Recenze autokamery LAMAX S9 Dual

Jsme profíci, nevěříme marketingovým slibům a nezávisle recenzujeme a srovnáváme produkty. Když nakoupíte skrze naše odkazy, můžeme získat malou odměnu, která ale nezvyšuje cenu vašeho nákupu.

Celý měsíc jsem měla možnost testovat autokameru LAMAX S9 Dual. Hned v úvodu musím říct, že jsem s ní byla moc spokojená. Co jsem ocenila nejvíc? Asi ovládání hlasem a celkově jednoduchou práci s kamerou. Velkou výhodou pro mě bylo to, že se nemusela lepit na přední sklo, stačilo ji jen připevnit na zrcátko. Na následujících řádcích jsem se rozepsala podrobněji.

Parametry

Rozlišení videa1920 x 1080
Pozorovací úhel150°, 130°
Velikost displeje9,66 palce
Kapacita paměti64 GB
Menu v českém jazyceano
Automatické zapnutíano
G-senzorano
GPS lokátorano
Radaryano
Noční režimano
Parkovací režimano
LDWSano

Představení

Autokameru LAMAX S9 Dual jsem obdržela v poměrně luxusní krabici. Přístroj byl bezpečně zabalený, takže nehrozilo jeho poškození.

V krabici na mě čekalo zrcátko-kamera, zadní kamera s 6metrovým přívodním kabelem, nabíjecí kabel s USB vstupem, GPS modem, flash disk, dvě gumičky pro připevnění kamery, lepítka, obrázkový manuál, seznam hlasových modelů a další drobnosti.

Paměťová karta není součástí dodávky, takže si ji musíte obstarat sami. Vzhledem k tomu, že se video natáčí ve Full HD je rozhodně lepší použít paměťovou kartu s velkou kapacitou. Zařízení podporuje maximálně 64GB karty, což bude určitě stačit. Já jsem používala pouze 16 GB a to bylo málo. Díky cyklickému nahrávání mi na ní sice nedošlo místo, ale přehrávaly se záznamy již ze začátku dne. Zároveň jsem měla i omezený prostor pro uzamknutí souborů.

Autokamera zblízka

Přední autokamera má tvar zrcátka. Optika je vysunovací a nachází se na zadní straně. Zrcátko disponuje držáky z odolného plastu. Zrcátko se připevní na vaše stávající zpětné zrcátko pomocí dvou gumiček, které jsou dostatečně silné, takže se nemusíte obávat, že by praskly.

Velkou výhodou je to, že jakmile kameru připevníte na zrcátko, už ji nemusíte sundávat. Díky svému vzhledu nebude rozhodně lákat zloděje. A pokud byste přeci jen měli strach, stačí zasunout optiku. Nikdo na první pohled nepozná, že máte kameru v autě.

Plusem připevnění je, že nemusíte kameru lepit na okno. Často řidiči vybírají místo, ve kterém jim bude kamera nejméně zavazet, a přitom bude snímat všechno, co se před a kolem automobilu děje. Se zrcátkovým zpracováním tento problém odpadá. Navíc instalace je skutečně snadná, takže ji zvládne kdokoliv. Rozhodně nehrozí, že byste kameru připevnili křivě, pak ji museli odlepovat a následně řešit problém s nelepící nálepkou. Takže za mě, rozhodne plusové body!

Jakmile autokameru připojíte přes kabel do elektřiny, stačí si jen pomocí šipek na displeji nastavit optiku tak, aby dobře snímala dění před a kolem auta.

Zadní kamera se lepí na zadní okno. Opět musím pochválit snadné nastavení optiky. Jakmile kameru přilepíte, můžete jejím oválným tělem otáčet, takže si snadno nastavíte optimální rozsah záběru. Zadní kamera je s přední spojena 6m kabelem s koncovkou malého 3,5 mm jacku. Výrobce uvádí, že pokud máte dodávku a zadní kameru není možné přilepit na vnitřní stranu zadního okna, je možné si pořídit venkovní kameru s přívodním kabelem o délce 8 m.

