Recenze autosedačky Cybex Sirona M2 i-Size

Jsme profíci, nevěříme marketingovým slibům a nezávisle recenzujeme a srovnáváme produkty. Když nakoupíte skrze naše odkazy, můžeme získat malou odměnu, která ale nezvyšuje cenu vašeho nákupu.

Nová řada populární autosedačky Cybex Sirona M2 i-Size už je na trhu. Jedná se o autosedačku vhodnou pro novorozeňátka až děti ve věku 4 let/18 kg. Pokud tedy máte doma nového člena rodiny, pohybujete se často autem a přemýšlíte, jakou dětskou autosedačku pořídit, může být Cybex Sirona M2 jednou z vašich možností. V čem vyniká a jaké má mínusy tato autosedačka, která i s nutnou základnou vyjde na celých 10 000 Kč?

Parametry

Pro dětinovorozenci – 4 roky (do 18 kg)
Isofix / bezpečnostní pásIsofix
Snímatelný pratelný potahne
Polohovací funkceano
Možnost upevnit proti směru jízdyano
Vhodná pro novorozenceano (s novorozeneckou vložkou)
NormyStiftung Warentest, ADAC, OAMTC
Systém proti bočnímu nárazuano
Možnost rotacene
Hmotnost sedačky14 kg
Rozměry v cm (v x š x d)66 x 44 x 72

Základní informace

Německá značka Cybex funguje na trhu už od roku 2005. Založil ji však překvapivě český podnikatel Martin Poš. Značka se věnuje výrobě dětských kočárků a autosedaček a například v Německu jí patří polovina trhu. Vybavení pro děti navrhují čeští designéři, konstruování se věnují inženýři z Německa a výroba všech modelů se pak provádí v Asii. Jedná se tedy o kosmopolitní značku, velmi specificky zaměřenou a kvalitní. Autosedačky Cybex jsou ověnčené řadou certifikátů, proto vám zmíněná Asie určitě nemusí působit obavy. Produkty značky Cybex patří mezi nejkvalitnější a nejbezpečnější na trhu, o čemž svědčí i velká řada nejrůznějších ocenění.

   

Kvalitu i krásný design najdete také u nejnovějšího počinu – dětské autosedačky Cybex Sirona M2 i-Size 2021, která je letošním nástupcem předchozích modelů Sirona M2 i-Size. Stále se jedná o perfektní a bezpečnou autosedačku vhodnou pro děti od narození až po cca 4 roky – zastropení váhou 18 kg. Umisťuje se primárně proti směru jízdy, tak, jak je to podle současných výzkumů pro malé děti v autě nejbezpečnější. U starších dětí ji pak lze umístit po směru jízdy.

Úplně poprvé byla tato sedačka představena roku 2012 a splňovala současné evropské předpisy i-Size (s upevňovacím systémem Isofix). Další populární model přišel roku 2016, kterému přibyly nové intuitivní funkce. Ty usnadňují používání celého modelu a dodávají rodičům jistotu, že je autosedačka nainstalovaná správně. V roce 2017 získala sedačka Sirona M2 dokonce první místo v ocenění MadeForMums Awards.

Model Cybex Sirona M2 i-Size 2021, kterému věnujeme dnešní recenzi, se liší od předchozího hlavně v tom, že se nedá otáčet o 360°, což považujeme za velké mínus, které komplikuje přístup rodiče k miminku při umisťování a vyjímání ze sedačky. Pokud byste vyžadovali otáčecí mechaniku, doporučujeme starší řadu tohoto modelu nebo volbu jiné autosedačky. Prohlédnout si můžete například otočné autosedačky Joie i-Spin 360 nebo Britax Römer Dualfix M i-Size, kterým jsme také věnovali podrobné recenze. Jinak se ale snadno instaluje i ovládá. Sedačka se připíná do auta systémem Isofix/ I-Size který zaručuje nejvyšší bezpečnost.

