Klešťové kulmy patří mezi klasiku v procesu vlnění vlasů. Používaly je už naše maminky i babičky, což byla příjemná a rychlá změna oproti natáčkám. Faktem ale zůstává, že tento typ s sebou přináší řadu nevýhod. A ty má také Babyliss Curling Tong C451E. Pojďme se podívat, zda se její pořízení vyplatí nebo je lepší se porozhlédnout po jiném typu kulem.
Parametry

Typ | Klešťová kulma |
Počet nástavců | 0 |
Automatické vypnutí | Ano |
Délka kabelu | 2,5 m |
Počet teplot | 6 |
Přibližná cena | 1000 Kč |
Představení produktu
Babyliss Curling Tong C451E je klasická klešťová loknovací kulma. To znamená, že se vlasy po natočení na tělo kulmy upevní pomocí klešťového úchytu. Topné těleso má v průměru 25 mm a na délku 13 cm. Díky těmto parametrům patří k univerzálním kulmám co se do velikosti týče. Můžete ho použít na dlouhé i krátké vlasy.
Babyliss Curling Tong nabízí další dostupné varianty stejné žehličky jen s rozdílnými průměry topných těles. Ostatní parametry a způsob používání jsou jinak naprosto stejné jako u této recenzované kulmy. Pokud máte tedy dlouhé vlasy a přáli byste si ještě více přirozenější vzhled vln, sáhněte po Babyliss Curling Tong C452E, která má topné těleso v průměru 32 mm. Naopak majitelé kratších vlasů nebo milovníci drobnějších vln by měli zvolit po Babyliss Curling Tong C450E s průměrem 19 mm.
Keramický povrch topného tělesa patří k oblíbeným materiálům kvůli rychlému nahřátí a rovnoměrnému rozložení teploty. Oproti jiným povrchů je však u keramiky důležité, aby nedošlo k poškrábání povrchu, protože by mohl vlasy začít pálit.
Jak se s kulmou pracuje
Stiskem tlačítka On/Off kulmu zapněte a na LED displeji nastavte požadovanou teplotu. Vybírat můžete z přednastavených teplot v rozsahu mezi 160 – 210 °C. Jestliže jste majiteli jemných nebo poškozených vlasů, doporučujeme zvolit nižší teplotní stupně. Pokud jsou vaše vlasy naopak zdravé a tvrdé, snesou i teploty vyšší. Zlatým středem je pak teplota 180 °C.
Ať tak či tak, vždy používejte profesionální termoochranu na vlasy v podobě fluidu, mléka, spreje aj. Jak píše web kadernickezbozi.cz, vysoké teploty fénů, kulem nebo žehliček mají totiž tendenci odlupovat vrchní vrstvu vlasů, která funguje jako jejich přirozená ochrana. Tím dochází k jejich poškození. Termoochrana vlas obalí a ochrání ho před teplem.
Po nastavení teploty se tlačítka uzamknou. V případě, že budete chtít s teplotou manipulovat, stiskněte tlačítko + nebo – pro nastavení teploty na 1-2 sekundy. Tím se režim uzamknutí deaktivuje.
Výrobce udává, že je nahřátá do 45 sekund, což v praxi skutečně odpovídá. Jedná se o průměrnou dobu nahřátí. Ta se u klešťových kulem pohybuje nejčastěji v rozmezí 30 – 60 sekund.
Práce s kulmou je opravdu snadná. Vezměte do ruky pramen vlasů a kolem nepohyblivé části kulmy jej od kořínků vlasů po konečky obtočte. Aby vám pramen zůstal po dobu nahřívání na místě a nevyklouznul, připevněte ho pohyblivou částí kulmy. Počkejte zhruba 5 – 15 sekund v závislosti na stavu vlasů (čím poškozenější a jemnější vlasy jsou, tím kratší dobu by měly být vystavené horku) a poté kleště otevřete a nechte pramen vlasů vyklouznout. Tento proces opakujte po celé hlavě. Odkaz na názornou ukázku, jak s kulmou pracovat, najdete na konci této recenze.
Za výhodu považujeme špičku kulmy, která zůstává stále chladná během stylingu. Ta má také funkci automatické vypnutí po 60 minutách nečinnosti. jedná se ovšem o dnes běžnou funkci, kterou kulmy disponují. Vzhledem k dlouhé době automatického vypnutí doporučujeme po skončení stylingu kulmu položit na žáruvzdornou podložku, která je součástí balení. Za výhodu, která se u jiných klešťových kulem naopak nevidí, je nadstandardně dlouhý otočný kabel v délce 2,5m (běžně dostupná délka je 1,8 m). To se hodí pokud máte zásuvku dále a vůbec to usnadňuje manipulaci.
Nyní se zaměříme na nevýhody této kulmy. Jelikož se jedná o klešťovou kulmu, počítejte s tím, že klešťový úchyt může zanechávat na jemných vlasech viditelný otlak. Ten nepůsobí hezky a navíc může také nenávratně poškodit konečky vlasů. Proto bychom ji nedoporučovali na pravidelné používání. Počítejte také s tím, že kulma dělá jen jeden typ vln. Můžete si být jisti, že výsledek bude vždy stejný, ale je možné, že vás bude dříve nebo později nudit. Otázkou tedy zůstává, jestli se jedná o výhodu či nikoliv. Podobného výsledku dosáhnete také s automatickou nebo kónickou kulmou. Dále je nutno zmínit, že vlny jsou navíc pravidelně tvarované po celé délce, což nepůsobí přirozeně. Přirozenějšího vzhledu s touto kulmou dosáhnete tak, že po stylingu vlasy pročešete nebo prohrábnete prsty a jejich strukturu tím tak narušíte. Jako poslední nevýhoda se jeví absence ionizace, což je dnes opět poměrně běžná funkce vlasových přístrojů, která zanechává vlasy lesklé a zdravě vyhlížející.
Nevyhovuje vám klešťová kulma? Láká vás tlustá kulma na vlasy?
Zjistit cenu
Veronika vystudovala učitelství angličtiny a psychologie pro střední školy v Plzni. Ve volném čase se věnuje různým druhům sportů od jógy přes běh po lyžování, urbex, zahradničení, čtení, samostudiu cizích jazyků, ale zajímá se i o auta a počítače. Je vášnivá shopaholička, která miluje hlavně nakupování oblečení a non toxic kosmetiky. Má velký přehled v segmentu kosmetických a domácích spotřebičů. Už jako malá psala (tehdy ještě ručně, později na zděděném psaním stroji) svoje příběhy a články. Ráda zkouší nové věci, proto spojila svoji širokou škálu zájmů s láskou k psaní a na covybrat.cz se stala recenzentkou v testovacím týmu.
Sledujte nás na sociálních sítích
Na FB, Instáč a Twitter píšeme novinky o nakupování na internetu a zajímavé tipy, které na covybrat.cz nenajdete.