Mezi zadní a přední kamerou přepínáte pomocí dotykové obrazovky na zrcátku nebo přes hlasový povel, což se mi bohužel nepovedlo. Když jsem vyřkla formuli: „Lamax, rear“ (v překladu zadní kamera), přístroj to vyhodnotil buď jako formuli: „Lamax, protect“ nebo nijak.

Ovládání

Kameru je možné ovládat 3 způsoby:

 1. dotykově,
 2. hlasově,
 3. přes aplikaci.

Já jsem využívala pouze první dva způsoby, jelikož jsem nedokázala aplikaci do svého chytrého telefonu Xiaomi spárovat se zrcátkem. Nicméně aplikace je dostupná jak pro uživatele Androidu, tak Applu.

Uživatelské rozhraní a ovládání této autokamery je prostě boží. Měla jsem možnost testovat více autokamer (TrueCam A7s, LAMAX C9, TrueCam M5 Wi-Fi nebo TrueCam A6) a musím říct, že S9 Dual suverénně vede! Díky velkému displeji, což je vlastně celá plocha zrcátka, nemusel výrobce šetřit místem, takže na sobě informace nejsou „naňahňané“, vše je přehledné zpracované. Dotykový displej je barevný a jako ovládací jazyk si můžete nastavit češtinu.

V menu se pohybujete šipkami nahoru a dolů a vybíráte dotykem prstu. Jakmile je vaše volba oranžová, znamená, že je nastavená.

Nastavení umožňuje časovou volbu nahrávání do smyčky, čas pro zapnutí spořiče, nastavení jazyka, nastavení jasu displeje a expozice, nastavení jednotek rychlosti, vodoznaku a dalšího. U jazyka je možné vybírat z češtiny, slovenštiny, němčiny, angličtiny, maďarštiny a polštiny.

Jestliže se rozhodnete pro ovládání hlasem, můžete kameru ovládat 12 povely. Všechny jsou bohužel v angličtině, ale, co jsem zkoušela, fungovalo vše až na zmiňovanou zadní kameru. Vyslovovat přitom nemusíte ani s anglickým přízvukem. Například Wi-Fi se v angličtině vyslovuje vajfaj, ale kameře stačí říct české wifi a ona vykoná přesně to, co po ní chcete. Před příkazem je nutné kameru oslovit LAMAX. Celý příkaz tedy zní například: „LAMAX, Wi-Fi on“ (v překladu: zapni Wi-Fi). Při ovládání hlasem je potřeba nahlas a pečlivě vyslovovat, ale jak píšu, ovládání hlasem mi fungovalo spolehlivě.

Funkce

Co se týče funkcí, nabízí kamera většinu těch, se kterými se můžete setkat u většiny kamer. Jedná se například o parkovací režim, který začne nahrávat ihned, jakmile zaznamená otřes. G-senzor kontroluje směr jízdy a v případě nárazu záběr uzamkne. Dále je zde cyklické natáčení, zamykání záběrů, pořizovaní fotografií a další běžné funkce.

Jako nadstandardní vybavení vidím systém FCWS (Front Collision Warning System), který sleduje bezpečnou vzdálenost mezi vaším automobilem a autem před vámi. Systém LDWS (Lane Departure Warning System) vás varuje před opuštěním jízdního pruhu a hlídá, abyste nesjeli z cesty.

GPS modem vás při zapojení do zrcátka a povolení sledování radarů v nastavení bude upozorňovat na radary. Výrobce uvádí, že databáze zahrnuje radary ve 37 zemích Evropy.

Jak kamera fungovala v praxi

Jak jsem již napsala výše, tato kamera pro mě byla rozhodně tou nejlepší, kterou jsem měla možnost testovat. Chválil ji dokonce i můj manžel. Na čem jsme se shodli?