Designově vás tento model určitě potěší. Už na první pohled si nelze nevšimnout robustní konstrukce, která však nepůsobí těžkopádně, ale elegantně. Na trhu ji najdete v širokém množství barev, takže si určitě vybere svého favorita.

Jak slouží

Jak je sedačka pohodlná, bezpečná a jak probíhá instalace, se dozvíte v této kapitole. Protože se jedná o luxusní dětskou sedačku, je vybavená spoustou ochranných a bezpečnostních prvků, které vám usnadní instalaci i zajistí bezpečí vašeho dítěte.

Instalace

Než si sedačku zakoupíte, přesvědčte se, jestli váš vůz podporuje upevnění Isofix nebo i-Size. V dnešní době je však tímto systémem vybavena valná většina vozů. Jedná se o snadný systém, díky kterému základnu sedačky zacvaknete do kovových oček umístěných mezi sedadlem a opěradlem v autě. Poslední opěrný bod zajišťuje teleskopická noha, kterou zapřete o podlahu auta. Jakmile konstrukci zacvaknete, prohlédněte si bezpečnostní indikátory umístěné dole u sedačky – pokud budou povysunuty na zelenou barvu, je vše tak, jak má být. V opačném případě budou mít červenou barvu. Tento bezpečnostní prvek, který vás informuje o správném nainstalování najdete také u dětských autosedaček Joie I-SPIN 360 nebo u Britax Römer Dualfix M i-Size. Abyste si byli jisti, že máte zařízení správně nainstalované, určitě vše zkontrolujte dle přiloženého návodu.

Umisťování a vyjímání sedačky z auta jde snadno a rychle v případě, že necháváte v autě umístěnou základnu. I přes robustní provedení je docela úzká a měla by se vejít i do menšího auta.

Zařízení se skládá ze dvou dílů – základny nazývanou Base M a sedačky se skořepinou. Sedačku můžete do základny umístit po směru nebo proti směru jízdy, což výrazně snižuje případná zranění u čelního nárazu. Dle bezpečnostních standardů je určeno, že děti mladší 15 měsíců musí v typu sedačky i-Size cestovat proti směru jízdy. Jakmile povyrostou, mohlo by se stát, že budou mít méně prostoru pro nohy, a tak v 16 měsících a výšce nejméně 76 cm můžete dítě v sedačce přepravovat po směru jízdy.

Když budete chtít, můžete jednoduše skořepinovou část ze základny vycvaknout a vzít tak kamkoliv s sebou i s miminkem. Pak ji jednoduše vložíte zpět do základny dle vámi požadované orientace. Celá konstrukce výborně pasuje do jakéhokoliv auta se systémem i-Size. Díky teleskopické noze je sedačka skvěle stabilizovaná. O její správné poloze se přesvědčíte rovněž díky zeleným indikátorům.

Bezpečnostní prvky a pohodlí

Ač je model Sirona M2 i-Size velmi robustní, rozhodně dbá na pohodlí děťátka. Sedačka je určena už pro nejmenší novorozeňata, a to díky praktické novorozenecké vložce, takže v ní vaše miminko může cestovat už z porodnice. Zmenšovací vložka zabraňuje tomu, aby bylo miminko v sedačce příliš na volno, a je určená pro děti do 3 měsíců. Pokud bude ale váš cestovatel stále drobnějšího vzrůstu, můžete ji samozřejmě ponechat v sedačce do doby, než mu bude opravdu malá. Na opačné straně stojí omezení 4 roky, váhou více jak 18 kg nebo výškou vyšší než 105 cm. Sedačka tedy s miminkem roste, což velmi potěší vzhledem k její vysoké ceně.

Upevnění miminka v sedačce zajišťují pětibodové popruhy, které jsou součástí celého zařízení. V oblasti ramen jsou opatřené tlustými vycpávkami, aby děti nikde netlačily. Jako velmi praktický hodnotíme gumový materiál pod ramenními vycpávkami, díky kterému pevně drží na dětských ramenou a úspěšně zabraňuje kroucení pásů. Pásy utahujete pomocí jediného pohybu – sbíhají se v jeden pod bezpečnostní sponou. Jejich délka se navíc automaticky uzpůsobuje souběžně s polohou krčního opěradla, takže se nemusíte zdržovat žádným manuálním utahováním a vyhnete se chybám při upevňování malého cestovatele.

