Recenze BaByliss ST395E – parní žehlička i pro ty nejjemnější vlasy

Hledáte kvalitní parní žehličku na vlasy, která zkrotí i nepoddajné kudrny a nepoškodí ani ty nejjemnější vlasy? Pak vás jistě zaujme BaByliss ST395E, která je plnohodnotnou konkurencí známějších a dražších značek. Za cenu kolem 1.500 Kč má tato žehlička na vlasy nejen parní funkci, ale i ionizér, titanokeramický povrch žehlicích ploch, rozčesávací hřebeny a přehledný displej. Co ještě umí a jaké má naopak slabiny? Podrobnou recenzi přinášíme v následujících odstavcích.

Parametry

Materiál žehlicích plochtitanokeramický povrch
Péče o vlasyionizér, napařování a hydratace
Automatické vypnutíano
Regulace teplotyano
Doba nahřátí30 sekund
Zobrazovací zařízenídisplej
Zámek teplotního nastaveníano
Otočný kabelano
Teplotní rozsah v °C170 - 230

Jak se s ní upravují vlasy

Hydratace a péče mají být to hlavní, čím se má parní žehlička BaByliss odlišovat od své konkurence. No, prozradím vám, že to zase tak unikátní vlastnosti nejsou a najdete je běžně i u jiných modelů. Před žehlením s parní funkcí je potřeba nejprve naplnit nádržku na vodu. A tady je první kámen úrazu, protože se do ní vejde maximálně 8 ml vody a v průběhu žehlení vlasů je často nutné proces přerušit a vodu doplnit.

Jakmile nastavíte potřebnou teplotu, rozjede žehlička rychlé nahřívání. I když výrobce přesný čas pro zahřátí mezi parametry neuvádí, můžeme potvrdit, že do 20 vteřin je parní žehlička BaByliss připravená do akce. Pochopitelně na nejnižší teplotu. Zbývá jen vybrat jednu ze tří výšek rozčesávacího hřebene a můžete se pustit do žehlení.

Parní funkce je znát na výsledné kvalitě vlasů. Po narovnání žehličkou BaByliss bude vaše hříva výrazně méně vysušená, než při použití obyčejné žehličky bez páry a ionizéru.

Také vaše ruce rozhodně poznají, jakou žehličku jste si vybrali – parní BaByliss ST395E je totiž typická svojí vysokou hmotností. Váží přes 700 g, což je oproti jiným oblíbeným žehličkám na vlasy zhruba dvojnásobek. Omluvou může být snad jen skutečně kvalitní a robustní konstrukce, ale ta vás od unavených paží při žehlení vlasů nezachrání.

Pro pohodlnější manipulaci je žehlička vybavená otočnou šňůrou, která se vám nebude zamotávat. Díky ultrarychlé rekuperaci teploty se BaByliss nejen střelhbitě nahřívá, ale také nemusíte čekat věčnost na její vychladnutí. Pro odkládání rozehřáté žehličky během úpravy účesu přidává výrobce do balení i tepluvzdornou podložku.

Teplota a typ vlasů

Žehlička BaByliss je vhodná pro všechny typy vlasů, od těch nejjemnějších až po nepoddajné husté kudrny. Nastavit si můžete pět různých teplotních stupňů.

Při volbě nejnižší teploty 170 °C se díky parní funkci postará o dokonalou hydrataci jemných vlasů. Díky klouzavému titanokeramickému povrchu se nemusíte bát ani toho, že by se vlasy třepily a lámaly. Parní žehlička je naopak uhladí a dodá výslednému účesu přirozený lesk.

Normální vlasy můžete žehlit také na nižší teplotu, než u obyčejných žehliček. Pára totiž mezi vlasy dobře prostoupí, zvláční je a zajistí, aby ochotně přijaly kýžený tvar. Pokud ale máte na hlavě divočejší vlny, neváhejte BaByliss zapnout na vyšší výkon.

Neobyčejná narovnávací schopnost při vyšší teplotě až do 230 °C si poradí i s nepoddajnými kudrnatými vlasy. Pro majitelky husté kštice je ideální vysunout rozčesávací hřeben na maximum a vlasy si rozdělit do menších sekcí (takový postup je ale doporučovaný u všech žehliček). Podle uživatelských recenzí stačí i přes ty nejkudrnatější prameny přejet žehličkou maximálně dvakrát, aby se dostavil výsledek v podobě hladkých rovných vlasů bez krepatění.

Parní žehlička se používá na suché vlasy. Potřebnou vlhkost do vlasů dodá žehlička sama, a to právě ve formě páry, která vlasy hydratuje a umožní zároveň dokonalý styling.

