Score
AL-KO Moweo 38.5 Li

Kromě slabší výdrže akumulátoru je za mě hlavním mínusem docela vysoká cena. Pro maličké zahrady asi většina zvolí elektrickou sekačku, kterou lze pořídit za menší peníz. No a na větší plochy už je zase výrazně lepší benzín. Na druhou stranu, jestli máte dostatečný rozpočet a vhodnou velikost pozemku, tak proč ne. Ale cenově nejúspornější varianta to rozhodně není.

Přidejte váš dotaz nebo recenzi

Sledujte nás na sociálních sítích

Na FB, Instáč a Twitter píšeme novinky o nakupování na internetu a zajímavé tipy, které na covybrat.cz nenajdete.

Budeme rádi za vaše názory a připomínky

   Přidejte váš dotaz nebo recenzi

   Před odesláním komentáře byste měli vědět jak pracujeme s vašimi osobními údaji. Důvodem pro zpracování osobních údajů je náš oprávněný zájem. Jsme správci osobních údajů a chráníme je v souladu se zákonem 101/2000 Sb., O ochraně osobních údajů a s principy obsaženými ve směrnici EU č. 95/46/EC (GDPR). Při odeslání komentáře zpracováváme tyto osobní údaje - jméno, email a vaši IP adresu. Jméno používáme pro oslovení při případné odpovědi. Jméno můžete nahradit i přezdívkou. Email používáme pouze pro odeslání notifikačního emailu se zprávou, že vám někdo odpověděl na váš dotaz, případně rovnou pošleme odpověď na váš dotaz. Email je neveřejný a pro jiné účely ho nepoužíváme. IP adresu využíváme výlučně pro ochranu formuláře před spamem. Případné úpravy osobních údajů a žádosti o smazání můžete vyřídit emailově na poradime@covybrat.cz.

   Covybrat.cz
   Logo