Opěrku hlavy můžete nastavit až do 12 pozic, tak, aby to vašemu dítěti vyhovovalo. Je navržena tak, aby dítěti poskytovala nejen ochranu, ale také pohodlí. Díky systému ER-Tech (Energy Reduction Technology) se v případě nárazu sníží síla působící na krk děťátka zhruba o 20 %. Funguje ale pouze v poloze proti směru jízdy. Při nárazu opěrka sklouzne dolů a zablokuje se, takže zpětný pohyb krku nebude tak prudký.

Sedačka samotná lze polohovat do 5 poloh proti směru jízdy a 3 poloh po směru jízdy. Vše zvládnete nastavit během vteřiny jednou rukou. Menší miminka ocení možnost sklopení, které je uloží téměř do vodorovné polohy a dovolí jim příjemně podřimovat. Skořepina je dobře tvarovaná a dostatečně polstrovaná, takže se v ní dítěti bude sedět velmi komfortně.

Sedačka je vybavená integrovaným bezpečnostním L. S. P. systémem (Linear Side Impact Protection), který je prodloužený na straně vozidla. Představuje vítané posílení bezpečnosti v případě bočního nárazu při nehodě. Pokud byste však sedačku umístili uprostřed zadního sedadla, boční systém nepoužívejte. Skořepina, která tvoří významnou část autosedačky, pak zvládne snížit sílu nárazu o 25 %. Co se bezpečnosti týká, můžete se na tuto sedačku skutečně spolehnout – v případě, že je správně upevněna!

Pokud byste si přáli, můžete sedačku opatřit vylepšenou bezpečnostní sponou SensorSafe, kterou můžete dokoupit zvlášť. Spona vás upozorní, pokud by se ji dítěti podařilo rozepnout, pokud byste čirou náhodou miminko zapomněli ve voze nebo v případě, že teplota v autě dosáhne příliš vysokých nebo nízkých hodnot. Sponu můžete propojit s mobilním telefonem pomocí Bluetooth. Mezi další možnost speciálního vybavení patří i letní potah na autosedačku, který je velmi vzdušný a v horkých dnech dítě příjemně ochladí. Navíc zabrání i nadměrnému pocení. Potah snadno sundáte a můžete ho vyprat v pračce.

Usazování dítěte do sedačky

Menší komplikaci vidíme v tom, že sedačka není rotační, a vzniká tak občas problém dítě do ní umístit a vytáhnout ho ven. Musíte se nepříjemně nasoukat do auta, abyste měli přístup k pásům nebo nastavení polohy sedačky. Jak už jsme zmínili, celou sedačku můžete jednoduchým tahem vycvaknout ze základny. To je určitě skvělé v době, kdy vaše miminko váží pár kilogramů. Pokud byste však chtěli zvedat už starší dítě, bude to velmi obtížné, pokud nejste trénovaný fitnessák či fitnesska. Sedačka kvůli vysoké váze není zrovna vhodná pro pravidelné přenášení z auta do auta.

Mimo toto omezení se sedadlo nastavuje jednoduše a určitě oceníte i možnost sklopení, které dětem poskytne příjemnější polohu pro spánek.

Údržba

Sedačka je vyrobená z kvalitních materiálů, avšak není možné potah zcela sundat a prát ho v pračce. Na druhou stranu je použité čalounění dokonce testované na vysokou odolnost vůči nečistotám a na stálost barev. V případě, že by se vašemu dítěti po cestě udělalo špatně, protekla by plena nebo by se mu podařilo sedačku ušpinit svačinkou, běžným čištičem na skvrny vše rychle dáte do pořádku. Zajímavou možnost představuje letní potah, který miminko příjemně chladí a protože se dá sundat a vyprat v pračce, bude taky dobře chránit čalounění.

