Recenze chytrých hodinek Amazfit GTS 2 Mini

Chytré hodinky má dnes už skoro každý. V rozdílech mezi nimi ale může občas být dost těžké se vyznat. Pokud ale hledáte hodinky se skvělým poměrem ceny a výkonu, které nabízí velké množství sportovních funkcí, ale zároveň jsou elegantní a kompaktní, mohly by chytré hodinky Amazfit GTS 2 Mini být právě pro vás. Pojďme se spolu podívat, co všechno umí a co jim chybí.

Parametry

Hmotnost19,6 g
Šířka40,5 mm
Výška36,8 mm
Tloušťka89,5 mm
Voděodolnost5 ATM
RAMneuvedeno
Interní paměť-
Reproduktorano
Mikrofonano
Materiál páskusilikon
Formát displejehranatý
Úhlopříčka1,55 palce
Typ displejeAMOLED
Rozlišení354 × 306
Hustota bodů301 ppi
Fotoaparátne
SIM kartane
Wi-Fiano
Bluetoothano
NFCne
Životnost baterie14 dny
Délka nabíjení2 hodiny
Kapacita baterie220 mAh

       

Obsah balení

V balení naleznete návod k obsluze, silikonový náramek v barvě dle vašeho výběru a samozřejmě také dobíjecí kabel. Nabíjecí čidla najdete zespodu hodinek spolu se senzorem měření tepové frekvence.

Nastavení

Co se nastavení jazyka týče, hodinky lze jednoduše nastavit do češtiny. Češtinu si nastavíte v aplikaci Zepp (od Amazfit), která je dostupná z Apple App Store pro iOS nebo z Google Play Store pro Android. Jelikož je ale aplikace poměrně nová, je na níc stále co zlepšovat a některé funkce nemusí hned fungovat. V návodu, který naleznete v balení, je také QR pro stažení této aplikace. Aplikace vás poté navede krok za krokem nastavením a spárováním hodinek s telefonem přes Bluetooth. Nastaví se tak správný čas a popřípadě další funkce.

Ovládání

Hodinky Amazfit GTS 2 Mini mají velmi intuitivní dotykové ovládání s postranním tlačítkem, které na první pohled připomíná šroubek, který běžně najdeme u klasických hodinek. Jedná se ovšem o tlačítko, díky kterému se hodinky buď probouzí, volí se funkce menu nebo se vrací o krok zpět.

Systém

Při používání si lze všimnout, že jsou v některých svých úkonech mírně opožděné. To je nejspíš způsobeno tím, že výrobci zvolili delší výdrž baterie na úkor slabšího procesoru. Nebo prostě chce, ať si koupíte některý z dražších modelů. Při procházení menu a nastavení v hodinkách si tak můžete všimnout delší odezvy při posunech a kliknutích na displeji.

Design

Design působí decentně a kompaktně, můžete si je vzít jak do práce, tak na hory. Náramek k těmto hodinkám je vyroben ze silikonu a je velmi lehký a elegantní. Lze ho nastavit na větší či menší zápěstí, tedy jak pro dospělé, tak i pro děti. Uživatel si může celkově zvolit ze 3 barevných provedení:

 • Amazfit GTS 2 Mini Sage Green (zelená)
 • Amazfit GTS 2 Mini Flamingo Pink (růžová)
 • Amazfit GTS 2 Mini Midnight Black (černá)

Pokud by vás po čase jedna z barev omrzela nebo se vám náramek opotřeboval, je možné jej jednoduše vyměnit za jiný. To stejné platí, pokud víte, že máte citlivější kůži a můžete mít s tímto materiálem problém.

Displej

Tyto hodinky se vyznačují kvalitním hranatým displejem, který svým vzhledem velmi nápadně připomíná Apple Watch. Mají dotykový 1,55palcový Amoled displej s hliníkovým tělem a rozlišením 354 × 306 px. Amoled displeje se v dnešní době řadí mezi zatím nejvyspělejší na trhu. Ocenit můžete funkci Always-on, která umožňuje stále vidět ručičky na ciferníku i při vypnutém displeji. Je nutno ale také zvážit, zda o tuto funkci stojíte, nebo ne, potom se tedy dá nastavit v jakou denní dobu tuto funkci budete využívat, takže vás či někoho jiného v noci nemusí budit přebytečný jas. Navíc tak budete šetřit svou baterii.

Vzhled displeje si můžete sami zvolit, přičemž pokud by se vám nelíbil ani jeden z výběru, je možné si stáhnout vlastní obrázek, který se tam bude na tapetě zobrazovat.

Baterie

Kapacitu baterie výrobce uvádí jako 220 mAh, což znamená, že při běžném užívání by měla baterie vydržet bez nabití asi 14 dní. Při intenzivním sportování a využití lze ovšem očekávat, že hodinky budete muset nabíjet častěji (obzvláště s využitím GPS), tedy asi každých 7 dní. Samotné nabíjení baterie do 100 % trvá zhruba 2 hodiny. Pokud ale zrovna spěcháte, stačí chvíli počkat a hodinky se nabijí na hodnotu potřebnou pro fungování po zbytek dne, čímž můžete nabití do plna odložit třeba na večer nebo následující ráno.