Speciální funkce žehlení

BaByliss ST395E sklízí kladné ohlasy hlavně ve třech bodech: pára, ionizace a integrovaný hřeben. Pojďme se na ně podívat podrobněji.

Parní funkce zajišťuje lepší poddajnost vlasů. Dochází přitom k otevření vlasové struktury, takže pokud používáte pečující přípravky, balzámy a oleje, lépe proniknou do hloubky. Pára proniká i mezi jednotlivé vlasy a postará se tak o rovnoměrnou úpravu každého pramene. Zároveň je žehlení s parní funkcí i skvělým ošetřením pro suché vlasy, které pára intenzivně hydratuje.

Ionizace způsobuje změnu elektrického náboje v nepatrných molekulách na povrchu každého vlasu. Kladný náboj, který se považuje za škodlivý, se při ionizaci mění na záporný. Díky tomu pak vlasy působí zdravěji, jsou hladké a lesklé, o poznání méně se třepí a nemají sklon k lámavosti.

Chválu sklízí také hřeben, který je v podstatě součástí žehlících ploch a lze jej nastavit do tří různých poloh. Usnadňuje pronikání páry mezi vlasy, takže zvládnete žehlit efektivně i větší prameny. Styling a rovnání vlasů díky žehlení s hřebenem zvládnete rychleji.

Zajímají vás jiné recenzované žehličky na vlasy?

Zjistit cenu
Přihlašte se do newsletteru a
získejte super tipy do emailu

Pravidelně zhruba 1 až 3 krát měsíčně vám pošleme skvělé tipy na nakupování, nové testy a nejlepší recenze.

Co můžete čekat?

 1. Tipy na opravdu dobré nákupy (vybíráme jen to, co bychom poslali sami sobě)
 2. Výhodné nabídky a slevy (vybereme jen ty opravdu dobré)
 3. Rady k nakupování
 4. Nové recenze produktů
 5. Nové srovnávací testy
 6. Tyto e-maily jsou zdarma
 7. Neposíláme spam, ani obchodní nabídky třetích stran
Načítáme ...

Děkujeme za přihlášení do newsletteru. Teď ještě mrkněte do emailu a potvrďte, že jste o zařazení do newsletteru požádali opravdu vy. 🙂

Pro info si přečtěte naše zásady osobních údajů a GDPR.

8.6 Total Score
BaByliss ST395E

Značka BaByliss je stálicí v sortimentu parních žehliček, a typ ST395E se drží tradiční kvality. Parní funkce a ionizace o vaše vlasy při žehlení pečují, aby byl výsledný účes lesklý a vlasy nebyly vysušené a krepaté. Rozčesávací hřeben uprostřed žehlících ploch a možnost nastavit teplotu až po 230 °C zaručují snadné narovnání i u hodně nepoddajných a hustých vlasů. Poněkud nepohodlnou vlastností je vysoká váha žehličky, kvůli které mohou majitelky bujné kudrnaté kštice ke konci žehlení už mít trochu unavené ruce. Za průměrnou cenu je to ale poctivá a odolná parní žehlička.

PLUSY
 • hydratuje a chrání vlasy před poškozením
 • poradí si i s hustými kudrnami
 • hřeben na žehlících plochách usnadňuje styling
MÍNUSY
 • vyšší hmotnost žehličky
 • malý objem nádržky na vodu
Přidejte váš dotaz nebo recenzi

Sledujte nás na sociálních sítích

Na FB, Instáč a Twitter píšeme novinky o nakupování na internetu a zajímavé tipy, které na covybrat.cz nenajdete.

Kategorie:

Budeme rádi za vaše názory a připomínky

   Přidejte váš dotaz nebo recenzi

   Před odesláním komentáře byste měli vědět jak pracujeme s vašimi osobními údaji. Důvodem pro zpracování osobních údajů je náš oprávněný zájem. Jsme správci osobních údajů a chráníme je v souladu se zákonem 101/2000 Sb., O ochraně osobních údajů a s principy obsaženými ve směrnici EU č. 95/46/EC (GDPR). Při odeslání komentáře zpracováváme tyto osobní údaje - jméno, email a vaši IP adresu. Jméno používáme pro oslovení při případné odpovědi. Jméno můžete nahradit i přezdívkou. Email používáme pouze pro odeslání notifikačního emailu se zprávou, že vám někdo odpověděl na váš dotaz, případně rovnou pošleme odpověď na váš dotaz. Email je neveřejný a pro jiné účely ho nepoužíváme. IP adresu využíváme výlučně pro ochranu formuláře před spamem. Případné úpravy osobních údajů a žádosti o smazání můžete vyřídit emailově na poradime@covybrat.cz.

   Covybrat.cz
   Logo