Recenze trouby Beko BIM 22300 X

Trouba Beko BIM 22300 X patří mezi nejoblíbenější modely na trhu. Tento vestavný výrobek potěší velkým objemem, skvělým pečícím výkonem, slušným počtem programů i snadným zapojením. To všechno za velmi přívětivou cenu. Má ale i své mouchy. Na její plusy a mínusy se podrobněji podíváme v recenzi, abyste věděli, zda se vám její pořízení vyplatí.

Parametry

Energetická třídaA
Objem71 l
Samočištěníne
Rychlý ohřevne
Výsuvné roštyne
Pečení v pářene
Termosondane
Zdroj energieelektřina
Typvestavná
Ovládánímechanické
Ohřevhorkovzdušný
Příkon2500 W
Napětí230 V
Dětská pojistkaano
Kruhové topné tělesoano
Časovačano
Rozmrazováníano
Grilano
Chlazení dvířekne
Rozměry (v x š x h)59,5 x 59,4 x 56,7 cm
Hmotnost40,2 kg

Představení

Značka Beko se zaměřuje na výrobu větších domácích spotřebičů a patří mezi ty levnější. Příkladem je i tento model trouby, který můžete pořídit už za cenu okolo 4 000 Kč. Beko BIM 22300X je vestavná trouba s objemem 71 litrů, což je takový lepší průměr. Nabízí celkem 8 pečících programů, horkovzduch i některé moderní funkce jako třeba eko pečení nebo 3D pečení.

Beko vestavná trouba BIM 22300X zaujme i pěkným designem v tmavých barvách – nerezová ocel v kombinaci s tmavým sklem působí luxusně, i když je trouba z těch levnějších. Pokud se pro ni rozhodnete, určitě vás potěší její snadné zapojení. Trouba má elektrický kabel ukončený vidlicí do zásuvky, takže ji stačí pouze připojit do sítě, není nutné volat elektrikáře. Více než čisté rozměry vás určitě budou zajímat rozměry pro vestavbu – tedy výška 57 cm, hloubka 54,7 cm a šířka 55,5 cm.

K troubě dostanete zdarma i pěkné příslušenství – dva plechy (mělký a hluboký), které se dle zákazníků velmi dobře čistí i po připečení jídla, a také jeden rošt. K dispozici je také podrobný manuál Beko BIM 22300 X, který vám usnadní používání spotřebiče.

Údržba spotřebiče

Trouba Beko se poměrně snadno čistí. V prvé řadě je třeba zmínit fakt, že všechny plochy jsou hladké a nečistoty na nich jen zřídka ulpívají. Bohužel musíme upozornit na fakt, že trouba nemá zamačkávací ovládací knoflíky, a je proto nutné čistit vše okolo nich celkem složitě. Nepotěší ani to, že jsou vyrobené z plastu a působí lacině a kazí dojem. Naopak dobře se čistí dvířka trouby. Jsou vyrobená z trojitého varného skla, a protože jejich součástí nejsou žádné šrouby, v případě potřeby můžete vnitřní sklo snadno vyjmout a vyčistit ho zvlášť. Jednoduše ho vycvaknete z lišty, vyčistíte a zase zacvaknete zpět – není potřeba nic montovat.

Protože se jedná o levný model, neočekávejte, že je vybavený samočisticí pyrolýzou. Na metodu, kdy se vnitřní dvířka vypálí a připálené nečistoty se promění v popel, který jen jednoduše setřete hadříkem, se proto netěšte. Čištění probíhá metodou aquaclean – vložíte do trouby plech s vodou a zapnete troubu a započne odpařování, které změkčí spálené jídlo a usnadní jeho odstranění.

Ovládání a funkce

Trouba se ovládá pomocí dvou otočných ovladačů. Levý z nich slouží k volbě pečicích režimů, kterých má trouba celkem 8. K dispozici máte tyto programy:

 • horní a dolní ohřev,
 • dolní ohřev,
 • dolní ohřev s pomocí ventilátoru,
 • funkce s ventilátorem – slouží pro citlivé rozmrazování potravin. trouba se nezahřívá.
 • ohřev s ventilátorem – hodí se pro pečení různých pokrmů, je skvělý pro pečení s více plechy,
 • funkce 3d – 3d pečení zahrnuje horní a dolní ohřev s ventilátorem pro rovnoměrné propečení,
 • plný gril,
 • gril s ventilátorem.

