Recenze Apple Watch Series 3

Jsme profíci, nevěříme marketingovým slibům a nezávisle recenzujeme a srovnáváme produkty. Když nakoupíte skrze naše odkazy, můžeme získat malou odměnu, která ale nezvyšuje cenu vašeho nákupu.

Loňská a nejčerstvější edice chytrých hodinek od Applu. Ten stále pokračuje v tom v čem je úspěšný. Tedy drobné designové a výkonové změny, ale přesto jsou každý rok prodeje velké. V podlouhlé obdélníkové krabičce se vám domů dostanou hodinky i s páskem, manuál a nabíječka. Forma zabalení je výborná, přesně tak jak je u Applu zvykem. Rozbalování jeho výrobků je čistá radost. A to přiznávám že nejsem příliš velký fanoušek toho průmyslového a technického gigantu. Hardwarový výbava doznala jisté změny. Výkonnější procesor Apple S3, 8 GB interní paměti (volných je 6 GB, zbytek si ukrojí systém) a půl giga RAM. Výsledná kombinace zaručuje naprosto plynulý běh přístroje. Ale to byla i loňská konfigurace, takže je možné že si tímhle Apple chystá prostor pro nějakou další funkcionalitu.

Parametry

(pro 42 mm verzi)

RAM512 MB
Interní paměť8 GB
Úhlopříčka1,5 palce
Typ displejeOLED
Rozlišení390 x 312
Hustota bodů303 ppi
Životnost baterie1,5 dny
Délka nabíjení2 hodiny
Kapacita baterie279 mAh
Fotoaparátne
SIM kartane
Wi-Fiano
Bluetoothano
NFCano
Reproduktorano
Mikrofonano
Materiál páskuplast
Formát displejeobdélníkový
Hmotnost53 g
Šířka43 mm
Výška36 mm
Tloušťka11 mm
VoděodolnostIP68

Design

Od minulé generace se nezměnilo vlastně vůbec nic. Zákaznici jsou s podobou spokojeni, protože prodeje jsou obrovské. A zdá se, že ani designéři firmy z Kalifornie nemají žádný důvod pro větší inovace na poli vzhledu. Jsem zvědav, u které generace se vzhled začne odlišovat. Každopádně, pro milovníky klasických hodinek Apple Watch svou podobou zajímavé nejsou, nadchnou spíše zapřísáhlé fanoušky moderních technologií. Celkové zpracování je dokonalé. I při zkoumání zblízka vidíte všechny detaily propracované a zpracované do nejmenších podrobností. Přitom jsou bytelné a zároveň působí jemně. Umná práce designérů i pečlivá kontrola při výrobě.

Řemínky lze snadno měnit a na výběr jich je slušné množství. Stačí stisknout dvě malá tlačítka na spodní straně hodinek. Po jejich stisknutí se řemínek vyhákne a můžete nasadit jiný. Za mě vypadají nejlépe s platovým, ale nic nebrání ani použití koženého nebo kovového. Pokud bereme v potaz i ty neoficiální a objednání v Číně, tak je výběr obrovský. Cena originálního příslušenství je typicky Applí. To znamená velmi vysoká. Ani neoriginální nejsou tak levné, jako pro levnější přístroje. Ovšem pořád je jejich cena pro naše peněženky mnohem příjemnější.

Vizuál ciferníku jde upravit podle preferencí každého uživatele. Jde to přímo v hodinkách, nebo i ve spárovaném iPhonu. Můžete mít fotku svojí přítelkyně a k tomu jen jednoduché digitální zobrazení času a data, klasický ciferník a spoustu dalších variant. Pro fanoušky jsou motivy v podobě oblíbených filmů, sportovních klubů atd.. Navíc je lze dále upravit, změnit pozic zobrazovaných informací, upravit barvy či jiné části grafického vizuálu. Zde má Apple ode mě plný počet bodů. Nabídka ciferníků i možnost jejich úprav je obří.

