Recenze autokamery TrueCam A7s

Jsme profíci, nevěříme marketingovým slibům a nezávisle recenzujeme a srovnáváme produkty. Když nakoupíte skrze naše odkazy, můžeme získat malou odměnu, která ale nezvyšuje cenu vašeho nákupu.

TrueCam A7s je autokamera, která má již v základním vybavení GPS modul s detektorem rychlostních radarů. Dále k ní dostanete nabíječku, držák na kameru, samolepící a přísavný držák na přední sklo auta, HDMI kabel, USB kabel, GPS modul, návod a CD se softwarem. Kamera tedy disponuje bohatou výbavou a možnostmi nastavení (u videa kromě HDR rozlišení nabízí i vyšší až do 2 560 x 1 080 @30fps). Všechny tyto přednosti však poměrně dost hatí ne příliš příjemné nastavení a ovládání.

Parametry

Rozlišení videa2 560 x 1080
Pozorovací úhel130°
Velikost displeje2,7
Typ paměťové kartyMicro SD
Maximální kapacita paměťové karty32 GB
Menu v českém jazyceAno
Automatické zapnutíAno
G-senzorAno
GPS lokátorAno
Detekce rychlostních radarůAno
MikrofonAno
FotoaparátAno
Noční režimAno
Parkovací režimNe
LDWSAno (po update firmwaru)
Magnetický držákNe

Prvotní uživatelský dojem

Kamera se oproti své předchůdkyni A6 liší především přední stranou, která je místo 2 diod na přisvícení záběru opatřena hned 6. To je vše, co se týče vizuálního vzhledu. Největší odlišnost je v pořizovaném záběru nebo fotografiích, které jsou kvalitnější než u prve zmiňovaného modelu.

Nastavení a ovládání

Kameru jsme potřebovali rychle použít, protože jsme nečekaně náhle museli vyrazit na cestu.  Na dlouhé studování manuálu proto nebyl čas. Rychle jsme zkontrolovali, jak se kamera zapíná, vložili jsme paměťovou kartu a běželi do auta.

Pro připevnění kamery na sklo auta jsme vybrali držák s přísavkou. Instalace tedy proběhla rychle. Po zapojení do nabíječky, kamera začala okamžitě nahrávat. S rychlou instalací i spuštěním jsme byli velmi spokojeni.

Problém se objevil ve chvíli, kdy jsme chtěli nastavit alespoň základní parametry, jako je čas, datum a nahrávací smyčka. Do menu jsme se nedokázali dostat. Nefungovalo ani tlačítko režimu ani tlačítko M s šipkami, kterým byste se do Menu měli standardně dostat. No nic, nechali jsme kameru běžet s tím, že po návratu návod podrobně prostudujeme.

Ani po několikerém přečtení návodu nám však nebylo jasné, jak se do menu dostat nebo jak pořídit fotografie. Kamera zkrátka na tlačítka nereagovala. Fungovalo pouze vypnutí displeje, ovládání mikrofonu a nastavení tachometru.

Pro pomoc jsme se proto vydali na youtube, kde jsme zjistili, že parametry a funkce můžete nejlépe nastavit ještě před tím, než do kamery vložíte SD micro kartu. Na další a mnohem jednodušší postup jsme přišli asi až za týden!

Jak nastavit parametry a funkce kamery

Parametry a funkce kamery můžete nastavit dvěma způsoby. Prvním způsob se provádí bez SD karty a doporučujeme ho při prvotním nastavování, je možné že vám totiž pochopení principu zabere více času. Druhý postup je snazší, ale je potřeba, abyste kameru již dobře ovládali, provádí se s vloženou SD kartou.

