Recenze Beko DE 8635 CSDRX0

Jsme profíci, nevěříme marketingovým slibům a nezávisle recenzujeme a srovnáváme produkty. Když nakoupíte skrze naše odkazy, můžeme získat malou odměnu, která ale nezvyšuje cenu vašeho nákupu.

Tato sušička je úsporným pomocníkem do velkých domácností. Svými funkcemi, spotřebou a programy šlape na paty i mnohem dražším produktům. Ze špičkové výbavy jmenujme třeba osvětlení bubnu, což u levnějších modelů rozhodně není standardem. Co dalšího vám výrobek nabídne, se dozvíte v naší recenzi. Tento přístroj mizí / zcela zmizel z trhu, na jeho nástupce se můžete podívat zde.

Parametry

Kapacita8 kg
Energetická třídaA+++
Roční spotřeba energie160 kWh
Hloubka65,4 cm
Šířka60 cm
Výška85 cm
Hmotnost51 kg
Hlučnost65 dB
Počet programů16
Odložený startano
LCD Displejano
Dětská pojistkaano
Refreshano
Zvukový signálano
Osvětlení bubnuano
Trvání standardního programu185 min
Třída účinnosti kondenzaceA

Programy

NázevMaximální náplň v kg
Bavlna8
Noční8
BabyProtect3
Košile0,5
Jeans4
Denní4
Mix4
Expres1
Jemné2
Vlna1,5
Syntetické4

Funkce

Abyste během sušení dosáhlo co nejlepších výsledků, disponuje tento elektrospotřebič několika speciálními funkcemi.

Stupeň sušení

Na sušičce si můžete nastavit úroveň sušení bavlny a to:
 • Bavlna extra suché – volte pro prádlo, které není po vysušení potřeba žehlit (ručníky, ložní prádlo, jeansy a jiné silné a vícevrstvé prádlo).
 • Bavlna do skříně – vhodné pro obyčejné prádlo, které nevyžaduje po vysušení žehlení (ubrusy, spodní prádlo a podobně).
 • Bavlna k žehlení – stupeň sušení vhodný pro obyčejné prádlo, jakým jsou trička, šaty a podobně. Jedná se o typ prádla, který je potřeba po vysušení ještě vyžehlit.
Dále si můžete úroveň sušení nastavit pomocí tlačítka na úroveň sušení středně vlhkou, normál a extra.

Sušení na držáku

Jedná se o časový program, jehož délka se pohybuje od 10 minut do 160 minut. K tomuto programu je potřeba použít sušící koš. Sušička bude sušit tak dlouho, jak bude mít nastavený čas sušení bez ohledu na stupeň sušení.

Noční režim

Jedná se o funkci, která má za úkol snížit během sušení hladinu zvuku. Hluk může být až o 50 % nižší při navolení programu Bavlna do skříně.

Osvěžení

Tato funkce se někdy nazývá Refresh. Během 10 minut se provádí pouze ventilace bez foukání horkého vzduchu. Funkci zvolte, pokud chcete oblečení zbavit zápachu.

Zabránění krčení

Sušička disponuje funkcí proti krčení. Ten zvolte v případě, že nemůžete prádlo ze sušičky vyndat ihned po vysušení. Prádlo se v bubnu bude otáčet každé 3 minuty. Tím předejdete zmačkání. Zabránění krčení je možné nastavit až na 120 minut provozu.

Nastavení konce sušení

S trochou nadsázky tuto funkci můžeme přirovnat k funkci Odložený start. Od Odloženého startu se však liší v tom, že si nenastavujete, kdy sušička začne sušit, ale kdy se sušením skončí.