Odolnost ve stupnici IP Apple neuvádí, ale z nápovědy na jeho stránkách lze vyčíst že bude nejspíš okolo úrovně IP68. To znamená, že s nimi můžete plavat v mělké vodě, ale vyloženě potápět byste se s nimi neměli. Sprchování je v pohodě, ale pozor na mýdla a šampony. Ty by mohly teoreticky poškodit utěsnění. Mimochodem, když jdete s hodinkami plavat a nastavíte typ cvičení na plavání, tak se obrazovka automaticky zamkne. Chytré.

Displej

Na trhu jsou dvě varianty hodinek, které se liší velikostí. 42 mm a 38 mm. Každá z nich má samo sebou jinou velikost úhlopříčky. Pro tu menší je to 1,5 palce, zatímco větší hodinky mají 1,66 palce. Dámy a asi i pánové s menší rukou budou volit 38ky a muži s velkou rukou bezesporu sáhnou po 42kách. O bezpečnost a dobré zdraví displeje se stará bezpečnostní tvrzené sklo. Díky tomu je pevný a odolný proti poškrabání. Rozměry hodinek jsou 42,5 x 36,4 x 11,4 mm (53 gramů) u větší verze a 38,6 x 33,3 x 11,4 mm (42 gramů) u menší.

Jako zobrazovací technologie je použitý OLED. Podle označení Applu se jedná o Retinu druhé generace a podporuje Force Touch. To znamená, že jinak reaguje na slabý a silná dotyk. Menší úhlopříčka má rozlišení 272 x 340 pixelů a ta větší 312 x 390 pixelů. Podle údajů výrobce má maximální jas přes 1 000 nitů. To je hodnota, která zaručujete čitelnost i uprostřed největšího poledního slunce uprostřed Sahary. Jas je pochopitelně regulován podle okolního světla, a senzor reaguje dobře. Další senzor zase řeší automatické rozsvěcení hodinek, pokud nahnete zápěstí a chcete se na hodiny podívat. Funguje až nečekaně spolehlivě a jen málokdy je zapnutí displeje „planý poplach“.

Baterie

Má kapacitu 279 mAh a je to asi hlavní kandidát na zlepšení v další generaci. Není to zrovna nízká kapacita, ale hodinky nabité funkcemi a kvalitní displej jí dokážou procenta krást docela rychle. Výdrž je za mě nejvíc podobá mobilu. Jako aktivní uživatel končím den někde okolo 30-40% kapacity baterie. To v praxi znamená, že každý večer nabíjíte, protože další den by celý nevydržely. Víkendy jsou lepší, protože se sníží množství přijatých notifikací (chodí méně e-mailů i zpráv) a na dva dny se jde dostat.

Pochopitelně záleží na množství přijímaných notifikací a četnosti využívání přístroje. I při velmi střídmém využívání je podle mě totální maximum tři dny. Na druhou stranu si dokážu představit, že opravdu aktivní člověk je dokáže vyždímat už odpoledne. Ráno plavání. Po cestě do práce odpovíte v autě hlasově na pár zpráv a místo oběda si jdete zaběhat. A procenta mizí mílovými kroky.

Co umí

Za mě zvládají obě podoby chytrého pomocníka na zápěstí. Ty vidím jako měřič sportovních aktivit plus činnosti těla. Druhá jsou zdroj rychlých informací pro (nejen) pracovní život. Počasí, e-maily a další notifikace nebo třeba (docela) inteligentní asistentka Siri. Když máte doma Apple TV, tak je lze využít pro její ovládání.

U sportu je největší výhoda že sebou nemusíte mít telefon. Ono taky zkuste si v létě jít běhat s iPhonem Plus v kapse šortek. Jen do málo z nich má takovou kapsu, aby se do nich vešel. A pouzdra okolo paže taky všichni uživatelé nemilují. Proto mi možnost vyrazit s hodinkami, na kterých letmým pohledem na pozvednuté zápěstí zjistíte všechny potřebné informace přijde mnohem lepší.

Při sportovní aktivitě vám dokážou změřit uraženou vzdálenost, převýšení a také tep. Prohlížení výkonu doporučuju v telefonu, je to výrazně přehlednější a vidíte podrobné informace, jako je čas na kilometr nebo průběh trasy. Další stránkou, na kterou se snaží působit je vaše motivace. Například při delším sezení řeknou, že už se nějak dlouho nehýbete a že by se to chtělo alespoň na chvíli projít. Na někoho to funguje, na jiného ne. To asi víte nejlíp sami.