Co umí

Ze základních funkcí, které hodinky umí, bychom mohli uvést třeba měření tepové frekvence, měření kyslíku v krvi nebo zobrazování úrovně stresu. Je třeba ale myslet na to, že se jedná o orientační hodnoty, nikoliv přesné vědecké hodnoty, které by vám naměřili u vašeho doktora. Pro ženy lze nastavit také sledování fází menstruačního cyklu, což může ušetřit aplikaci v mobilu navíc. Nechybí ani měření spánku, upozornění na neaktivitu a také systém odměn a motivací, které vás pohání k plnění každodenních cílů. Tento faktor vás dokáže hodně namotivovat, jelikož chcete vidět, jak máte splněné všechny kroužky a cíle dne, popřípadě to porovnávat s výkony lidí ve svém okolí.

Tyto hodinky uživateli nabízejí širokou škálu aktivit, které mohou zaznamenávat – výrobce uvádí až 70 aktivit. Kromě klasických, jako je běh, chůze nebo jízda na kole, zde také naleznete třeba jiné zajímavé režimy, třeba režim lukostřelby. Nechybí samozřejmě ani vodotěsnost 5 ATM pro vodní sporty. Hodinky tak můžete mít klidně i do sprchy a ani se nemusíte bát, že by se pokazily v dešti. Tato vodotěsnost se ale vyznačuje funkčností pouze pro povrchové plavaní nebo veslování, nelze se s nimi tudíž potápět do hloubky.

Zajímavá je možnost nastavení aktivit, kde lze přidat také přátele, takže si můžete zacvičit společně a porovnat své výkony. Obsahují také GPS. Celkově by se ale dalo říct, že pokud berete sport a naměřené hodnoty opravdu vážně, je nejspíš lepší poohlédnout se spíše po kvalitnějších (a dražších hodinkách od značek jako je Garmin).

Lze ocenit také možnost ovládání hudby skrze hodinky, což je funkce, která by u žádných moderních chytrých hodinek neměla chybět. Zde je opět nutno poznamenat, že pokud hledáte hodinky s větším množstvím podobných chytrých funkcí, jako je telefonování či odpovídání na zprávy, je praktičtější zaměřit se na dražší chytré hodinky (třeba Apple).

Veškeré aktivity a pokrok se zaznamenává do aplikace Zepp, ve které může uživatel nalézt kompletní přehled včetně různých statistik a porovnání s jinými uživateli.

Prohlédněte si i jiné recenzované chytré hodinky.

Zjistit cenu
Přihlašte se do newsletteru a
získejte super tipy do emailu

Pravidelně zhruba 1 až 3 krát měsíčně vám pošleme skvělé tipy na nakupování, nové testy a nejlepší recenze.

Co můžete čekat?

 1. Tipy na opravdu dobré nákupy (vybíráme jen to, co bychom poslali sami sobě)
 2. Výhodné nabídky a slevy (vybereme jen ty opravdu dobré)
 3. Rady k nakupování
 4. Nové recenze produktů
 5. Nové srovnávací testy
 6. Tyto e-maily jsou zdarma
 7. Neposíláme spam, ani obchodní nabídky třetích stran
Načítáme ...

Děkujeme za přihlášení do newsletteru. Teď ještě mrkněte do emailu a potvrďte, že jste o zařazení do newsletteru požádali opravdu vy. 🙂

Pro info si přečtěte naše zásady osobních údajů a GDPR.

6 Total Score
Hodnocení Amazfit GTS 2 Mini

Kdybychom měli zhodnotit poměr cena–výkon, jedná se určitě o skvělou alternativu k dražším hodinkám pro uživatele, kterým stačí pár základních chytrých funkcí a základní měření sportovních aktivit. Vypadají také velmi elegantně a nenáročnému uživateli mohou jejich funkce stačit. Nevýhodou je nutnost být trpělivý s poměrně novou aplikací, která ještě není tolik dotažená k dokonalosti. A to je ještě velmi mírné hodnocení. Kdo by toužil používat hodinky při potápění, je potřeba poohlédnout se po hodinkách s vyšší hodnotou vodotěsnosti. V tomto případě platí, že dostanete tolik kolik si zaplatíte.

Ovládání
7
Výbava
4
Výdrž
8
PLUSY
 • elegantní
 • výborný poměr ceny a výkonu
 • množství aktivit
MÍNUSY
 • aplikace se spíše teprve upravuje
 • pouze orientační měření spálených kalorií či spánku
 • základní výbava
Přidejte váš dotaz nebo recenzi

Sledujte nás na sociálních sítích

Na FB, Instáč a Twitter píšeme novinky o nakupování na internetu a zajímavé tipy, které na covybrat.cz nenajdete.

Kategorie:

Budeme rádi za vaše názory a připomínky

   Přidejte váš dotaz nebo recenzi

   Před odesláním komentáře byste měli vědět jak pracujeme s vašimi osobními údaji. Důvodem pro zpracování osobních údajů je náš oprávněný zájem. Jsme správci osobních údajů a chráníme je v souladu se zákonem 101/2000 Sb., O ochraně osobních údajů a s principy obsaženými ve směrnici EU č. 95/46/EC (GDPR). Při odeslání komentáře zpracováváme tyto osobní údaje - jméno, email a vaši IP adresu. Jméno používáme pro oslovení při případné odpovědi. Jméno můžete nahradit i přezdívkou. Email používáme pouze pro odeslání notifikačního emailu se zprávou, že vám někdo odpověděl na váš dotaz, případně rovnou pošleme odpověď na váš dotaz. Email je neveřejný a pro jiné účely ho nepoužíváme. IP adresu využíváme výlučně pro ochranu formuláře před spamem. Případné úpravy osobních údajů a žádosti o smazání můžete vyřídit emailově na poradime@covybrat.cz.

   Covybrat.cz
   Logo