Recenze myčky BEKO DEN 38530XAD

Jsme profíci, nevěříme marketingovým slibům a nezávisle recenzujeme a srovnáváme produkty. Když nakoupíte skrze naše odkazy, můžeme získat malou odměnu, která ale nezvyšuje cenu vašeho nákupu.

Pokud nejste příznivci vestavěných spotřebičů nebo by pro vás takové zařízení znamenalo komplikaci v kuchyňské lince, jsou tu pro vás volně stojící myčky. Mezi ty se řadí i dnešní recenzovaný model Beko DEN 38530XAD, objemný nerezový spotřebič se spoustou mycích programů, pojistkou AquaSafe, vylepšeným mycím ramenem i tichým chodem. To vše a mnohem více za příjemnou cenu střední třídy dělá z tohoto modelu atraktivní možnost, jak si ulehčit každodenní strasti s mytím nádobí.

Parametry

Typvolně stojící
Lze podstavit?ne
Energetická třídaD
Třída účinnosti mytíA
Třída účinnosti sušeníA
Spotřeba vody - 100 Eco cyklů2660 l
Spotřeba elektřiny - 100 Eco cyklů241 kWh
Spotřeba vody na 1 ECO cyklus9,5 l
Spotřeba elektřiny na 1 ECO cyklus0,84 kWh
Počet sad nádobí15
Hlučnost43 dB
Výška950 cm
Šířka60 cm
Hloubka84 cm
AquaStopano
Připojení na teplou vodune
Počet programů8
All-in-one tabletyano
Odložený startano
Vypnutí po domytíano
Otevření po domytíne
Umístění příborůvýsuvné plato
Polohovatelný horní košano
Automatický programano
Délka mytí (Eco program)245 min.
Poloviční náplňano

Představení

I mezi volně stojícími myčkami se najdou krásné designové kousky. To zejména díky citlivě umístěnému displeji a oblíbenému nerezovému materiálu, který působí, na rozdíl od bílé barvy, moderně a elegantně. Myčka Beko DEN 38530XAD mezi takové spotřebiče rozhodně patří. Pokud byste však i přesto uvažovali o jejím vestavění pod kuchyňskou linku, technicky to možné je, nicméně výrobce toto řešení nedoporučuje. Budete sice schopni odstranit horní lištu, stále se však budete potýkat s přečnívajícím zámkem na horní straně dvířek, a navíc nebude spotřebič chráněný například před zatékající vodou. Zvažte proto, zdali takto budete chtít jednat, protože v případě nehody či poruše přijdete i o záruku.


 

Myčka se může pochlubit rozměry 85 x 60 x 60 cm, což značí poměrně velký spotřebič. I díky tomu se vám dovnitř vejde celých 15 sad nádobí. Dle návodu byste měli k instalaci zavolat technika, ale věříme, že zručnější lidé ji zvládnou zapojit sami. Upozorňujeme, že se nedoporučuje připojení na teplou vodu, respektive je zde od výrobce limit teploty 25 °C. Proti případným nehodám je vybavená systémem AquaStop/AquaSafe. Pochválit musíme nízkou hlučnost, která činí pouhých 43 dB.

Mimo povedené vzezření disponuje zařízení také slušnou výbavou. Na výběr máte z 8 různých mycích programů, včetně oblíbeného automatického módu nebo speciálního mytí skla. Potěší i vnitřní výbava spotřebiče, která zahrnuje speciální držáky na plechy nebo automatické dávkování mycího prostředku.

Ovládání

Indikátor nedostatku soliano
Indikátor nedostatku leštidlaano
Dětská pojistka / zámekne
Zvuková signalizaceano
Světelná signalizacene

Zařízení se ovládá pomocí plně integrovaného ovládacího panelu, který najdete na horní liště předních dveří. Je tak pěkně skrytý a nenarušuje design spotřebiče. Stejně tak plní praktickou funkci, kdy se k ovládání uzavřené myčky nedostanou děti. Přestože nemá spotřebič dětský zámek, určitá zábrana před nenechavými dětskými prsty tu je. Na ovládacím panelu můžete jednoduše navolit požadovaný program – je jich zde zobrazených všech 8, a tak nemusíte překlikávat mezi jednotlivými módy, což jinak prodlužuje nastavení. Dále zde máte možnost volby různých funkcí.

Vámi zvolený program, přídavné funkce i čas mytí se pak zobrazuje na displeji. Ten je umístěn na předních dvířkách. Je tedy viditelný a rozbíjí tak jednolitou nerezovou plochu. Zobrazují se na něm i indikátory soli a leštidla, které se rozsvítí, pokud je potřeba některé prostředky doplnit. Jakmile myčka domyje, ozve se zvukový signál, který vás upozorní, že je hotovo. Spotřebič se navíc po krátké chvilce neaktivity sám vypne, a tak šetří energii.