A dostáváme se k druhé oblasti využití hodinek. A tou je komunikace a zdroj informací. SMS, WhatsApp, Telegram a mnoho dalšího. Nejen že si zprávu přečtete, ale můžete na ni rovnou i reagovat. Většina reakcí bude ve stylu „OK“ nebo reakcí některým z předpřipravených smajlíků. Protože psaní na displeji hodinek není tak rychlé a pohodlné jako u mobilu. Můžete si připravit i předem definované odpovědi typu „Jsem na schůzce za hodinu se ozvu“ atd.. Když máte klid tak lze jako odpověď hodinkám nadiktovat a ony ji převedou na text. Funguje to spolehlivě za předpokladu, že okolo není ruch. Kolegové, děti, lidé v MHD. Ale třeba do auta ideální věc. Jen je třeba vypnout rádio. A pochopitelně funguje i v češtině.

Přes hodinky lze také přijmout telefonní hovor. Je to překvapivě pohodlné. Počítejte s tím, že kvalita hovoru je stále výrazně horší než u telefonu. V App Storu je velká řada aplikací, najdete tam snad všechny rozšířené služby. Takže díky hodinkám přidáte úkol či poznámku do Evernotu, objednáte taxi nebo spočítáte složitý matematický příklad na vědecké kalkulačce. Jedinou oblastí, kde pokulhávají je podpora Google aplikací. Je to pochopitelné, protože se jedná o přímé konkurenty. Z pohledu uživatele pak nešťastné, protože nějakou službu od Googlu používá skoro každý.

Systém a ovládání

Rychlé, přehledné a intuitivní. Tahle přídavná jména jdou použít snad pro každý operační systém od Applu (telefony, tablety, chytré příslušenství nebo telefony). Jestli už nějaké chytré hodinky používáte, tak se Apple Watch do vašeho života dostanou velmi rychle. V případě, že jsou vaše první, tak pár dní strávíte vhodným nastavením notifikací (které chcete a které ne) a také experimentováním s aplikacemi. Moje zkušenost je taková, že na začátku jsem optimistou a nastahuju hromady aplikací. Ty pak postupem času promazávám, podle toho jak je (ne)používám. Systém a jeho prostředí by se dal označit jako postupná evoluce. Žádné dramatické změny nenastaly. Přesto z něj máte o trochu lepší pocit.

Ani u ovládání se nic nezměnilo. Na pravé straně je tlačítko pomocí kterého je vypnete či zapnete. Většinu povelů zadáte přes dotykovou obrazovku nebo pomocí otočného kolečka. Táhnutím shora dolů zobrazíte notifikační lištu a hned vidíte co je nového. Naopak zespoda nahoru vytahujete stavovou lištu. Skrze ni lze hodinky spárovat s telefonem, zapnout DND (nerušit) mód a další nastavení. Pocitově mi přijde párování hodinek s telefonem rychlejší než u minulé verze. Ale tu jsem viděl jen u kamaráda a už je to nějaký pátek, tak je možné že za to může softwarový update a rychlé jsou i staré hodinky.

Jako velká novinka je prezentována integrovaná SIM karta, která u nás bohužel nefunguje. Je totiž ve formě eSIM. To je přímo čip integrovaný v základní desce přístroje. Respektive hodinky se vyrábí ve dvou verzích. Jedna s eSIM a druhá bez ní. A u nás se prodává jen ta druhá. U ní se o konektivitu stará Wi-Fi a Bluetooth. Další novinkou v systému je funkce baterky. Pomocí známého loga ze seznamu funkcí ji zapnete a můžete si trochu přisvítit. Funguje to tak, že se displej prostě rozzáří na maximální jas a zobrazuje bílou barvu.

Srovnání s předešlými řadami

Jak vidíte v následující tabulce, rozdíl mezi jednou generací je poměrně malý. Dvě generace již udělají hodně.

