Recenze žehlička BaByliss The Crimper 2165CE

Krepovačka na vlasy BaByliss The Crimper představuje skvělý způsob, jak rovné vlasy proměnit v kudrnatou kštici a dodat jim objem. Turmalínový keramický povrch krepovacích destiček patří mezi materiál, který je šetrný i pro jemné a tenké vlasy. Proč dát této krepovačce přednost před jinými? Co všechno umí a v čem naopak ztrácí? To se dozvíte v naší dnešní recenzi.

Parametry

Materiál žehlicích plochkeramika (turmalín)
Péče o vlasy/
Automatické vypnutíano
Regulace teplotyano
Doba nahřátí50 sekund
Zobrazovací zařízenízobrazovací zařízení
Zámek teplotního nastaveníne
Otočný kabelano
Teplotní rozsah v °C120 - 220

Představení

BaByliss patří mezi renomované francouzské značky, které se léta zabývají sortimentem v péči o úpravu vlasů žen i mužů. Pokud si vyberete žehličku na vlasy či krepovačku od této značky, můžete se těšit na výbornou kvalitu, kterou vám potvrdí spousta spokojených zákazníků v recenzích a diskuzích. Krepovačka BaByliss The Crimper pomocí zvlněné nahřívací plochy dokáže vytvořit krásně vlnité účesy na dlouhých vlasech. Rozpálíte ji na širokou škálu teplot a díky turmalínu vlasy vyhladí a zbaví je statické elektřiny.

 

Jak se s ní upravují vlasy

Ačkoli přístroj na první pohled vypadá jako žehlička na vlasy, zdání klame. Pokud se podíváte na tvar žehlicích destiček, jasně vidíte, že nejsou ploché, ale zvlněné. Proto je třeba počítat s tím, že vám prameny nenarovná, ale právě naopak. Vlnité destičky vytvoří na vlasech rovnoměrné vlnky, které ozvláštní účes neustále rovných vlasů. Může sloužit jako skvělá alternativa natáček nebo kulmy, ačkoliv ty vytvoří zase trošku jiné vlny. Hlavně vlasům dodá objem.

S přístrojem se dobře manipuluje. Je vybavený ergonomickou rukojetí a kabelem dlouhým 1,8 metrů s otočnou koncovkou, takže nemusíte krepovačku nijak převracet a nepřirozeně protáčet v ruce. Je to poměrně důležitá vlastnost, protože navlnit celou hlavu vám nějakou chvilku potrvá. Přístroj se rychle zahřívá, na horké destičky nebudete muset dlouho čekat.

Průměr hlavice této krepovačky činí 45 mm. Patří tedy mezi kulmy široké a je třeba počítat s tím, že se hodí hlavně pro vlasy dlouhé či středně dlouhé. Krátké vlasy vyžadují užší přístroj, se kterým prameny nebudou trčet do všech stran. Protože má krepovačka BaByliss The Crimper 2165CE poměrně malé rozestupy mezi vlnkami na destičkách, počítejte s tím, že vytváří efekt velmi drobných a hustých vln. Nebáli bychom se je přirovnat k výrazné vlnitosti vlasů Afričanů nebo trvalé, která byla trendy v 80. letech. Vlasům tak přístroj dodá několikanásobný objem. Pokud jsou vaším cílem vlny měkké, vzdušné a velké, vsaďte raději na natáčky nebo na kulmu.

Bohužel krepovačka nemá zabudovaný bezpečnostní zámek na zavření kleští, který by udržel destičky u sebe. Budou se tak neustále rozevírat, a tak hrozí nejen popálení nezbedných dětí, které vám třeba v bytě pobíhají, ale bude se vám i nepříjemně balit na cesty. Naštěstí disponuje alespoň funkcí automatického vypnutí.

Teplota a typ vlasů

Po zapnutí krepovačky je nutné nastavit požadovanou teplotu. K tomu slouží otočné kolečko, které můžete nastavit celkem do 10 poloh v teplotním rozmezí 120 – 220 °C. Pro jemné vlasy se doporučuje teplota okolo 180 °C, pro normální zhruba 200 °C a pro vlasy husté a silné nejvyšší teplota 220 °C.

Když přístroj zapojíte do elektřiny a zapnete, bude dioda na boční straně svítit červeně a blikat, a signalizovat tak nahřívání. Jakmile se přístroj zahřeje na požadovanou teplotu, rozsvítí se zelená dioda a červená blikat přestane – teď můžete začít s úpravou vlasů. Bohužel se nejedná o žádný “chytrý” produkt, a tak vás přístroj sám neupozorní na teplotu vhodnou přímo pro vaše vlasy. Budete si muset vystačit s našimi doporučeními.

Krepovací kulma BaByliss je vybavená keramickými deskami s turmalínovým povrchem. Keramika je ideální hlavně pro jemné a tenké vlasy, protože patří mezi nejšetrnější materiály. Je třeba myslet na to, že část tepla se vždy přenese do vlasů, a je proto důležité, aby váš přístroj uměl rychle sebrané teplo doplnit. Keramika výborně a rovnoměrně drží teplo a rychle se zahřívá, takže s ní budete mít účes hotový cobydup. Navíc je opatřená o turmalínový povrch, který se využívá i u žehliček. Nejen, že vlasy nádherně uhladí a hydratuje, takže nebudou vysušené, ale zabraňuje i tomu, aby elektrizovaly a poletovaly okolo obličeje.