Vnitřní uspořádání a materiály

Myčka Beko DEN 38530XAD je prakticky celá z nerezu. Jak pro vnější plášť, tak pro vnitřní vanu bylo využito odolné nerezové oceli. Uvnitř spotřebiče najdete trojici košů pro mytí nádobí. Úplně nahoře se nachází zásuvka na příbory, která je oblíbeným řešením v modernějších myčkách. Do ní mimo vidliček, nožů a lžiček můžete umístit i menší kuchyňské nástroje. Příborová zásuvka má vlastní ostřikovací rameno, proto se nemusíte bát, že by na nádobí v tomto koši ulpívaly zbytky jídla, a nebylo dostatečně čisté.

Horní koš na nádobí je dostatečně široký pro množství skleniček, hrnků i talířků. Výhodou je systém Acrobat, který vám dovoluje nastavit výšku ve 3 různých úrovních, a to i tehdy, pokud už je koš plný nádobí. Rozloučit se tak můžete s otravným přerovnáváním. Díky možnosti polohování můžete do spodního koše vměstnat i velké hrnce nebo pánve. Dalším plusem myčky je speciální mycí rameno AquaIntense ve spodní části vany, které je vybavené satelitním ostřikovačem a dokáže se dostat do každého rohu myčky.

Každého, kdo rád peče, potěší speciální držáky na pečící plechy. Díky nim můžete do myčky vměstnat až 3 plechy, které už nebudete muset složitě umývat ve dřezu. Celkově se spotřebič může pochlubit kapacitou 15 sad nádobí, což je nadprůměr a uspokojí i početnější domácnost.

Trochu ošemetné jsou informace ohledně osvětlení myčky. Toto vybavení u ní nenajdete. V návodu nebo videu se však o osvětlení mluví a samotná myčka vypadá, že by ho mít měla. Bohužel tomu tak není. Návod i video od firmy Beko pokrývá více typů myček, je tedy poměrně univerzální a může být pro spotřebitele matoucí.

Mycí programy a sušení

Název programuSpotřeba vody v litrechDélka v minutáchTeplota ve °CSpotřeba elektřiny (kWh)
Automatický9,4-12,4110-17345-650,85-1,4
AquaFlex192021,53
Intenzivní16,8170701,51
Eco9,5245500,84
GlassCare13,6120401,20
Quick&Shine10,658601,18
Mini10,830350,80
Předmytí415

Z hlediska množství programů a funkcí si tento model vede výborně. Nabízí celkem 8 programů, přičemž nechybí oblíbený Automatický mód, který zhodnotí míru ušpinění nádobí a dle toho určí teplotu i množství vody, která je k mytí potřeba. Zmínit můžeme i speciální program GlassCare, který nenajdete u každé myčky této cenové kategorie. Ten krásně umyje i vyleští sklenice nebo křehké nádobí. Pro každého, kdo chce mít rychle hotovo je tu krátký program Mini, který už za půl hodiny zvládne plnou myčku řádně umýt.

Bohužel součástí programové nabídky není program pro dezinfekci nádobí, který využívají hlavně maminky pro dětské lahve, nebo samočisticí program, který udržuje myčku pravidelně v kondici. Jinak je však nabídka bohatá. To se dá říct i o množství přídavných funkcí. Například Fast+ vám umožní až 3x urychlit běžnou mycí dobu každého programu, což se hodí na velkých oslavách nebo při nečekaných návštěvách. Nechybí ani oblíbená funkce polovičního plnění, se kterou můžete umýt i ne zcela zaplněnou myčku, aniž byste zbytečně plýtvali vodou nebo energiemi.

Další funkce

Dále myčka nabídne:

 • odložený start – odložit start můžete od 0,5 do 24 hodin. Mýt tak můžete v noci nebo v době, kdy jste v práci.
 • All in one – mýt nádobí můžete pomocí tablet i sypkých či tekutých mycích prostředků.
 • AutoDose – umožňuje automatické dávkování mycího prostředku, který stačí doplnit jen jednou za měsíc.

Spotřeba a náklady na mytí

Kolik utratíte za jedno mytí?

 • Cena vody v ČR: 90 Kč za 1 m3 (1 000 litrů)
 • Cena elektřiny v ČR: 4 Kč za 1 kWh.
 • Spotřeba vody při jednom mycím cyklu Eco: 9,5 litrů
 • Spotřeba elektřiny při jednom mycím cyklu Eco: 0,84 kWh

Cena za jedno mytí na program Eco (referenční program pro energetický štítek) je cca: 4,215 Kč

(0,84 * 4) + (0,0095* 90) = 3,36 (elektřina) + 0,855 (voda) = 4,215 Kč

Tento údaj platí jen pro program Eco. U ostatních mycích programů závisí na nastavení programu, množství nádobí, reálném zašpinění nádobí, kvalitě vody, kvalitě mycích prostředků, atd.