Jednotlivé ikonky programů pro snadnou orientaci pak najdete v okolí ovladače. Zároveň je máte k dispozici i na vnitřní straně dvířek, což je velmi praktické. Pravým ovladačem pak nastavujete požadovanou teplotu. Dále je k dispozici LED dotykový displej, s jehož pomocí můžete nastavovat další funkce. Mezi ty patří následující:

 • Minutka – funkce, kterou jistě dobře znáte. Trouba zazvoní po vámi nastaveném čase, a vy tak víte, že je pokrm upečený nebo je čas podlít pečínku. Vybrat si můžete z 3 různých zvukových upozornění
 • Odložený start – trouba se rozpálí v době, kterou nastavíte, a bude péct vámi určený čas.
 • Dětský zámek – zde máme menší výhrady. Zámek zablokuje displej a funkce nastavení času, stále ale lze otočným knoflíkem zapnout troubu i teplotu, takže pozor na to. Knoflíky nelze zamáčknout.
 • Eco pečení – k dokončení pečení využije zbytkové teplo v troubě, vypne topná tělesa.

V některých popisech se uvádí, že má trouba automatické vypnutí ventilátoru při otevření dvířek, to je ale nesprávná informace, funkcí inteligentního ventilátoru trouba nedisponuje. S ohledem k ceně trouba nemá parní pečení ani sondu pro určení teploty uvnitř pokrmů. Samozřejmostí je vnitřní halogenové osvětlení.

K otevírání dvířek slouží nerezové madlo s tepelnou izolací, takže se nemusíte bát, že by vás popálilo. Výsuv plechů je bezpečnostní s pomocí drátěných závěsů, nemá však teleskopické vysouvání plechů.

Vestavná trouba v setu

Je možné pořídit set trouby Beko BIM 22300x v setu se sklokeramickou deskou BEKO HIC 64401 se čtyřmi varnými zónami ve stejném tmavém a elegantním designu. V případě koupě v setu pár stovek ušetříte.

Porovnání modelu Beko BIM 22300 X s Beko BIM 22301 X a Beko BIM 22302 X

Jak vypadá srovnání modelů v tabulce?

Beko BIM 22300 XBeko BIM 22301 XBeko BIM 22302 X
Zdroj energieelektřinaelektřinaelektřina
Typvestavnávestavnávestavná
Ovládánímechanické+ dotykovémechanické+ dotykovémechanické+ dotykové
Ohřevhorkovzdušnýhorkovzdušnýhorkovzdušný
Příkon (W)2 5002 5002 500
Napětí (V)220 – 240220 – 240220 – 240
Objem (l)717171
Energetická třídaAAA
Dětská pojistkaanoanoano
Kruhové topné tělesoanoanoano
Časovačanoanoano
Pečení v pářenenene
Rozmrazováníanoanoano
Rychlý ohřevnenene
Grilanoanoano
Chlazení dvířeknenene
Termosondanenene
Výsuvné roštyneneano
Push – up ovladačeneanoano
Samočištěnínenene
Rozměry (v x š x h) v cm59,5 x 59,4 x 56,759,5 x 59,4 x 56,759,5 x 59,4 x 56,7
Hmotnost v kg40,240,240,2
Cena v Kč4 3005 5004 800

Rozdíl v modelech není nijak velký. Na první pohled vypadají všechny podobně. Trouba Beko BIM 22301 X vychází zhruba o 1 000 Kč dráž. Liší se tím, že má kvalitněji provedené otočné ovladače, které je možné zamáčknout – tím se k nim tak snadno nedostanou děti a troubu lze snadněji čistit. Má také inteligentní ventilátor, který se při otevření dvířek vypne. Ještě lepší je pak model trouby Beko BIM 22302 X, který k push-up ovladačům navíc nabízí i jeden teleskopický výsuv plechů.