 • Líbila se nám jednoduchá instalace,
 • kamera při řízení vůbec nezavazela,
 • díky hlasovému ovládání jsme se mohli plně soustředit na řízení,
 • USB vstup na nabíječce kamery je praktický například pro nabíjení telefonu,
 • trošku otravné je vedení drátů, které občas zavazely,
 • systém LDWS je velice citlivý a na vybočení z pruhu upozorňoval i ve chvílích, kdy jsme z pruhu nevyjeli,
 • GPS modem nás upozornil jen na jeden radar.

Kamera má své plusy, o kterých jsem již psala, ale také jsem objevila nedostatky. Musím však konstatovat, že tyto nedostatky neovlivňovaly hlavní funkci kamery, tedy zaznamenávání cesty. Ostatně nedostatky se objevily spíše v doplňkových funkcích, které kamera nabízí. O co šlo?

GPS modem

GPS modem mě upozornil pouze na jeden radar, přičemž vím, že po cestě je jich hned několik. Bohužel nevím, čím to mohlo být. Možná je potřeba modem upgradovat? Každopádně na radar mě upozornil vždy, když jsem kolem něj projížděla. Česky mi bylo oznámeno, že se blíží radar a jaká je maximální povolená rychlost.

Parkovací asistent

Výrobce na stránkách píše, že zadní kameru můžete využít jako parkovacího asistenta, který vám nakreslí parkovací pruhy, abyste se nemuseli bát parkovat ani na užších parkovacích místech. Toto jsem zkoušela a musím říct, že se mi žádné parkovací lajny na zrcátku neobjevily. Nicméně je fajn si při podélném parkování na zrcátko přepnout zadní kameru. Parkování je díky tomu komfortnější.

LDWS

Systém LDWS je velice citlivý a často mě upozorňoval na vybočení z pruhu i v situaci, kdy jsem z pruhu nevybočila. Upozornění má formu hlasitého signálu, takže si myslím, že by vás spolehlivě probral z mikrospánku. Na druhou stranu, pokud se ozve „jen tak“, můžete se při řízení dost leknout, což není příjemné.

Co se týče kvality záznamu, ta je na vysoké úrovni jak u videa, tak u fotografií. Rozlišení přední i zadní kamery je Full HD (1920 x 1080), rozlišení fotografií 2 Mpx. Níže si můžete prohlédnout fotografie pořízené přední i zadní kamerou.

Video recenze

Zjistit cenu

Další hodnocené auto kamery

Přihlašte se do newsletteru a
získejte super tipy do emailu

Pravidelně zhruba 1 až 3 krát měsíčně vám pošleme skvělé tipy na nakupování, nové testy a nejlepší recenze.

Co můžete čekat?

 1. Tipy na opravdu dobré nákupy (vybíráme jen to, co bychom poslali sami sobě)
 2. Výhodné nabídky a slevy (vybereme jen ty opravdu dobré)
 3. Rady k nakupování
 4. Nové recenze produktů
 5. Nové srovnávací testy
 6. Tyto e-maily jsou zdarma
 7. Neposíláme spam, ani obchodní nabídky třetích stran
Načítáme ...

Děkujeme za přihlášení do newsletteru. Teď ještě mrkněte do emailu a potvrďte, že jste o zařazení do newsletteru požádali opravdu vy. 🙂

Pro info si přečtěte naše zásady osobních údajů a GDPR.

8.7 Total Score
LAMAX S9 Dual

Autokamera LAMAX S9 Dual je sice poněkud dražší, ale investice do ní se vyplatí. Její instalace je snadná, nezavazí řidiči ve výhledu, je nenápadná a snímky pořizuje ve vysoké kvalitě. Navíc je možné ji ovládat hlasově, což je při řízení velice komfortní. Škoda je jen to, že pokyny jsou pouze v angličtině. Nedostatek vidím v nespolehlivém GPS modemu a přehnané citlivosti systému LDWS.