 1. Postup – prvotní nastavení
 • Jakmile kameru vybalíte z krabičky, nechte ji chvíli nabíjet přes USB kabel připojený k počítači.
 • Poté (bez vložené paměťové karty) kameru zapněte příslušným tlačítkem.
 • Stiskněte tlačítko M se šipkami, pomocí kterého se dostanete do menu, kde si nastavíte parametry a funkce.
 • Po nastavení kameru vypněte, vložte SD mico kartu a začněte používat.
 1. Postup – po prvotním seznámení s výrobkem
 • Nastavení pravděpodobně nebude potřeba během používání měnit, ale pokud byste si přeci jen některý parametr chtěli upravit, postupuje následovně.
 • Kameru zapněte a v režimu nahrávání stiskněte tlačítko OK.
 • Po stisknutí OK tlačítka se nahrávání na chvilku zastaví, takže budete mít pár vteřin na to rychle stisknout tlačítko M se šipkami, kterým se dostanete do menu.
 • Stisknutí tlačítka M se šipkami musí být dostatečně rychlé, jinak se rozjede nahrávání kamery. V tom případě byste opět museli stisknout tlačítko OK, aby došlo k pozastavení a možnosti dostat se do menu.
 • Po stisknutí tlačítka OK, dojde na chviličku k pozastavení nahrávání. Pauzička však trvá asi jen 2 vteřiny, takže musíte být opravdu rychlí.

Nastavování kamery s SD je tedy snadné až v okamžiku, kde máte ovládání kamery zažité a jste schopni po stisknutí tlačítka OK opravdu rychle zareagovat a stisknout tlačítko pro vstup do menu.

Pořizování fotografií

Kamera umožňuje také pořizování fotografií. Na horní straně kamery je pro tuto funkci vyčleněné speciální tlačítko.

Dlouhou dobu nám tlačítko nefungovalo. Zkoušeli jsme různé kombinace stisknutí, ale nic. Až po opětovném přečtení návodu jsme přišli na to, že fotografii během natáčení je možné pořídit pouze tehdy, pokud máte nahrávání videa nastavení pouze v rozlišení  1920 x 1080 a nižším. Protože nás překvapilo, že můžeme rozlišení kamery nastavit až na 2560 x 1080, tak jsme to samozřejmě chtěli vyzkoušet a záběry natáčet v nejvyšší kvalitě, ovšem proto fotografie nešly pořídit. Po úpravě parametrů už to byla hračka.

Fotografie při nastavení vyššího rozlišení videa jsme pořídili také, ale nevíme, zda se nejednalo o náhodu. Došli jsme k tomu tak, že jsme při natáčení videa stiskli tlačítko OK a než začala kamera nahrávat, rychle jsme stiskli spoušť fotoaparátu. Ne vždy nám však tento pokus vyšel.

Docela nepřehledný nám přijde způsob ukládání na kartu, kdy se videa i fotografie ukládají do jedné složky.

Použití GPS modulu

I na použití GPS modulu budete potřebovat dávat při čtení návodu dobrý pozor. My jsme si ho během prvního čtení nedali, takže modul nefungoval. Respektive po připojení anglicky nahlásil, že se připojení bylo úspěšné a ať si nezapomeneme připnout bezpečnostní pásy, zbytek cesty byl však potichu.

Až po dalším přečtení návodu jsme si všimli, že nabíjecí kabel musí být zapojený nikoliv do slotu v autokameře, ale do držáku kamery, který je připojený k ní připojen.

GPS modul nám pravidelně hlásil každý radar, který jsme cestou míjeli. Vždy jsme se dozvěděli, jakou maximální rychlostí je povoleno jet, jakou rychlostí jedeme my a v případě rychlejší jízdy také to, že máme zpomalit. Jedinou nevýhodu vidíme v tom, že veškerá hlasová komunikace byla v angličtině. Pro členy naší redakce angličtina nebyla zase takový problém, protože naše generace se s angličtinou setkává již od útlého věku, ale pro starší generace toto může být nepříjemnou překážkou.

Zvuk hlasu linoucí se z reproduktoru GPS modulu je dost zašuměný, což zhoršuje poslech informací.

Funkce

Rozlišení

Kamera umožňuje natáčení v několika rozlišení. V tom nejvyšším je to 2304 x 1296, super široké rozlišení je 2560 x 1080. Videozáznam je proto velmi kvalitní i v noci a slušný je i během deště.

Výdrž na baterii

A7S má vestavenou baterii, takže kameru využijete i bez permanentního připojení do nabíjení. Ale není to moc častá varianta – nejčastěji budete mít autokameru připojenou k elektřině, abyste nemuseli řešit kdy se baterie vybije. A7S má 400 mAh baterku – ta vydrží maximálně hodinku natáčení – i to je důvod, proč chcete mít kameru permanentně připojenou k elektřině.