Pokud by pro vás byla péče bez pračky nepřijatelná, můžete sáhnout po sedačce výrobce Britax Römer Dualfix M i-Size, u které je možné potah sundat a vyprat jej v pračce. Počítejte však s cenovkou, která bude zhruba o 3 000 Kč vyšší.

Co říci závěrem

Autosedačka Cybex Sirona M2 i-Size bez diskuze patří mezi nejbezpečnější a nejluxusnější modely na trhu. Děti se v ní cítí dobře, nabízí velkou možnost variability ať už co se sklonu sedadla nebo polohy krční podpěry týká. Její polstrování je velmi příjemné, díky praktickým polštářkům na pásech netlačí ani v oblasti ramen a neklouže dolů. Designově potěší nejedno oko, ať už hezkým vzhledem nebo širokou možností výběru pestrobarevných potahů.

Mezi nejdůležitější parametr při výběru dětské autosedačky patří určitě bezpečnost, kterou tento model splňuje na jedničku. O tom hovoří i množství testů a ocenění, které německé autosedačky Cybex řadí mezi ty nejlepší na trhu. Skvělé je, že sedačka roste s dítětem – zvládne vozit malá novorozeňátka i starší děti (až do 4 let). Mezi její mínusy patří vysoká cena, ovšem tento mínus berte s nadhledem. Je to opravdu kvalitní kousek, který vydrží hodně a mohou ho tak zdědit mladší sourozenci nebo ho bez obav prodáte na bazaru někomu dalšímu.

Bohužel tato autosedačka přišla o možnost rotace, což docela komplikuje usazování dětí i jejich vyjímaní z konstrukce. Zvolit si můžete pouze usazení sedačky po směru jízdy nebo proti směru, její poloha je však fixní. Pokud je pro vás rotace důležitá, vyzkoušet můžete starší z modelů nebo některý jiný výrobek od konkurence.

K sedačce můžete pořídit i nadstandardní výbavu v podobě chytré bezpečností spony nebo letního chladivého a pratelného potahu. Bohužel to znamená peníze navíc. Jinak ale můžeme tuto dětskou autosedačku doporučit všemi deseti.

Crash test

Srovnání

V jednoduché tabulce si můžete prohlédnout, jak se od sebe liší v současné době nejmodernější autosedačky na trhu.

Společnosti Cybex, Joie i Britax Römer patří mezi největší výrobce dětských autosedaček, ale nejen jich. Mezi třemi porovnávacími modely je nejvýraznější rozdíl především v uživatelské přívětivosti z hlediska rodičů. Modelu CybeX Sirona M2 –i Size chybí možnost rotace, což je přidanou hodnotou autosedaček Joie I Spin 360 a Britax Römer Dualfix. Nicméně díky absenci rotace je také sedačka o několik tisíc korun levnější, což ocení především rodina s napjatým finančním rozpočtem.

Je sice pravda, že manipulace s dítětem v sedačce nebude tak pohodlná, na druhou stranu je autosedačka ve většině parametrů shodná se zmiňovanými dražšími modely. Manipulace s dítětem je samozřejmě důležitá, ale mnohem důležitější je bezpečí, a to je u Cybex Sirona M2 i-Size na srovnatelné úrovni s dalšími modely v tabulce. Navíc je autosedačka vhodná i pro novorozence, což je určitě výhoda. Není totiž potřeba kupovat další speciální sedačka pro právě narozená miminka.

Cybex Sirona M2 i-Size 2021 Soho GreyJOIE I-SPIN 360 MerlotBRITAX RÖMER Dualfix M i-Size
Stáří dětí0-4 roky0-4 roky3 měsíce – 4 roky
Isofix/bezpečnostní pásIsofixIsofixIsofix
Snímatelný pratelný potahneanoano
Polohovací funkceanoanoano
Možnost upevnit proti směru jízdyanoanoano
Vhodná pro novorozenceano s novorozeneckou vložkouanone
NormyStiftung Warentest, ADAC, OAMTCADAC, ECE R129/02, ÖAMTCADAC, SICT
Systém proti bočnímu nárazuanoanoano
Možnost rotaceneanoano
Orientační cena v Kč6 5009 00010 000

Hledáte levnější autosedačku?

