Recenze AL-KO Robolinho E500

Jsme profíci, nevěříme marketingovým slibům a nezávisle recenzujeme a srovnáváme produkty. Když nakoupíte skrze naše odkazy, můžeme získat malou odměnu, která ale nezvyšuje cenu vašeho nákupu.

Cenově rozumná robotická sekačka. V balení najdete kromě samotné sekačky návod, 90 ks svorek na upevnění vymezovacího kabelu. Toho je k dispozici 100 metrů, kdo potřebuje více, tak musí dokoupit. Dále nabíjecí základna (včetně upevňovacích kolíků) a nabíjecí kabel pro ni

Parametry

Pracovní plocha500 m2
Šířka střihu20 cm
Výška sečení2,5 - 5,5
Hlučnost60 dB
Doba sečení50 minuty
Doba nabíjení60 minuty
Kapacita baterie2,25 Ah
Max. úhel pro sečení45 °
Hmotnost7,6 kg
Výška28 cm
Šířka39 cm
Délka60 cm

Instalace

Stejně jako SIM karta u mobilních telefonů je přístroj chráněn PIN kódem. Na jeho zadání máte tři pokusy a pokud se netrefíte, musíte zadat další kód – PUK. Po instalaci vymezovacího kabelu a ohraničení pracovního prostoru sekačky prohlédněte sekanou plochu a ohraďte kabelem i překážky, které by mohly sekačce vadit. To znamená větší kameny, desky, obrubníky, keře atd.. Doporučená vzdálenost umístění kabelu od těchto překážet je alespoň 15 cm. Nepříjemnou překážkou v provozu mohou být i krtince nebo hlubší kaluže. Při instalaci nabíjecí základny dejte pozor, ať je na rovném povrchu. Poté ji zaaretujete za pomoci přibalených kolíků. Při pokládání vymezovacího kabelu se můžete rozhodnout, zda ho chcete mít jen položen na zemi, nebo uložen pod zemí. Maximální doporučená hloubka pro uložení je deset centimetrů. Prvně doporučuji pro testovací sečení kabel jen položit a pomocí svorek ukotvit k zemi. Až budete s nastavením plochy spokojeni, tak ho můžete umístit pod zem. Při prvním spuštění doporučuji nechat sekačku dobít akumulátor do plna v dobíjecí stanici. Přitom ho můžete zapnout a provést prvotní nastavení. To znamená vybrat jazyk a nastavit si PIN. Ten je přednastavený jako 0000, rozhodně radím změnit. Dále lze nastavit třeba jas displeje, aby byl čitelný i za slunečných dnů.

Provoz

Ovládání pro tento druh přístrojů typické. To znamená několik tlačítek rozmístěných okolo displeje. Jedno slouží pro vyvolání menu, pak jsou šipky pro pohyb v něm. Dále dvě tlačítka pro potvrzení nebo naopak zrušení volby. Tlačítko pro přerušení sečení a návrat do základny, další slouží k vypnutí a zapnutí stroje. Struktura hlavního menu sestává ze tří hlavních bloků. Volby programů, nastavení stroje a informací o stavu přístroje. Ještě se k nim dostaneme. Pohyb po ploše vymezené ohraničujícím kabelem je na průměrné úrovni. Sekačka se orientuje pomocí senzorů, které rozpoznávají magnetické pole vymezené kabelem. V případě, že narazí na hranici prostoru nebo na překážku, tak se otočí a pokračuje jiným směrem. Občas její rozhodnutí postrádají smysl (vrací se tam, kde už byla), ale celkově jde pohyb označit za dostatečný. Dokáže si velmi dobře poradit se stoupáními a svahy. Dokáže operovat při sklonu až 24°(45 %). Pokud je svah prudší, tak senzory zaručí, že změní směr jízdy, aby nedošlo k pádu. Další senzor slouží k rozpoznání překážet. Bohužel to není žádný ultrazvuk, který by srážce zabránil, ale jen zabezpečí otočení pohybu po kontaktu s překážkou. Poslední senzor se stará o nazvednutí přístroje nebo jeho otočení vzhůru nohama. V takovém případě přeruší provoz, aby nedošlo k jeho poškození nebo zranění někoho v okolí. Jednotlivé sečení je možné spouštět manuálně, ale věřím, že většina uživatelů uvítá možnost naplánovat sečení automaticky na konkrétní dny v týdnu. Výšku sečení je možné nastavit v intervalu 2,5 – 5,5 cm. Posečenou trávu rovnou mulčuje na drobné kousky a tu můžete nechat zetlít a použít jako přírodní hnojivo.

