Recenze Babymoov dětský monitor Easy Care Digital Green

Jsme profíci, nevěříme marketingovým slibům a nezávisle recenzujeme a srovnáváme produkty. Když nakoupíte skrze naše odkazy, můžeme získat malou odměnu, která ale nezvyšuje cenu vašeho nákupu.

Tato chůvička má kompaktní rozměry a je dobře vizuálně odlišená. Na první pohled poznáte, která jednotka je rodičovská a která dětská. Dětská jednotka je bílá a rodičovská černá.

Parametry

Teoretický dosah venku500 m
Teoretický dosah vevnitř80 m
Typ přenosudigitální
Videone
Počet kanálů2
Osvětleníne
Způsob nabíjenízásuvka / baterie
Technologie DECT nebo A-FHSSne
Úsporný režimano
Obousměrný přenos (mikrofon)ne
Upozornění na zvukano

Co se týče dosahu, výrobce bohužel neuvádí, jaký je dosah uvnitř. Zato dosah venku je úctyhodných 500 metrů, což je více, než nabízí většina konkurenčních modelů. Velmi líbivé a netradiční je designové provedení. Než chůvičku zapnete, nevidíte na ní žádné diody, ty se objeví až s aktivováním přístroje. Proto vzhled působí velmi celistvě. To je však z výhod asi všechno.

Cena přístroje se pohybuje nad 1 000 Kč, takže byste možná očekávali trochu lepší vybavení. Chůvička nemá obousměrný přenos, takže na dítě nemůžete mluvit, rodičovská jednotka přijímá pouze signál od dětské. Dětská chůvička nedisponuje nočním světlem, což bychom v této cenové kategorii očekávali. Na druhou stranu má jednoduché a intuitivní ovládání, kde není potřeba dlouhého nastavování a programování. Tlačítka mají stejnou barvu, jako označení funkcí na nich, takže třeba v noci se těžko poznává, které tlačítko slouží k čemu. Chtělo by to spíše kontrastní barvu.

Výhodou je, že pokud si dětskou jednotku nenastavíte jinak, je aktivní režim VOX, což znamená, že přenos zvuku neprobíhá neustále, ale až v momentě, kdy jednotka zaznamená zvuk. Citlivost mikrofonu je možné si individuálně nastavit, takže může začít vysílat až v momentě, kdy si miminko začne povídat nebo brečet. Zaznamenáno nebude třeba jen šustění peřinkou. Funkci VOX však můžete vypnout, což znamená, že je mikrofon v neustálém pohotovostním režimu a přenáší všechny zvuky, které v pokoji zaznamená.

Na rodičovské jednotce si můžete zesílit nebo zeslabit hlasitost reproduktoru, případně ho úplně vypnout. V tom momentě vás na zvuk v dětském pokoji upozorní světelné LED diody. Čím větší počet diod svítí, tím intenzivnější zvuk se z pokojíčku ozývá. Někomu se může úroveň hlasitosti reproduktoru u rodičovské jednotky zdát slabá, i když je zesílen na maximum, toto je ovšem individuální aspekt každého uživatele.

Pokud se octnete mimo signál, začne rodičovská jednotka vydávat zvuk a všechny LED diody se rozblikají. Zvuk se ozve i v případě, že máte vypnutý reproduktor. Jakmile se obě jednotky spojí, zvuk utichne. Zvukové upozornění se ozve i v případě, kdy není zapnutá dětská jednotka, jsou vybité baterie nebo je propojení mezi dětskou a rodičovskou jednotkou nesprávné.

Stisknutím každého tlačítka na rodičovské jednotce se ozve krátké pípnutí. Pokud chcete tuto funkci vypnout, podržte po dobu 2 vteřin tlačítko s označením reproduktoru a jednoho obloučku, dokud nezazní druhý krátký signál. Pro zapnutí funkce podržte po dobu 2 vteřin tlačítko s označením reproduktoru a tří obloučků, až do zaznění krátkého signálu. Po každém vypnutí a zapnutí se tato funkce obnoví automaticky.

Dětskou i rodičovskou jednotku můžete napájet ze sítě, nebo používat alkalické baterie AAA. Do každé jednotky jsou potřeba 3 kusy. Rodiče jistě ocení, že rodičovská jednotka má klip na opasek, takže chůvičku mohou mít neustále při ruce.

Zjistit cenu

Přejít na průvodce výběrem dětské chůvičky.

Přihlašte se do newsletteru a
získejte super tipy do emailu

Pravidelně zhruba 1 až 3 krát měsíčně vám pošleme skvělé tipy na nakupování, nové testy a nejlepší recenze.

Co můžete čekat?

 1. Tipy na opravdu dobré nákupy (vybíráme jen to, co bychom poslali sami sobě)
 2. Výhodné nabídky a slevy (vybereme jen ty opravdu dobré)
 3. Rady k nakupování
 4. Nové recenze produktů
 5. Nové srovnávací testy
 6. Tyto e-maily jsou zdarma
 7. Neposíláme spam, ani obchodní nabídky třetích stran
Načítáme ...

Děkujeme za přihlášení do newsletteru. Teď ještě mrkněte do emailu a potvrďte, že jste o zařazení do newsletteru požádali opravdu vy. 🙂

Pro info si přečtěte naše zásady osobních údajů a GDPR.

5 Total Score
Babymoov dětský monitor Easy Care Digital Green

Jednotky chůviček jsou na první pohled dobře rozeznatelné. Dětská jednotka je bílá, rodičovská černá. Atraktivní je také designové zpracování. Mikrofon u dětské chůvičky má permanentní nastavení VOX, které si však můžete vypnout. Chůvičce chybí obousměrné dorozumívání a funkce nočního světla, které bychom v této cenové kategorii očekávali.

Přidejte váš dotaz nebo recenzi

Sledujte nás na sociálních sítích

Na FB, Instáč a Twitter píšeme novinky o nakupování na internetu a zajímavé tipy, které na covybrat.cz nenajdete.

Budeme rádi za vaše názory a připomínky

   Přidejte váš dotaz nebo recenzi

   Před odesláním komentáře byste měli vědět jak pracujeme s vašimi osobními údaji. Důvodem pro zpracování osobních údajů je náš oprávněný zájem. Jsme správci osobních údajů a chráníme je v souladu se zákonem 101/2000 Sb., O ochraně osobních údajů a s principy obsaženými ve směrnici EU č. 95/46/EC (GDPR). Při odeslání komentáře zpracováváme tyto osobní údaje - jméno, email a vaši IP adresu. Jméno používáme pro oslovení při případné odpovědi. Jméno můžete nahradit i přezdívkou. Email používáme pouze pro odeslání notifikačního emailu se zprávou, že vám někdo odpověděl na váš dotaz, případně rovnou pošleme odpověď na váš dotaz. Email je neveřejný a pro jiné účely ho nepoužíváme. IP adresu využíváme výlučně pro ochranu formuláře před spamem. Případné úpravy osobních údajů a žádosti o smazání můžete vyřídit emailově na poradime@covybrat.cz.

   Covybrat.cz
   Logo