Jak myje

Myčka Beko se může pochlubit slušnými výsledky mytí. Díky množství programů si přesně navolíte, zdali je třeba na nádobí použít intenzivní program, nebo bude stačit krátký mycí mód. Díky speciálnímu ostřikovacímu ramenu si navíc můžete být jisti, že se silný proud vody dostane i mezi nádobí, které umístíte blízko sebe nebo kousky, které se myjí v nejzazších rozích mycí vany. Výsledky mytí jsou velmi dobré, a to i s ohledem na spotřebu vody či energie. Určitě oceníte také možnost urychlení mytí s funkcí Fast+ nebo automatické dávkování mycího prostředku.

Potěší i bezvadné sušení, které zbaví vaše nádobí nevzhledných kapek vody nebo nedostatečného lesku. Na rozdíl od jiných myček tento model nemá funkci automatického pootevření dvířek při sušení, nabízí ale funkci Extra sušení Steam Gloss, která odvádí vynikající práci.

Myčka se řadí do kategorie úspory A+++, můžete si tak být jisti, že se vám její provoz příliš neprodraží. Skutečně myje za dobré peníze, a když k tomu připočteme poměrně nízké pořizovací náklady celého spotřebiče, vychází tento model Beko ve srovnání s ostatními velmi dobře.

Zjistit cenu

Další Beko myčky nádobí.

Přihlašte se do newsletteru a
získejte super tipy do emailu

Pravidelně zhruba 1 až 3 krát měsíčně vám pošleme skvělé tipy na nakupování, nové testy a nejlepší recenze.

Co můžete čekat?

 1. Tipy na opravdu dobré nákupy (vybíráme jen to, co bychom poslali sami sobě)
 2. Výhodné nabídky a slevy (vybereme jen ty opravdu dobré)
 3. Rady k nakupování
 4. Nové recenze produktů
 5. Nové srovnávací testy
 6. Tyto e-maily jsou zdarma
 7. Neposíláme spam, ani obchodní nabídky třetích stran
Načítáme ...

Děkujeme za přihlášení do newsletteru. Teď ještě mrkněte do emailu a potvrďte, že jste o zařazení do newsletteru požádali opravdu vy. 🙂

Pro info si přečtěte naše zásady osobních údajů a GDPR.

8 Total Score
BEKO DEN 38530XAD

Volně stojící myčka Beko DEN 38530XAD nás překvapila. Za nízkou pořizovací cenu získáte spotřebič nabitý mycími programy a funkcemi. Jedná se o myčku s velkým mycím prostorem, přičemž nabízí i možnost mytí z poloviny naplněné vany. Má spoustu praktických funkcí, designově je povedená a cenově vychází velmi příjemně, a to včetně spotřeby. Moc mínusů u ní nenajdete. Snad jen, že Beko nepatří mezi úplně top výrobce s ohledem na použité materiála. Přesto se ale dá očekávat, že vám model vydrží dlouhá léta.

Mytí
9
Sušení
8
Spotřeba
8.5
Funkce
7
Délka umývání
6.5
PLUSY
 • pěkný design
 • tichá
 • velká kapacita až pro 15 sad nádobí
 • množství programů a funkcí
 • dobrá pořizovací cena
 • úsporný model
 • příborová zásuvka
 • speciální držáky na mytí plechu součástí balení
 • automatické dávkování mycího prostředku
MÍNUSY
 • občas nejasnosti v návodu
 • nemá funkci pootevření dvířek po domytí
 • komplikace při vestavění do linky
Přidejte váš dotaz nebo recenzi

Sledujte nás na sociálních sítích

Na FB, Instáč a Twitter píšeme novinky o nakupování na internetu a zajímavé tipy, které na covybrat.cz nenajdete.

Budeme rádi za vaše názory a připomínky

   Přidejte váš dotaz nebo recenzi

   Před odesláním komentáře byste měli vědět jak pracujeme s vašimi osobními údaji. Důvodem pro zpracování osobních údajů je náš oprávněný zájem. Jsme správci osobních údajů a chráníme je v souladu se zákonem 101/2000 Sb., O ochraně osobních údajů a s principy obsaženými ve směrnici EU č. 95/46/EC (GDPR). Při odeslání komentáře zpracováváme tyto osobní údaje - jméno, email a vaši IP adresu. Jméno používáme pro oslovení při případné odpovědi. Jméno můžete nahradit i přezdívkou. Email používáme pouze pro odeslání notifikačního emailu se zprávou, že vám někdo odpověděl na váš dotaz, případně rovnou pošleme odpověď na váš dotaz. Email je neveřejný a pro jiné účely ho nepoužíváme. IP adresu využíváme výlučně pro ochranu formuláře před spamem. Případné úpravy osobních údajů a žádosti o smazání můžete vyřídit emailově na poradime@covybrat.cz.

   Vaše hodnocení

   Covybrat.cz
   Logo