Zjistit cenu
Přihlašte se do newsletteru a
získejte super tipy do emailu

Pravidelně zhruba 1 až 3 krát měsíčně vám pošleme skvělé tipy na nakupování, nové testy a nejlepší recenze.

Co můžete čekat?

 1. Tipy na opravdu dobré nákupy (vybíráme jen to, co bychom poslali sami sobě)
 2. Výhodné nabídky a slevy (vybereme jen ty opravdu dobré)
 3. Rady k nakupování
 4. Nové recenze produktů
 5. Nové srovnávací testy
 6. Tyto e-maily jsou zdarma
 7. Neposíláme spam, ani obchodní nabídky třetích stran
Načítáme ...

Děkujeme za přihlášení do newsletteru. Teď ještě mrkněte do emailu a potvrďte, že jste o zařazení do newsletteru požádali opravdu vy. 🙂

Pro info si přečtěte naše zásady osobních údajů a GDPR.

9 Total Score
Cybex Sirona M2 i-Size

Dětská autosedačka Cybex Sirona M2 i-Size patří mezi jednu z nejlepších, které lze dnes koupit. Roste společně s dítětem a je vhodná pro děti od porodu až do 4 let (18 kg). Dítě v ní můžete vozit po směru nebo proti směru jízdy. Sedačka se do auta upevňuje pomocí isofixu a její správné umístění vždy můžete zkontrolovat díky indikátorům na bočních stranách i na teleskopické noze, kterou se zapírá o podlahu. Prošla řadou testování, splňuje všechny evropské normy a má množství bezpečnostních prvků, které vašemu dítěti zajistí maximálně bezpečností jízdu. Bohužel se neumožňuje rotaci, proto je usazení dítěte do ní poměrně komplikované. Nepotěší ani vysokou cenou a nemožností prát potah.

PLUSY
 • splňuje všechny bezpečnostní normy a je vybavená množstvím bezpečnostních prvků
 • dítě lze vézt ve směru i proti směru jízdy
 • kvalitní polstrování a materiály
 • robustní konstrukce
 • designově povedená
 • lze k ní pořídit zajímavé doplňky
 • vhodná i pro novorozence
MÍNUSY
 • nemá otočnou základnu
 • nemá snímatelný potah
 • vysoká pořizovací cena
 • těžká a nevhodná pro pravidelné přemisťování
Přidejte váš dotaz nebo recenzi

Sledujte nás na sociálních sítích

Na FB, Instáč a Twitter píšeme novinky o nakupování na internetu a zajímavé tipy, které na covybrat.cz nenajdete.

Budeme rádi za vaše názory a připomínky

   Přidejte váš dotaz nebo recenzi

   Před odesláním komentáře byste měli vědět jak pracujeme s vašimi osobními údaji. Důvodem pro zpracování osobních údajů je náš oprávněný zájem. Jsme správci osobních údajů a chráníme je v souladu se zákonem 101/2000 Sb., O ochraně osobních údajů a s principy obsaženými ve směrnici EU č. 95/46/EC (GDPR). Při odeslání komentáře zpracováváme tyto osobní údaje - jméno, email a vaši IP adresu. Jméno používáme pro oslovení při případné odpovědi. Jméno můžete nahradit i přezdívkou. Email používáme pouze pro odeslání notifikačního emailu se zprávou, že vám někdo odpověděl na váš dotaz, případně rovnou pošleme odpověď na váš dotaz. Email je neveřejný a pro jiné účely ho nepoužíváme. IP adresu využíváme výlučně pro ochranu formuláře před spamem. Případné úpravy osobních údajů a žádosti o smazání můžete vyřídit emailově na poradime@covybrat.cz.

   Covybrat.cz
   Logo