Recenze kulmy Babyliss Curling Tong C451E

Klešťové kulmy patří mezi klasiku v procesu vlnění vlasů. Používaly je už naše maminky i babičky, což byla příjemná a rychlá změna oproti natáčkám. Faktem ale zůstává, že tento typ s sebou přináší řadu nevýhod. A ty má také Babyliss Curling Tong C451E. Pojďme se podívat, zda se její pořízení vyplatí nebo je lepší se porozhlédnout po jiném typu kulem.

Parametry

TypKlešťová kulma
Počet nástavců0
Automatické vypnutíAno
Délka kabelu2,5 m
Počet teplot6
Přibližná cena1000 Kč

Představení produktu

Babyliss Curling Tong C451E je klasická klešťová loknovací kulma. To znamená, že se vlasy po natočení na tělo kulmy upevní pomocí klešťového úchytu. Topné těleso má v průměru 25 mm a na délku 13 cm. Díky těmto parametrům patří k univerzálním kulmám co se do velikosti týče. Můžete ho použít na dlouhé i krátké vlasy.

 

Babyliss Curling Tong nabízí další dostupné varianty stejné žehličky jen s rozdílnými průměry topných těles. Ostatní parametry a způsob používání jsou jinak naprosto stejné jako u této recenzované kulmy. Pokud máte tedy dlouhé vlasy a přáli byste si ještě více přirozenější vzhled vln, sáhněte po Babyliss Curling Tong C452E, která má topné těleso v průměru 32 mm. Naopak majitelé kratších vlasů nebo milovníci drobnějších vln by měli zvolit po Babyliss Curling Tong C450E s průměrem 19 mm.

Keramický povrch topného tělesa patří k oblíbeným materiálům kvůli rychlému nahřátí a rovnoměrnému rozložení teploty. Oproti jiným povrchů je však u keramiky důležité, aby nedošlo k poškrábání povrchu, protože by mohl vlasy začít pálit.

Jak se s kulmou pracuje

Stiskem tlačítka On/Off kulmu zapněte a na LED displeji nastavte požadovanou teplotu. Vybírat můžete z přednastavených teplot v rozsahu mezi 160 – 210 °C. Jestliže jste majiteli jemných nebo poškozených vlasů, doporučujeme zvolit nižší teplotní stupně. Pokud jsou vaše vlasy naopak zdravé a tvrdé, snesou i teploty vyšší. Zlatým středem je pak teplota 180 °C.

Ať tak či tak, vždy používejte profesionální termoochranu na vlasy v podobě fluidu, mléka, spreje aj. Jak píše web kadernickezbozi.cz, vysoké teploty fénů, kulem nebo žehliček mají totiž tendenci odlupovat vrchní vrstvu vlasů, která funguje jako jejich přirozená ochrana. Tím dochází k jejich poškození. Termoochrana vlas obalí a ochrání ho před teplem.

Po nastavení teploty se tlačítka uzamknou. V případě, že budete chtít s teplotou manipulovat, stiskněte tlačítko + nebo – pro nastavení teploty na 1-2 sekundy. Tím se režim uzamknutí deaktivuje.

Výrobce udává, že je nahřátá do 45 sekund, což v praxi skutečně odpovídá. Jedná se o průměrnou dobu nahřátí. Ta se u klešťových kulem pohybuje nejčastěji v rozmezí 30 – 60 sekund.

Práce s kulmou je opravdu snadná. Vezměte do ruky pramen vlasů a kolem nepohyblivé části kulmy jej od kořínků vlasů po konečky obtočte. Aby vám pramen zůstal po dobu nahřívání na místě a nevyklouznul, připevněte ho pohyblivou částí kulmy. Počkejte zhruba 5 – 15 sekund v závislosti na stavu vlasů (čím poškozenější a jemnější vlasy jsou, tím kratší dobu by měly být vystavené horku) a poté kleště otevřete a nechte pramen vlasů vyklouznout. Tento proces opakujte po celé hlavě. Odkaz na názornou ukázku, jak s kulmou pracovat, najdete na konci této recenze.

Za výhodu považujeme špičku kulmy, která zůstává stále chladná během stylingu. Ta má také funkci automatické vypnutí po 60 minutách nečinnosti. jedná se ovšem o dnes běžnou funkci, kterou kulmy disponují. Vzhledem k dlouhé době automatického vypnutí doporučujeme po skončení stylingu kulmu položit na žáruvzdornou podložku, která je součástí balení. Za výhodu, která se u jiných klešťových kulem naopak nevidí, je nadstandardně dlouhý otočný kabel v délce 2,5m (běžně dostupná délka je 1,8 m). To se hodí pokud máte zásuvku dále a vůbec to usnadňuje manipulaci.