Údržba

Ačkoliv přístroj zvládá práci bez lidské pomoci, tak je nutné se o něj starat. A to jak o sekačku, tak i o dobíjecí stanici. U ní hrozí největší znečištění od zbytků trávy, listí nebo dalších napadaných předmětů. U sekačky to chce kromě pravidelného očištění věnovat péči i řezacím nožům. Ideálním nástrojem pro ně je starý kartáč, s pomocí kterého z nich očistíte nečistoty. Používat jen hadr může být nebezpečné a hrozit zraněním. Řezací nože jsou hodně ostré a když je budete měnit je dobré si vzít pro jistotu silné pracovní rukavice. Pro zimní skladování sekačky využijte suché místo, které nehrozí promrznutím. Ideálně také uzamykatelné a mimo dosah dětí. Základnu a nabíjecí kabel také radím raději schovat. Vymezovací kabel můžete bez obav nechat na místě (v zemi), mráz mu nevadí. Zjistit cenu Zkuste i další robotické sekačky.
Přihlašte se do newsletteru a
získejte super tipy do emailu

Pravidelně zhruba 1 až 3 krát měsíčně vám pošleme skvělé tipy na nakupování, nové testy a nejlepší recenze.

Co můžete čekat?

 1. Tipy na opravdu dobré nákupy (vybíráme jen to, co bychom poslali sami sobě)
 2. Výhodné nabídky a slevy (vybereme jen ty opravdu dobré)
 3. Rady k nakupování
 4. Nové recenze produktů
 5. Nové srovnávací testy
 6. Tyto e-maily jsou zdarma
 7. Neposíláme spam, ani obchodní nabídky třetích stran
Načítáme ...

Děkujeme za přihlášení do newsletteru. Teď ještě mrkněte do emailu a potvrďte, že jste o zařazení do newsletteru požádali opravdu vy. 🙂

Pro info si přečtěte naše zásady osobních údajů a GDPR.

7 Total Score
AL-KO Robolinho E500

Nejedná se o nejdokonalejší robotickou sekačku, ale nabízí solidní parametry (plocha, výdrž baterie a nastavení výšky sečení) a seče dobře. Pro menší travnaté plochy, které uvnitř nemají velké množství překážet je slušnou volbou. Její cena je z mého pohledu dost atraktivní.

Přidejte váš dotaz nebo recenzi

Sledujte nás na sociálních sítích

Na FB, Instáč a Twitter píšeme novinky o nakupování na internetu a zajímavé tipy, které na covybrat.cz nenajdete.

Budeme rádi za vaše názory a připomínky

   Přidejte váš dotaz nebo recenzi

   Před odesláním komentáře byste měli vědět jak pracujeme s vašimi osobními údaji. Důvodem pro zpracování osobních údajů je náš oprávněný zájem. Jsme správci osobních údajů a chráníme je v souladu se zákonem 101/2000 Sb., O ochraně osobních údajů a s principy obsaženými ve směrnici EU č. 95/46/EC (GDPR). Při odeslání komentáře zpracováváme tyto osobní údaje - jméno, email a vaši IP adresu. Jméno používáme pro oslovení při případné odpovědi. Jméno můžete nahradit i přezdívkou. Email používáme pouze pro odeslání notifikačního emailu se zprávou, že vám někdo odpověděl na váš dotaz, případně rovnou pošleme odpověď na váš dotaz. Email je neveřejný a pro jiné účely ho nepoužíváme. IP adresu využíváme výlučně pro ochranu formuláře před spamem. Případné úpravy osobních údajů a žádosti o smazání můžete vyřídit emailově na poradime@covybrat.cz.

   Covybrat.cz
   Logo