Tip: Pamatujte na to, že vlasy se vystavením horkým destičkám přístrojů velmi namáhají. Pravidelné používání může vést k jejich třepení, lámání a ztrátě elasticity. Vždy proto před úpravou používejte speciální vlasové přípravky na žehlení vlasů, které je chrání před vysokými teplotami.

Design loknovací kulmy BaByliss s turmalínovými destičkami je moderní a skvěle zapadne mezi vaše ostatní zkrášlovací přístroje. Černý matný povrch v kombinaci s pudrově růžovými destičkami je prostě líbivý. Mínusem tohoto přístroje je jeho jednostrannost. Na trhu se můžete setkat s přístroji, které umožňují měnit topné desky různých typů povrchů – jeden přístroj vám pak vlasy vyžehlí do rovna i navlní do krásných vln. Žehlička a krepovačka 2v1 patří mezi oblíbenou volbu mnoha žen, žel tady možnost výměny desek není.

Pokud byste stáli o přístroj, který vlasy narovná i navlní, sáhnout můžete třeba po žehličce a krepovačce 3v1 Sencor SHI 6300GD, která mimo hladké desky nabízí dokonce dva druhy krepovacích destiček – pro velké a drobné vlnky. Cenově vychází dokonce levněji než námi recenzovaný model, a sice na 700 Kč. Je ale třeba zmínit, že desky jsou titanové. Tento materiál slibuje nejdelší účinek, nicméně není vhodný pro jemnější vlasy, mohl by je rychle zničit. Naopak přístroj vyšší třídy je třeba BaByliss Pro 2512, která má destičky vybavené metalickým povrchem s galvanickým pokovováním. Ty ještě snadněji kloužou po vlasech a prameny více uhladí.

Poznejte další žehličky na vlasy.

Zjistit cenu
Přihlašte se do newsletteru a
získejte super tipy do emailu

Pravidelně zhruba 1 až 3 krát měsíčně vám pošleme skvělé tipy na nakupování, nové testy a nejlepší recenze.

Co můžete čekat?

 1. Tipy na opravdu dobré nákupy (vybíráme jen to, co bychom poslali sami sobě)
 2. Výhodné nabídky a slevy (vybereme jen ty opravdu dobré)
 3. Rady k nakupování
 4. Nové recenze produktů
 5. Nové srovnávací testy
 6. Tyto e-maily jsou zdarma
 7. Neposíláme spam, ani obchodní nabídky třetích stran
Načítáme ...

Děkujeme za přihlášení do newsletteru. Teď ještě mrkněte do emailu a potvrďte, že jste o zařazení do newsletteru požádali opravdu vy. 🙂

Pro info si přečtěte naše zásady osobních údajů a GDPR.

7.2 Total Score
BaByliss The Crimper 2165CE

Pokud toužíte svým vlasům vtisknout look 80. let a rádi se svou kšticí experimentujete, krepovačka BaByliss The Crimper 2165CE bude výbornou volbou. Za cenu okolo 1 000 Kč získáte kvalitní přístroj vybavený turmalínovými keramickými destičkami, které zabraňují elektrizování vlasů a jsou vhodné i pro jemné lokny. Loknovací kulma nabízí vysoký rozsah teplot a pohodlnou manipulaci. Co bychom jí mohli vytknout je pouze jeden druh krepovacích destiček a trochu kratší kabel. Vzhledem k ceně pak nelze očekávat žádné speciální funkce nebo prémiové pokrytí galvanickým pokovováním.

PLUSY
 • turmalínový povrch vlasy vyhladí a zabrání elektrizování
 • rychlé zahřátí
 • velké spektrum teplot
 • vhodné i pro jemné vlasy
 • kvalitní značka
MÍNUSY
 • žádné speciální funkce
 • kratší kabel
 • nenabízí možnost výměny destiček
Přidejte váš dotaz nebo recenzi

Sledujte nás na sociálních sítích

Na FB, Instáč a Twitter píšeme novinky o nakupování na internetu a zajímavé tipy, které na covybrat.cz nenajdete.

Kategorie:

Budeme rádi za vaše názory a připomínky

   Přidejte váš dotaz nebo recenzi

   Před odesláním komentáře byste měli vědět jak pracujeme s vašimi osobními údaji. Důvodem pro zpracování osobních údajů je náš oprávněný zájem. Jsme správci osobních údajů a chráníme je v souladu se zákonem 101/2000 Sb., O ochraně osobních údajů a s principy obsaženými ve směrnici EU č. 95/46/EC (GDPR). Při odeslání komentáře zpracováváme tyto osobní údaje - jméno, email a vaši IP adresu. Jméno používáme pro oslovení při případné odpovědi. Jméno můžete nahradit i přezdívkou. Email používáme pouze pro odeslání notifikačního emailu se zprávou, že vám někdo odpověděl na váš dotaz, případně rovnou pošleme odpověď na váš dotaz. Email je neveřejný a pro jiné účely ho nepoužíváme. IP adresu využíváme výlučně pro ochranu formuláře před spamem. Případné úpravy osobních údajů a žádosti o smazání můžete vyřídit emailově na poradime@covybrat.cz.

   Covybrat.cz
   Logo