Recenze Beko DE 8635 RX0

Jsme profíci, nevěříme marketingovým slibům a nezávisle recenzujeme a srovnáváme produkty. Když nakoupíte skrze naše odkazy, můžeme získat malou odměnu, která ale nezvyšuje cenu vašeho nákupu.

Sušička s 8 kilogramovou kapacitou Beko DE 8635 RX0 nabízí bohatou programovou nabídku a práci s prádlem ulehčí díky několika přínosným funkcím. Mezi ty se řadí třeba funkce Oblíbené nebo funkce Proti zmačkání. Kromě toho je ovládací panel v češtině, což usnadňuje práci. Jak výrobek dopadl v naší recenzi? To se dozvíte za chvíli.

Parametry

Kapacita8 kg
Energetická třídaA+++
Roční spotřeba energie160 kWh
Hloubka60 cm
Šířka60 cm
Výška85 cm
Hmotnost51,5 kg
Hlučnost66 dB
Počet programů16
Odložený startano
LCD Displejano
Dětská pojistkaano
Refreshano
Zvukový signálano
Osvětlení bubnuano
Trvání standardního programu185 min
Třída účinnosti kondenzaceA

Programy

Sušička disponuje několika programy, jež zahrnují standardní programy (bavlna, vlna), ale také programy pro speciální typ oblečení: Jeans, BabyProtect, Vlna. Rychlým pomocníkem pro provětrání oblečení je program Osvěžení (refresh), během kterého se po dobu 10 minut provádí pouze ventilace bez foukání horkého vzduchu. Rychlý program Expres vám prádlo vysuší za necelých 50 minut.
Název programuMaximální náplň v kg
Bavlna na žehlení8
Bavlna do skříně8
Bavlna extra suché8
Noční8
BabyProtect3
Košile 30 minut0,5
Jeans4
Denní4
Mix4
Expres1
Jemné2
Vlna1,5
Syntetika do skříně4
Syntetika na žehlení4

Funkce

Práci se sušením prádla si můžete usnadnit díky několika speciálním funkcím. Zvuková výstraha Přístroj vydá zvuk vždy při ukončení sušicího programu, ale také při upozornění na nutnost vyčistit filtr nebo vyprázdnit zásobník na kondenzát. Pomocí příslušného tlačítka na ovládacím panelu je možné nastavovat hlasitost zvukové výstrahy. Úroveň suchosti Díky tomuto tlačítku si můžete nastavit, na jakou suchost má být prádlo vysušeno. Délka trvání programu poté záleží na této volbě. Zvolit můžete následující úrovně sušení: vlhká, normál, extra. Zabránění krčení Pokud nemůžete prádlo ze sušičky vytáhnout i hned po dosušení, můžete využít funkci, která zabrání jeho zmačkání. Funkce může trvat od 30 minut do 120 minut. Každých 240 vteřin buben prádlo otočí, díky čemuž nedojde ke zmačkání prádla. Tlačítko Oblíbené Nejčastěji používanou kombinaci programu a funkce si můžete uložit do paměti sušičky díky tlačítku Oblíbené. Při jeho stisknutí se sušička nastaví přesně tak, jak chcete. Ušetříte si tím několik kroků spojených s nastavováním sušení. Čas ukončení Jedná se o funkci podobnou odloženému startu s tím rozdílem, že nenastavujete odložený start, tedy kdy sušička začne sušit, ale nastavujete, kdy chcete, aby sušička se sušením skončila. Konec můžete odložit až o 24 hodin.