Tachometr

Kamera umožňuje sledování vaší rychlosti a směru, kterým jedete přímo na kameře. Směr se zobrazuje na kompasu. Díky této funkci vás kamera může upozornit na blížící se rychlostní radar a v případě překročení rychlosti uslyšíte varování. Tachometr můžete mít nastavený i jako spořič obrazovky.

GPS modul

Je součástí základního vybavení. Můžete pomocí něj zaznamenat trasu, kterou je možné si promítnout na Google Maps nebo v softwarové aplikaci. Nastavení kamery vám umožňuje i nastavení záznamu rychlosti nebo to, zda chcete rychlost zobrazovat přímo ve video záznamu či jen v softwarové aplikaci.

Detekce rychlostních radarů

Díky této funkci budete vědět, kde jsou stacionární a úsekové radary, detekce jízdy na červenou a další místa, kde je dobré dbát zvýšené pozornosti. Díky funkci Tachometr a hlasových upozornění bude řidič upozorněn na všechna zmíněná opatření. Přesto, že kamera tuto funkci nabízí, doporučujeme si cestu hlídat a dodržovat silniční předpisy.

Časová smyčka

Tato funkce umožňuje záznam přepisovat ve vybraném časovém intervalu. Díky tomu se vám nestane, že by se kapacita paměťové karty zaplnila. Na výběr máte možnost přepisování po 1, 3, 5 a 10 minutách.

G-senzor

Funkce G-senzoru má na starosti záznam směru vaší jízdy v trojrozměrném prostoru. Pokud by došlo k nárazu, záznam se automaticky uzamkne a díky znázornění v grafu je pak možné přesně určit, ze které strany k nárazu došlo.

Prémiové asistenční systémy

Kamera nabízí i bezpečnostní asistenty, kteří kontrolují, abyste neopustili jízdní pruh (LDWS) nebo dodržovali správnou vzdálenost (FCWS). Pokud byste se na červené na semaforu zamysleli, systém vás upozorní na to, že auto před vámi se rozjelo. Tito asistenti jsou však zatím pouze ve stádiu vývoje a jejich aktualizovanou verzi je potřeba si stáhnout.

Uzamčení nahrávky

V případě, že se stanete účastníkem nehody nebo ji jen zpozorujete, můžete natočený záběr uzamknout, takže v rámci časové smyčky nedojde k jeho přemazání.

Detekce pohybu

Detekci pohybu oceníte zejména na parkovištích. Pokud by do vás někdo narazil, kamera se automaticky spustí a po kratší dobu bude nahrávat video. Po uplynutí doby se sama vypne.

Funkce HDR

HDR se stará o to, aby přechody mezi vysoce kontrastními záběry byly co nejmenší a pořizovaný záběr co nejkvalitnější.

Video

Stále přemýšlíte jakou palubní autokameru koupit?

 

Zjistit cenu

Jak vám tento test pomohl? Budeme rádi, když ho ohodnotíte hvězdičkami.

4.3/5 50 hodnocení

Přihlašte se do newsletteru a
získejte super tipy do emailu

Pravidelně zhruba 1 až 3 krát měsíčně vám pošleme skvělé tipy na nakupování, nové testy a nejlepší recenze.

Co můžete čekat?

 1. Tipy na opravdu dobré nákupy (vybíráme jen to, co bychom poslali sami sobě)
 2. Výhodné nabídky a slevy (vybereme jen ty opravdu dobré)
 3. Rady k nakupování
 4. Nové recenze produktů
 5. Nové srovnávací testy
 6. Tyto e-maily jsou zdarma
 7. Neposíláme spam, ani obchodní nabídky třetích stran
Načítáme ...

Děkujeme za přihlášení do newsletteru. Teď ještě mrkněte do emailu a potvrďte, že jste o zařazení do newsletteru požádali opravdu vy. 🙂

Pro info si přečtěte naše zásady osobních údajů a GDPR.

7 Total Score
TrueCam A7

Autokamera TrueCam A7s nabízí širokou škálu nastavení a užitečných funkcí. Jako velké plus vidíme GPS modul v základním balení. Jediné, co nám zkomplikovalo život, bylo ovládání kamery, jejíž nastavení nám dalo opravdu zabrat. Výrobce by se proto měl zamyslet především nad manuálem, který by rozhodně potřeboval vylepšit. Jakmile však ovládání dostanete do ruky, bude kamera spolehlivým a příjemným parťákem na vaše cesty.