Nyní se zaměříme na nevýhody této kulmy. Jelikož se jedná o klešťovou kulmu, počítejte s tím, že klešťový úchyt může zanechávat na jemných vlasech viditelný otlak. Ten nepůsobí hezky a navíc může také nenávratně poškodit konečky vlasů. Proto bychom ji nedoporučovali na pravidelné používání. Počítejte také s tím, že kulma dělá jen jeden typ vln. Můžete si být jisti, že výsledek bude vždy stejný, ale je možné, že vás bude dříve nebo později nudit. Otázkou tedy zůstává, jestli se jedná o výhodu či nikoliv. Podobného výsledku dosáhnete také s automatickou nebo kónickou kulmou. Dále je nutno zmínit, že vlny jsou navíc pravidelně tvarované po celé délce, což nepůsobí přirozeně. Přirozenějšího vzhledu s touto kulmou dosáhnete tak, že po stylingu vlasy pročešete nebo prohrábnete prsty a jejich strukturu tím tak narušíte. Jako poslední nevýhoda se jeví absence ionizace, což je dnes opět poměrně běžná funkce vlasových přístrojů, která zanechává vlasy lesklé a zdravě vyhlížející.

Nevyhovuje vám klešťová kulma? Láká vás tlustá kulma na vlasy?

Zjistit cenu
Přihlašte se do newsletteru a
získejte super tipy do emailu

Pravidelně zhruba 1 až 3 krát měsíčně vám pošleme skvělé tipy na nakupování, nové testy a nejlepší recenze.

Co můžete čekat?

 1. Tipy na opravdu dobré nákupy (vybíráme jen to, co bychom poslali sami sobě)
 2. Výhodné nabídky a slevy (vybereme jen ty opravdu dobré)
 3. Rady k nakupování
 4. Nové recenze produktů
 5. Nové srovnávací testy
 6. Tyto e-maily jsou zdarma
 7. Neposíláme spam, ani obchodní nabídky třetích stran
Načítáme ...

Děkujeme za přihlášení do newsletteru. Teď ještě mrkněte do emailu a potvrďte, že jste o zařazení do newsletteru požádali opravdu vy. 🙂

Pro info si přečtěte naše zásady osobních údajů a GDPR.

8 Total Score
Babyliss Curling Tong C451E

Podobně jako u jiných klešťových kulem se i s Babyliss Curling Tong C451E pracuje jednoduše. Bohužel tím výčet hlavních výhod pomalu končí. I tato klasická kulma dělá totiž na vlasech předěl, který nejen, že nevypadá hezky z estetického hlediska, ale také může vlasy pomalu poškozovat. Pokud chcete vlny bez předělu, zvolte raději kónickou, eliptickou nebo automatickou kulmu. Nechcete-li však z jakýchkoliv důvodů od klešťové kulmy opustit, vyhněte se alespoň jejímu pravidelnému používání.

PLUSY
 • snadné používání
 • rychlé nahřátí
 • 2,5 m dlouhý kabel
 • žáruvzdorná podložka jako součást balení
MÍNUSY
 • viditelný předěl na vlasech
 • může ničit konečky
 • dělá jen jeden typ vln
 • bez ionizace
 • nevhodná na pravidelné používání
Přidejte váš dotaz nebo recenzi

Sledujte nás na sociálních sítích

Na FB, Instáč a Twitter píšeme novinky o nakupování na internetu a zajímavé tipy, které na covybrat.cz nenajdete.

Kategorie:

Budeme rádi za vaše názory a připomínky

   Přidejte váš dotaz nebo recenzi

   Před odesláním komentáře byste měli vědět jak pracujeme s vašimi osobními údaji. Důvodem pro zpracování osobních údajů je náš oprávněný zájem. Jsme správci osobních údajů a chráníme je v souladu se zákonem 101/2000 Sb., O ochraně osobních údajů a s principy obsaženými ve směrnici EU č. 95/46/EC (GDPR). Při odeslání komentáře zpracováváme tyto osobní údaje - jméno, email a vaši IP adresu. Jméno používáme pro oslovení při případné odpovědi. Jméno můžete nahradit i přezdívkou. Email používáme pouze pro odeslání notifikačního emailu se zprávou, že vám někdo odpověděl na váš dotaz, případně rovnou pošleme odpověď na váš dotaz. Email je neveřejný a pro jiné účely ho nepoužíváme. IP adresu využíváme výlučně pro ochranu formuláře před spamem. Případné úpravy osobních údajů a žádosti o smazání můžete vyřídit emailově na poradime@covybrat.cz.

   Covybrat.cz
   Logo