Jak suší

Sušička Beko DE 8635 RX0 jistě potěší především větší rodiny čítající alespoň 4 členy, dokáže totiž vysušit až 8 kg prádla. Její programová výbava je vzhledem k ceně poměrně bohatá. Jediné co postrádáme, je program na sušení sportovního oblečení. Jinak se můžete těšit na speciální programy sušicí rifle a dětské oblečení. Užitečný je také program Osvěžení, který prádlo nesuší, ale jen osvěžuje. Hodí se tedy zejména pro neprané oblečení, ve kterém jste načichli třeba kouřem nebo smaženým jídlem. Z hlediska funkcí je praktická, a ne tolik běžná, funkce Oblíbené. Díky ní si můžete vybrat oblíbené kombinace programů a sušení, uložit je do paměti elektrospotřebiče a při dalším sušení stisknout jen jediné tlačítko, které bude sušit přesně podle vašich požadavků. Z praktického hlediska oceňujeme možnost sušičku postavit na předem plněnou pračku, za předpokladu proložení správným mezikusem. Kdo nechce do mezikusu investovat, lze tak na vlastní riziko učinit i bez něj. V případě, že se rozhodnete spotřebič postavit na pračku, budete potřebovat prodlužovací šňůru, jelikož přívodní šňůra spotřebiče je v tomto případě krátká. Sušičku nelze podstavit pod pracovní desku. Další užitečnou vlastností je možnost výměny závěsu dveří. Elektrospotřebič se tedy hodí do každé koupelny, jelikož dveře je možné otevírat zprava i zleva. Poměrně nepříjemná je hlučnost sušičky, která dosahuje 66 dB, což je o něco více, než je průměr. Pokud ji však budete mít v koupelně, rozhodně vás při běžném životě rušit nebude. Pokud sušíte v noci, můžete využít program noční, který hlučnost zmírní až o 50 %. To je velmi optimistický odhad výrobce, v praxi je snížení hlučnosti výrazně menší. Praktická je možnost sušičku připojit na odpad, nebo se rozhodnout pro využívání sběrné nádobky na kondenzát. Plusem je také osvětlení bubnu a dětský zámek. Z hlediska úspory se sušička řadí do energetické třídy A+++, což značí, že výrobek spadá do nejúspornější třídy na trhu. Při ovládání potěší LCD displej, který zobrazuje čas do konce. Ten se však může měnit na základě úrovně vysušení, kterou reflektují senzory sušení. Velkým plusem je popis programů na ovládacím panelu v češtině a také snadný přístup k filtrům, které je potřeba pravidelně čistit. V našem velkém hodnocení jsme otestovali několik desítek sušiček. Zjistěte, jak si tento testovaný model stojí v rámci konkurence. Zjistit cenu
Přihlašte se do newsletteru a
získejte super tipy do emailu

Pravidelně zhruba 1 až 3 krát měsíčně vám pošleme skvělé tipy na nakupování, nové testy a nejlepší recenze.

Co můžete čekat?

 1. Tipy na opravdu dobré nákupy (vybíráme jen to, co bychom poslali sami sobě)
 2. Výhodné nabídky a slevy (vybereme jen ty opravdu dobré)
 3. Rady k nakupování
 4. Nové recenze produktů
 5. Nové srovnávací testy
 6. Tyto e-maily jsou zdarma
 7. Neposíláme spam, ani obchodní nabídky třetích stran
Načítáme ...

Děkujeme za přihlášení do newsletteru. Teď ještě mrkněte do emailu a potvrďte, že jste o zařazení do newsletteru požádali opravdu vy. 🙂

Pro info si přečtěte naše zásady osobních údajů a GDPR.

8.2 Total Score
Beko DE 8635 RX0

Sušička se svou nabídkou programů a funkcí může směle rovnat výrobkům nejlepších značek na trhu. Z bohaté nabídky programů nám chybí jen program pro sušení sportovního prádla. Oceňujeme funkci Oblíbené, možnost přidávání prádla i během sušení, osvětlení bubnu i dětskou pojistku.

Sušení
9
Spotřeba
10
Rychlost
7
Hlučnost
4
Výbava
8
PLUSY
 • programová výbava
 • funkce Oblíbené
 • osvětlení bubnu
 • dětská pojistka
 • úsporná třída
MÍNUSY
 • chybí program pro sportovní oblečení
 • krátká přívodní šňůra v případě postavení spotřebiče na pračku.
 • vyšší hlučnost
Přidejte váš dotaz nebo recenzi

Sledujte nás na sociálních sítích

Na FB, Instáč a Twitter píšeme novinky o nakupování na internetu a zajímavé tipy, které na covybrat.cz nenajdete.

Budeme rádi za vaše názory a připomínky

   Přidejte váš dotaz nebo recenzi

   Před odesláním komentáře byste měli vědět jak pracujeme s vašimi osobními údaji. Důvodem pro zpracování osobních údajů je náš oprávněný zájem. Jsme správci osobních údajů a chráníme je v souladu se zákonem 101/2000 Sb., O ochraně osobních údajů a s principy obsaženými ve směrnici EU č. 95/46/EC (GDPR). Při odeslání komentáře zpracováváme tyto osobní údaje - jméno, email a vaši IP adresu. Jméno používáme pro oslovení při případné odpovědi. Jméno můžete nahradit i přezdívkou. Email používáme pouze pro odeslání notifikačního emailu se zprávou, že vám někdo odpověděl na váš dotaz, případně rovnou pošleme odpověď na váš dotaz. Email je neveřejný a pro jiné účely ho nepoužíváme. IP adresu využíváme výlučně pro ochranu formuláře před spamem. Případné úpravy osobních údajů a žádosti o smazání můžete vyřídit emailově na poradime@covybrat.cz.

   Vaše hodnocení

   Covybrat.cz
   Logo