8.7Hodnocení Covybrat.cz:
Video
8.5
Funkce
9
6.4Hodnocení od lidí:
Video
7.3
Funkce
5.6
PLUSY
 • hlasové ovládání
 • kvalitní záznam
 • instalace
 • vzhled
 • orientace v menu
 • zadní kamera
MÍNUSY
 • vyšší pořizovací cena
 • nespolehlivost GPS modemu
 • citlivost systému LDWS
Přidejte váš dotaz nebo recenzi  |  Hodnocení lidí

Sledujte nás na sociálních sítích

Na FB, Instáč a Twitter píšeme novinky o nakupování na internetu a zajímavé tipy, které na covybrat.cz nenajdete.

Kategorie:

15 Comments
Všechny Nejpřínosnější Nejlepší hodnocení Nejhorší hodnocení Přidejte váš dotaz nebo recenzi
 1. 4.5
  Video
  90
  Funkce
  90

  Mám Lamax S9 dual už skoro 4 roky v SUV a jsem naprosto spokojen, přímo nadšen. Jak s kvalitou obrazu, která je dostatečná, tak funkcemi a provozem. Hlasové ovládání je super, nemusím nikde štrachat v menu abych uložil video. To je asi hlavní a důležitá potřeba, když se stane něco, co je třeba uložit. Taky se občas stane, že se kamera přepne na přední, stačí říct Lamax rear a je to.. žádný problém. Moc se mi líbí pohled zadní kamerou, kdy jsem dříve ve vnitřním zpětném zrcátku viděl celý interiér vozu a v „malém“ okénku teprve něco daleko za vozem. Sotva si všimnete auta za vámi, ale víc ne. Ovšem s touto kamerou, jejíž zpětná kamera je umístěná na zadním skle, je to jako bych seděl v kufru a díval se přímo tím oknem ven. Fantastické. Kameře stačí i jen málo světla a vidí líp, než já. Stačí dát povel k přepnutí na přední kameru při jízdě v noci a vidíte obrovský rozdíl mezi tím, co vidíte sami nebo co vidí kamera. Opět fantastické. Dovedu si představit vyšší rozlišení alespoň přední kamery, nic jiného mi však nechybí. Výrobce by neměl moc vyzdvihovat přednosti kamer s varováním před radary v Evropě, protože to je ve většině států EU přísně zakázané a v některých dokonce i používání palubní kamery. V tomto je to u nás v Česku zatím v pořádku. Vysoce doporučuji tuto kameru

  + PLUSY: Velmi dobrý obraz i noci Hlasové pokyny, velmi pohotové a pohodlné Poměrně snadná montáž, nepočítám vedení kabelu k zadní kameře, to je vždy trošku komplikace Velmi přívětivá cena za to, co kamera umí a jak funguje Po 4 letech provozu si snad mohu dovolit potvrdit i spolehlivost. Žádné problémy jsem nezaznamenal
  - MÍNUSY: Já jsem žádné nenašel. Snad jen, jak jsem psal, dovedu si představit vyšší rozlišení přední kamery
  Přínosné(0) K ničemu(0)You have already voted this
 2. 4.25
  Video
  90
  Funkce
  80

  kvalitní výrobek

  + PLUSY: Vše OK
  - MÍNUSY: Nemohu nastavit upozornění v češtině
  Přínosné(0) K ničemu(0)You have already voted this
 3. Dobrý den!Chtěl bych poradit jak zamezit u lamax-s9 dual oslňování v nočních hodinách vozidly jedoucí za vozidlem. Zrcátko nelze jakkoliv jakkoliv a zamezit oslnění.Za radu a vychytávky předem děkuji.Jirka

  • Dobrý den,

   radu mám bohužel jen jednu a to je zatmavené zadní okno. S9 dual bohužel nemá funkci stmívání (proti oslnění) a tak s tím (kromě výměny kamery) moc dělat nejde.

