Recenze ATMOS DC 25 S

Jsme profíci, nevěříme marketingovým slibům a nezávisle recenzujeme a srovnáváme produkty. Když nakoupíte skrze naše odkazy, můžeme získat malou odměnu, která ale nezvyšuje cenu vašeho nákupu.

Tento zplyňovací kotel je vyrobený z oceli. Těleso je vyrobeno jako svařenec z ocelových plechů, které mají tloušťku 8-3 mm. V kotli se topí dřevem, jedená se o ekologické spalování, kotel má spalovací třídy 3, 4, 5, takže je možné na něj čerpat dotaci. Spaliny z kotle jsou odváděny ventilátorem.

 

Typna tuhá paliva
Výkon27 kW
Materiálocel
Účinnost81-87 %
Instalacestacionární

U tohoto výrobku vás potěší pořizovací cena i možnost čerpat dotace. Obsluha přístroje je jednoduchá a jeho spotřeba díky kvalitnímu hoření poměrně nízká. Výhodou je, že se do přikládací komory vejdou i větší polena (53 cm). V kotli je nutné topit opravdu dobře proschlým dřevem, jinak bude čoudit. Pravděpodobně vám nepostačí mít dřevo ve vlhkých dnech jen pod přístřeškem, takže doporučujeme jeho uskladnění v suchém objektu.

Pokud nainstalujete kotel s akumulační nádrží, snížíte tím spotřebu paliva a zvýšíte komfort vytápění. 1,6 m3 nahřáté akumulační nádrže na 80 °C vydrží na celodenní vytápění dobře izolovaného objektu o rozloze 90 m2.

Dejte si pozor, abyste kotel nepřecpávali dřevem, dokud není pořádně roztopený. Kotel se dobře udržuje a díky zplyňování se nečistoty nedostávají do ovzduší. Než s kotlem začnete pracovat, je potřeba si dobře prostudovat manuál, a hlavně splnit všechny podmínky, který kotel „nárokuje“: suché dřevo, správné zapojení kotle, dobrý tah komína, nastavení primárního a sekundárního vzduchu.

Pozor si dejte na vypadávání těsnící šňůrky u dveří. Zavírací klička u přikládacích dvířek chce velkou vůli. Kvůli velké hmotnosti (přes 300 kg) se s kotlem špatně manipuluje.

Zjistit cenu
Přihlašte se do newsletteru a
získejte super tipy do emailu

Pravidelně zhruba 1 až 3 krát měsíčně vám pošleme skvělé tipy na nakupování, nové testy a nejlepší recenze.

Co můžete čekat?

 1. Tipy na opravdu dobré nákupy (vybíráme jen to, co bychom poslali sami sobě)
 2. Výhodné nabídky a slevy (vybereme jen ty opravdu dobré)
 3. Rady k nakupování
 4. Nové recenze produktů
 5. Nové srovnávací testy
 6. Tyto e-maily jsou zdarma
 7. Neposíláme spam, ani obchodní nabídky třetích stran
Načítáme ...

Děkujeme za přihlášení do newsletteru. Teď ještě mrkněte do emailu a potvrďte, že jste o zařazení do newsletteru požádali opravdu vy. 🙂

Pro info si přečtěte naše zásady osobních údajů a GDPR.

8.3 Total Score
ATMOS DC 25 S

Kotel má vysoké emisní třídy, takže je možné na něj čerpat dotaci. Zároveň si však pro správné fungování nárokuje dodržování předpisových pravidel: suché dřevo, správné zapojení, dobrý tah komína a podobně. Do kotle je možné přikládat o polena o délce přes 50 cm. Kvůli jeho velké váze se s ním manipuluje a dejte si pozor na těsnící šnůrku u dveří, která může vypadávat.

Přidejte váš dotaz nebo recenzi

Sledujte nás na sociálních sítích

Na FB, Instáč a Twitter píšeme novinky o nakupování na internetu a zajímavé tipy, které na covybrat.cz nenajdete.

Budeme rádi za vaše názory a připomínky

   Přidejte váš dotaz nebo recenzi

   Před odesláním komentáře byste měli vědět jak pracujeme s vašimi osobními údaji. Důvodem pro zpracování osobních údajů je náš oprávněný zájem. Jsme správci osobních údajů a chráníme je v souladu se zákonem 101/2000 Sb., O ochraně osobních údajů a s principy obsaženými ve směrnici EU č. 95/46/EC (GDPR). Při odeslání komentáře zpracováváme tyto osobní údaje - jméno, email a vaši IP adresu. Jméno používáme pro oslovení při případné odpovědi. Jméno můžete nahradit i přezdívkou. Email používáme pouze pro odeslání notifikačního emailu se zprávou, že vám někdo odpověděl na váš dotaz, případně rovnou pošleme odpověď na váš dotaz. Email je neveřejný a pro jiné účely ho nepoužíváme. IP adresu využíváme výlučně pro ochranu formuláře před spamem. Případné úpravy osobních údajů a žádosti o smazání můžete vyřídit emailově na poradime@covybrat.cz.

   Covybrat.cz
   Logo