Jak suší

Největší devízou Beko DE 8635 CSDRX0 je poměr cena a výkon. Za relativně přijatelnou cenu obdržíte programově i úsporně vybavený spotřebič. Sušička nabízí 16 programů sušení včetně možnosti nastavení intenzity sušení. Velkým plusem je sušení dětského prádla a také program Osvěžení, který vám umožní osvěžit prádlo, které třeba dlouho leželo ve skříni a po vytažení nevábně zapáchá. Sušička disponuje také program proti zmačkání prádla, pokud jej ihned po vysušení nemůžete vyndat a poskládat. Program na džíny nedosahuje takových výsledků, jako slibuje výrobce. Musíte počítat s tím, že kolem kapes a hrubších švů bude vlhkost znatelná. Jistě vás potěší, že sušička má třídu účinnosti kondenzace A, což znamená, že v prádlu nezůstává téměř žádná vlhkost. Velmi potěší také nejúspornější energetická třída na trhu A+++. Za rok provozu zaplatíte kolem 600 Kč, což je a sušičku s kapacitou 8 kg skutečně velmi slušné. Tato sušička směle konkuruje dražším modelům, protože ve svojí základní výbavě má osvětlený buben, dětskou pojistku, LCD displej i zvukovou signalizaci. Navíc disponuje speciálním bubnem, který pro vysušení nemusí používat tak horký vzduch. Díky tomu nedochází k tak znatelnému opotřebení prádla. Spousta uživatelů jistě ocení snadné ovládání, ke kterému není zapotřebí manuál a české popisky u programů. Na nutnost údržby vás upozorní optická signalizace. Co se hluku týče, patří model do zlatého středu, celková hloubka i s dvířky je zhruba 65,4 cm. Leváci jistě ocení možnost prohození otevírání dvířek. Díky tepelnému čerpadlu shromažďujícímu teplo, dochází k úspoře energie, protože toto teplo se dále využívá pro opětovné zahřátí bubnu. Zjistit cenu Zajímají vás jak dopadly další Beko sušičky?
Přihlašte se do newsletteru a
získejte super tipy do emailu

Pravidelně zhruba 1 až 3 krát měsíčně vám pošleme skvělé tipy na nakupování, nové testy a nejlepší recenze.

Co můžete čekat?

 1. Tipy na opravdu dobré nákupy (vybíráme jen to, co bychom poslali sami sobě)
 2. Výhodné nabídky a slevy (vybereme jen ty opravdu dobré)
 3. Rady k nakupování
 4. Nové recenze produktů
 5. Nové srovnávací testy
 6. Tyto e-maily jsou zdarma
 7. Neposíláme spam, ani obchodní nabídky třetích stran
Načítáme ...

Děkujeme za přihlášení do newsletteru. Teď ještě mrkněte do emailu a potvrďte, že jste o zařazení do newsletteru požádali opravdu vy. 🙂

Pro info si přečtěte naše zásady osobních údajů a GDPR.

8.4 Total Score
Beko DE 8635 CSDRX0

Sušička je vhodným pomocníkem do větších rodin. Potěší vás přijatelná pořizovací cena a ohromující výkon. Plusem je nízká spotřeba díky energetické třídě A+++ a také vysoká účinnost kondenzace spadající do třídy A. Díky tepelnému čerpadlu jsou nároky na spotřebu energie nižší. Jediné, čím si sušička lehce kazí profil je trochu větší hlučnost. Nejedná se však o nic dramatického.

Sušení
9
Spotřeba
10
Rychlost
7
Hlučnost
5
Výbava
9
PLUSY
 • energetická třída
 • třída kondenzace
 • tepelné čerpadlo
 • české popisky
MÍNUSY
 • hlučnost
Přidejte váš dotaz nebo recenzi

Sledujte nás na sociálních sítích

Na FB, Instáč a Twitter píšeme novinky o nakupování na internetu a zajímavé tipy, které na covybrat.cz nenajdete.

Budeme rádi za vaše názory a připomínky

   Přidejte váš dotaz nebo recenzi

   Před odesláním komentáře byste měli vědět jak pracujeme s vašimi osobními údaji. Důvodem pro zpracování osobních údajů je náš oprávněný zájem. Jsme správci osobních údajů a chráníme je v souladu se zákonem 101/2000 Sb., O ochraně osobních údajů a s principy obsaženými ve směrnici EU č. 95/46/EC (GDPR). Při odeslání komentáře zpracováváme tyto osobní údaje - jméno, email a vaši IP adresu. Jméno používáme pro oslovení při případné odpovědi. Jméno můžete nahradit i přezdívkou. Email používáme pouze pro odeslání notifikačního emailu se zprávou, že vám někdo odpověděl na váš dotaz, případně rovnou pošleme odpověď na váš dotaz. Email je neveřejný a pro jiné účely ho nepoužíváme. IP adresu využíváme výlučně pro ochranu formuláře před spamem. Případné úpravy osobních údajů a žádosti o smazání můžete vyřídit emailově na poradime@covybrat.cz.

   Vaše hodnocení

   Covybrat.cz
   Logo