 4. 1
  Video
  40
  Funkce
  0

  Vadná zadní kamera po 22 měsících provozu

  + PLUSY: velký displej, hlasové ovládání
  - MÍNUSY: Vadná zadní kamera po 22 měsících provozu - zaznamenáno -natočeno na mobil. Ale protože se v servisu neprojevila tak nebyla odstraněna. Servis se ani neobtěžoval odpovědět na to co mohlo vadu způsobit
  Přínosné(0) K ničemu(0)You have already voted this
 5. Opět stejný dotaz k LAMAX S9 Dual
  Instalace dle vašeho návodu a poslaného firmware a s novou kartou. Výsledkem je šumící obrazovka s náznakem nějakého řádkování nahoře. Jiné možnosti nelze provést.

 6. Kamera po zemřelém švagrovi. Po zapojení usb nabíjení v PC a zapnutí bez SD karty šumící obrazovka po lupnutí sama vypne.
  Instalace po formátování SD karty dle doporučení a vložení do slotu nic, ani po delší půlhodině. Nevím jak dlouho trvá instalace. Pokud je autokamera vadná, jak to nejjednodušeji poznám ?

  • Dobrý den,

   jen že to chápu správně – když zapnete kameru bez SD karty, tak se sama vypne. Když ji zapnete s SD kartou, tak se ani nezapne? Jediné co mě napadá je vyzkoušet jinou SD kartu, ale z popisu se zdá být opravdu nefunkční.

 7. Pořídil jsem si Lamax S9. A potřeboval bych poradit ve dvou bodech.
  1) Jezdím delší cesty a během jízdy se mi několikrát stane, že se mi sám přepne monitor ze zadní kamery na přední, tak že ztratím přehled, co se děje za mnou a musím manuálně přepínat kamery, což rozptyluje od řízení.
  2) Někdy při určitých světelných podmínkách je na monitoru odraz interiéru vozu a je hůře rozpoznat, co se za mnou děje.

  • Prepinani obrazu zrejme reaguje na hlasove povely – nekdy staci ‚spravny‘ zvuk z autoradia a kamera to vyhodnoti jako povel – udela foto, zapne wifi, prepne obraz…
   Ale nedeje se mi to moc casto.

   • Dobrý den,

    dobrý postřeh, je to možné. Hlasové ovládání je naštěstí možné deaktivovat v nastavení.

  • Dobrý den,

   ad 1) přepínání se děje čistě náhodně? Nebo so souvisí například s otřesem ve vozidle? Osobně si nevybavuju, že by se mi něco takového stalo, ale napadá mě zda někde není uvolněný kontakt či něco podobného.

   ad 2) obávám se, že s tímto mnoho nenaděláte, snad jen pohrát si s jasem displeje

  Přidejte váš dotaz nebo recenzi

  Před odesláním komentáře byste měli vědět jak pracujeme s vašimi osobními údaji. Důvodem pro zpracování osobních údajů je náš oprávněný zájem. Jsme správci osobních údajů a chráníme je v souladu se zákonem 101/2000 Sb., O ochraně osobních údajů a s principy obsaženými ve směrnici EU č. 95/46/EC (GDPR). Při odeslání komentáře zpracováváme tyto osobní údaje - jméno, email a vaši IP adresu. Jméno používáme pro oslovení při případné odpovědi. Jméno můžete nahradit i přezdívkou. Email používáme pouze pro odeslání notifikačního emailu se zprávou, že vám někdo odpověděl na váš dotaz, případně rovnou pošleme odpověď na váš dotaz. Email je neveřejný a pro jiné účely ho nepoužíváme. IP adresu využíváme výlučně pro ochranu formuláře před spamem. Případné úpravy osobních údajů a žádosti o smazání můžete vyřídit emailově na poradime@covybrat.cz.

  Vaše hodnocení

  Covybrat.cz
  Logo