7Hodnocení Covybrat.cz:
Kvalita a možnosti videa
7
Funkce
7
6.4Hodnocení od lidí:
Kvalita a možnosti videa
6.7
Funkce
6.2
Přidejte váš dotaz nebo recenzi  |  Hodnocení lidí

Sledujte nás na sociálních sítích

Na FB, Instáč a Twitter píšeme novinky o nakupování na internetu a zajímavé tipy, které na covybrat.cz nenajdete.

4 Comments
Všechny Nejpřínosnější Nejlepší hodnocení Nejhorší hodnocení Přidejte váš dotaz nebo recenzi
 1. Odpovědět
  Jaroslav Pražák 21/06/2020 at 12:12
  4.25
  Kvalita a možnosti videa
  90
  Funkce
  80

  kameru používám v autě už téměř rok,a jsem s ní spokojen,až na její uvedení do provozu.Vždy při nastartování zůstane vždy zamrznutá a nenahrává.Musím ji vždy zrestartovat,někdy 3-5x po sobě,než se konečně chytne.To mi trvá někdy i 5 minut.Pak už ale musím říct že v provozu funguje naprosto bezchybně.Dnes například trucovala o něco déle,chytla se až po devátém restartu.Pak už zase dobrý.

  Přínosné(0) K ničemu(0)You have already voted this
 2. 2.25
  Kvalita a možnosti videa
  10
  Funkce
  80

  Kamera zakoupena 20.12 2019 dva týdny kamera fungovala jak má pak po cca 2 minutách přestala nahrávat video na to nebylo možné kameru žádným způsobem vypnout displej a přisvícení svítí dokud se nevybije baterie tlačítka nereagují.Od počátku držák v kloubu příliš tuhý sejmutí kameru z držáku velmi obtížné panuje obava z ulomení plastu.Od počátku přísavka úplně k ničemu po upevnění na sklo zůstává vůle kamera tak plandá.

  + PLUSY: Kvalita obrazu GPS Čeština
  - MÍNUSY: Manipulace a odnímáním kamery z držáku dle recenzí na různých webech zřejmě velká poruchovost.
  Přínosné(0) K ničemu(0)You have already voted this
 3. Výborně fungující kamera. Manželovi jsem ji koupila minulý rok a od té doby bez problému.

 4. 2.75
  Kvalita a možnosti videa
  100
  Funkce
  10

  Je to kamera, která pořizuje fantastické záběry a to za každého počasí. S kamerou jsem velmi spokojen..
  Připojený GPS modul je ale nekvalitní. Fungoval snad jen měsíc. Po reklamaci zase jen krátkou dobu. Tak se mi na záznamech nezaznamenává rychlost a jiné funkce GPS modulu.
  Kamera prvotřídní – modul GPS šmejd.
  Vladimír Kotyza – Lanškroun

  Přínosné(4) K ničemu(0)You have already voted this

  Přidejte váš dotaz nebo recenzi

  Před odesláním komentáře byste měli vědět jak pracujeme s vašimi osobními údaji. Důvodem pro zpracování osobních údajů je náš oprávněný zájem. Jsme správci osobních údajů a chráníme je v souladu se zákonem 101/2000 Sb., O ochraně osobních údajů a s principy obsaženými ve směrnici EU č. 95/46/EC (GDPR). Při odeslání komentáře zpracováváme tyto osobní údaje - jméno, email a vaši IP adresu. Jméno používáme pro oslovení při případné odpovědi. Jméno můžete nahradit i přezdívkou. Email používáme pouze pro odeslání notifikačního emailu se zprávou, že vám někdo odpověděl na váš dotaz, případně rovnou pošleme odpověď na váš dotaz. Email je neveřejný a pro jiné účely ho nepoužíváme. IP adresu využíváme výlučně pro ochranu formuláře před spamem. Případné úpravy osobních údajů a žádosti o smazání můžete vyřídit emailově na poradime@covybrat.cz.

  Vaše hodnocení

  Covybrat.cz
  Logo