Apple Watch 3Apple Watch 2Apple Watch 1
RAM512 MB512 MB512 MB
Paměť8 GB8 GB8 GB
ProcesorApple S3Apple S2Apple S1
Rozlišení (42 mm)312 x 390312 x 390312 x 390
OdolnostIP68IP68IP67
Kapacita baterie279 mAh273 mAh246 mAh
Odpovídání na zprávyanoanoano
Voláníanoanone
GPSanoanone
Mobilní dataano (ne v ČR)nene

Odkaz níže vede na aktuální ceny větší verze. Pro ceny Apple Watch Series 3 38mm klikněte zde.

Zjistit cenu

Chcete zkusit jiné? Zkuste to tady.

Přihlašte se do newsletteru a
získejte super tipy do emailu

Pravidelně zhruba 1 až 3 krát měsíčně vám pošleme skvělé tipy na nakupování, nové testy a nejlepší recenze.

Co můžete čekat?

 1. Tipy na opravdu dobré nákupy (vybíráme jen to, co bychom poslali sami sobě)
 2. Výhodné nabídky a slevy (vybereme jen ty opravdu dobré)
 3. Rady k nakupování
 4. Nové recenze produktů
 5. Nové srovnávací testy
 6. Tyto e-maily jsou zdarma
 7. Neposíláme spam, ani obchodní nabídky třetích stran
Načítáme ...

Děkujeme za přihlášení do newsletteru. Teď ještě mrkněte do emailu a potvrďte, že jste o zařazení do newsletteru požádali opravdu vy. 🙂

Pro info si přečtěte naše zásady osobních údajů a GDPR.

8 Total Score
Apple Watch Series 3

Zde záleží, zda a jak moc jste účastníkem eko systému od Applu. Máte doma iPhone, iPad i Mac? Pak jsou Apple Watch vaší jasnou volbou. Jestli máte starší generaci tak bych za novou ještě neměnil. Pokud si chcete koupit svoje první Apple hodinky, tak naopak jděte rovnou do nových. Všichni víme jak to mají s podporou staršího hardwaru. No a pokud máte telefon s Androidem, tak se podívejte jinde. Oficiální podpora není. A i když se dá na fórech či Youtube najít návody jak takové propojení provést, tak se nebude jednat o nic spolehlivého.

Ovládání
9
Výbava
8
Baterie
6
PLUSY
 • Odladěný systém
 • Možnost odpovědi na zprávu hlasem
 • Velká podpora aplikací
MÍNUSY
 • Stále jen "hranatý" ciferník
 • Baterie nevydrží mnoho
Přidejte váš dotaz nebo recenzi  |  Hodnocení lidí

Sledujte nás na sociálních sítích

Na FB, Instáč a Twitter píšeme novinky o nakupování na internetu a zajímavé tipy, které na covybrat.cz nenajdete.

Kategorie:

1 komentář
 1. A kde nakupujete příslušenství k apple watch? hledám tak různě po netu a nejsem z toho teda dvakrát moc chytrá :/

  Přidejte váš dotaz nebo recenzi

  Před odesláním komentáře byste měli vědět jak pracujeme s vašimi osobními údaji. Důvodem pro zpracování osobních údajů je náš oprávněný zájem. Jsme správci osobních údajů a chráníme je v souladu se zákonem 101/2000 Sb., O ochraně osobních údajů a s principy obsaženými ve směrnici EU č. 95/46/EC (GDPR). Při odeslání komentáře zpracováváme tyto osobní údaje - jméno, email a vaši IP adresu. Jméno používáme pro oslovení při případné odpovědi. Jméno můžete nahradit i přezdívkou. Email používáme pouze pro odeslání notifikačního emailu se zprávou, že vám někdo odpověděl na váš dotaz, případně rovnou pošleme odpověď na váš dotaz. Email je neveřejný a pro jiné účely ho nepoužíváme. IP adresu využíváme výlučně pro ochranu formuláře před spamem. Případné úpravy osobních údajů a žádosti o smazání můžete vyřídit emailově na poradime@covybrat.cz.

  Vaše hodnocení

  Covybrat.cz
  Logo