Zjistit cenu

Hledáte lepší troubu?

Přihlašte se do newsletteru a
získejte super tipy do emailu

Pravidelně zhruba 1 až 3 krát měsíčně vám pošleme skvělé tipy na nakupování, nové testy a nejlepší recenze.

Co můžete čekat?

 1. Tipy na opravdu dobré nákupy (vybíráme jen to, co bychom poslali sami sobě)
 2. Výhodné nabídky a slevy (vybereme jen ty opravdu dobré)
 3. Rady k nakupování
 4. Nové recenze produktů
 5. Nové srovnávací testy
 6. Tyto e-maily jsou zdarma
 7. Neposíláme spam, ani obchodní nabídky třetích stran
Načítáme ...

Děkujeme za přihlášení do newsletteru. Teď ještě mrkněte do emailu a potvrďte, že jste o zařazení do newsletteru požádali opravdu vy. 🙂

Pro info si přečtěte naše zásady osobních údajů a GDPR.

6 Total Score
Beko BIM 22300x

Vestavná trouba Beko BIM 22300x určitě stojí za pozornost. Za opravdu nízkou cenu nabízí slušnou výbavu programů a přídavných funkcí. Peče rovnoměrně, není nějak zvlášť hlučná a díky hezkému designu bude vypadat dobře i v luxusnější kuchyni. Vzhledem k tomu, že se jedná o levnou troubu, je třeba počítat s tím, že nemá oblíbené speciální funkce jako je třeba samočisticí pyrolýza, parní pečení nebo chytré funkce. Pro běžného člověka ale bude její vybavení dostatečné. Otázkou zůstává, jak dlouho vám bude sloužit, přece jen nelze očekávat, že se kvalitou vyrovná násobně dražším modelům. Přesto bychom tuto troubu doporučili všem, kdo nechtějí za kuchyňské spotřebiče utrácet desetitisíce, ale hledají schopný přístroj, který umí dobře péct. V poměru ceny a užitné hodnoty vychází skvěle.

Spotřeba
7
Výbava
5
Programy a funkce
6
PLUSY
 • dostatek programů
 • nízká cena
 • tichý provoz
 • snadné připojení do zásuvky bez elektrikáře
 • velký objem
 • odnímatelné sklo pro snadné čištění
 • 3D pečení, rozmrazování
 • 2 plechy a rošt v ceně
MÍNUSY
 • nelze zamáčknout ovládací knoflíky
 • nemá pokročilé funkce typu pára či pyrolýza
 • nemá inteligentní ventilátor
Přidejte váš dotaz nebo recenzi

Sledujte nás na sociálních sítích

Na FB, Instáč a Twitter píšeme novinky o nakupování na internetu a zajímavé tipy, které na covybrat.cz nenajdete.

Kategorie:

Budeme rádi za vaše názory a připomínky

   Přidejte váš dotaz nebo recenzi

   Před odesláním komentáře byste měli vědět jak pracujeme s vašimi osobními údaji. Důvodem pro zpracování osobních údajů je náš oprávněný zájem. Jsme správci osobních údajů a chráníme je v souladu se zákonem 101/2000 Sb., O ochraně osobních údajů a s principy obsaženými ve směrnici EU č. 95/46/EC (GDPR). Při odeslání komentáře zpracováváme tyto osobní údaje - jméno, email a vaši IP adresu. Jméno používáme pro oslovení při případné odpovědi. Jméno můžete nahradit i přezdívkou. Email používáme pouze pro odeslání notifikačního emailu se zprávou, že vám někdo odpověděl na váš dotaz, případně rovnou pošleme odpověď na váš dotaz. Email je neveřejný a pro jiné účely ho nepoužíváme. IP adresu využíváme výlučně pro ochranu formuláře před spamem. Případné úpravy osobních údajů a žádosti o smazání můžete vyřídit emailově na poradime@covybrat.cz.

   Covybrat.cz
   Logo